Зимата на прага чука - ОКТОМВРИйчето във мама се гушка :)

  • 14 976
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 043
нежно, сладко мама цунка, ОКТОМВРИйска мъничка муцунка
още идей ми идват  Mr. Green ей скоро ще пропиша
 кръц кръц от теб идейка не видях а твойте най много ми харесват

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 13:17 от krissie

# 241
  • Мнения: 1 264
Air, ние винаги се храним поне по 20 мин.
Wal, нощното хранене в 3 ч. ни казаха още в болницата, че трябва да го махнем, но аз тогава опитах и не можах. На консултацията на първия месец Калоян беше качил 1,050 кг и лекарката каза че е нормално, но в горни граници. Добре е да махнем нощното хранене, за да не дебелее много, тъй като бързото качване на кг предразполага към рахит. Педиатърката ми каза да махам храненето в 12ч вечерта, но тя не знае че се хранихме в 3ч.
Evelinar, и ние повръщаме и на фонтани, и по малко. Ходихме на мерки и теглилки, за да видим с това повръщане как наддаваме. Оказа се, че сме качили 300 гр. за 1 седмица, което е даже повече от средното. Казаха ми изобщо да не са притеснявам щом наддава. По принцип бебетат повръщат излишното количество храна, което са поели.
И аз изпадам в лека депресия като се погледна в огледалото. Само че, заради кг, които съм качила. ходих да си търся панталони. Пробвах 3-4, но изглеждах ужасно и нищо не си купих. Трябва да сваля още 5 кг  Embarassed Много ми се ще да е скоро, но... не знам. Надявам се да успея поне до нова година да си върна формата. Дано има повече хубави дни за разходка.

# 242
  • Мнения: 1 128
     Mоми4ета,ако имате възможност да си свалите от нета поредицата документали на BBC "Baby its you"направете го.Той е стари4ък,от на4алото на деведесетте години,но е страхотен.Занимава се с развитието на децата до около 3 год.Едната серия е за краката и ходенето,друга е за о4ите у на4ина на виждане,абе много е полезен.Моя мъж навремето си го зписвал и в4ера пак си го гледахме.

# 243
  • във фурната
  • Мнения: 597
Здравейте,седмица не бях влизала във форума-и вие сте изписали почти цяла тема smile3501Да се отчетем и ние-още не сме били на консултация,но видимо сме пораснали-вече си имаме гривнички на крачетата и ръчичките,както и двойна брадичка-татито се бъзика,че ако не било така,щял да се позамисли дали е негово Mr. Green-нали той и цялата му рода не са под 110 кила.Имаме си и всички други екстри-жълтеница,бебешко акне,колики...
Бях писала в предишната тема,но виждам,че и тук пак някой е писал за лекарството,което увеличава количеството на кърмата-моля ви,не го ползвайте-не знаете какъв ефект може да има в/у вас или бебето.Казва се Деган,Церукал или Реглан.Активна съставка Метоклопрамид.По принцип е п/в гадене и повръщане,но като Допаминов антагонист,увеличава лактацията.Но като такъв,има вероятност и да предизвика екстрапирамидни смущения,както при Паркинсон или депресия.По-добре пробвайте природни средства-билки,напр.или често цедене,отколкото химия-аз лично не бих го ползвала-даже по-добре е АМ,отколкото това ЛС. Naughty
Хайде Чао засега,че малкия мрънка

# 244
  • Мнения: 5 178
Честито на новите мамчета !!!
Ох хайде да обменим опит за коликите, при нас е ужас а мерките са

1)капки Саб Симплекс 3x10 капки
2) масаж на коремчето с мехлемче на Бейби нос 4-ри пъти
3)чай на Хип, който сега пийва мама, че до Мишето да стигне през кърмата.Не ни харесва да пийваме водица или чайче, в кърмата е истината
4) много гушкане..
Други мерки ????

Започнахте ли да слагате бебчетата по корем за да тренират вратлето???

