"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 55

  • 38 474
  • 811
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Колко дни ти е закъснението?

# 271
  • София
  • Мнения: 12 006
Мами,рано ли е за преглед при гинеколог.Последния ми цикъл беше на 5ти септември,теста ми е положителен.И записах час за утре при Арабаджиева.Просто нямам търпение да се прегледам.
Утре (по предния ти пост) ще си на трети ден закъснение. Нищо няма да се види, дори и "точка". На преглед се ходи на около 2 седмици закъснение.

# 272
  • гр.София
  • Мнения: 210
Мами,рано ли е за преглед при гинеколог.Последния ми цикъл беше на 5ти септември,теста ми е положителен.И записах час за утре при Арабаджиева.Просто нямам търпение да се прегледам.
Утре (по предния ти пост) ще си на трети ден закъснение. Нищо няма да се види, дори и "точка". На преглед се ходи на около 2 седмици закъснение.
  И аз така мисля,ама една приятелка ми даде зор,според нейни изчисления съм във 5 гастационна седмица 😁

# 273
  • Мнения: 370
Тя е 5та седмица амаа да не се шшнете като поредния лекар реши да стряска бъдещата мама и да ви каже ... "ммм имам съмнение за извънматочна брееменност... не го виждам в матката" просто е раничко . Иначе като ви се ходи няма лошо  да ви прегледат. Само дето повечето говорят едни безумни тъпотии в толкова ранна бременност.

# 274
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз така мисля,ама една приятелка ми даде зор,според нейни изчисления съм във 5 гастационна седмица 😁
В 5та си, да, ако приемем, че ти закъснява 2 дни. Но 1ва г.с. е началото на последната ти менструация, после имаш окло 2 седмици до овулация и още окло 2 седмици след нея до датата на следващата менструация, която ако не дойде се брои "закъснение" и начало на 5та г.с. Не знам дали го обясниг добре, погледни в гугъл за гестационна седмица - има подробни описания. Няма смисъл да ходиш утре, смени си часа.

# 275
  • Мнения: 130
Здравейте.Моля някой с повече опит да каже какво вижда на ехографската снимка.Имам прескочен цикъл от септември месец.Не мога да кажа точно коя дата беше последният.Имам 2 положителни теста на sure check.Вчера посетих гинеколожка,която ме прегледа и казва ,че съм в 5г.с. и няколко дни и това донякъде съвпада с последният период на контакти а именно края на август.На снимката се вижда нещо,но каза да ида след 2 седмици че е рано за сърце и от тогава ако всичко е наред се води бременност и картон.Не трябва ли да се вижда мехурче поне някъде.Аз виждам само 2 точки по протежение на линията и нищо друго. Лично не зная дали да го интерпретирам като увеличение на стените на матката или като възможно кухо яйце.Каза да пия фолиева киселина и но шпа но се чудя дали да го пия само когато имам болки или може да помогне с нещо друго?Имала съм спонтанен преди време и затова съм притеснена.Имам леки болки в корема от време на време почти от началото,като в последно време се добави и гадене но напрежението в гърдите намаля.Другото нещо което искам да попитам е можете ли да кажете правилно ли определя машината по седмиците или може да има някакво разминаване? Държа да отбележа ,че ехографът не беше особено модерен и не беше вагинален.На всички отговорили благодаря

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 21:11 от Милена Йорданова 614632

# 276
  • София
  • Мнения: 8 932
Гестационните седмици се броят от датата на последната ви менструация. Ако тя ви е била август месец, би трябвало да сте в повече от 5 г.с. Колко ви е дълъг цикълът по принцип? Как така не знаете кога ви е била последната менструация, AГ -то не ви ли пита?

# 277
  • Мнения: 353
И аз това си мислех да пиша на момичето. Аз съм в 6та г.с и овулацията ми беше около 12ти септември. Бременност от август трябва да е на повече от 5 седмици. Най-вероятно е от септември.

# 278
  • Мнения: 1 825
В ранните седмици се ходи обикновено на вагинален видеозон, точно защото е много малко всичко. Според мен пуснете чхг да видите колко е през 2 дни и как нараства.
А да не си знаете последната менструация усложнява нещата, но ако е пропуснала септември месец със сигурност сте повече от 5 гс

# 279
  • Мнения: 130
Добре ама тогава излиза ,че съм на повече ,пък аз си имах цикъл и никакви симптоми тогава.,Възможно ли е апарата или гинеколожката да е сгрешила седмицата след като аз не мога да кажа датата на последната менстр?към първото момиче: трае 5 дни ,като последният почти е на приключване.

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 22:28 от Милена Йорданова 614632

# 280
  • Мнения: 4 841
За цикъла питат, не за менструацията. 28 дни ли е, колко?

# 281
  • Мнения: 1 751
Кое е на приключване?

# 282
  • Мнения: 1 825
Добре ама тогава излиза ,че съм на повече ,пък аз си имах цикъл и никакви симптоми тогава.,Възможно ли е апарата или гинеколожката да е сгрешила седмицата след като аз не мога да кажа датата на последната менстр?към първото момиче: трае 5 дни ,като последният почти е на приключване.

Това колко дни трае кървенето не е толкова важно.  А колко дни имаш от едно прокървяване до следващото.  Може всичко.  Отидете на 2ро мнение с вагинален видеозон,  освен това АГ щом има съмнения за бременност е редно да ви прати точно на кръвен тест! Хубаво е да си записвате кога ви идва Simple Smile ще дам пример ако последно сте била в МЦ 20.08 вече сте в 7-8 гс
Ако сте 5гс значи 2-4 спетември да сте била в МЦ

# 283
  • гр.София
  • Мнения: 210
Здравейте,бях на преглед,както ми казахте вие,прекалено рано е.Не се видя нищо... дори и сак.Предполагам е нормално на 3ти ден от закъснението да не се види и околоплодния сак.Ще си пусна кръвен тест и доки ми каза да отида пак след 2 седмици.

# 284
  • Мнения: 370
Правилно! Ако пускаш чхг .. пусни две през 48ч , иначе само ще се види че има бременност, но единичвн резултат не показва дали се развива добре

Общи условия

Активация на акаунт