Отговори
# 690
  • Мнения: 747
аз пък нещо съм леко хремава , само това ми липсваше ебати.
Мъките с името продължават. По лесно не става.
Диването рита брутално . Викам и как ше се казваш 😂Тя мълчи.
Искам да питам няколкократни майки. Да раскажат кога се слага гиз раствор в нослето.инт.

И аз бях няколко дни с лек гърлобол, лека хрема и запушен нос, без темп. Взимах Инфлуцид, течности, лимони, спрей морска вода за носа и мина. Дано и при теб отмине бързо.

А за физ.разтвор, педиатърката на посещението вкъщи ни каза да капваме по 1 капка с ноздра мисля вечер след банята. Сега съм си взела дозички направо Тонимер и мисля пак да слагам след като ни посети.

# 691
  • Мнения: X
на мен тук ми обесняват семейството на мъжа ми че ще записваме бебето при неговата лекарка тя е и ЛЛ и педиатър. Че видиш ли нямало да дойде като се приберем. Аз направо съм шокирана как така няма да дойде. Да не си мисли че с новородено ноември ще се повлача в поликлиниката

# 692
  • Мнения: 780
Ще дойде Бочинка, не се тревожи. Няма къде да отиде 😀
На мамите които вече им р изкочил пъпа.. аз сега съм в 34 седмица и почва да се опъва и тепърва да изчака ама много ме опъва бе. Ужасно е… това нормално ли е? Мажа се със свинска мас, с олио за стрии, с хидратиращ лосион за сърбяща кожа на ларош. Душ олио на юриаж нищо не помага. Кожата ми е супер хидратирана обаче от едната страна където е почнал да се надига пъпа изпитвам страшен дискомфорт .. то това да ми е проблема ама кажете с какво да го мажа, как да успокоя този сърбеж в това място?

# 693
  • Мнения: 209
Марч, първоначално се ококорих, като ти прочетох поста Joy , но твоя пъп сигурно е възелче, щом чак е изкочил? Моя си е дупчица и колкото и плитък да е станал, не виждам как ще изкочи. За момент си викам, айде, при мене пак нещо не е наред. Joy

# 694
  • Мнения: 5 072
Моят пъп също си е вдлъбнат и все още продължавам да си нося обицата, ама аз и линеа негра нямам.
Бочи, задължени са педиатърите до 72ч след изписването да направят домашно посещение. Друг е въпросът колко го спазват. Аз се уредих с педиатърка преди седмица, че тук трудно записват нови пациенти. Каза, че ще направи посещение в деня след изписването. Единствено, ако е неделя, ще го остави за понеделник.

# 695
  • Мнения: 747
Те си имат часове за домашно посещение и това им е в задълженията като общопрактикуващ. Нашата я взимаме с кола идва, откарваме я, плащаме й. Повечето са така.

# 696
  • Мнения: 109
Привет мами Yum

И аз съм с лека хрема пия Биозин мама и друго ми няма поне за сега. Имам си вече дата за секциото Flushed  
Страно ми е да знам кога ще родя, People Eyes разбира се ако всичко е наред до датата. Нямам нищо изпрано и подредено, че и тази седмица не се очертава да е.  Даже нямам тоалет за изписването на бебето и за мен и за нея. Спокойствие си ме гони....да видим до кога. Бях решила всичко да се прави след ражането на бебето, но май няма да е така. Лека полека ще започна да стягам вече наличните ми неща. Вече съм 14+ кг. в интерес на истината не ми личат,  очаквах да се търкалям, но пък корема си ми е голям. От 14.09 минах на Клексан 0.4 заради доста повишен Д- Димер, а от 08.10 пък спирам Акарда който пия по 150мг. От 11.10 започвам и тонове всяка седмица...

# 697
  • Мнения: 780
Ох, абе не е възелче, красив пъп си беше 😃 равно е сега просто много ме опъва. Разбира се прочетох какво ли не в интернет и сега нямам търпение да дойде прегледа в понеделник и да питам АГ дали нямам пъпна херния.. Почти на 100% знам, че е нормално това. Все пак кожата се опъва ама не ми е комфортно 😀 И в нета пише, че е нормално ама нали прочетох за хернията айде веднага на нея се спирам. Не било опасно състояние.

# 698
  • Мнения: X
оъпа изскача на много бременни , за първи път чувам че нее нормално състояние , моя изскочи още в 5 ти месец . Опъва ме ужасяващо на моменти , нищо страшно нее , мажа и тва е Simple Smile

# 699
  • Мнения: 1 694
Milk-choc, а я сподели второто как беше- в смисъл, по-лесно, по-бързо или същото? Че моето беше мазало и сега всички ми викат:"Спокойно, то е същото,но вече знаеш какво да очакваш и си по-спокойна". Ама аз като знам как раждах и с какво ли не го дърпаха и теглиха и ми става зле като го чуя това Grinning
Второто беше много по-бързо и лесно от първото, при все, че беше цели 6 г и 3 месеца по-късно. Първото раждане ми продължи 12 ч от първа контракция до раждането (като една седмица си ходех с 2 см, значи 8 см за близо 12 ч). Роди се на трета контракция, пети напън, с епидурална между 8-9 см, че взех да припадам от неправилно дишане. Второто продължи 4,5 ч (три пъти по-кратко) от първа контракция (без предварително разкритие) до раждане, пак така се роди на 3 контракции и 5 напъна. Но с второто началните контракции бяха много колебливи и слаби, както и крайно нерегулярни. Отидох до родилния дом направо на шега, даже казах на мъжа ми, че сигурно ще ме върнат с 10 контракции през неравни интервали, а се оказах с 5 см Simple Smile ей така не ги усетих. За 2 ч направих от 5 см 10 см и родих, по-болезнени, но за мноооого по-кратко време (епидурална на 7 см, но според мен ми я дозираха много малко и не ме хвана). Дали защото на второто дишах правилно, не спомогна - не знам. Препоръчвам лекцията на Елена Василева за дишане по време на раждане, има я в ютюб. Топ!!!

# 700
  • Мнения: 513
Абе бях я гледала лекцията, ходех си и аз 1 седмица с 3см и отидох на шега да видя,като усетих нещо като контракции - оказа се,че е тръгнало и вече съм с 4. Много бързо тръгна разкритите, но накрая като се закучи и не иска да стане пълно, после с напъните драма и накрая - вземи тези вакуум и форцепс, та пак към 12-13 часа станаха. Та за бебето ме е страх,иначе не го мислех като болки толкова и отидох много смело да раждам първото, ама сега ми е малко филм Grinning

# 701
  • Мнения: 872
Момичета кога точно избрахте педиатър за бебето? Какви документи се носят при него? Аз съм в 33 гс, но в София е трудно да се намери педиатър. Поне моя ЛЛ така ме предупреди.
Искам да взема от стерилните марли за бебета, но в аптеките ме гледат странно и ми предлагат от стандартните. Някоя от вас има ли за да ги покаже?

# 702
  • Мнения: 209
Ето такива купих за пъпчето, възможно най-малкия размер, по 5 в пакетче.

# 703
  • Мнения: 872
Цитат на: Briseis_Bee link=topic=1364420.msg43549346#msg43549346 date=16и32921094
Ето такива купих за пъпчето, възможно най-малкия размер, по 5 в пакетче.

Благодаря ти! Представях си ги финни. С тези как ще се почистват очичките? Гледах клипче, та затова:confused:

# 704
  • Мнения: 209
Ами за очичките си мислех по-скоро за мокро памуче с мицеларна вода или само вода.

Общи условия

Активация на акаунт