Испания

  • 43 631
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За съжаление, българския произход на деца родени в чужбина , не е доказателство за владеене на български език.Особено в случаите, когато детето е с гражданство различно от българското.
Диплома за завършено българско неделно училище също не е достатъчна
Изисква се легитимен сертификат, който да доказва ниво на чуждия език(в случая български).
Такива са изискванията.
Доколото знам (не съм се интересувала, защото малката за сега не иска да учи в България), за  да може  се кандидатства в български Вуз  е необходимо освен дипломите , за.завършено средно , диплома от бг училище и сертификат за български ниво  минимум B.

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 12:21 от sl

# 76
  • Мнения: 3 449
Здравейте прекрасни хора 😊. Моля за вашето мнение. Кой район бихте ми препоръчали да посетим със семейството ми в началото на април за една седмица? Колебая се между Андалусия, района около Малага, Валенсия и Барселона (Тарагона). Предпочитаме разходки, а не препускане по музеи и забележителности. Ще се радвам да ме ориентирате.
Прекрасен ден 🌞🍀🥰
Здравей, доста често посещаваме Валенсия и от няколко годишен опит сме установили, че повече април месец няма да си го причиним. За толкова години винаги вали и има силен вятър. 2019 ако не се лъжа дори отложиха шествията за Великден заради лошото време. Това са лични впечатления разбира се 😃

# 77
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
"ABRIL, AGUAS MIL"
Така, че....
По принцип на Семана Санта обикновено вали.

# 78
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Актуализиран е списъкът на държавите по цветови зони, съгласно който е определен редът за влизане в България. Това съобщиха от пресцентъра на МЗ.

Считано от 20 декември в оранжева зона влизат Испания, Малта, Швеция, Сърбия, Черна гора и Украйна. В червена зона от същата дата ще са Франция, Йордания, Гренландия и Фарьорските острови.

# 79
  • Мнения: 68
Здравейте прекрасни хора 😊. Моля за вашето мнение. Кой район бихте ми препоръчали да посетим със семейството ми в началото на април за една седмица? Колебая се между Андалусия, района около Малага, Валенсия и Барселона (Тарагона). Предпочитаме разходки, а не препускане по музеи и забележителности. Ще се радвам да ме ориентирате.
Прекрасен ден 🌞🍀🥰
Здравейте! Ако имате възможност да си наемете кола, силно бих препоръчала да обиколите южна Испания - Кордоба, Севиля, Ронда, Гранада, Кадиз. В тази част са властвали маврите и има невероятно запазено наследство от тях. Местата са много красиви и си заслужават!

За себе си да допълня - как мога да намеря и къде - пудра захар и патешка мас. Търсих в Карфур, Меркадона и Лидл, не намерих. Намерих финна захар, което, обаче, не е пудра! Да речем, че това мога да си го правя с блендера, но патешката мас ми е необходима. Свикнала съм и ми е вкусно с нея!

# 80
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 916
Патешка мас не ползвам, не мога да помогна. От Меркадона взимам свинска. Пак от там купувам пудра захар, ето това е:

# 81
  • Мнения: 68
Патешка мас не ползвам, не мога да помогна. От Меркадона взимам свинска. Пак от там купувам пудра захар, ето това е:

Много благодаря! Видях я, но не бях сигурна дали не е нещо като подсладител!

# 82
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 093
Търсиш “azucar glas”. Това е пудрата захар. За патешка мас може би при пастетите, но тези, които са на студено. Поне в Алкампо има разни, но дали е това, което търдиш, вече там ти си знаеш.

# 83
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За пудра захар, вече са писали.
За  патешка мас
https://www.amazon.es/Grasa-Pato-Origen-Francia-lote/dp/B07WD9NV1J

# 84
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
От Бг съм си домъкнала една кафемелачка, при положение че от години не пием мляно кафе. Ползвам я само за мелене на пудра захар Simple Smile Тъкмо снощи напълних захарничката с новата смляна захар.
Патешка мас видях в един руски магазин.

# 85
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 093
В нашия магазин се продава пастет (фует), който е по-мазен, но не е мас. Питах колежката, която отговаря за тях.

# 86
  • Мнения: 62
Момичета, на някой да му е изписвано нещо по - различно от морска вода и suero за сополи при дете? Ами не помагат, колко нещо изпръсках и от месец все подсмърча. Сополите за задни, съответно и кашля. Само парацетамол при нужда, това ми казаха последно.

# 87
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
Не са ни изписвали нищо по- различно. Малката страда много от отити, които почти винаги са съпроводени със силна хрема. Аз имам хроничен синузит, поне 6 месеца в годината съм с хрема. Затова имам набор от капки и спрейчета, но са от Бг.

# 88
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Голямата ми дъщеря я оправяха 2 неща Мукосан и Флютокс . Флютокс можеш да даваш след 3 годишна възраст . Иначе тук са на мнение че трябва сополите да излязат сами. Честно казано на мен със суеро доста добре ми се получава и има ефект при малката . Но пък не трябва да се прекалява и с него .
Весели празници момичета ! Мурсия в момента гори 😄 и отмениха ресторанти ,дискотеки , децата тъжни , родителите тъжни . Седим и гледаме сериали😂. В детската градина където щях да водя малката на ескуела де инвиерно ми се обадиха че имат едно дете поситиво и да не я водя..и вместо да си починем от нея 😉 сега по цял ден рисуваме , танцуваме , пишем и играем 😸..мноооого съм уморена таз ваканция 😂😂😂😂

# 89
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Голямата ми дъщеря я оправяха 2 неща Мукосан и Флютокс . Флютокс можеш да даваш след 3 годишна възраст . Иначе тук са на мнение че трябва сополите да излязат сами. Честно казано на мен със суеро доста добре ми се получава и има ефект при малката . Но пък не трябва да се прекалява и с него .
Весели празници момичета ! Мурсия в момента гори 😄 и отмениха ресторанти ,дискотеки , децата тъжни , родителите тъжни . Седим и гледаме сериали😂. В детската градина където щях да водя малката на ескуела де инвиерно ми се обадиха че имат едно дете поситиво и да не я водя..и вместо да си починем от нея 😉 сега по цял ден рисуваме , танцуваме , пишем и играем 😸..мноооого съм уморена таз ваканция 😂😂😂😂
Как ми напомни за мен 🤣🤣🤣🤣🤣🤣….
При нас не са затворили нищо, но във всеки клас има по няколко позитивни. Ако минат 5, минават онлайн(моят ужас 😅). За щастие извън класните занимания се завърнаха след ваканцията и сега всички сме доволни 🤣.

За сополите : моите по цяла зима са си сополиви и по кашлят (тоест … бяха, сега покрай Коронавируса, и сополи нямат даже 🤣🤣, явно маските послужиха да не си ги предават едно на друго както обикновенно).
Не съм давала нещо особено за тях, освен Флютокс, но с него започнах като пораснаха малко.
Има един сироп в България , с едно жиравче отгоре (с това обяснение го търсят повечето като мен в аптеките 🤣), чудеса прави !! Сериозно. Докато не го пробвах , не вярвах. Струва към 3 лева, и това ми е “лекарството” всеки път като някой се “разболее”🤣. За “всичко” действа добре.

Общи условия

Активация на акаунт