Парфюмни размисли и страсти (септември 2021 г.) - 264

  • 70 579
  • 823
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 062
Довечера ще имам първа среща с група хора, с които ще се виждам често за известно време. Направо не знам какво да си пръсна. Носят ми се нежни парфюми. Кои парфюми бихте определили като "нежни"?  Май пак ще заложа на YSL Elle. Чудех се дали да не пръсна малко Baccarat, но не съм в настроение за него.

# 376
  • Мнения: 363
Довечера ще имам първа среща с група хора, с които ще се виждам често за известно време. Направо не знам какво да си пръсна. Носят ми се нежни парфюми. Кои парфюми бихте определили като "нежни"?  Май пак ще заложа на YSL Elle. Чудех се дали да не пръсна малко Baccarat, но не съм в настроение за него.

Кажи между кои се чудиш, за мен бакара категорично не е нежен.От MFK бих определила gentle fluidity gold като нежен и много безопасен за носене.

# 377
  • Мнения: 1 350
Мулен Руж е вече познат. /Дълго го дебнах на приемлива цена, след като изпуснах супер оферта от нотино./ На мен ми харесва, не мога да кажа любим, но го нося рядко. Напълно незапозната с ароматите жена ми каза, че ѝ мирише на прост....к@, по-скоро на обстановката в публичен дом. Ще го нося скоро в женска компания, за да направя проучване. Wink
Засега това са познатите ми от тях аромати. Харесва ми, че са си намерили нишата, която ги прави уникални и разпознаваеми на пазара, макар надали да имат толкова привърженици сред младото поколение.
Sweat Smile искрено ме развесели. Не мога да се похваля с такъв опит, но ще имам предвид! Wink
Благодаря ви от сърце, момичета,  за споделеното Heart Exl

# 378
  • София
  • Мнения: 6 344
И аз съм получавала сходен коментар за Мулен Руж, на старата работа в офиса 3 колежки освен мен - ще си ходим вече, аз още го разучавах и се пръскам от отливка и те не забелязват ( или пък забелязват не знам Joy) и след малко едната се изцепва - Малееее тук замириса на бърдак,  другите две потвърдиха. Признах си, че е от мен. Питаха ме допълнително ли заработвам. После се чудих известно време дали да го купя, ама все пак го взех и си го нося Joy

# 379
  • Мнения: 2 980
На мен Мулен Руж не ми мирише на никакъв бардак , а направо на друга епоха ..... мега-ретро .....

# 380
  • Мнения: X
На мен Мулен Руж не ми мирише на никакъв бардак , а направо на друга епоха ..... мега-ретро .....
Ох, олекна ми, не съм сама. Много ретро - и той, и не помня коя от не-сините бутилки.

# 381
  • Мнения: 1 350
Аз усещам прасковена нотка, освен другото. Странен и интересен.

# 382
  • Мнения: X
На мен Мулен Руж ми беше червилен, будоарен и миришеше на прах като в гримьорна на театър. Харесвах го в някаква степен, но го размених. Дали не съжалявам малко сега, не знам...

# 383
  • Мнения: 1 005
Може ли някой да сподели за Le Participe Passé Serge Lutens?

# 384
  • Мнения: 31 247
Много харесвам Мулен Руж. Червилен, будоарен. Не ми е ретро, а супер пудрен.

# 385
  • Мнения: 651
Послушах те, WaltherP99, и ето ме на, прясно обзаведена и, понастоящем, обилно маринована с Angels' Share by Kilian. 🥃





Чувствам се като една голяма, ходеща, коледна сладка и/или като карамелизирана ябълка, потопена в скъп коняк.
Началните, алкохолни нотки, са ми най на сърце, но то е така и в Black Phantom, който, ако сравнявам, ми харесва повече. Може би, защото харесвам повече ром, отколкото коняк (даже в момента се наслаждавам на едно ледено Bacardi 😏).
За съжаление, нито един от двата не е с beast performance върху мен, но аз взех да свиквам с тия неща вече.😌

Чакам новият Tom Ford, който, искрено се надявам, да не е като Soleil Brulant.
А, между другото, някой видя ли последната модна колекция на TF? Абсолютен оргазъм! 🤩

Песен на деня, нищо общо с парфюма (да се слуша на макс 😉):

# 386
  • Мнения: 4 029
Здравейте!
Носи ми се нещо плътно лимонено и трайно. Не сладко и захаросано, а по автентично и свежо.
Скоро взех и размених Mon Guerlain Sparkling Bouquet и там след всички лавандули и т.н. се показваше страхотен лимон, но не можех да издържа прелюдията до него. Ако някой се сеща и може да препоръча нещо подобно до 100 лева ще ме зарадва много 👌

# 387
  • Мнения: 566
Уолтър, Piotr Czarnecki ми е интересен отдавна, но нищо не познавам засега. Slumberhouse е прекалено недостъпен като бранд в Европа за жалост, иначе знам, че има култов статус.
В какъв смисъл Pissara ще кривне от пътя си есента, какво визираш? Simple Smile
Synthetic Jungle и на мен не ми се стори особено "парфюмен", по-скоро като аромат от природата (което е малко иронично предвид името).

1. Заслужава си
2. Slumberhouse има/ше в Полша и Англия , но Josh Lobb спря за момента доставките , ако нещо е останало , но шанса е отрицателен. Праща само с май беше FedEx до ЕС е $60 само доставката , и се чака  пак минимум 3 месеца т.е. ти трябва да си пред-платиш и да чакаш толкова , ако не нямаш шанс на стандартна цена. Или плащаш и чакаш много , или плащаш тройна и нагоре цена , защото той си прави всичко на ръка сам , и като пусне примерно 150-250 броя от Kiste 2 пъти годишно , за цял свят ,  всичко отива към пре-купвачи , които пускат отливки ... Търсенето превишава чутовно предлагането , той не желае големи производства , не иска да работи с повече дистрибутори , от тези скоито вече работи , интервюта е дал 5 сигурно за 10 години , на изложения не участва . Преди години беше малко по-лесно , сега Slumberhouse се носи само по специален повод. Копия няма , защото не могат да му се възпроизведат нещата качествено , с малки изключения всичко е не само качествено , но и много комплексно , във всеки завой....има по няколко под-завоя,и след тях още...
3. Pissara ще даде пауза на по-флоралните нови парфюми , и ще изкарва 2 нови пачули-та .
4. Има някакъв тренд в последно време на силно-зелени , тип растително-зеленчукови парфюми , който на мен не ми е по вкуса , за това направих асоциацията със смути-то , което пия всеки ден.

Като tuali и аз харесвам много бранда. Харесвам минали епохи, гледам сериали и в този бранд откривам истории. Всеки аромат е като препратка към миналото. This Is Not a Blue Bottle 1.2 ме чака вече в офис на куриер, днес ще го взема и ще се запознаем. Имам пробичка на 1876 Мата Хари и Тубероза 3. Когато се запозная и с другите две туберози, ще реша кой да си взема.
1969 Parfum de Revolte, посветен на сексуалната революция, ми идва малко хаотичен - като безразборен секс. Носи свежестта на младостта, цветна чувственост и би подхождал идеално на бяла памучна роба и огърлица от разноцветни топчета, направени от дърво.
.....
Ambre 114 говори сам по себе си за хубава, мека, но настойчива амбра. Настойчива като в Амбре Султан на Серж Лутенс, но не толкова строга като при него. Подобна на Амбре Империал на Ван Клийф, но не така заоблена, тиха и интимна.
.....
Засега това са познатите ми от тях аромати. Харесва ми, че са си намерили нишата, която ги прави уникални и разпознаваеми на пазара, макар надали да имат толкова привърженици сред младото поколение.

This Is Not a Blue Bottle им е точно по-младежки , и кежуъл ориентираната линия .  1969 аз не го усещам грам младежки , а като класно гурме за порастнали момчета , и момичета .
Ambre 114 е хубав , но само за покупки , ако е силно намален онлайн. Наподобява Ambre Precieux , но последния е осезаемо по-хубав буквално...във всичко.
Fidelis според мен им е най-добрия парфюм.

Регистрирах се тук след няколко часа четене за парфюми Simple Smile

Грабна ме аромата на смокиня в Ichnusa by Profumum Roma.
Вчера Simple Smile
И сега място не мога да си намеря, а мислех, че парфюмите не ме интересуват особено.

Лятото мина обилно полято с Granada Salvia / Aqua Allegoria, която има искрящо начало, но после някак изчезва и престава да ме радва. Може би е по-добър за студено време.

Добре дошла в шантавото ни парфюмно БгМама крю Smiley  Само да знаеш , че подхлъзването към нишовата парфюмерия , често води до пристрастяване , и изтъняване на джоба Sweat Smile

Може ли някой да сподели за Le Participe Passé Serge Lutens?

Може да , но ще е утре

Послушах те, WaltherP99, и ето ме на, прясно обзаведена и, понастоящем, обилно маринована с Angels' Share by Kilian. 🥃
.....
Чувствам се като една голяма, ходеща, коледна сладка и/или като карамелизирана ябълка, потопена в скъп коняк.
Началните, алкохолни нотки, са ми най на сърце, но то е така и в Black Phantom, който, ако сравнявам, ми харесва повече. Може би, защото харесвам повече ром, отколкото коняк (даже в момента се наслаждавам на едно ледено Bacardi 😏).
За съжаление, нито един от двата не е с beast performance върху мен, но аз взех да свиквам с тия неща вече.😌

Чакам новият Tom Ford, който, искрено се надявам, да не е като Soleil Brulant.

Сега ще кажеш , че съм те подхлъзнал нали? Laughing Честит да ти е , хубав парфюм.  Вече няма Kilian  с някакъв бомбастичен пърформанс . Unique'e Luxury трябва да пробваш ....
Tom Ford кой точно визираш , че са няколко?

Парфюм за спорт

Парфюм за деня

Парфюм за вечерта , хайде и аз да яхна  Kilian вълната днес

Песен за деня

# 388
  • Мнения: 6 930
Здравейте!
Носи ми се нещо плътно лимонено и трайно. Не сладко и захаросано, а по автентично и свежо.
Скоро взех и размених Mon Guerlain Sparkling Bouquet и там след всички лавандули и т.н. се показваше страхотен лимон, но не можех да издържа прелюдията до него. Ако някой се сеща и може да препоръча нещо подобно до 100 лева ще ме зарадва много 👌
Тъкмо се засилих да предложа Fiore D'ulivo Xerjoff и после видях бюджета. Там лимона не е грам захаросан, а зехтинесто маслен и плътен. https://www.fragrantica.com/perfume/Xerjoff/Fiore-d-Ulivo-6311.html

Under the Lemon Trees Maison Margiela също не е сладък лимон, доста реалистичен и звънлив, 30 цатa се намира за под 100лв в нотино, може да изпадне и код.. https://www.fragrantica.com/perfume/Maison-Martin-Margiela/Under … n-Tree-53379.html

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 21:11 от tuali

# 389
  • Мнения: 4 029
Благодаря, Tuali 💐
Ще ги потърся за проба и двата ✌️

Общи условия

Активация на акаунт