# 245
  • Мнения: 2 015
Коте , на мен на консултацията ми казаха да започнем с упръжнения на вратлето и малкия е толкова смешен като се опитва да си държи главата и често се сърди, но така трябва.
За коиките:
1 шишета антиколик
2 храна Нутрилон Омнео- против колики с някакви съставки
3 чай от копър и анасон
4 капки Еспумизан
5 разнасяне из цялата къща
и въпреки всичко пак вечер си има дране.
Сега мисля да пробвам вместо капките едни капсулки от водорасли, които били доста ефикасни.

# 246
  • Мнения: 6 643
evelinar и Сашко връща почти след всяко хранене.Педито каза било излишъка  да не се притесняваме.
За коликите се опитвам да давам чая на Хип но той не го харесва.Ама то незнам дали въобще имаме колики/дано така да се разминем/
За кърмата пия чая на Хип и хапвам овесени ядки/с леко отвращение/
KOTE слагам го по коремче и е много смешно като почне да се надига и да мърда с крачета.
Миньон за корема аз пък си мислех ,че за два дена ще се прибере-раждам и хоп на другия ден няма корем Laughing Laughing Laughing
И аз имам нужда от разкрасяване особено косата ,че е такъв гаден цвят.Тази събота сигурно ще си отделя час два още повече ,че в  неделя имаме годишнина от сватбата.

# 247
  • Varna
  • Мнения: 333
Коте, мерките за коликите при нас са :
1. шишета против колики
2.капки Саб симплекс - по 15 преди всяко хранене.
3.чай на Хип от копър / но тя не го пие особено/
4. возене в количка из къщи
Коликите ни са вечер от 18 до към 22 ч. Снощи идва д-ра към 19 и на Симона не и се чу гласа през цялото време докато той беше в къщи. А аз се оплаквах колко много плаче. Човека въобще не ми повярва. И като си замина и настана един рев. Мъжа ми предложи доктора да  дойде да живее в къщи. Joy
За нощното хранене - Мони отказа това в 3 още първата седмица, а от два вечера не се буди и за храненето в 12 . Сигурно защото бях решила да я храня докато сама се откаже.

Честити бебета на Галеа, Мира и Pats! Да са ви живи и здрави и много да ви радват

# 248
  • Мнения: 793
evelinar- не се шашкай Пламена е имала случаи да повръща и на обяд яденето в 12 часа и то излизаше от всякъде, нос уста и т.н. и после през нощта за яденето в три, но това беше един ден аз се уплаших дали не е с рефлукс ама да чукна на дърво от 2-3 дена не ми  е връщала дори. При мен тактиката е следната оригване на половината от млякото и после пак, не всеки път става да се оригне, ама колкото толкова , както каза моята докторка няма да я чакаш до следващото хранене я  Crazy

За коликите бяхме на еспумизан сега сме на Саб не знам от Саба дали ще има подобрения за сега едва на храненето в 3 часа ги дадох ?!?

За слагането по корем не съм я слагала още ако не се брои спането и върху мен ,там си държи доста главата изправена.

За диети кореми и т.н.-  ще кажа само това което каза моят мил съпруг: То има хора които се борят с 1-2 години с тези килограми, ти вчера роди и искаш да си същата- не става още на другия ден, трябва малко търпение да има човек  Laughing Laughing Laughing

това е от нас Hug

# 249
  • Мнения: X
Честити бебчета на Мира СМ и Pats! Да са им живи и здрави свидните рожби и много да ги радват!
Аз отдавна не съм се разписвала ама ви четях поне Embarassed
За коликите защо не пробват майчетата с проблеми капките бейби нос. Аз с каката бях много доволна от тях. Според моя педиатър понякога от капките може да се засилят коликите, така че пробвайте да намалите количеството на саба или да го смените с бейби нос.
Мишка, по въпроса за пишлето и забелването. Тук във форума има 19 страници изписани по темата и единното мнение на лекарите е да не се забелва и в никакъв случай да не се позволява на педиатър да забелва пишлето насилствено.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0 ето това е линка
към темата. Дано ти е полезна информацията.
Някой се притесняваше за гърдичките на бебчето. На голямата ми дъщеря са така с вдлъбнати зърна, но не смятам, че е проблем. Това си е просто допустимо отклонение от нормата. И моята дясна гърда е такава и освен че изпитвах срам като по-малка друг проблем не съм имала.
И ние сме с изпъкнало пъпче и докторът ни сложи лепенка!
По въпроса с нощното хранене. Ние няколко нощи вече не се събуждаме за хранене в 12 часа, а направо в 2.30. Каката се храни по 8 пъти цял един месец и накрая сама си махна това хранене въпреки моите опити да го направи по-рано. Така че сега дори не съм се и опитвала аз да диктувам нещо в режима на детето си.
Аз сокче няма да давам толкова отрано, защото не съм привърженик на ранното започване със сокове, пюрета и т.н.
От нас с Мартин много целувки на всички!

