Наближава голям бебевалеж, СЕПТЕМВРИ ще ни донесе мома или младеж! (Тема 6)

  • 30 033
  • 482
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 725
Мира, излзиай сега докато е топло. И аз бях в страх за първото излизане сама. По скоро подготовката за излизане ми беше тегава. И той реве и аз трябва да се оправя. И да е в периода между храненията.

# 436
  • Мнения: 5 998
Колко време прекарвате с вашите бебета навън? Ние днес го изведохме с баща му, уж след хранене, чист пременен и след 30 Мин. ревна и се прибрахме пак да яде..

# 437
  • Мнения: 1 725
Аз изкарвам до 6 часа. Но е на шише. Ако и в къщи се храни по често, явно докато кърмиш ще е трудно излизането. Иначе те се успиват много навън. Моя постоянно е в транс, ако не спи.

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 04:20 от Петя Танева 604618

# 438
  • Мнения: 5 998
Даа, кърмя го изцяло. По принцип се храни на около два часа и половина, но понякога скъсява интервала. Нашият пък изобщо не е заспивал при нито едно от излизанията си в количката, а така се надявах.. унася се докато яде и излезем ли се ококорва.

# 439
  • Мнения: 39
Здравейте, не съм писала скоро. И при нас е положението същото с количка. Излезем ли може да е яла и много да и се спи, но е трудно. Ако е в слинг веднага заспива. Може би не и в удобно в колкчката, започнах да се чудя вече.
Даа, кърмя го изцяло. По принцип се храни на около два часа и половина, но понякога скъсява интервала. Нашият пък изобщо не е заспивал при нито едно от излизанията си в количката, а така се надявах.. унася се докато яде и излезем ли се ококорва.

# 440
  • София
  • Мнения: 39 765
Моля пуснете нова тема в Родени 2021

# 441
  • София
  • Мнения: 646
И моето не спи в количката, много много трудно заспива. А предното спеше много, само докато го сложа там и можеше с часове да спи.

# 442
  • Мнения: 147
Здравейте,

Моето момиче е на 20 дни, на кърма е и засега яде на 2,5-3ч през деня и нощем прави една пауза от 3ч и останалите  става на 2 Blush За колики давам био амика, слеодбяд био гая и привечер и преди лягане лефакс и има подобрение, същото и на каката давах. Лицето почиствам вечер с мицеларна вода.

Обикновено се наяжда за 10мин от едната гърда, а каката сучеше по 40-50 и от двете. Съответно и не заспива много лесно, може би с това бързо хранене не се успокоява Grinning Следя интервалите на будуване да не са повече от час. Като цяло спи в нас, ако я оставим е будна Disappointed Поне в количката се успиваше като излизахме, а кака и се будеше в нея и ревеше. Голямта спеше навсякъде, където я оставим първите 1-2 месеца, а после стана ад, приспивах с люляне и на ръце, но го махнах люлеенето от раз към 8-9м.

За режим още е рано да се говори, чак след 3ти месец дават и уж не свикват до тогава, но да видим.

# 443
  • Мнения: 40
Здравейте, дами! Честито на всички нови мами в групата! Бъдете живи и здрави! 🍀
Аз също не съм писала отдавна, защото първия месец с бебето си беше доста предизвикателен 😀 Моята бебка вече няма колики или много рядко - ходихме 3 пъти на Боуен терапия и мисля, че имаше ефект. Не й даваме никакви капки вече, само Био Гая. Но пък има рефлукс и си повръща и през носа през 2-3 дни. Поради тази причина яде Аптамил AR (дохранваме към кърмата) и винаги спи на по-височко. Навън винаги заспива, но за жалост стана доста студено за разходки, дано малко се пооправи времето, за да излезем пак. Изхождаше се след всяко ядене, тия дни поразреди малко до 3-4 пъти на ден. Заради това е и по-мъничка - роди се 2890, на 1-я месец беше 3600; за сметка на това на дължина расте стабилно и е около 56 см. Храним се на около 3 часа, първо кърми и после АМ, през нощта - на 4 часа и така средно има около 7 хранения. И според мен е рано за режим, а така ми се иска вече да има такъв…
Относно активната гимнастика - вече я слагаме (на месец и 1 седмица е), защото се заглежда доста. Не мисля, че е рано.

