За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети 96

  • 16 602
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 092
И аз така, знаех че ще боледува. Това, че до сега е боледувал само веднъж не ме успокояваше. Ама тзи бактерия наисрина се оказа супер гадна. Стискайте ни палци.

# 706
  • Мнения: 3 124
Бобчи,на частна ли?Понеже те тръгват на държавна най-често септември, а класирането основното е Май.
Ясла и площадка за мен не е съвсем същото, иначе е ясно,че винаги може да се зарази от някъде, дори от близък, роднина и прочие.
Не се знае как би било, никой не знае на 100 процента, може и да не боледува тежко и много, но има и такива, които в един момент ги спират дори, времето показва.
Дано дечицата са здрави!
Мен повече ме дразни факта,че сега с Ковид трудно се стига до лекар спрямо преди, да, отново може да отидеш на преглед, но е една идея по-кофти за доста неща спрямо преди да има пандемия.

# 707
  • Мнения: 1 033
Нашия първия път се разболя от площадката та пи антибиотик, втория път е мистерия. От нищото. Не е бил а деца и на площадка, в магазин не влиза. Тъй че спасение няма , явно

# 708
  • Мнения: 5 380
При нас класиранията за ясла са през месец, цяла година. Януари, март, май....

# 709
  • Мнения: 3 124
Във Варна знам,че трудно и минимален шанс по др време, то и по принцип е трудно.

# 710
  • Мнения: 15 356
Орионче,на частна ясла няма да я дам никога.Ако ще и те да ми дават пари да я посещава.Януари ще кандидатстваме,март май излизат резултатите и тогава ще я запиша.Приема е поетапен разбрах,за да няма много нови деца накуп .

# 711
  • Мнения: 3 124
Защо не ти допадат частните?
Аз по това,което съм чела е трудно тия месеци за прием, но може и да не знам толкова, ще видим

# 712
  • Мнения: 15 356
Орионче,от познати родители и приятелка служител в държавна ясла ,знам че частните са с много деца и един педагог на група .Отделно родителите си мислят,че като хвърлят 600 лв и "нали за това ви плащам " и т.н. претенции които се отразяват и на децата.Имам познати ,чийто деца са посещавали и частна и държавна и са по-доволни от държавната.
Ще видим,така или иначе аз ще оставам вкъщи и ще съм на линия .

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Аз да си кажа честно предпочитам частна ясла- децата са до 10 в група и така според мен може да се обърне повече внимание на всяко. Поне тези 1-2 , които ми допаднаха в Пловдив са така. Две жени гледат 10 деца, което е ОК.
В държавните в момента приемат над 20 -25 деца в група, защото има много желаещи, а няма достатъчно ясли. А персоналът не е увеличен... та така.
Но истината е, че частна или държавна, не попаднеш ли на добър човек да ги гледа, няма да станат нещата.
За болестите не мога да споделя, нашата е на 13 месеца, беше ми болна само веднъж като беше на 5 месеца. И то никъде не беше ходила почти, февруари месец, ама лепна вирус 🙄😩

# 714
  • Мнения: X
За сега не мисля да го записвам на ясла. Може нещо едночасово да го оставям, но не искам от толкова малък. Като ДГ мисля за 101 защо? Страхотни неща чувам за нея и съм много доволна. Познавам се с някои миски и директорката и пак мисля, че всичко ще бъде страхотно, а и после прераства в училище-Томас Едисън и за него още по-хубави неща чувам. Децата ходят на олимпиади по свое желание и ги печелят, друго което разбрах от едно приятелско дете е, че миналата година беше седми клас и без абсолютно никаква допълнителна подготовка изкарала 5.98 на матурата по Бел и там някъде по мат.

# 715
  • Мнения: 4 144
предложете ми хубав спален чувал за крачета(може и ръкави) за зимата.

# 716
  • София
  • Мнения: 3 407
Не се водете по на еди кой си детето какво що. Вашето може да има съвсем различни желания, умения, способности. Може да е много добро в музика и рисуване и ужасно по математика и БЕЛ. Или може да схваща с лекота химия и биология.

Малкият ще е на частна ясла. Първо, нулев прием за неговия набор, второ трябва ни ясла, която да работи до 19:00ч, за да може да го прибираме. Иначе трябва да наемаме жена да го взима и гледа от държавната и пак ще плащаме пари. Имам приятелки учителки в държавна ДГ и си казват редовно, ако са по 10-15 деца с лекота могат да ги гледат (1 учителка + 1 леличка на смяна). Ако обаче са всички, което е около 25-30 изнемогват и не могат да обърнат на всяко внимание.

Бони, виж на Angel baby. Ако ти идват скъпи разгледай в бебе продавалник групите. Много често пускат почти нови за добри пари.

# 717
  • София
  • Мнения: 18 699
Работното време на държавните ясли е до 19.00 ч.

# 718
  • София
  • Мнения: 3 407
Принципно да, но аз не познавам никой, който да си взима детето по-късно от 17:30 - 18:00 и градина, която да е реално до 19:00ч. До блока имаме също една, в 17:00ч почват да ги взимат, в 18:00ч е празна, а детето да стои само да ме чака с часове абсурд. На мен няма да ми е ок.

# 719
  • София
  • Мнения: 18 699
В частната също ги вземат по-рано, и двете ми деца са ходили, тъй че разлика голяма няма.

Общи условия

Активация на акаунт