# 250
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Малко нямах нет и сега виждам че и други бебоци шумно пълнят пампите, да ама моя вчера напълни и коритото, тъкмо го изкъпах и ще го вдигам от коритото да го изплакна с чиста водичка и  Embarassed едни звуци като голям човек и всичко във водата, хем пика хем ака, голям смях падна

# 251
  • Мнения: 5 178
Вие как давате Саб Симплекса ние сме на 3x10 капки.. не знам дали изобщо нещо му помага тази дозировка

# 252
  • Мнения: 278
Честито на всичко нови мами! А не вярвахте, че ще родите, а?  Grinning

Леля Зеля, как успяваш да й дадеш отново шишето след като си прекъснала за оригване? Нашата Стела само чака да й го извадя от устата и да я стисне здраво. Защо така това дете?! Като чета вашита как лапат, че чак повръщат от лакомия, направо не мога да повярвам... Аз като й дам шишето и много стръвно го налапва и изпива 1/2 за 0 време, а останалото едвам й го наливам, то половината се стича през устата й, тя спи, аз я ръчкам и резултата най-често е има няма 60-70 гр. Направо не знам как да й дам повече, тя заспива и се отпуска като дроб  Sad Някой знае ли дали има някаква таблица, колко трябва да е наддало бебето за месец, да видя дали сме минали минимума поне?

# 253
  • Мнения: 6 643
 веничка ето инфо за наддаването:http://www.bg-mamma.com/site/content/view/995/51/

# 254
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371
Добро утро и от мен bowuu
Аз цял ден не пиша от мързел пък иначе на ранина много работна станах Mr. Green
Тази вечер мъжо беше наряд /и още е де/ ама аз се чудех как ще я преживея а той Славчи направо ме изуми. Къране и хранене 20-20,30 часа и се събуди в 03,30 часа Crazy Преди малко сменихме пампата и ядохме и сега се приспиваме ПАК Mr. Green
За коликите давам Саб-а 3х15 капки.
За количеството мляко - понякога 100...понякога 130мл. Crazy Яжтен си е моя убавец Flutter
Относно ваксината втората /ДТК/ - разбрах, че има пусната в мрезата друга /освен тази която ти се полага по каса/ струвала към 30лв. и се понасяла много по-добре от бебчовците и аз мисля да купувам нея.
Относно забелването на пишлето - мен още ме е страх...баща му пробва предната вечер ама аз още се треса от шубе. Иначе докторката каза да започваме забелването Tired
Относно нощното хранене - ние пропускаме това в 12 часа...направо се буди 3 - 3,30 часа от банята си в 20,30-21 часа..доволна съм защото поспиваме с мъжо Heart Eyes
KaliMa моя посерко една вечер такава парабола направи с пишкане във ваната, че ако не си бях сложила ръката пред устата му щеше да се нацели Mr. Green Иначе редовно ме напишква и наяква...ама както казва майка ми "една майка една каруца с акота изяждала докато изгледа едно дете/ а аз вече съм с няколко кофи Mr. Green
КОТЕ аз Слави също го слагам по корем за 5-10 мин на спалнята и той много смешно рита с крачета и се опитва да си изправи главичката.. Crazy Педито каза, че е необходимо да го правя това всеки ден по малко.
Мисля, че Слави вече запова да вижда  Flutter
Честито на новообебелите се мами  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт