Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 407
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 813
Елислава, в Цибалаб придобита тромбофилия ли пуска? Аз пусках вродена в Геника, но АГ ми каза да пусна и придобита в Цибалаб, но в сайта нищо не намерих.

# 706
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Инфинити,и придобита съм пускала,но този основен пакет е за генетична.Само че за придобитата не помня точно какво беше, доктор Владимиров ми я назначи след третия аборт.Знам само,че там нямах проблеми.

# 707
  • Мнения: 1 193
Здравейте,  момичета.  Току-що се връщам от ранен скрининг в 12г.с.  Доктора каза,  че кръвотока е добър,  но сега като видях тези PI и RI дясно малко се стреснах.  Иначе Ductus venosus PI 1,24 . Ако това има значение.  Качвам снимка,  ако някоя от вас е по запозната ако може и тя да каже дали наистина всичко е ок..


Кое по-точно те стресна? Аз не виждам нищо притеснително.

# 708
  • Мнения: 303
Резултатите на PI Дясно и RI дясно, че са под нормата.

Здравейте,  момичета.  Току-що се връщам от ранен скрининг в 12г.с.  Доктора каза,  че кръвотока е добър,  но сега като видях тези PI и RI дясно малко се стреснах.  Иначе Ductus venosus PI 1,24 . Ако това има значение.  Качвам снимка,  ако някоя от вас е по запозната ако може и тя да каже дали наистина всичко е ок..


Кое по-точно те стресна? Аз не виждам нищо притеснително.

# 709
  • Мнения: 5 141
Към този момент лявата артерия компенсира дясната. Може следващия път да е обратно. Моят АГ каза , че след 20гс обикновено се оправят нещата. Предполагам се следиш на 2 седмици.

# 710
  • Мнения: 303
При АГ-то се следя на 2 седмици,  а след 5 седмици съм на ранна морфология.  Много ти благодаря за отговара,  така се успокоих повече, макар,че вчера на скрининга доктора каза ,че кръвотока е добър. Не пия нищо разреждащо и за това малко се стреснах, защото съм предразположена за тромбофилия.🤗

Към този момент лявата артерия компенсира дясната. Може следващия път да е обратно. Моят АГ каза , че след 20гс обикновено се оправят нещата. Предполагам се следиш на 2 седмици.

# 711
  • Мнения: 5 141
Dalinda953, следи ли ти АГ-то всеки път кръвотока? НМХ не слагаш ли?

# 712
  • Мнения: 1 193
Нормите са
PI 0.53 - 1.83
Pi 0.37-1.16
Като тези цифри са относителни, защото зависят от възраст и килограми. Също така тези цифри доста се променят с напредването на г.с. Един вид кръвотока се подобрява и процеса продължава поне до 20 гестационна седмица.

# 713
  • София
  • Мнения: 543
Момичета, а такъв документ само след БХС ли изпраща докторът? Аз бях на “ембрионална морфология” и обсъждахме подобни неща, също ми показа такива графики. Но получих като снимки след прегледа само една снимка на бебето. Трябва ли да си поискам допълнително да ми изпратят и графиките плюс друга информация, или след ембрионална морфология изпраща само снимка на бебето?

Здравейте,  момичета.  Току-що се връщам от ранен скрининг в 12г.с.  Доктора каза,  че кръвотока е добър,  но сега като видях тези PI и RI дясно малко се стреснах.  Иначе Ductus venosus PI 1,24 . Ако това има значение.  Качвам снимка,  ако някоя от вас е по запозната ако може и тя да каже дали наистина всичко е ок..

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 6 188
no4ko25, аз такъв документ получих  по мейл седмица след БХС в 12гс.
След ембрионалната морфология беше по-различен - на място ми дадоха веднага документ от прегледа (без графики) и после пратиха по мейл снимка на бебето.

# 715
  • Мнения: 5 141
Аз подобен документ получавам на всеки преглед. И друг път съм писала , че се следя на частно през 2-3 седмици при АГ, който е сертифициран за БХС, ФМ, пренатална ехокардиография и т.н.  Всеки преглед си ми протича като ФМ и си получавам 3 страници документ , но не ми слага тези векторните графики, ами само долните  и си съдържа всички направени измервания.

