Няма шест, пет- НОЕМВРИЙКИ идва нашия ред!!!

  • 10 962
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Честита ни нова тема!

Момичета, боли ме долу ниско в дясно, ама много и една такава остра болка  Sick....а не ми се звъни на докторката, защото съм сигурна, че не е контракция. Какво обаче е, идея си нямам  newsm78 Явно някой нещо ми притска...

Elimira, аз бях една от малкото, които не писаха нищо...само дадох идеята да върнем жеста. Но, ако другите мами ги мързи и някоя си донесе записките утре, мога да ги препиша за тези, които не са били. Peace

# 16
  • Мнения: 1 064
...Ама вие всички искате да сте първи в новата тема  Mr. Green! Само вижте първите няколко постинга  Joy!...
  smile3534

TALI1, абе и аз това се питах:"не е ли малко рано за секс?!?"  Thinking Но пък от друга страна ти завиждам за смелостта... newsm10
Относно мама Мецана, при мен проблема не е в това, че ми тежи  261uu или че се клатя като пате newsm57, а това че докато изляза от тоалетната smile3550, правя обратен завой и пак там...не смея да изляза на разходка...през 10 минути търся WC... Toilet

ZLATNA, какъв ден е днес? newsm78

iviche, споко Stop...и аз се бях шашнала миналата седмица от такава болка...помислих си, че се обажда хроничния ми апендикс, но се оказа, че просто бебо притиска някое нервче newsm32 и затова ме боли и ми изтръпва десния крак...

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Не днес, утре е Димитровден  Hug

# 18
  • Мнения: 574
Аз имах болки вчера ама от ляво,не страшно или бебе притиска нерв или нешто друго.Скоро ще си покаже   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 128
     Egati.......niama KREDOR.
 
   4ESTITI BEBOC NA DIL,ANTOSHKA,LIGHTBLUE I TO4KA.DA SA IM GIVI,ZDRAVI I MNOGO DA RADVAT MAMITE.

     Kato zaraboti kredora shte pisha poveche che taka e maka da se 4ete Tired

# 20
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
И аз да се разпиша в новата темичка. То цял ден съм по прегледи и докато се върна вие нова тема сте подхванали.
Сега да докладвам - бебка е 3400, ама още не дава вид, че ще излиза - разкритието си е все така 1 см., но доки ми направи такъв гаден вагинален преглед, че като се прибрах имах малко кръв по бельото, но доколкото знам е нормално след подобно бъркане. Той каза, че ако до понеделник не родя, ще ми направи едно туширане за предизвикване и ако пак няма ефект, ще трябва да си избера някой ден от седмицата да раждам - "идваш сутринта в 8.30 в болницата с багажчето, давам ти едно хапче и до вечерта си родила".  Praynig
Така че сега увещавам бебка да излиза преди понеделника, че да спести на мама едно болезнено туширане (днес се гънах като змия по магарето, даже извиках по едно време  Sad)

Едно въпросче - ще има ли мами на утрешната лекция? А кой беше обещал да пише за предишната - ще сме благодарни за инфото  Hug

# 21
  • Мнения: 1 064
gadamer, извинявай за въпроса, ама защо твоя доки иска да те тушира и да предизвика раждането... newsm78...може и да си казала по-рано, но аз явно съм пропуснала Embarassed...ако всичко е наред с теб и бебо, не е ли по-добре да се изчака само да си излезе?!? Thinking

# 22
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Дени4ka - Ами той е противник на пренасянето и не иска да оставам след термин. Така или иначе то термина ми е другата неделя, така че ако стане за петък или събота раждането, аз нямам нищо против - бебка е достатъчно голяма. Ще видим де, тя може да ни изненада, а може и да дочакаме до неделя, не е сигурно още.

