Отговори
# 720
  • Мнения: X
Еми аз съм решила да направя следното , ако ми каже че няма да дойде , записвам си гол бебето , но няма да го заведа.
Ще си повикам педиатър платено ако се налага или ще ида в токуда в крайна сметка там ще раждам живот и здраве .
И ще я поставя пред факт че няма да помъкна в най големия грип бебето на 3-5 дена в поликлиника.

# 721
  • Мнения: 360
Pischi ще се окаже, че сме комшийки, и аз съм в Бриз. Моята лична лекарка е в ДКЦ Чайка- др Нейкова. Тя не е педиатър, обаче разпитах и доколкото разбрах записва бебчетата при нея и с направление праща майките при някои от педиатрите в ДКЦ, което ми се струва ок, защото си е една сграда и няма да има разкарване. Но не съм говорила лично с нея още, ще го направя следващата седмица. Ще разпитам и други познати за техните педиатри, но досега от нашето проучване разбрахме, че повечето хвалени педиатри не записват нови бебчета, а нашите познати, които от скоро са с бебчета не са кой знае колко впечатлени от техните.
Аз вчера бях в една бебе борса и като питах за тези еднократните чаршафи, които искат в болницата, ми дадоха едни 60/90 на babylino - bed pads пише на тях и казаха, че били това - ползвали се и от бебчето и от майката, да не са ме подвели нещо и за мен да трябва да купувам някакви по-големи?
Прах взехме Ариел бебе - гел, да го пробваме.

# 722
  • Мнения: 513
За прах за пране - препоръчвам Sano Maxima. От няколко майки,чиито дечица са с кожни алергии имам препоръки,че само от него нямали проблеми. Разбира се,ако детето няма кожни алергии и другите са ок, но аз си го ползвам пак него и съм си доволна Simple Smile

# 723
  • Мнения: X
аз вчера прах с сано , взех го защото няма ензими и е подходящ за многократните ми пелени. Искам да кажа че направо съм в шок от той прах.Значи нашите дрехи ги пера с ариел , на програма 40 минути , не много мръсно пране се води. Все пак сменям дрехите си по 100 пъти на ден 😂Та , като приключи пералнята , дрехите вече не миришат супер добре .
Мислех си че може да е от пералнята , сменяла съм и други прахове освен Ариел все тая баница.
Вчера пуснах пелените на 3:30 часа пране, с Сано максима. Сложих по малко даже от колкото пише на опаковката прах. Хора това са 3:30 часа пране . После плакнах 2 пъти , още по 20 минути всяко и така общо над 4 часа пране за едни пелени , и това пране мирише неистово на прах за пране. Не знам как е възможно и дали е нормално всъщност .

# 724
  • Мнения: 648
И мен това с педиатъра много ме притеснява, иска ми се да е лекар, който не преглежда в един кабинет деца и възрастни,а и да ми е близо на всичкото отгоре, но май няма такива. А и аз като Бочинка, не искам да си водя детето на контролен преглед и около мен да кихат и кашлят най-различни хора.
Относно сушилните, ние от 20 години ползваме и наистина преди Миеле бяха най-качествените, правеха си ги в Германия и бяха уникални. Сега ги правят в Полша и само цената им си остана старата, качеството доста падна. Бяхме с Бош 5 години, 6-та серия, ултра чувствителна и тн., но една пералня чаршафи ми я сушеше на три цикъла от по три часа и мен ме хващаха нервите. Сега си взехме сушилня на Самсунг и е наистина уникална! Горещо я препоръчвам, на светлинни години е от Бош-а. Допълнителен плюс при нея е, че може да се включи към мръсния канал на пералнята и водата директно да се отича в канала, а не да се изпразва легенчето. Има и варианта с легенче разбира се, ако сушилнята не е в близост до канал. Отделно има опция Wrinkle prevent към всяка програма и дрехите излизат сухи, но ненамачкани. За сметка на това, пералнята на Бош е доста по-добър вариант от тази на Самсунг
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-SAMSUNG-DV90TA040AX/p/681659 Това е модела на сушилнята.

