Отговори
# 705
  • Мнения: X
а защо марля ? Тя е по груба от памук Simple Smile

# 706
  • Мнения: 747
Vi_To няма документи за избор на педиатър. Устна уговорка с него наживо или телефон. Като се роди детето и се приберете, идва за домашен платен преглед. А след издаването на акта за раждане - го записвате официално при лекаря.

# 707
  • Мнения: 872
а защо марля ? Тя е по груба от памук Simple Smile

Гледах клипче, в което използваха стерилна марличка, както за очичките, така и за пъпчето. Останах с впечатление, че са някакви специални за бебета, които ще са по-мекички. Иначе може с тампон за грим.


Vi_To няма документи за избор на педиатър. Устна уговорка с него наживо или телефон. Като се роди детето и се приберете, идва за домашен платен преглед. А след издаването на акта за раждане - го записвате официално при лекаря.

Много благодаря. Сега остава да намеря.

# 708
  • Мнения: 5 072
Elanlli , платен преглед ли ?
С педиатърката се уговорихме в 29гс като бях. Отидох ,записа ми данните, за да си подготви документите и ми даде лист с нейните координати и уговорка да се чуем ден преди да ме изпишат.
На тези марли каква им е идеята?
Редактирам се : разбрах. За първи път виждам , че се ползват за такова нещо. Определено клечки за уши и памучни тампони се ползват основно.

# 709
  • Мнения: 1 694
Аз очичките с тампон за грим ги минавам отвън навътре, пъпчето с клечка за ухо (само тампонирам, не търкам и не бъркам). Тези марлички така си и останаха неотворени предните пъти и сега не съм взимала.

# 710
  • Мнения: 513
И аз тези марли не ги ползвах. Пъпчето - с клечка за уши,съвсем лекичко,а очичките и личицето - с тампонче за почистване на грим Simple Smile

# 711
  • Мнения: 747
Elanlli , платен преглед ли ?
С педиатърката се уговорихме в 29гс като бях. Отидох ,записа ми данните, за да си подготви документите и ми даде лист с нейните координати и уговорка да се чуем ден преди да ме изпишат.
Нашата педиатърка ни таксува 30лв за дом.посещение, защото още бебето не е нейн пациент. Но има и такива, които не таксуват. Това в деня на прегледа

# 712
  • Мнения: 780
А какво значи тогава тази новина, че вече ще има акушерски патрул 14 дена след като те изпишат безплатно?! Голямо натякване по новините за него и сега пак такси и глупости ..

# 713
  • Мнения: 513
Моята не ми е взимала за първото домашно, дойде си на втория ден след като ни изписаха,ако не се лъжа. Попитах я,но тя каза, че нищо не ѝ дължа...

# 714
  • Мнения: 139
Здравейте, нахлувам при вас от темата за августовските бебета.
Останаха ми 2 неотваряни пакета памперси Pufies 1, както и един разпечатан, но неизползван. Ако на някого са необходими, продавам запечатаните по 7 лв, а отворения подарявам заедно с тях.
Пожелавам ви леки раждания и здрави бебоци 🙂

# 715
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Добро утро, момичета. За всички с киселини - снощи дори гавискона, в който се кълна, не ми помогна. Пробвах бабешката рецепта - в чаша вода се разтваря ч.л. захар, малко лимонтозу и след това се разбърква ч.л. сода, и имах успех. Ако някой друг не знае вече накъде и не е пробвал, може да се окаже решението и при вас.

# 716
  • Мнения: 782
Не съм пробвала дънките си, спрях да ги нося още от трети месец, понеже не се чувствах комфортно с тях. Иначе съм качила само на коремче. Краката ми са отпуснати от задържаната вода и липса на тренировки. Общо дотук съм качила 9 кг. Може би ще бъда с някоя рокличка на изписването или с клин и по-дълга блузка.
Преди две седмици почувствах, че леко съм настинала и си взех имунолактон. Мъжът ми се върна с кашлица. Аз съм добре засега.
Момичетата от Варна, към кои педиатри сте се спряли? Ние живеем в района на Бриз и ми се иска някъде близо. В терапията ми отказаха две лекарки. В ДКЦ Чайка говорих с една лекарка, която ще ни приеме, обаче ми каза, че нямало да идва на първо посещение...

# 717
  • Мнения: 261
Не вярвате, но моята лична, която е и педиатър, директно ми каза, че заради ковида не прави домашни посещения, обособила е отделна стая за деца и да и се обадя като разбера кога ще е изписването и от болницата директно да отида там. Ще видя какво ще правя, но чувам и за други лекари, които отказват домашни посещения заради ковид.
Бочинка, беше споменала, че си доволна от сушилнята си. Може ли да споделиш марка и модел?

# 718
  • Мнения: X
да ето точно и на мен това каза избраната педиатърка ама чесно казано това е малко несерьозно. Значи тях ковид ги спира ама ти се мъкни в поликлиниката . Тя тая стая да нее с вип вход от улицата където няма допир с никой друг. Иначе и нашата педиатърка има такава стая ама пак минаваш през коридора с болните.

Нашата сушилня е Бош, тя е вече на 5 години . Когато избирах сушилня много време отделих на това та най добрите модели са Бош , и Миеле, и Електролукс беше преди сега не знам. За меня беше важно да е отделно , добре че имаме място . Защото сме с една пухкава мечка вкъщи която прави тонове косми и те трябваше да се обират от тази сушилня.
Много е важно да уточня че за да не попадате в такива ситуации като мен два пъти , а именно да ви се счупи сушилнята. Не перете с капсули, счупих и сушилнята два пъти и с капсули не мийте в миялни различни от Бош. По простата причина че капсулата не се разгражда мамка и, лично го видях.остава една слуз която запушва термостата и направо скапва уреда. пера с прах който е прахообразен, сега само заради бебето взех гел, въпреки че и той нее адски препоръчителен но е по ок от капсула в милиард пъти.Но и бебешките ще ги пера и плакна след това та ще имат двойно измиване.

# 719
  • Мнения: 261
Благодаря за инфото за сушилня 😊Точно, че е при моята лична стаята е отделна, но се минава през общ коридор......и ми го казва така, все едноооо голямото постижение, че има отделна стая. То като мина през коридора с 10 кашлящи и кихащи...😡😡😡

Общи условия

Активация на акаунт