Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 40

  • 25 210
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 129
Като чета коментарите ви гледам че леща и зрял боб не се препоръчва. Защо? А ако боба е с месо или наденица пак ли неможе. Честно казано малко ми е трудно само на месо и зеленчуци, риба, яйца.

# 676
  • Мнения: 18 542
Много въглехидрати съдържат за хора с проблеми. Зелен боб може, зрял не.

# 677
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Миоки, аз само плямпам за освинване, но не го правя често. Вчера имах РД и не вкусих нито торта, нито пих алкохол извън 20-30мл, от влизане докато се чукна за здраве, представи си! Всички ми казваха "О, чудесно изглеждаш, а колко много ядеш", но яденето ми се състоеше от купа зеления с паве сьомга. Много като количество, да, но без калории и ВХ. Приятелката ми омете 2 парчета сьомга с хлебец, картофена салата и салата, изпи поне 2 чаши шампанско + още алкохол, изяде парче торта, още бонбони и се чуди що седи 110 кила. Аз се чудя как не е чукнала 150, все още. Само от алкохола и се събират поне 800-900 калории като излезем. Поръчва бутилка вино и си я изпива сама, защото останалите не пием. Докато аз танцувам, тя седи, плямпа и пийва. Ядем (почти) еднакви количества храна иначе.

Това, че имам свободата да ям и пия каквото искам, изобщо не означава, че го правя. Кеф ми е да зная, че може понякога. А зная, че ...... не е точно така.

tays, какъв спорт? В момента само ходя и нищо друго. Даже и силови почти не правя. На мене си ми харесва да кибича на кето. Само дето не е добре за костната ми плътност, но нещо се офлянквам със спорта и затова не ща да ям ВХ.

Ох, аз и пуша, мани!

# 678
  • Мнения: 18 542
А бе аз не казвам че ти се освинваш Satisfied имах предвид термина, който използваш като определение за вид поведение в храненето.

# 679
  • Мнения: 31 676
Е, ясно е кое е. Как беше - отровата е в дозата. А ти си имаш и режим.
Имам една колежка, и тя така (не е режимна), но ще си вземе една Осминка бисквита, 2 фъстъчета, четвъртинка пържола с деветинка коричка от хляб и половин морков, и охх, преядох. От тези жени, изглеждащи така, че другите жени като им казват ЧНГ/ЧРД на ум добавят "кучко" Grinning, защото всъщност останалите остават с впечатление, че яде всичко - шоколадче и пр., нали, а всъщност истината, поне при нея, е в грамажа, дозата.

Не знам кучки ли са, ама са и психопати Joy
Имаше един лаф - "само психопат може да отвори опаковка шоколад, да отчупи само 1 парче и да го прибере внимателно в станиолчето и да приключи с шоколада"
То значи и аз съм малко психо Grinning
С шоколада това го мога, но понякога примерно ми е трудно с някои неща. Примерно фъстъци. Виж течен шоколад като имам малко се увличам Grinning
Познавам жени, които са много слаби, но ядат често и по-много малко. Вече как им е кз и инсулин не знам.

# 680
  • Мнения: 123
А фитнес добре ли е за инсулиновата резистентност може ли да се тренира?

# 681
  • Мнения: 18 542
Добре е, но наблягай на силови, не на кардио, особено ако имаш проблем с кортизола.

# 682
  • Мнения: 123
Еми примерно кростренажора велгометър пътека стават ли?

# 683
  • Мнения: 18 542
Стават, но на спринт принципа - усилено за кратко докато ти се разхлопа сърцето и спираш за малка почивка докато се поуспокои пулса, после пак така. Не трябва хронично дълго въртене/каране което да ти поддържа пулса повишен за дълго време.

# 684
  • Мнения: 123
A то защо така се прави бързо и после спирам заради кое?

# 685
  • Мнения: 18 542
За да не ти се вдига кортизола прекалено, което също е стрес. Хроничния стрес от всякакъв произход е вреден.

# 686
  • Мнения: 123
Предимно на какво да наблегна аз съм сега 97кг на какво да наблегна? А примерно от ИР НЯМА ДА МИ СТАВА ЛОШО КАТО ТРЕНИРАМ И ДА МИ СЕ ЯДЕ?

# 687
  • Мнения: 12 744
Е, ясно е кое е. Как беше - отровата е в дозата. А ти си имаш и режим.
Имам една колежка, и тя така (не е режимна), но ще си вземе една Осминка бисквита, 2 фъстъчета, четвъртинка пържола с деветинка коричка от хляб и половин морков, и охх, преядох. От тези жени, изглеждащи така, че другите жени като им казват ЧНГ/ЧРД на ум добавят "кучко" Grinning, защото всъщност останалите остават с впечатление, че яде всичко - шоколадче и пр., нали, а всъщност истината, поне при нея, е в грамажа, дозата.

Не знам кучки ли са, ама са и психопати Joy
Имаше един лаф - "само психопат може да отвори опаковка шоколад, да отчупи само 1 парче и да го прибере внимателно в станиолчето и да приключи с шоколада"
То значи и аз съм малко психо Grinning
С шоколада това го мога, но понякога примерно ми е трудно с някои неща. Примерно фъстъци. Виж течен шоколад като имам малко се увличам Grinning
Познавам жени, които са много слаби, но ядат често и по-много малко. Вече как им е кз и инсулин не знам.
Че аз значи съм хептен изкукала тогава Grinning Точно с шоколад и сладко трудно да прекаля, то след някоя хапка вече не ми е интересно. Ако е от високите проценти, понякога мога и второ парче да взема, макар че неговият вкус е много интензивен. Ако е "нормален" сладък шоколад никакъв шанс. Аз такова не си и купувам де, но на работа понякога ми тикат пред мен да съм си вземела. В редките случаи дето приема, едничко ми е повече от достатъчно, после гледам да си оправя вкуса с кафе че ми стои сладко в устата Grinning
Солените неща по-лесно могат да ме подхлъзнат, ако реша да се угодя някой път. Фъстъци, картофи ако реша да хапна, някакви такива.
За яденето по малко и на често не мога да кажа че съм му фен лично аз, а и край мен когото наблюдавам да прави така, хич не е прокопсал. Ядат на често понеже им пада захарта ако откарат по-дълго без храна. Пребледняват, премаляват, не си е работа. А ядат по малко, предимно защото се тормозят че с честото ядене иначе ще им се събере твърде много. То иди следи колко си изял общо, като днес ядеш 5784264 пъти... Има и някои дето си имат проблеми с храносмилането де, те просто не могат да изядат съществено количество храна че им става тежко. И такива имам край мен и са ми преки наблюденията.
То само като ги гледам и ми става жал. Нито някога са се наяли като хората, нито нищо. При мен такива залъгвания с по залък-два храна не вършат работа, хич не са удовлетворяващи.  Хем ми се "води" че съм яла, хем след малко пак гладна. Е аз цял ден на стомаха си ли ще слугувам? А ако е нещо дето съм хапнала защото ми се е прияло наистина, 1-2 хапки освен да ме раздразнят няма какво да стане.

# 688
  • Мнения: 123
кортизола дали е висок?

# 689
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022

Висок е, да. Сега е в норма,, но като минеш на кетогенна, ще скочи доста и ще ти пречи да сваляш кила. Моят е нисък, 100 и нещо беше и затова сутрин трудно отлепям ако ям ВВ, а на кето скачам бодро в 5-6ч..

 Като ти е висок кортизола, трябва да ядеш повече калории в началото, магнезий и вит. Ц. Витамин Ц, обаче сваля Б12, та трябва и с това да се съобразиш.

Предимно на какво да наблегна аз съм сега 97кг на какво да наблегна? А примерно от ИР НЯМА ДА МИ СТАВА ЛОШО КАТО ТРЕНИРАМ И ДА МИ СЕ ЯДЕ?

97 килограма е над теглото на шопар. Шопарът се коли преди да е минал 90 кила, защото като мине 92 кила става само мас и никакво месо.

Не знам дали ще ти стане лошо, дали няма да се счупи пода, да паднеш, да се нараниш. Ако сега не спортуваш е по-добре да не започваш точно сега. Приемът на Метформин обезмислява спорта. Диета ти трябва.

За поне 10ти път от 2 дена - диета и после мислиш за спорт. В първия пост си пише всичко.

Нито шоколад, нито ВХ като картофи и хляб ми се ядат. Шоколад ям по 2 квадратчета вечер, но през деня не. Спокойно мога и едно да изям, ами като отчупи, все се отчупват по 2 и ако оставя едното счупено, често изпада. Качвам се на столче за да сваля шоколада от горен рафт, та и ме мързи всяка вечер.

А преди нагъвах млечен  където набарам.

Общи условия

Активация на акаунт