Момичета, имам и друг въпрос, може би по-скоро към мамите със стаж. Вчера на прегледа се установи, че шийката ми е доста скъсена 2-2.5 см, а имам едно опъване долу в слабините, по-скоро от едната страна, което продължава към крака надолу и към дупето. Според Док е много възможно да са подготвителни контракции и даже може и до седмица да родя. Каза, че може и да се лъже, но до термин при всички случаи няма да изкарам. Лошото е, че Бебка я измериха вчера 1740 и си е малко дребничка, в 34-та седмица съм. Та питането ми е дали някоя от вас е имала или има подобен случай със скъсена шийка и такива усещания като дискомфорт? То ме боли като ходя по-бързо и си се усеща едно постоянно напрежение. Док ми вдигна Магнерот-а на 2х2 и каза повече лежане. Шийката с вагинален ехограф я мери.

# 725
  • Мнения: 513
Почивай си наистина повече, ако добуташ до 36 пълни седмици (37-ма демек)- най-добре. Знам,че на някои им дават пак утрогестан, да избутат, но основното е лежане и почивка.

# 726
  • Мнения: 398
Като заговорихте за прах.. какви препарати сте взели за почистване,пране и тн?

# 727
  • Мнения: 648
Почивай си наистина повече, ако добуташ до 36 пълни седмици (37-ма демек)- най-добре. Знам,че на някои им дават пак утрогестан, да избутат, но основното е лежане и почивка.
Да, и на мен ми се иска да вляза поне в деветия месец...

# 728
  • Мнения: 360
Sweety моята я измериха 3см в понеделник, аз имам контракции доста често ми се втвърдява корема, но не са болезнени уж. Спрях разходките, но домакинската работа си я върша. През останалото време или лежа или съм седнала. Аз също чувствам нещо такова в интимната зона, като мускулна треска, но не е болка, минава по вътрешната част на бедрата, мисля си че може да е от разширяване на таза или пък от лежане, знам ли...

# 729
  • Мнения: 782
Molly, аз съм от горната страна на Бриз, където е сладкарничката Чери. Точно и аз заради това се ориентирах към ДКЦ Чайка, като съм се насочила към д-р Тодорова /педиатър/. Доколкото ми казаха, тя работи с ЛЛ д-р Димов и д-р Нейкова.
Същите подложки на babylino взех и аз 60/90 - 15 бр. Между другото, звънях пак, за да попитам за козметика за бебчето и казаха, че не е нужно да носим в болницата.

# 730
  • Мнения: 648
Аз контракции изобщо нямам, досега не съм и имала... На мен коремчето доста малко ми върви, аз я нося повече навътре Бебка, и се надявам наистина да е някакво такова разтягане на мускулите.

# 731
  • Мнения: 360
Pischi, значи явно така се процедира с педиатрите в ДКЦ чайка. Междудругото, аз колкото пъти се е налагало да ходя при д-р Нейкова, винаги съм си записвала час преди работа рано сутрин и не се е налагало да чакам с една камара хора, но пък е било най често само за направления. Като се даде направление за педиатърката и отидеш веднага при нея обаче, най вероятно ще се налага чакане... Незнам..
Sweety и моето коремче не е хич голямо и бебчето също, затова и пия протеин сега... Тези усещания в интимната зона ги имам от поне няколко седмици обаче, а шийката слава Богу си е все толкова.. Така че да се надяваме, че всичко си е нормално.

# 732
  • Мнения: 782
Само ме притесни, че няма да направи домашно посещение, като ни изпишат, а само по телефона ще ми обясни някои неща...
Sweety, почивай повече, щом така са ти казали. Стискам палци поне да влезеш в 36 седмица.
Аз  понякога усещам нещо като бодежи долу. Тазобедрените болки също се завърнаха през нощта.
Гел за пране взехме Teo baby.

# 733
  • Мнения: 209
Суити, заради такова опъване ниско в корема и надолу към вътрешната част на бедрата от поне месец съм на Магнерот 3*2. АГ каза, че щом се насити организма, ще спрат тези опъвания и болки и наистина така стана, ще си го пия малко до преди раждането. Мисълта ми е че това 2*2, което тепърва започваш да пиеш хич не е много.

# 734
  • Мнения: 648
Аз от снощи започнах да пия по 2 и сега като че ли малко ме отпусна. Чудя се дали да пия и едно но шпа, да видя от него как ще съм?

Общи условия

Активация на акаунт