Тренировки в домашни условия - 113

  • 44 413
  • 757
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 639
Аз не мога нито да скачам, нито да бягам с тия 90 кг. Свалила сйм -5 см от краката, но нагоре не мърдам. Макар че който ме види казва, че много съм отслабнала в корема, по скоро явно вече ми се е прибрал коремът от бременността, на килограми и на мерки не мърдам.
Така или иначе напоследък всичко ми е мъгла... Помня само че ставам да правя мляко, малкият е във вихъра си с лазенето, явно хаби много енергия, яде добре през деня, но почна да се буди нощем да яде по два пъти и яде много. Не заспива без да яде, а в същото време си е в нормите, не е пухкав, та явно си има нужда от храна. + Цялата домакинска работа сега и понякога седя и гледам в точка. Много искам да тренирам обаче не мога да се насиля. Мъжът ми се опитва да помага ама просто не може, сутринта игра хокей с Патериците и легена с прането в коридора  е успя да го добута до пералнята и да я пусне Joy

# 256
  • Мнения: 2 591
Дух, изобщо нямам предвид скачане. И аз не скачам от 2015, откак се оперирах за разширени вени.
Може да се докара кардио ритъм от всичко, и още как. Ускоряваш темпото на някакво просто упражнение и ето ти кардио.

# 257
  • Там където
  • Мнения: 794
Боже Дух, какво чувство за хумор в тази ситуация Simple Smile То не знам кое е по-лошото - контузен мъж или подрастващо бебе.... Дано всичко се оправи бързо.
Честно казано, според мен класическото кардио е прехвалено. Повече от 2 дни кардио седмично няма нужда, като според мен тренировка тип ХИИТ или табата ми е много по-добре от някакво нон-стоп скачане и тичане. Не казвам, че е правилно. Ако човек комбинира високо и ниско интензивно натоварване + силови ще има супер резултат. Тялото също ще е по-хармонично, а не увиснал чувал.
Останаха ми 4 тренировки от PiYo и край. Да си призная и на мен ми липсва волната програма... Знам, че не води до никъде, ама пък ми е хубаво да си избирам всеки ден различна тренировка с рзлични уреди Simple Smile

# 258
  • Мнения: 2 639
Да бях феникс да заплача и да му се оправи крака Joy но уви, просто патица съм и освен да се надсмивам над ситуацията избор друг нямам.
Хубава вечер, отичам 30 минути спинер

# 259
  • Мнения: 10 013
Арсен, поздравления! Страхотна форма! 🍻💪🏆

Преди малко довърших много добра тренировка за рамо, доволна съм:

1А. inverted rows 5x15 -със собствено тегло под масата
1.Б лицеви 5х20
3А. Арнолд преса 4х20
3Б. задно рамо 4х15
5. вертолет с гири 4х20
6А. Странично повдигане 4х20
6Б. Трицепсово разгъване (кикбек) 4х20
8А. Гребане с гири 4х12
8Б. Трицепс екстензии 3х30

Разтегнах с моя си ийн йога.
Следобяд имах време за корем- 300 вариации + 3мин планк.

С храната съм ОК, да не повярва човек. Laughing

Дух, бързо възстановяване на мъжа ти!

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 23:15 от Dez

# 260
  • Мнения: 2 880
Дух, явно чисто кардио ти е по-лесно в тази ситуация. Действително е по-добре някаква тренировка вместо нищо. Щом не можеш да се мотивираш за силова, прави си спининга. Иначе пулс може да се докара и със силова тренировка. Увеличаваш тежести или темпо.
За днес - пудовка за цяло тяло с двама нови за мен американски треньори, които използват килограми като мерни единици. Изживях културен шок. Самата тренировка е лека (въпреки че ползвах най-тежката си пудовка от 12 кг) и приятна, макар и малко еднообразна.
https://youtu.be/oxOJZzd9OcQ

# 261
  • Мнения: 19 325
Дух, дано бързо се възстанови мъжът ти.

Отчитам 30мин велоергометър.
И аз го ползвам ,когато нямам нерви, време или сили за друга тренировка.
Тази година само на травми ми върви. На 15ти ни блъснаха отзад с детето. Уж не беше силен удар, а ме боли врата. Сложих яка и че ходя на лекар. Имам две хернии там и много ме е страх какво е станало.

Арсен, страхотна си!

# 262
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Дух, бързо възстановяване на мъжа ти. От опит казвам, че не са за подценяване тези травми. Вече 2 месеца  съм без гипс и от 10 дни на работа и резултатът е болка и оток на глезена.
Въобще не съм го товарила. У нас предимно правя по 2 дни за горна част и 1-2 дни цяло тяло, като модифицирам някои упражнения и още съм с малки тежести. На инат продължих със Съмъртайм 1 , но не ми допада особено. Не мога още да правя пълен клек и да скачам/кардио, но полу клек мога.
От вчера това, допадна ми :
https://youtu.be/CHEKaiiGjFw

# 263
  • Мнения: 318
Днес ден 22 от Ironborn и Daily squats challenge плюс 30 минути на велоергометъра.

В последно време не правя много кардио,не знам до мързел ли е или просто защото отскоро имам и ластици и дъмбели и ми е по-интересно с тях.Но мисля като свърша програмата,която съм започнала,да редувам по-често кардио и силови,защото определено имам нужда.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 13:23 от DreamEvil

# 264
  • Мнения: 1 562
Духче, прегръдки Heart Арсен, чудесна форма, идеални извивки Blush
И на всички момичета - честит празник, нека помним, че независимостта е велико достижение - и за държавите, и за духа човешки!

Аз днес работя малко, но преди това празнувах добре - първо с Карълайн - Upper Body Destroyer - ден 8 от ЕPIC III и релаксиращ 20-минутен стречинг със Сидни. След това бях на фризьор и внезапно се сетих, че тази седмица ще имам цели 3 тренировки за крака и дупе и реших да се възнаградя с едни обувки, които заглеждам от известно време. Не че са по темата, но ето:

Сега довършвам малко спешна работа на тихичко в офиса и ще се подготвя за тиха празнична вечер у дома Blush
За утре съм планирала ден 12 от Strong на Сидни - глутеуси и корем, а в петък - цяло тяло с Карълайн - ден 9.
Събота и неделя сме на екскурзия из Странджа, така че ще са само разходки и хапване на местна кухня.

# 265
  • Мнения: 361
Здравейте, аз приключих EPIC 2 и понеже се чувствам малко преуморена, реших да започна EPIC HEAT. Гледам, че са по-кратки тренировките, което естествено не означава, че ще са по-леки, но ще видим.
Лека вечер!
ПП Дух, аз много харесвам Low impact тренировките. Например днес правих това
https://youtu.be/ImI63BUUPwU

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 19:09 от desi_ks

# 266
  • Мнения: 7 837
При мен времето се "оправи" (да се разбира, че вече температури над 20 градуса са епизодични), така че отново включвам сутрешните 5- 6 км разходки в близката гора. Приключих си програмата с Емили Скай, с която паралелно правех и леко хаотични йога практики според настроение, време и желание, и от утре започвам "нова песен".
Реших да повторя календара  Find Your Practice на Витас (9 седмици, до края на ноември трябва да съм го приключила), като в свободните дни ще включвам по- продължителни разходки, каране на колело, мобилност, може и нещо от FB+ да включвам, тип пилатесоподобни. От една страна, не ми се изпуска хубавото време и възможността за движение из природата, от друга- предстоят ми няколко пътувания и с така направения график ще ми е най- лесно да не излезна от ритъм.

Ветрена, жесток чепик!!!
Арсен, страхотно тяло ни напаравила! Браво!!!
Qaki, все се отплесвам да те питам- кое PiYo правиш? Това на Шалийн ли, или има и друга програма със същото име?

# 267
  • Мнения: 4 753
[video][/video]Днес почивам защото бях на работа и не можах да се организирам....И аз все се каня да питам плийото дали в на Шалийн...Преди 7-8 години ,когато започнах с домашните тренировки пробвах програмата и ми се стори супер трудна 🙄 интересни сега как ще ми понесе ....

# 268
  • Там където
  • Мнения: 794
Да правя PiYo на Шайлин. Има го в Облака, няма как да го сбъркате. Аз дълги години съм ходила на пилатес и за мен не е трудно като техника, но не мислете, че е стречинг Simple Smile Потя се като прасе:sweat_smile: Ама аз и повечето тренировки ги правя по 2 на ден с изключение на Drench, защото е малко по-дълга. Иначе ми е екстра, защото помага за мобилност и натоварва малките мускулни групи. Комбинирано с груповите силови е ОК. Проблемът е, че всяка тренировка наподобява другата - Шайлинчето е хванала 5-6 типа упражнения и само ги върти и рекомбинира Simple Smile

# 269
  • Мнения: 1 073
Днес реших да тренирам 😁 бебчето нямаше проблем и спокойно тренирах.
Ввчв ми става все по трудно да правя някои упражнения затова признавам че тренировката я взаимствах от Каролин. Оххх от няколко дни ровя ютуб и гледам нейни тренировки само да родя и ги почвам 😁😁.

1 част
Глутеус мост с абдукция в сс глут мост 1 и 1/3 бройки
Глутеус мост пълна амплидута
Глут мост в сс с глу мост 1/2 и глут мост с пауза
Всипко по 2 сериу х 10 бройки
С лек ластик най лекия
2 част
Пирамида Горна част 10,20,30 сек 😁😁 и тук краднах от нея макар с доста скатаване ползвах 2х2 кг гирички
Раменна преса
Въртолет
Гребане
Лег
3 серии
Упр за тази ви дъно.
Много ми се тренира но не мързи и нямам много сили страх ме е че като родя никога няма да тренирам както преди. Но пък чувството в теб да расте живот е нещо уникално. Не съм вярвала че ще се вълнувам толкова много за това нещо. Съжалявам за лиричното отклонение просто се вълнувам и вече мн искам да си гушна бебока.

Общи условия

Активация на акаунт