Нашите уютни спални - тема 9

  • 67 092
  • 781
  •   1
Отговори
# 45
  • SF
  • Мнения: 21 092
Моят е голям и неотваряем. Но една спалня е толкова голяма, все спъва достъпът до нещо..
Момичета, да не спорим. Извинявам се за спама с картинките. Те бяха само примери, че СПОРЕД МЕН има и готино разположение на легло, но не се прие и се оттеглям. Като смените темата, ще се включа пак.

# 46
  • Мнения: 2 889
То не опира само до готино разположение на спалнята, важно е и да е комфортно и здравословно. Аз много често си лягам с мокра коса и сутрин съм хремава. Хем спалнята ми е далече от прозореца, на картинки е едно в реалният живот е друго. А иначе гледката ми сутрин е



 Simple Smile.

# 47
  • SF
  • Мнения: 21 092
То не опира само до готино разположение на спалнята, важно е и да е комфортно и здравословно.

Ами аз това имам предвид под "готино".

# 48
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте! Какво ви е мнението за спалня разположена под прозореца? Наистина ли е толкова дискомфортно?

Дискомфортът е субективно усещане. Минусите са ясни: при прозореца винаги е малко по-студено, може да духа от дограмата, спира се достъпът до прозореца, лишаваш се от гледка и т.н. Обаче, ако разположението и квадратурата на помещението са такива, че е най-удачно леглото да е под прозореца, за да не се прескачате в спалнята, тези минуси някак се преживяват или се преодоляват с други средства (пердета, щори и прочие). То и за посоката на леглото уж е най-добре да е север-юг, ама като вижданията на архитекта за помещението са други, си спим в "лошите" посоки цял живот... Smirk

# 49
  • София
  • Мнения: 8 275
Нат, нали не трябва да има растения където се спи?! А при теб са много... иначе добре изглеждат

# 50
  • Мнения: 2 889
Desem, защо? Папратите ги дават да пречистват въздуха.

# 51
  • София
  • Мнения: 8 275
През деня пречистват, но през ноща процесът е обратен ... не съм се замисляла колко може... а и при мен оцеляват устойчиви видове Wink

# 52
  • SF
  • Мнения: 21 092
Още в училище учехме, че растенията вдишват въглероден двуокис, а отделят кислород, когато има слънце. В тъмната част на денонощието отделят въглероден двуокис. Процесите се влияят от температурата. При темрература 20-25 градуса, тези процеси покачват интензитета си. Затова е прието цветя в спалнята да не се държат.

# 53
  • Мнения: 2 889
https://www.vivre.bg/blog/стайни-цветя-и-растения-подходящи-за-с
Въпрос на лична преценка, харесват ми, радват ме и ми е много по уютно и красиво с тях Simple Smile!

# 54
  • SF
  • Мнения: 21 092
Да, много са ти хубави! Аз също имам сукуленти в спалнята. Сега ще внеса и балконските. Имам и една орхидея.

# 55
  • Перник
  • Мнения: 4 862
Доста години спахме с глави под прозореца, включително и при земетресението през 2012 г. - когато трябваше да намерим място за бебешкото легло, вариантите бяха или да сложим бебето между 2 прозореца, или да преместим спалнята там Grinning Естествено, избрахме втория вариант.
Леглото не ми е пречило да отварям прозореца над него, но това се налагаше само при миенето му - за проветряване винаги сме ползвали другия прозорец. Пердета не са ми висяли над главата (бяха дълги до пода и си стояха зад таблата).
В резюме: за мен е ОК спалня под прозорец. Ако ви харесва, или разположението ви налага да я поставите там, какво значение има кой какво мисли, нали вие ще спите в това легло Simple Smile

# 56
  • Мнения: 68 561
А как чистите зад таблата?

# 57
  • Перник
  • Мнения: 4 862
А как чистите зад таблата?

С прахосмукачката Simple Smile

# 58
  • Мнения: 743
Вече започвам да се чудя какво се случва с хората, че са толкова изнервени - във всяка втора тема някой се ядосва на някой и някой е обиден. Хора, моля ви се това е място за забавление и за приятно общуване. Достатъчно стресови фактори си имаме в ежедневието, че да се караме и тук... Има и по-добри начини да изпуснем парата Simple Smile .

По темата - колкото и плътно да е опряна таблата, винаги може да се намушка прах. Иска си освен почистване с прахосмукачка чат-пат и помръдване на спалнята, за да се изчисти като хората. Иначе е неспасяемо.
Цветята в спалнята разкрасяват, но твърдението за кислорода през нощта е факт - докато през деня прочистват въздуха, през нощта дърпат доста кислород. Естествено зависи и от вида растение. Цъфтящите предразполагат и към повече алергии заради полените. Мисля че това е нещо, което всеки преценява как ще работи най - добре за самия него.
 Иначе където и да съм живяла или гостувала на роднини навсякъде леглото е било на стената на вратата и главата ми е била натам. В първия ми собствен дом е с крака към вратата на половин метър от прозореца. Първоначално ми беше доста тегаво да свинка, но в крайна сметка сега ми е ок. Определено ако е лепнато до прозореца е по-хладно, но ако си свикнал не ти прави впечатление.
Преполагам всичко е до лично усещане с тези неща.

# 59
  • Перник
  • Мнения: 4 862
...
По темата - колкото и плътно да е опряна таблата, винаги може да се намушка прах. Иска си освен почистване с прахосмукачка чат-пат и помръдване на спалнята, за да се изчисти като хората. Иначе е неспасяемо.
...

Естествено, че от време на време помръдваме разни мебели из къщи, за да почистим по-добре под/зад тях Simple Smile

А и както знаем, домът на ССФ винаги блести от чистота Wink

Всичко е въпрос на лично усещане - и това къде ще си сложиш леглото, и това дали ще имаш саксии в спалнята, и това колко често и как ще чистиш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт