ОСМИ клас 2021/2022: Учебната година предстои, нека по вода да им върви!

  • 31 386
  • 736
  •   1
Отговори

Анкета

Искате ли да имаме Фейсбук група?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 11 сеп 2021, 23:27

# 705
  • Мнения: 1 231
Добре де хора, кажете ми каква е логиката бащата да не може да подава заявление за помощ? Да не ходя по институции, подадох от името на бащата, с неговия КЕП. Никъде не пишеше, че само майката има право да подава, нито в декларацията, нито в наредбата съм видяра такова нещо. Звънят ми от социалните, че не може. Ма тези деца имат 2 родителя,  с брак сме. Откъде на къде той да е по-малко родител?
Иначе добре върви уж училището. По цял ден е, НЕ имат х4-5 часа дневно. Новите думи се пишат х50 пъти всяка. Засега е стриктен, дано и запомня нещо. Щастлив е, че се е представил добре по английски, само той си говорил с госпожата, другите не могли, някои не можели да кажат и на колко години са. Обича си го този език, но нямаше късмет. Дано му потръгне немския.

Не разбирам … какъв е проблема бащата да подаде заявлението ?
И при нас случаят е подобен … таткото има КЕП и се готвехме той да подаде онлайн документите Sad
И аз не разбирам, но ето - Ала-Бали и в Зякон каза, че го има. Откъде накъде и не е ли това дискриминация? Защо аз да имам повече права над детето?

# 706
  • Мнения: 3 139
Добре де хора, кажете ми каква е логиката бащата да не може да подава заявление за помощ? Да не ходя по институции, подадох от името на бащата, с неговия КЕП. Никъде не пишеше, че само майката има право да подава, нито в декларацията, нито в наредбата съм видяра такова нещо. Звънят ми от социалните, че не може. Ма тези деца имат 2 родителя,  с брак сме. Откъде на къде той да е по-малко родител?
Иначе добре върви уж училището. По цял ден е, НЕ имат х4-5 часа дневно. Новите думи се пишат х50 пъти всяка. Засега е стриктен, дано и запомня нещо. Щастлив е, че се е представил добре по английски, само той си говорил с госпожата, другите не могли, някои не можели да кажат и на колко години са. Обича си го този език, но нямаше късмет. Дано му потръгне немския.

Не разбирам … какъв е проблема бащата да подаде заявлението ?
И при нас случаят е подобен … таткото има КЕП и се готвехме той да подаде онлайн документите Sad
И аз не разбирам, но ето - Ала-Бали и в Зякон каза, че го има. Откъде накъде и не е ли това дискриминация? Защо аз да имам повече права над детето?

То като цяло в целия закон виждам само да пише за майката/осиновителката … а и този член е нов … в 21 век е нормално заявления да се подават онлайн и то от двамата родители ?!!
Уф ...

# 707
  • София
  • Мнения: 1 634
Добре де хора, кажете ми каква е логиката бащата да не може да подава заявление за помощ? Да не ходя по институции, подадох от името на бащата, с неговия КЕП. Никъде не пишеше, че само майката има право да подава, нито в декларацията, нито в наредбата съм видяра такова нещо. Звънят ми от социалните, че не може. Ма тези деца имат 2 родителя,  с брак сме. Откъде на къде той да е по-малко родител?
Писах по рано, че на мен ми звънната и поискаха декларация, че съм съгласна бащата да получи парите.
Идеята е, че може да сте разделени, без да сте в развод. Пона така казаха.

# 708
  • Мнения: 263
Изчетох ви. Потънах малко, уж нищо не се е случило, два багажника вино имам, що така черно ми стана, не знам.

Честити да са рождениците, които пропуснах, много успехи!

Честити отлични оценки, а дано скоро и по другите къщи.

У нас пада яко учене по френски, интересно им е и с интусиазъм учат. Днес за пръв път ще имат философия и ИТ. Все още се опознават с класа.