# 444
  • омъжена
  • Мнения: 589
Hesperus, относно хъркането, и моята госпожица беше така около седмица. Шашнах се, въпреки че нищо не изтича от носа. Педи каза, че е именно от млякото, което се връща и засъхва в носоглътката, даже я усещам как й се връща мляко, понякога връща леко пресечено. А щом казваш, че твоя бебок си връща сериозно количество, почти със сигурност е от това. Бих предложила антирефлуксно АМ, но щом се кърмите май не е опция.
Здравейте, мамчета! Включвам се късно да споделя, че на 23.09 се роди сина ни Константин, 3600, 52 см. Сега е на 11 дни, храня на поискване, поспива по 2-3 часа между храненията, понякога се събужда и след час. Притесняваме това, че понякога не просто връща, а повръща цялото изядено мляко, но се опитвам да го приема за нещо нормално…Иначе вчера го притеглихме и от 3400, колкото ни изписаха, вече е 3690, което малко ме успокои😅

Имам въпрос към по-опитните вече майки, тъй като от два дни малкият взе да похърква и ясно се чува, че му е запушен носа, как почиствате нослетата? Капя му физиологичен разтвор, но хъркането продължава и го виждам, че се мъчи…😔

Другият ми въпрос е каква температура поддържате в стаята, където гледате бебчо и как го обличате и завивате съответно? Не мога да преценя дали го претоплям или му е добре, а с това кихане и хъркане ме е страх да не настине.

Та така, много въпроси и всекидневни притеснения дали се справям добре, но всичко си струва, когато се усмихне до уши докато спи! ❤

П.с. За тези, които нямат специална играчка за бял шум, перфектна работа ни върши сешоара - включваме го и бебешкият плач моментално спира! 🤣
здравей. Може ли да питам как се оправи при вас хъркането,защото моя е точно на 15дрна и продължава ,нощем и докато се храни, измъчи се детето а педиатърката казва,че било чистене още от околоплодните води. Май май нещо са се сбъркали тези лекари. Капя му физиологичен разтвор вече две седмици дърпаме с аспираторчето сополките и ми е толкова жал вече.На кърма сме и не съм забелязала да връща мляко често.

# 445
  • Мнения: 2 836
Момичета, ходихте ли вече на преглед след раждането при АГ и ако да - какво шредставляваше? Ехограф?

# 446
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Аз ще ходя утре...имам козметичен шев(нямах от стандартните шевове ден се махат)предполагам него ще го види и ехограф Thinking

# 447
  • Мнения: 382
Здравейте, малкия вече е на 15 дни и все се чудя дали го обличам добре дали му е топло или студено. Вие как обличате бебетата си? Утре ни предстои първото излизане макар и за кратко да идем до педиатъра се чудя как да го облека?

# 448
  • Мнения: 1 143
Аз бях на преглед също, не са ме гледали с ехограф, а само вагинално. Имах няколко вътрешни шевове, които са зарастнали добре и матката се е прибрала напълно.
За обличането зависи от времето навън. Обикновено вече както е бил вкъщи, само го слагам в едно ватирано космонавтче + шапка, завивам с одеало и това е. Тези дни валеше много и не сме излизали, но днес се надявам да успея да го разходя на въздух вече.

# 449
  • Мнения: 5 998
Аз вкъщи го обличам с дълго боди и ританки, навън, както е писала и Harmonie - космонавт, шапка и завит с одеало. За зимата има Термо чувалче, ватирани космонавти и по-дебели одеала.
На преглед при гинеколога не съм ходила още, обмислям кога.

Да питам - последния си болничен за пред работодателя от ЛЛ ли трябва да го взема? Ходих да му нося епикризата от болницата след раждането, а нищо не каза..

Общи условия

Активация на акаунт