Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 72

  • 32 980
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 593
Канестен външно, да проследим ден - два и при нужда отново да говорим. Малко се притеснявам, че не пусна микробиология, но ще следим развитието.
Пусни микробиология ,при мен излезе някаква гъбичка. Много се притесних ,тъй като до сега никога не съм имала. Докторката каза, че често се случва при бременни, защото пада имунитета и каза, че не е нещо сериозно, но все пак трябва да се третират. При мен изписаха свещички, но е индивидуално, може и нищо да ти няма

# 31
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Моля за препоръка откъде да си купя хубав клин за бременни, държа да не е тип обикновено трико, а по-гладък/лъскав/кожен..материя тип панталон?

# 32
  • Мнения: 374
TeoYo , при мен също от няколко дни се появи такова жълто течение, без никакви други оплаквания. Док ми беше взел МБ и сега ми писа и ми каза, че имам гъбички. Изписа ми глобули за 3 дни и паста за мазане за ММ. Аз се успокоявах, че е щом не ме сърби и пари е безобидно, но май няма нормално течение при бременост.

# 33
  • Мнения: 1 041
Помощ зъб ме боли, а днес къде зъболекар?

# 34
  • Мнения: 4 518
Помощ зъб ме боли, а днес къде зъболекар?
В кой град си? Май не беше в София....

# 35
  • Мнения: 1 041
Помощ зъб ме боли, а днес къде зъболекар?
В кой град си? Май не беше в София....

Стара Загора

# 36
  • Мнения: 3 010
Ще звънна на джипито в понеделник, ако не се успокоят нещата с Канестена. Дано няма драми. Благодаря на всички и бързо да минава тази (поредна) гадост.

# 37
  • Мнения: 166
Колко дни след леко прокървяване лежахте и се върнахте към нормалния си ритъм?Добре че само вчера сутринта имах кървене,лежа си.Но се схванах и явно от утрогестана само ме успива.И преди го пиех,но не беше така

# 38
  • Мнения: 1 041
Колко дни след леко прокървяване лежахте и се върнахте към нормалния си ритъм?Добре че само вчера сутринта имах кървене,лежа си.Но се схванах и явно от утрогестана само ме успива.И преди го пиех,но не беше така

Все още си полежавам повече,и не съм се върнала към нормалния си начин на живот. Изкървих средата на юни месец. Попитайте АГ да го слагате вагинално.

# 39
  • Мнения: 4 843
Ще звънна на джипито в понеделник, ако не се успокоят нещата с Канестена. Дано няма драми. Благодаря на всички и бързо да минава тази (поредна) гадост.

Май казахте, че само крем външно са ви изписали? Аз мисля, че той е за облекчаване на симптоми като парене, сърбеж, зачервяване.
За лечение на гъбички, предполагам трябва и някакви глобули да поставяте.
Какви са ви симптомите? Течението кремообразно ли е или като пресечено мляко, има ли миризма, сърбеж, парене?

# 40
  • Мнения: 35
Ще звънна на джипито в понеделник, ако не се успокоят нещата с Канестена. Дано няма драми. Благодаря на всички и бързо да минава тази (поредна) гадост.

Към 15 седмица се появи жълтеникаво течение и при мен, без нищо друго/ парене дразнене или мирис/ правих две микробиологии от тогава, абсолютно чисти, но продължава и до ден днешен -28 седмица съм. Пусках и стерилна урина и тя е чиста. И така си живея 😁 Но мисля, че е задължително да ти вземат секрет за микробиология все пак, за всеки случай.

# 41
  • Мнения: 1 600
Дами,

Някоя от вас да е пила или пие Бета-блокер?

Аз от вчера съм на Беталок 3ок ( 12,5 мг един път на ден) и въпреки, че е много малко като количество , много се тревожа за дребосъка вътре, да не му стане нещо на сърчицето Sad

Предписаха ми го заради висок пулс ( стигам 166 удара в минута), който ме побърква - задъхване, изпотяване, причерняване. В почти 37 седмица съм и знам, че пулсът обикновено се ускорява по това време, не можех да издържам вече и отидох на кардиолог.
С нормално кръвно съм...


Та... Някоя от вас пие ли такова лекарство? Simple Smile))

# 42
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам едно питане, но не знма в коя тема да питам. Затова ще питам тук, а ако не е за тук ще съм благодарна да насочите.


Последна редовна менструация ми е на 11. 07. На  12. 08 бях на преглед и не се останови бременност, но на кръвен тест се установи. На 26. 08 се видя плоден сак, отговарящ на 6 гестационна седница. Това означава, че зачеването се е случило края на 07 месец нали?
Възможно ли е да се случило в края на 06 месец и след това да съм имала нормална менструация?

# 43
  • Мнения: 1 600
Здравейте! Имам едно питане, но не знма в коя тема да питам. Затова ще питам тук, а ако не е за тук ще съм благодарна да насочите.


Последна редовна менструация ми е на 11. 07. На  12. 08 бях на преглед и не се останови бременност, но на кръвен тест се установи. На 26. 08 се видя плоден сак, отговарящ на 6 гестационна седница. Това означава, че зачеването се е случило края на 07 месец нали?
Възможно ли е да се случило в края на 06 месец и след това да съм имала нормална менструация?

Няма никакви данни, оплождането да се е случило преди менструацията. Юли месец е станало, но вече коя дата... Simple Smile)

# 44
  • Мнения: 4 843
Не е възможно, защото на прегледа на 12.08 вече щяхте да видите ембрион и сърдечна дейност.

Общи условия

Активация на акаунт