# 23
  • София
  • Мнения: 38
Ех, че хубави новини ... Да са живи и здрави бебоците на Точка и Лайтблу! Честит рожден ден на София!
Момичета, като ви чета и не знам какво да мисля за себе си. В понеделник бях на фетална + доплер при д-р Мазнейкова. Според нея плацентата ми била вече зряла (ІІІ-та степен), но не каза нищо за по-ранно раждане, а термина ми е чак на 23.11. Чрез доплера установи, че циркулацията на кръвта е ОК - т.е. бебчо се храни добре. Та не знам какво е това нещо със зрелостта на плацентата, кога се износва и т.н. Нещо вече почвам да се обърквам!  newsm78

# 24
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Ехааа newsm68, знаех си, че всичко ще е наред с Тали и  Lightblue и ще има хубави новинки.
И така:
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА ТЕА НА LIGHTBLUE! МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ НА ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО! stork-girl
ЧЕСТИТ ЮНАК ВЛАДИСЛАВ НА МАМА ТОЧКА! ВСИЧКО НАЙ-ХУБАВО ЗАНАПРЕД! stork-boy

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СОФИЯ! МНОГО ЩАСТИЕ КАТО ЖЕНА, СЪПРУГА И МАМА! Peace
Иначе при мен всичко е добре, изкарахме една петичка вчера /добре като за това положение, мисля/ и утре ще се видим с някои мами на лекцията.
Успех на Рени и Гадамер, май те са следващите ноемврийски мами Grinning. Стискам палци Peace.

# 25
  • Мнения: 487
Честити бебчета на Точка и Lightblue!!!   bouquet  bouquet Много да ги радват и слушкат, да са живи и здрави!

# 26
  • Мнения: 174
Честито бебче и на Точка да ви е живо и здраво момченцето и само радост да носи!
 newsm51


Момичета да ви кажа днес говорих с една позната акушерка относно епидуралната упойка ( понеже съм решила да се възползвам от нея) , но въпросната госпожа категорично заяви че не било хубаво за бебето,понеже не усещаш контракциите и неможеш да напъваш щяло да се задуши докато е в най-тясната част,почти винаги се налагало форцепс или вакуум и след това ако недай си Боже му има нещо на бебчо от форцепса акушерките и докторите били обвинявани и т.н
Става въпрос за Тина Киркова(Св.София).......и сега незнам какво да правя ,вярно че имам още време но все пак!
Вие какво мислите ?

# 27
  • Мнения: X

Момичета да ви кажа днес говорих с една позната акушерка относно епидуралната упойка ( понеже съм решила да се възползвам от нея) , но въпросната госпожа категорично заяви че не било хубаво за бебето,понеже не усещаш контракциите и неможеш да напъваш щяло да се задуши докато е в най-тясната част,почти винаги се налагало форцепс или вакуум и след това ако недай си Боже му има нещо на бебчо от форцепса акушерките и докторите били обвинявани и т.н
Става въпрос за Тина Киркова(Св.София).......и сега незнам какво да правя ,вярно че имам още време но все пак!
Вие какво мислите ?

Решението да използваш или не епидурална си е само твое. Моля те само, пусни една търсачка с думичката епидурална тук във форума и попрочети мнения на момичета които са я ползвали.
Ще ти копирам и моето мнение от една от старите ни теми, в които обсъждахме и това.
-----------
По-горе питахте за епидуралната.
Ще обясня подробно какво знам - от лекари и от опита ми с първото раждане.

Епидуралната се слага когато е сигурно, че родовия процес е в ход. Тоест на определени сантиметри разкритие. В Бг мисля че е на 3-4 см., в Австрия беше на 6 см., тук във Франция още не знам на колко точно , но е по-скоро към 3-4 см. Тоест до достигането на тия сантиметри вериятно ще усещате болки от контракциите, няма да е съвсем без нищо. Много е важно освен поставянето на точното място, така и правилното дозиране. В началото се пуска по-малко количество медикамент, за да се определи точното количество за конкретната родилка. При необходимост, количеството се увеличава. С правилно дозиран епидурал болките не се усещат, но контракциите и напъните се усещат. Не е вярно че епидурала забавя или усложнява раждането, че родилката не може да напъва и подобни...Това може да стане ако се прекали с количеството на упожката , тоест ако анестезиолога не си разбира от работата. Дори епидуралната ускорява достигането на пълно разкритие, защото мускулатурата се отпуска заради липсата на болка. Контракциите стават по-интензивни и силни (следят се на монитор и се вижда).
Аз съм с 4 ръце ЗА епидуралната, защото при мен ускори страшно много процеса на раждането. До достигането на 6 см. разкритие минаха 28 часа мъки, които ме изтощиха много. След поставянето на епидуралната до раждането на бебето минаха само 2 часа, в които ми беше вече спокойно, събрах сили за напъването и се успокоих.Така и раждането стана нормално, без епидуралната нямаше да имам сили да напъвам и щеше да е по-сложно.
-----------