# 716
  • Мнения: 303
Не слагам никакъв НМХ, аз съм с хомозигот ПАИ 4Г/4Г, и докторката която ми проведе Трансфера, каза,
че на скрининга ако видят,  че има проблем ще ми изпишат аспирин. Всеки път ми пускат сърчицето но не знам дали  това е следене на кръвотока.

Dalinda953, следи ли ти АГ-то всеки път кръвотока? НМХ не слагаш ли?

# 717
  • Мнения: 217
Моля ви кажете какви изследвания се правят за преекламсия.
От понеделник почнах да вдигам кръвно 130/90,като не е постоянно високо,ту се качва,ту пада.Със следящия лекар се чух и ми каза да вземам допегит когато засека,че е високо,засега само при нужда,за да се види дали е нещо временно,или съм за терапия.
С тромбофилия съм и на терапията от самото начало,фраксипарин 0,6 и аспирин 150,който в 32 гс намалихме на 75 мг.В 33 почнах аспирина през ден,като включихме и натаспин.АГ че в 35,която влизам утре,ще спрем аспирина.
Притеснява ме това кръвно.Винаги съм била с ниско.На скрининга преди 37 гс риска от преекламсия излезе нисък.Но пък имам влошен кръвоток още от начало на бременността,само е дясно.Четох за преекламсията и ми настръхна косата.
Как мога да разбера,дали в момента е такова,освен белтък в урината какво друго ,говори за такава.Засега пия 3 пъти по половинка допегит и го държа в нормални стойности.И без хапчета не винаги е високо.
Само сутрин и понякога наобяд.
Имало ли е такива от вас,които са имали по високо кръвно,без да са имали преекламсия?

# 718
  • Мнения: 5 141
Dalinda953, не , това не е следене на кръвоток. Гледат се артериите всеки път и се дава такава таблица , като от снимката , която беше качила. Редно е и терапията за тромбофилия да се назначи от хематолог. Не знам кой ти е АГ и до колко разбира, ама моята АГ е категорична , че на нея това не й е работа. Другият , при когото ходя платено и ми следи кръвотокът, разбира от тромбофилия , но до някъде. Той искаше да си спра НМХ , ама аз не бях съгласна и не го послушах. Последно според него нямаше нужда от увеличение дозата на НМХ, ама хематоложката каза да я вдигна и да си остана на такава и след раждането даже и има разлика в кръвотока пак.

# 719
  • Мнения: 1 688
Моля ви кажете какви изследвания се правят за преекламсия.
От понеделник почнах да вдигам кръвно 130/90,като не е постоянно високо,ту се качва,ту пада.Със следящия лекар се чух и ми каза да вземам допегит когато засека,че е високо,засега само при нужда,за да се види дали е нещо временно,или съм за терапия.
С тромбофилия съм и на терапията от самото начало,фраксипарин 0,6 и аспирин 150,който в 32 гс намалихме на 75 мг.В 33 почнах аспирина през ден,като включихме и натаспин.АГ че в 35,която влизам утре,ще спрем аспирина.
Притеснява ме това кръвно.Винаги съм била с ниско.На скрининга преди 37 гс риска от преекламсия излезе нисък.Но пък имам влошен кръвоток още от начало на бременността,само е дясно.Четох за преекламсията и ми настръхна косата.
Как мога да разбера,дали в момента е такова,освен белтък в урината какво друго ,говори за такава.Засега пия 3 пъти по половинка допегит и го държа в нормални стойности.И без хапчета не винаги е високо.
Само сутрин и понякога наобяд.
Имало ли е такива от вас,които са имали по високо кръвно,без да са имали преекламсия?
Въпросите Ви са за кардиолог, но все пак - не, прееклампсията не е само високо кръвно, и други неща има, за да се постави диагноза (белтък в урината, силно отоци, главоболие, мътно зрение и други, лекарите знаят по-добре). 130/90 кръвно е гранично, следете го и слушайте какво Ви е казал доктора за допегита. И не се притеснявайте толкова, притеснението също вдига кръвното. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт