Нашите кухни - тема 88

  • 42 107
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 204
Аз имам остров с термоплот 90 см, кантиран ръчно. Не съм забелязала разлика с фабричното чело, но може и да има. Ще проверя следващия път като отида на вилата.

Може да е с прав ръб, но повечето са с някакво заобляне. Виж картинката, това трудно ще се направи с кантиране.

Да, разгледах снимки, има от едната страна леко заобляне. От другите три е ръбесто. Но не ме дразни, даже не бях забелязала. Такова заобляне всъщност едва ли може да се направи и на четирите ръба. На два срещуположни - да. Но другите два пак трябва да са прави.

# 691
  • Мнения: 787
Уф, тази кухня вече я сънувам.
Пак имам нужда от помощ- исках горните шкафове да са до тавана. От друга страна  харесахме и ни препоръчаха това отваряне на блум :


При него консултантът препоръчва да не се слага бленда до тавана , защото ще стои грозно:


Сега се чудя между следните опции:
1) да се откажа от това затваряне и да сложа нормални вратички
2) да сложа все пак бленда до тавана
3) да преглътна отворено разстояние до тавана
Какво бихте ме посъветвали?

Относно въпроса за остров и термоплот- аз също бих обиколила местата, където продават естествен камък, има голям шанс да намерите парче с подобни размери и да не излезе скъпо. И помислете дали си заслужава толкова малък остров, моя го мислех сумати време, в началото бях решила да е 120 на 80, после го увеличих на 185 на 75 и пак е в минимума.

# 692
  • софия
  • Мнения: 25 488
Всичко е въпрос на личен вкус и навици. Вариант 3 категорично не харесвам, за 2 съм на кантар и мога да преценя, ако видя нещо готово, а не проект.
При отваряне с този механизъм (който и на мен ми харесва) не знам как хващаш вратичката, когато е вдигната горе, за да затвориш (162 см съм).
Доп. Според мен, с този тип механизъм трябва да има бленда, за да има място, където да се вдигне вратичката, а не да се удря в тавана. Т.е. положението е или бленда, или отворено пространство над шкафа.
Ако избереш да сложиш нормални вратички, може да се направят с ръб, така че да изглеждат все едно са 2 една над друга.

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 09:59 от zvаnchе

# 693
  • Мнения: 9 817
И 175 см. да си, вторият ред горни шкафове трудно ще отвориш/затвориш, още по-малко пък ще сложиш/извадиш нещо от тези шкафове без стълбичка/стъпало. Дори с презумпцията, че на този ред ще стоят рядко използвани неща.
Без бленда на мен не ми харесва естетически, освен това и практически - по тавана на шкафовете ще се трупа мърсотия, която практически няма как да изчистиш, освен ако не се покатериш на плота. А това не си е работа.

# 694
  • Мнения: 74
Такива механизми обикновено имат бутон за затваряне.

# 695
  • Мнения: 3 139
Вратичките може отвън да изглеждат по този начин, но да се отварят с друг механизъм - т.е. да са разделени на две части, които се отварят независимо една от друга.
Не приемайте съвсем безкритично съветите на консултанта. Повечето разбират само от компютърни програми за визуализация и не са професионални интериорни дизайнери.

# 696
  • Мнения: 339
Здравейте!
Може ли да ме ориентирате за цените на кухня в момента с пдч корпус и вратички мдф? Фирмата ми даде цена, но ми се струва доста висока.

# 697
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Моите врати на горните шкафове са до тавана (290см височина на стаята) с механизъм блум и ги "обслужвам" тези тооооолкова не практични шкафове само със стълба! Аз съм 178см, разтеглива при това Simple Smile, и все пак не стигам нищо навътре в кутиите. В тях съм наредила супер непотребни работи, но все пак използваеми, т. Е. Без стълба са обречени на забвение!

# 698
  • Мнения: 1 897
Някой има ли опит или отзиви за кухните, изработвани от Bodylux?
https://www.bodylux.net/

# 699
  • Мнения: 39 428
Аз съм за вариант 1.

# 700
  • Мнения: 74
Здравейте!
Може ли да ме ориентирате за цените на кухня в момента с пдч корпус и вратички мдф? Фирмата ми даде цена, но ми се струва доста висока.

Зависи от много фактори... дължина, колко видими панели, чекмеджета, механизми. Има и доста различни видове мдф корпуси. Аз съм в процес на избиране на фирма за кухня и съм получавал оферти от 7 до 13к. Трябва да кажете какви са характеристиките на вашата кухня. Иначе между пдф и мдф има поне 20-25% разлика в цената.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 255
Определено съм за шкафове до горе. Иначе всичко се пълни с прах.

# 702
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Здравейте!
Може ли да ме ориентирате за цените на кухня в момента с пдч корпус и вратички мдф? Фирмата ми даде цена, но ми се струва доста висока.

между 1000 и 10000 пари

Цитат
Такива механизми обикновено имат бутон за затваряне.
jackzр, става ама може да добавиш 5-600 лв и даже единия бутон може да го използваш за дистанциооно.

# 703
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Здравейте!
Може ли да ме ориентирате за цените на кухня в момента с пдч корпус и вратички мдф? Фирмата ми даде цена, но ми се струва доста висока.
Така никой не може да ти даде каквато и да е цена. Трябва проект или поне твоя идея/чертеж и след това питаш по фирмите.... Не става ясно и за кой град питаш. Понякога в провинцията в по-малките градове дават добри цени. Моята кухня я правиха на друго място и е изцяло от дърво и ми излезе около 2500лв без плот. Тук, в София, ми искаха мин. 5-6х до 10х пролетта за ПДЧ с вратички МДФ. Плотът ми е отделно от гранит.

# 704
  • Мнения: 876
Здравейте!
Може ли да ме ориентирате за цените на кухня в момента с пдч корпус и вратички мдф? Фирмата ми даде цена, но ми се струва доста висока.
Така никой не може да ти даде каквато и да е цена. Трябва проект или поне твоя идея/чертеж и след това питаш по фирмите.... Не става ясно и за кой град питаш. Понякога в провинцията в по-малките градове дават добри цени. Моята кухня я правиха на друго място и е изцяло от дърво и ми излезе около 2500лв без плот. Тук, в София, ми искаха мин. 5-6х до 10х пролетта за ПДЧ с вратички МДФ. Плотът ми е отделно от гранит.
Извинявайте, че така се включвам, но къде ви направиха проект преди да отправите запитвания по различните фирми?

Общи условия

Активация на акаунт