222 летни рокли и зимни якета в НЕМСКАТА тема

  • 21 679
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Бибит, благодаря за труда 🍹
Аз оставих малко летни дрешки, че ни чака още едно море (живот и здраве). При нас е между 20-25 тези дни и е много приятно. Търся си обаче някакво яке за междинните (уж) сезони. Не знам какво точно да е и датова нищо не намирам.
Катерица, благодаря ти, че си усетила болката, с която пиша за Бг.
ФрауДана, обобщението кой какъв е не те прави "висока летва", а само ...летва.
Подквасвали ли сте млько тук? Синът ми е взел 2 стека прясно и се чудя какво да го правя. Киселото върви вкъщи, ама прясно рядко. А...и ако да, с какво 😜

# 16
  • Мнения: 1 090
Бибит, благодаря за темата!

При нас също е слънчево и много приятно.

Папурче, подквасали сме само купено от кравеферма мляко. Използваме за закваска кисело мляко Bulgara.Не знам дали с купешкото прясно мляко пак ще стане.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 948
Бибит, благодаря за новата тема Simple Smile
Записвам се и аз и дано я изпълним с положителни емоции Simple Smile
Преди две седмици се прибрахме и добре, че времето е хубаво, иначе щях жестоко да се депресирам Sad
Изкарах си едни прекрасни три месеца в България, като успях да забравя напълно за Ковид. Това беше една огромна почивка за духа и мозъка. На децата им хареса супер много, защото им се предложи разнообразие и игри пред блока до късно вечер. Тази година не се записахме в никоя болница, което е чудо за нас, та даже и сопол не им текна Simple Smile
Завършихме подобаващо две седмици в Гърция и много ясно, че не ми се прибираше тук, но посвикнахме. Е сега малката е със сополи, но това си е част от играта. Все пак в градината всички кашлят и подсмърчат.
Колко хубаво било да летиш от страна в шенген. Няма паспортен контрол, няма струпване на хора, ваксинирани сме. Направо песен Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 17:07 от dalivali

# 18
  • Мнения: 11 314
Папурче, аз съм подквасвала с Landliebe малките гюмчета. Слагам цяло бурканче на 1 л мляко и чакам малко повече време. Успех!

# 19
  • Мнения: 9 152
Бибит, благодаря за новата тема и идейното заглавие. Flowers Rose  Simple Smile

Добре завърнали се на всички от България.
Така ми се иска да осткоча, ееех...
Успех на Софт с търсенето на ново жилище.
При нас има гора, но е на 15 минути с колело, което е идеално за разходки сред природата. Има хубави алеи в нея.
Иначе, сме на оживено място, с градска инфраструктура и дори е малко шумно през седмицата, ако отворя балкона откъм улицата.
Но в сравнение с мястото, в което съм израстнала ( оживен софийски булевард с няколко автобусни линии), тук е идилично село.

# 20
  • Мнения: X
Подквасвали ли сте млько тук? Синът ми е взел 2 стека прясно и се чудя какво да го правя. Киселото върви вкъщи, ама прясно рядко. А...и ако да, с какво 😜

Квасим постоянно. С абсолютно всякакво мляко става, стига да е от хладилник, а не от онези с трайност една година. Закваската е 2-3 лъжици кисело мляко на литър прясно. Номерът е да почнеш с българско кисело мляко и после всяка следваща партида квасиш с кисело мляко от последната. По една година така правя, докато не си донеса от България ново кисело мляко.  Пробвали сме с всякакви други кисели млека, включително и бактерия на прах, нищо не става. Т.е. става като кремчетата от магазина, на които им казват йогурт.

# 21
  • Мнения: 7 261
Папурче, не знам какво е да си летва. За мен е безсмислица, но явно искаш да ме обидиш. Все ми е тая какво мислят за мен непознати, а май и познати. Няма как да приема за нормално негативни и обидни коментари за Родината ми, независимо от болка ли са или от високомерие. Така съм възпитана от родители- учители

# 22
  • Мнения: X
FrauDanna, тази Родина е и наша. Просто споделихме впечатления, които за мен поне, а очевидно и за доста други, тази година бяха неприятни. Всъщност на мен ми беше повече от приятно с близки и на плажа и с удоволствие ще живея така цял живот, ако можеше да се живее в балон. Аз видях пълна разруха. И материална, и ментална. Изнервени ли са хората не знам, но са станали много странни повечето. За корона и политика прекратявахме всякакви разговори в зародиш. Много спокойно и приятно си общувахме с три двойки наши приятели само. Едните живеят в Англия, другите в Дания, третите в Малта. И те бяха с нашите впечатления.
А за какво си ходим в България е ясно, също и че не се нуждаем от ничие одобрение за това.

Тази пандемия май много хора я приемат твърде лично.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 15:49 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 7 261
Няма за какво да се спори, всеки си гледа от неговата си камбанария. В България са моите близки роднини. Иначе съм си доволна от живота тук и не гледам бг телевизия, не изпитвам потребност.
Дълго време живяхме в малки градчета, ами не си е работа. От тишина не можех да заспивам. Обичам големия град.

# 24
  • Немция
  • Мнения: 6 875
И ние се изкарахме хубаво с близки, приятели, но откакто се озовахме на морето, а после и при близките на мъжа ми, все бях нащрек да не се заразим(защото контактите бяха много) и да не се налага да стоим в карантина цялата фамилия накуп.
Е, сега поне сме си вкъщи на спокойствие, това е голям плюс.

Даливали, 3 месеца България, уау! Лесна адаптация ви пожелавам, направо си е ново начало, след такова дълго отсъствие.

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз преди също квасех с БГ закваска. Само с Н мляко ставаше хубаво кисело, от свежото от витрината ставаше сирене 🤪
Сега не ми се занимава.

Искам този уикенд и ние да мръднем някъде, още незнам накъде.

# 26
  • Мнения: 9 356
А, Бибит, там ти е грешката. Защо мислиш за карантини и заразяване? Няма такова нещо. Следващия път прави като мен - през цялото време бях убедена, че няма да се заразим и не се заразихме.😉
Надявам се, че вече сте оздравели и без никакви последици.

# 27
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Ася, на мен ми иде този уикенд като изляза, 2 дена да не се прибирам. 😀

А, Бибит, там ти е грешката. Защо мислиш за карантини и заразяване? Няма такова нещо. Следващия път прави като мен - през цялото време бях убедена, че няма да се заразим и не се заразихме.
Да, сигурно от това ще да е. 😂

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, има шанс до тогава да може да мръднете някъде.
Гледай прогнозата и организирай, сега поне имаш време 😁

Мъжът ми стигна до невероятното просветление, защото децата дивеят много вкъщи. Обаче не ми се ходи на далеч.

Тест с близалки няма наблизо. Тя стои вече.

# 29
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Ние използвахме този уикенд и отидохме до Амстердам, времето беше разкошно и в събота имаме по 27 000 крачки, в неделя пак малка и разходка и обратно в Германия. Организирахме го абсолютно спонтанно, в сряда вечер ни дойде идеята, в четвъртък направихме резервация и в петък към 15ч потеглихме. Мислим някой от следващите да отидем до Страсбург или Колмар, само дано да не вали, а ако има и слънце е допълнителен бонус Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт