На море в Турция - тема 72

  • 84 414
  • 806
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 91
viki_1974, къщички или блокчета, аз вече си избрах и терасата (благодаря за снимката), и до коя палмичка искам да е 🤣🤣🤣

# 646
  • Варна
  • Мнения: 765
Скрит текст:
Пътят до Кушадасъ миналото лято го взехме за има-няма 12 часа заедно с почивките, това от Варна. Като пуснат моста на пролет, поне така се очакваше, пътя като време ще намалее с грубо половин час, но няма да се промени съществено. За да има промяна трябва да направят магистралата след моста водеща на юг за включване към О-5, което също май се работи, но няма да стане тази година. Като свършат и това тогава може да падне още с 1 час пътя, което ще е доста добре. Между другото магистралата О-5 беше много добре за каране, но почти нямаше работещи заведения през нощта, явно още е прекалено нова. То и движение по нея почти нямаше де.
Иначе за Анталия моста няма да окаже никакво влияние. Прекалено настрани се пада и много се заобикаля по обикновени пътища, т.е. не по магистрали. По-удобно е да се качи човек на магистралата при Одрин да кара по новата северна магистрала над Истанбул и пак през Сакария и надолу.
Според мен проблемът е пътя Одрин-моста, после вече е все тая ако си минал вече толкова път с ограничения 90-70-50 на всеки километър.
На О5 много харесахме YASA на Сусурлук, но не знам дали е денонощно. А едни кафенета дето логото им прилича на старбъкс бяха доста смотани, не бихме повторили. Поне тоалетни имаше навсякъде и са нормални.
На връщане продължихме към Гебзе, не към ферибота и през Истанбул в час пик (събота около 18 часа), и пак спестихме поне 2 часа търкаляне из села и градове.
Таксата на моста ще е 15 евро+ДДС според фейсбук.
От Одрин до моста като време си е колкото от Одрин до Истанбул, т.е. 2 часа и е малко напрягащо да се минава нощно време. Както и следващите 2 часа след моста до О5 са си пак натоварващи с доста завои и насрещно движение.
Колкото до YASA на Сусурлук, както и останалите капанчета по О5, всички бяха затворени през нощта без изключение. Работеха само бензиностанциите, но заведенията не работеха. Но това не означава че това лято ще е пак така, разбира се.

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Може ли мнение кой хотел да изберем?
Вярвам, че тук в групата винаги съм получавала компетентно мнение и сега също очаквам съветите.
Letonia - Фетие
Bellis Deluxe
Miracle
Последно сме били в Сегинус - Лара и бяхме очаровани.
Очаквам вашите мнения 😊

# 648
  • Русе
  • Мнения: 7 057
viki_1974, къщички или блокчета, аз вече си избрах и терасата (благодаря за снимката), и до коя палмичка искам да е 🤣🤣🤣
А, когато почивахме лятото на 2018 г. ние бяхме точно там, между двете палми. Там ни стояха шезлонгите. Излизаш от стаята и цоп в басейна. Затова и сега като ходихме снимах това блокче. Носталгия...

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
Може ли мнение кой хотел да изберем?
Вярвам, че тук в групата винаги съм получавала компетентно мнение и сега също очаквам съветите.
Letonia - Фетие
Bellis Deluxe
Miracle
Последно сме били в Сегинус - Лара и бяхме очаровани.
Очаквам вашите мнения 😊
Аз съм за Bellis Deluxe.
Това което съм чела отзивите са хубави.В Белек е.Със сигурност няма да има тълпи от българи.Щом сте почивали в Лара би трябвало да сте видяли Миръкъл.А и в Лара извън хотела е скука.За Фетие всеки който ходи там е в Летония.

# 650
  • София
  • Мнения: 1 173
Тази година сме решили да почиваме в Мармарис. Няма конкретна причина, просто досега не сме били там. Избирам между два хотела
GREEN NATURE DIAMANT
GRAND YAZICI CLUB MARMARIS PALACE
Пътуваме със собствен транспорт, средата на юни и тези двата ми се вместват в бюджета / детето е над 12г и доста хотели отпадат/.
Моля, за съвет, кой от двата да избера - важно ми е да има хубав плаж, добра храна и някакви  водни пързалки.

# 651
  • Мнения: 3 271
Тази година сме решили да почиваме в Мармарис. Няма конкретна причина, просто досега не сме били там. Избирам между два хотела
GREEN NATURE DIAMANT
GRAND YAZICI CLUB MARMARIS PALACE
Пътуваме със собствен транспорт, средата на юни и тези двата ми се вместват в бюджета / детето е над 12г и доста хотели отпадат/.
Моля, за съвет, кой от двата да избера - важно ми е да има хубав плаж, добра храна и някакви  водни пързалки.
Няма хубав плаж в Мармарис.

# 652
  • Мнения: 1 652
Потвърждавам за плажа в Мармарис. Поне до Ичмелер ивицата е тясна и със сивкав пясък, който във водата се размътва, а мен това не ме кефи (вижте в google street vew). Бяхме само веднъж на плаж и повече не повторихме в града. Ние не ходим на AI, само спахме в Мармарис и обикаляхме по околните села. Но повече там нямам намерение да нощувам. И градът не ми харесва особено. Това не се отнася за природните гледки от плажа.

# 653
  • София
  • Мнения: 1 173
Ние искахме да видим нещо различно, но май ще търсим друго място, в което не сме били....има доста такива.

# 654
  • Мнения: 3 638
Здравейте, започнах да се оглеждам за почивка в Турция. Не съм се спряла на нищо конкерто освен на 2-3 хотела, които ако не изляза на оферта не са ми по джоба.
Има ли сайт, където мога да сортирам по дати и цени хотелите?
Гледам един хотел в Йоздере Aria Claros, обаче четох по-назад че не сте особено доволни от него. Какъв точно му е проблема? В Трип адвайзър коментарите са предимно положителни. Хареса ми плажа там, на снимката ми заприлича на гръцките плажове.
Четох, че обсъждате Лонисера, ние бяхме там юли 2021 и сме сравнително доволни, за цената която платихме а тя беше 1400 за 2 възрастни и 2 деца, беше супер. Да има недостатъци - плажа е малък и претъпкан, на аквапарка обаче никога не сме имали проблеми с намиране на места или да чакаме повече от нормалното. Храната беше еднообразна, обаче скумрия не са предлагали. Редуваха всяка вечер ципура и лаврак, рибките бяха дребнички. Скара 1 нещо на вечер, абе не останах очарована специално от кухнята, но не е и като да сме останали гладни.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 13:03 от anbibian

# 655
  • Мнения: 62
Здравейте, започнах да се оглеждам за почивка в Турция. Не съм се спряла на нищо конкерто освен на 2-3 хотела, които ако не изляза на оферта не са ми по джоба.
Има ли сайт, където мога да сортирам по дати и цени хотелите?
Гледам един хотел в Йоздере Aria Claros, обаче четох по-назад че не сте особено доволни от него. Какъв точно му е проблема? В Трип адвайзър коментарите са предимно положителни. Хареса ми плажа там, на снимката ми заприлича на гръцките плажове.
Четох, че обсъждате Лонисера, ние бяхме там юли 2021 и сме сравнително доволни, за цената която платихме а тя беше 1400 за 2 възрастни и 2 деца, беше супер. Да има недостатъци - плажа е малък и претъпкан, на аквапарка обаче никога не сме имали проблеми с намиране на места или да чакаме повече от нормалното. Храната беше еднообразна, обаче скумрия не са предлагали. Редуваха всяка вечер ципура и лаврак, рибките бяха дребнички. Скара 1 нещо на вечер, абе не останах очарована специално от кухнята, но не е и като да сме останали гладни.
За Ария мога да напиша много, единствения плюс обаче ще е за плажа , който наистина беше хубав , това беше първата ни резервация за 10дни в един хотел (обикновено разделяме на 2х5-7 дни).
Обслужването беше кофти, персонала беше масово чужд (не помним с мъжа каква нац , но се оправяхме на англ, който обаче също не им беше силен ), храната и въобще барове и прочие беше ужасяващо неприятна, едната вечер и повръщахме, с 2 деца сме, обикновено се наяждат с опитване по такива места - е там караха само на пържени картофи. Анимацията беше силна музика май само, нищо друго не ни е привлякло вниманието, освен че понякога дори след полунощ кънтеше по къщичките и не се спеше добре , а бяхме в доста далечна къщичка. Имат проблем и с паркирането, местят коли и ги набутват , нашата беше добре чукната и беше адски неприятно, момчетата които карат голф количките често правеха състезания и резки завои, вероятно и на паркинга с колата ни са правили подобни опити, често обаче се отзоваваха като ги извикаме да ни закарат до плажа - разстоянието никак не беше малко , особено като добавим баира, който е сериозен.
*да кажа само че за последните 12 години сме пропуснали само 2020 в Турция, т.е имаме база за сравнение, и това е най- кофти хотела и мениджмънт изобщо на който сме попадали!
Впечатленията са от 2018 края на август/нач на септември.
Успех 😉

# 656
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Здравейте, може ли мнение за тези ,които от тях да избера? 1.Роял Гардън Бийч Алания 2. Riolavitas Resort @spa 3. Sealife Family Resort Lara 4.Arcanus side Resort 5 .Лонисера или Ефталия Марин или Оушън
Заложете на 1. Arcanus 2. Sealife 3.Royal Garden

# 657
  • Мнения: 3 638
MomOfTwo благодаря. Плажчето много ми хареса.... Sad Ама другото, което споделяш не.
Казваш разстояние, колко горе долу 400 м или повече?

# 658
  • Мнения: 62
MomOfTwo благодаря. Плажчето много ми хареса.... Sad Ама другото, което споделяш не.
Казваш разстояние, колко горе долу 400 м или повече?
Относително е с разстоянието, зависи къде ви настанят, ние още правейки резервацията помолихме да сме по- близо и в самата резервация го упоменахме, обаче може би на около 200-300 от хотелската сграда бяхме , където реално е ресторантската част , а басейните и плажа са от хотелската част надолу по баирчето и пеш виждахме много зор, като сложиш че това се преминава поне 2 пъти на ден цялото, отделно на барчетата на морето сега се сещам че се виеха едни безбожни опашки следобяда за някакви бухти и якото чакане белким нещо става от там за ядене.
Били сме веднъж и в 4* още през 2010 , хвалиха ни от Емералд в Дидим Рамада и въпреки че от тогава започнахме сами да организираме и да се доверяваме на нашите си проучвания, дори Рамадата беше в пъти по- добре.
Ако още нещо ви интересува, питайте 😉

# 659
  • Мнения: 1 516
Здравейте, може ли мнение за тези ,които от тях да избера? 1.Роял Гардън Бийч Алания 2. Riolavitas Resort @spa 3. Sealife Family Resort Lara 4.Arcanus side Resort 5 .Лонисера или Ефталия Марин или Оушън
Заложете на 1. Arcanus 2. Sealife 3.Royal Garden
Благодаря ,притеснява ме плажа,трябват ли ни аква обувки,има ли много чакъл?

Общи условия

Активация на акаунт