Надявам се и Цвети да се включи по темата (за кой ли път)... Hug

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 19:38 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 1 986
  Първо,искам да кажа-ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СОФИЯ  bouquet newsm59 МНОГО ЩАСТИЕ,ЗДРАВЕ,ЛЮБОВ И ЕДНО СЛАДКО БЕБЧЕ В СКОРО ВРЕМЕ Hug
  Второ,да се отчета и аз след днешната консултация- бебка,не мога да повярвам,е вече 2.700 Shocked CrazyНаправо се опулих срещу доктора като ми каза-ами я вижте в коя седмица съм....та тя докрая има-няма още 1 кило,че и отгоре може да сложи Rolling EyesИначе,сме пък с дълъг бедър LaughingДруго всичко е наред-и с нея,и с мен PeaceЗасега няма признаци на наближаващо раждане Thinking,но както доктора каза "тя,природата си знае работата" Wink
  Моля ви,стига с тая епидурална упойка сте ме дразнили Wink

# 29
  • Мнения: 2 332
И аз да се разпиша в новата темичка. То цял ден съм по прегледи и докато се върна вие нова тема сте подхванали.
Сега да докладвам - бебка е 3400, ама още не дава вид, че ще излиза - разкритието си е все така 1 см., но доки ми направи такъв гаден вагинален преглед, че като се прибрах имах малко кръв по бельото, но доколкото знам е нормално след подобно бъркане. Той каза, че ако до понеделник не родя, ще ми направи едно туширане за предизвикване и ако пак няма ефект, ще трябва да си избера някой ден от седмицата да раждам - "идваш сутринта в 8.30 в болницата с багажчето, давам ти едно хапче и до вечерта си родила".  Praynig
Така че сега увещавам бебка да излиза преди понеделника, че да спести на мама едно болезнено туширане (днес се гънах като змия по магарето, даже извиках по едно време  Sad)

Мхм, така както го описваш мисля че с прегледа ти е увеличил разкритието - именно с идеята да не пренасяш... Абе - ти си решаваш, като си решила той да е твоя д-р... Навремето на мен с един такъв супер неприятен преглед ми предизвикаха контракциите след това, но аз пренасях 7-ми ден по това време.

...Момичета, като ви чета и не знам какво да мисля за себе си. В понеделник бях на фетална + доплер при д-р Мазнейкова. Според нея плацентата ми била вече зряла (ІІІ-та степен), но не каза нищо за по-ранно раждане, а термина ми е чак на 23.11. Чрез доплера установи, че циркулацията на кръвта е ОК - т.е. бебчо се храни добре. Та не знам какво е това нещо със зрелостта на плацентата, кога се износва и т.н. Нещо вече почвам да се обърквам!  newsm78
Миналата седмица моята д-рка ми каза, че имала една бременна, която още в 7-ми месец имала постепенно изтичане на води и 3-та степен зрялост на плацентата - но това не и попречило да си роди на термин.  Така че явно си е до човек - не се притеснявай!  Peace Щом бебчо се храни добре няма място за притеснения!

Епидурална - разбира се и аз съм "ЗА" - преди да ми я сложат (съжалявам, че се повтарям) след 7 часа контракции бях направила 4 см разкритие, а 1 час след поставянето и родих. Така че... "дъ чойс из йорс" както се казва,  в крайна сметка Wink.

Общи условия

Активация на акаунт