Нашите кухни - тема 88

  • 42 034
  • 737
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Родителите ми бяха с газови котлони(свободностоящи с фурна)и имаха термоплот странично.
Когато ползваха широка готварска посуда ,пламъкът се приплъзване по дъното и в страни и разбира се изгори плотът.Получи се едно голямо черно петно.Смениха го с плочки.
Ако са ползват само малки съдове в близост до гърба,може и да няма последствия.

# 181
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
Здравейте, искам да помоля тези от Вас, които ползват газови котлони в задната страна до термо гръб да изкажат мнение има ли проблем т. е. нагаряне на гърба. Срещам разнопосочни мнения, а всички майстори по кухните са против идеята. Благодаря предварително!

Здравейте, аз ползвам комбинирани котлони - 2 газ и 2 ток, откъм гърба е по-слабия газов котлон, ползвам ги вече 9г и няма никаква промяна в цвета на гърба.

# 182
  • Мнения: 8
Здравейте, искам да помоля тези от Вас, които ползват газови котлони в задната страна до термо гръб да изкажат мнение има ли проблем т. е. нагаряне на гърба. Срещам разнопосочни мнения, а всички майстори по кухните са против идеята. Благодаря предварително!

Здравейте, аз ползвам комбинирани котлони - 2 газ и 2 ток, откъм гърба е по-слабия газов котлон, ползвам ги вече 9г и няма никаква промяна в цвета на гърба.
[/quote/
Да този, който сме взели е подобен но голямата горелка е към гърба.

# 183
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
Здравейте, искам да помоля тези от Вас, които ползват газови котлони в задната страна до термо гръб да изкажат мнение има ли проблем т. е. нагаряне на гърба. Срещам разнопосочни мнения, а всички майстори по кухните са против идеята. Благодаря предварително!

Здравейте, аз ползвам комбинирани котлони - 2 газ и 2 ток, откъм гърба е по-слабия газов котлон, ползвам ги вече 9г и няма никаква промяна в цвета на гърба.
[/quote/
Да този, който сме взели е подобен но голямата горелка е към гърба.

С големия може и да имате проблем, пламъкът е доста силен. Във Vivre има протектори за стена от закалено стъкло, но трябва да се провери на каква Т издържат, че нищо не пише.

# 184
  • Мнения: 1 109
Здравейте, трябва да избирам мивка.
Моля за съвети какво и къде да разгледам?
Дайте поне насоки - инокс, композитна, как ще я монтирате, претенции за цвят.... С отцедник или без, евентуално големина...

Здравейте,
Каква друга освен инокс може да е? Какво означава композитна? Какви са начините на монтиране? С малък отцедник искам да бъде, за големина плота ни ще е по-широк от стандартните. Цвят черна или някакво сиво.
Извинявам се, че така отговарям, но човек като не разбира по-добре да попита.

# 185
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Ами, payla777, много е дълго за обяснение...... Влез в няколко сайта и разгледай кухненските мивка - като напишеш в Гугъл "кухненска мивка" и разгледаш различните линкове мисля, че ще се ориентираш.
Това са мивки алпака, наричани от някои инокс https://praktiker.bg/bg/Kuhnya/Kuhnenski-mivki/Kuhnenski-mivki/c/P13031101 Не казвам, че трябва да от Практикер, просто пример. Има различни марки.
Това са композитни  https://baniastil.com/%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B … %D0%BE%D1%80#list  Също има различни марки.
Има и порцеланови, керамични, но избора е по-малък. Да отбележа, че истинските иноксови мивки са доста скъпи и предимно за професионална употреба.

Пишеш, че плотът ще е по-широк от стандартните. Вероятно искаш да кажеш по-дълбок, тъй като ширината по принцип може да е всякаква, а дълбочината е стандартна, поне на термоплотовете. Ако е гранит или технически камък тогава може да е всякаква дълбочина.
Щом искаш черна или сива, вероятно не става дума за мивка алпака/инокс, а композитна.
Мивките се вграждат обикновено, като има горно и долно вграждане /над плот и под плот/. Горното е за възможно за всякакъв вид плотове, долното само за плот от камък.
И не на последно място е цената, която си готова да платиш за кухненска мивка. Варират в мнооооого широк диапазон.
В последствие в зависимост от мивката може да се избере и батерията.

Надявам се да съм била полезна!

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Според мен риска от изгаряне или пожар е много висок с газ и термоплот ии термогръб. За газ само камък или инокс , ако е само гръб плочки.

# 187
  • София
  • Мнения: 2 434
Загледах се в смесителите за кухня на blanco и grohe ... отворих amazon да чета ревюта за двете марки, ами то няма смесител за който да няма проблемни неща писани ...дори и от скъпите им модели. Накрая ще купя една видима и ще приключа. Не ми се дават 200-300 лв и да протече след 6 месеца, а с рекламации изобщо не ми се занимава.

# 188
  • Мнения: 40 903
То и отзивите трябва да се четат аналитично. Много често хора се оплакват от собствени грешки и разминаване между реалност и очаквано защото ТЕ не са избрали точния продукт. А за това продуктът вина няма.

# 189
  • София
  • Мнения: 2 434
То и отзивите трябва да се четат аналитично. Много често хора се оплакват от собствени грешки и разминаване между реалност и очаквано защото ТЕ не са избрали точния продукт. А за това продуктът вина няма.
Изчетох ги аналитично, тези с 1, 2 и 3 звезди... оплакват се от протичане, отлепване на покритието /някой беше написал, че чучура е пластмасов и само е покрит с инокс/, отхлабване на ръкохватката, къс шлаух /не толкова, колкото пише в описанието/, липсващи части, слаба струя, странен шум, ръждясали части /със снимков материал/  и т.н.... няма да ги изреждам всичките.

# 190
  • Мнения: 40 903
Ми аз това за Бланко, и особено за Грое, не мога да го повярвам. Кой знае какво са им пробутали разни търговци мошеници.  Аз имам Blanco Bravon в кухнята над три години и е супер - нито покритието е паднало, нито се цапа (чисти се лесно), нито тече, нито има пластмаса. Тежка и масивна си беше. Грое не съм купувала, но душът ми е Хансгрое и също е супер.

Та това мога да препоръчам:

https://www.geraka.com/kuhnenski-smesitel-blanco-bravon

Избрах го, защото имаше нужните параметри (височина и дължина на чучура) за да пада струята точно където и както искам. Освен това измежду ставащите тук ми хареса и дизайнът. Мисля, че имат и модификация с изваждащ се чучур, ама аз не исках.

# 191
  • Мнения: 9 780
И Грое имат пластмасови неща, с покритие като фолио (естествено не обикновено), което почва да се бели. Но става дума за по-ниските серии, съответно по-евтините.

# 192
  • Мнения: 40 903
Да, така може. Което за пореден път доказва, че няма марка, а конкретен продукт. Но аз си имам принцип за тези неща - смесител под 150 лева ми се води съмнителен. Също и ако не тежи. И понеже само такива гледам май е нормално, че нямам проблеми.

# 193
  • Мнения: 4 761
От 30 години имаме Грое апартамента ни в България, още от времето, когато в България нямаше и сме си ги носили от чужбинско - не са мръднали, от 13 години в апартамента, в който живеехме до скоро, и от 2 месеца в новия ни апартамент.

Понеже пазарувам основно от немския и френския амазон (от дрехи през бебешки храни до книги, техника,... - на практика всичко без мебели), коментарите чета по следния начин: гледам да има възможно най-голям брой коментари. Няколко хиляди е добра база. Ако от тези няколко хиляди, общата оценка е над четири, значи продуктът е ок. Разбира се, винаги може да има някакви проблеми с конкретна партида, но поне на мен - за 15 години непрекъснато пазаруване от Амазон - не ми се е случвало.

# 194
  • София
  • Мнения: 2 434
Мерси, ЧС, точно него гледах.
В Герака дори е намален. В Евросет си е на 240 лв. А в Амазон мисля беше към 77 евро.
Благодаря и на останалите момичета за включването.

Общи условия

Активация на акаунт