За помощите, за да подаде или получи бащата, трябва родителите да са разведени и съдът да е присъдил децата на бащата или майката да е умряла, но по-добре и двете.
Нещо щях да казвам на Добри за балканската история, но го забравих. По принцип съм съгласна с Добри.

# 709
  • Мнения: 2 978
Добре де хора, кажете ми каква е логиката бащата да не може да подава заявление за помощ? Да не ходя по институции, подадох от името на бащата, с неговия КЕП. Никъде не пишеше, че само майката има право да подава, нито в декларацията, нито в наредбата съм видяра такова нещо. Звънят ми от социалните, че не може. Ма тези деца имат 2 родителя,  с брак сме. Откъде на къде той да е по-малко родител?
Как да не може? Моят мъж подаде заявлението и дори вече му преведоха сумата на него. За София става на въпрос и нищо не са искали допълнително от мен. Всички данни попълнихме по заявлението. В брак сме.
Според мен нещо неправилно тълкуват закона вашите социални служители.

# 710
  • София
  • Мнения: 1 847

А на нас Дидева да ни спретне едно входно - за съдържанието и нюанса на течностите в различните бутилки Joy

Съгласна съм с предложението. Дори ако имате предложение, на който му е удобно да се срещнем лично очи в очи да дегустираме някъде. Hug

Аз съм "За" среща на live. Който иска, може да се организираме Hug

Моят син за пореден ден няма домашни, сега вече стигам до прозрението защо искаше точно в това училище, поразучил е предварително Joy Шегата настрана, важното е, че ходи с желание. Дано само не е чак толкова ларж и занапред. Днес 5 часа АЕ са му дошли в повече. Каквото - такова.

# 711
  • Мнения: 1 380
Моят син също не е очарован от госпожата по философия. Имат при нея в петък, последен- седми час. Каза, че изглеждала ужасно депресирана, вкисната и сякаш насила някой я кара да ходи в училище. Първият час преминал в "запознаване",като ги е питала за трите им имена, правейки паузи все едно си ги записва тези имена.По-  уместно и интересно би било (особено както са изцяло мъжки клас) някой мъж да застане там и да им философства. Хем не върви много да спорят с нея, понеже е дама, хем даже и никакъв диалог няма да се получи. Изглежда трябва да си зануля очакванията към нея и предмета, жалко.
Нашата  класната ръководителка беше представена от съученичките на детето,  като неуравновесена жена в критическа възраст (според мен отдавна е я минала)....
Тя не им преподава тази година, но според класа е неуравновесена, за разлика от г-жата по философия, която била пич...
Та класната влизала в междучасията в класната стая и започвала да крещи истерично - първият път, понеже 2 момчета от класа не предали здравно-проф. картони в срок( а срокът е до каря на м. септември), вчера беше 20 септември, а вторият път понеже я били изложили в час по АЕ, някакво момче било пръднало и целият клас се заливал от смях.
Абе не е лесно и да си учител на тийнове.
За да се направят на интересни пред момичета са готови на всякакви глупости.
Иначе класа си го харесва, повече учители са мили и обясняват разбираемо.
Дано така да е занапред.

# 712
  • Мнения: 3 139
Добре де хора, кажете ми каква е логиката бащата да не може да подава заявление за помощ? Да не ходя по институции, подадох от името на бащата, с неговия КЕП. Никъде не пишеше, че само майката има право да подава, нито в декларацията, нито в наредбата съм видяра такова нещо. Звънят ми от социалните, че не може. Ма тези деца имат 2 родителя,  с брак сме. Откъде на къде той да е по-малко родител?
Как да не може? Моят мъж подаде заявлението и дори вече му преведоха сумата на него. За София става на въпрос и нищо не са искали допълнително от мен. Всички данни попълнихме по заявлението. В брак сме.
Според мен нещо неправилно тълкуват закона вашите социални служители.

Благодаря … точно и на мен ми се стори супер странно и щях да звъня на Социалните в нашия район Simple Smile

sladkish4e, дали и ние ще имаме удоволствието да се срещнем с нея ?!  Simple Smile

# 713
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
MianaNia
И в самата декларация най-горе е неговото име...?
Не говорим за това, кой фактически е занесъл декларацията в АСП.

# 714
  • Мнения: 2 978
MianaNia
И в самата декларация най-горе е неговото име...?
Не говорим за това, кой фактически е занесъл декларацията в АСП.
Това не помня със сигурност, но мисля, че от негово име. Не сме подавали по електронен път, той отиде на място, с разпечатано и попълнено и го подаде. Попълвахме го заедно, то се искат данни по лична карта и прочие и на двамата. Със сигурност сме посочили негова сметка, тъй като той имаше прясно извадено удостоверение с номера на банковата сметка, а на мен не ми се ходеше да вадя. Това беше през август и сега около 15.09 са му превели 150 лв.

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 551
При нас също подаде и получи бащата. Без никакви проблеми от страна на социалните, без да ми се обаждат да ме питат. В брак сме. За Пловдив става въпрос.

# 716
  • Мнения: 1 380
Добре де хора, кажете ми каква е логиката бащата да не може да подава заявление за помощ? Да не ходя по институции, подадох от името на бащата, с неговия КЕП. Никъде не пишеше, че само майката има право да подава, нито в декларацията, нито в наредбата съм видяра такова нещо. Звънят ми от социалните, че не може. Ма тези деца имат 2 родителя,  с брак сме. Откъде на къде той да е по-малко родител?
Как да не може? Моят мъж подаде заявлението и дори вече му преведоха сумата на него. За София става на въпрос и нищо не са искали допълнително от мен. Всички данни попълнихме по заявлението. В брак сме.
Според мен нещо неправилно тълкуват закона вашите социални служители.

sladkish4e, дали и ние ще имаме удоволствието да се срещнем с нея ?!  Simple Smile
Най-вероятно не, защото тя преподава химия на АЕ. Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 1 227
Според мен също бащата би трябвало да може да подаде заявлението и да получи парите (макар че точно това конкретно аз го подадох). Но примерно той се възползва от данъчното намаление за деца...
Ако все пак не излезете на глава със служителите, имате и друг вариант за подаване - с ПИК на НОИ. Самият ПИК също се вади онлайн, без посещения където и да е, ето така:
https://www.noi.bg/eservicesbg/epik
(трябва да се инсталира едно мобилно приложение)

После влизате с ЕГН и този ПИК на:
https://edelivery.egov.bg/
Цялата процедура би трябвало да отнеме не повече от 30 минути.

Изпробвано е лично (понеже имах някакъв проблем с КЕП първоначално, макар че се логвах, пробвах и с ПИК - абсолютно същата страница се отваря и всички менюта са същите. В крайна сметка подадох все пак с КЕП 😅)
И последно, на мен КЕП ми върши доста работа, струва едно нищо (май 20-ина лева годишно) - според мен си струва да си има човек. Плащам данъци, подавам декларации, всякакви държавни истории. Има малко повече функционалност от ПИК, но в случая и това ще ви свърши работа  Simple Smile

# 718
  • Мнения: 1 231
Написах декларация за съгласие и я изпратих на имейла. Казаха, че ок мече. Но въпросът беше принципен. Според мен майката и бащата са равноправни родители на детето си. И какво означава и да са в брак, може да са разделени. То по тая логика майката може да си е била шута и детето да го гледа бащата. Майката ще си вземе помоща, защото е майка. Това е нелепо.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 634
Съгласна съм.
У нас също 20 лв. Годишно ги взима бащата.
А документите за еднократната помощ ги подаде точно, защото си поднови КЕП и искаше да го ползва.

Общи условия

Активация на акаунт