За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети 96

  • 16 605
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 380
Bonni, и аз е препоръчам Angel Baby.
Откакто се е родил малкия вече 4то чувалче взимаме и нямаме проблем.
Тези, които вече са ни умалели, ги износва най-малкия ми племенник в момента и майка му казва, че не са мръднали.
Има една тънкост обаче. Чувалчето се води с капаче за стъпалата, тоест зимата да можеш да го захлупваш отгоре, за да не са боси. Да, ама не става така, както е описано, или поне при нас не става. Аз затова наскоро питах дали дечицата ви спят с боси стъпала или как, защото се чудех дали да слагам допълнително чорапи. Simple Smile

# 721
  • Мнения: X
Аз лично мисля, че е по-удобно да е без крачета, защото така детето трябва да има чорапи или да е с онзи тип пижами с крачета. Аз използвам на angel baby един чувал много мекичък и сладичък. При нас не е много студено, но аз спя с юрган и одеало и на малкия му взехме тог 2.5, а отдолу спи с едно боди и е супер. Виж и тези без крачета.

# 722
  • София
  • Мнения: 3 408
Тези без крачета са удобни за непроходили деца. В момента, в който почнат да ходят стават опасни, спъват се, падат и могат да си разбият я нос, я уста, особено като са сънени и с още забавени реакции и знаят как да излизат от кошара/ слизат от легло (бол примери покрай мен).

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
В Пловдив прием за ясла има всеки месец, въпросът е дали въпросното детско заведение има свободни бройки за да обяви такива.
Записах моя на държавна ясла, като му поставят ваксинана за морбили този месец и го пускам. Чувам страхотни отзиви за конкретната ясла и към момента, спрямо комуникацията с директорката съм доволна като отношение, ще видим как ще е. За вируси не се притеснявам, защото така или иначе трябва да ги мине.

# 724
  • Мнения: 546
Момичета, при детенцето ми има същото нещо на венеца (като линийка), зъб ли ще избива? На пипане не се усеща нищо още, но венеца е подут. Снимката е от интернет, че моето диване не седи мирно да го снимам. На 7 месеца е. Надявам се да се вижда

# 725
  • София
  • Мнения: 3 408
Зъбче е

# 726
  • Мнения: X
Момичета, при детенцето ми има същото нещо на венеца (като линийка), зъб ли ще избива? На пипане не се усеща нищо още, но венеца е подут. Снимката е от интернет, че моето диване не седи мирно да го снимам. На 7 месеца е. Надявам се да се вижда
В повечето случаи когато зъбът пробие се получава линийка, а след да кажем няколко дни се получава първата бяла ивица и това е и първото зъбче. Предполагам никой не си представя че когато избие първия зъб той е нормално голям вече. Все още са си мънички и едва се виждат. Според вас след като синът ми има вече зъбче, но то все още е мъничко трябва ли да го мия. В комплекта имаме гумен накрайник за пръст и в началото си мислех само с водичка и накрайника и когато вече стане събче да слагам паста, а по натам и да сложа истинска четка. Какво мислите?

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
В самото начало плакнех само устичката с вода, след хранене, след като имаше 4 избеле зъбчета започнах с четка и паста за зъби.

# 728
  • Мнения: 957
При първи симптоми на разболяване какво давате? Децата от понеделник започнаха ясла и горе-долу от тогава се съмнявам, че едната се разболява. От вчера е с променен глас, не знам заради големия рев там ли, днес вече ми се струва и със запушен нос. От вчера давам шуслерови соли, калциев глюконат и витамин Ц, днес започнах и Изорекс. Избива и заден кътник, а тя винаги вади зъби с темепратура, сополи и зачервено гърло, и не знам вече от какво е. Много ми се иска да стопирам нещата в самото начало ..

# 729
  • София
  • Мнения: 3 408
Мия му зъбите още с първия избил.
Hope, мисля, че няма какво повече да дадеш. Евентуално аз бих предлагала и чай с лимон и мед.

# 730
  • Мнения: 488
Мами, препоръчайте ми добър детски дерматолог в София? Thinking
 Бебчето ми е на 3 месеца и се обрина с едни ситни безцветни пъпчици по вратлето, гърдите и корема, като по вратлето вече се зачервиха, не минават няколко седмици вече. Педиатъра каза претопляне и изписа Бепантен, но няма ефект. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

# 731
  • Мнения: 116
Здравейте момичета! Родих своя син преди около месец в 32 Г.С. Изписаха си го преди 2 дни и го храня с пре нан. От отделението ми казаха че му дават по 50 мл., но тук едва изяжда 30-40, та се чудя какво да правя понякога и толкова не може да изяде. Питах личния му лекар каза давай по 50 чакай го да си почива, но и да чакам почва да плюе, в момента тежи 2 500 какво ще ме посъветвате?

# 732
  • Мнения: 7 898
предложете ми хубав спален чувал за крачета(може и ръкави) за зимата.

Това е много добро, но трябва с превозвач.

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B098R4NNFS/ref=ox_sc_saved_imag … QZR0VXT&psc=1

# 733
  • Мнения: 860
Здравейте момичета! Родих своя син преди около месец в 32 Г.С. Изписаха си го преди 2 дни и го храня с пре нан. От отделението ми казаха че му дават по 50 мл., но тук едва изяжда 30-40, та се чудя какво да правя понякога и толкова не може да изяде. Питах личния му лекар каза давай по 50 чакай го да си почива, но и да чакам почва да плюе, в момента тежи 2 500 какво ще ме посъветвате?
Здравей, моите се родиха в 35гс, но много малки, взехме ги малко над 2 кг. В началото почнахме с 30 мл, след седмица 40 и така постепенно вдигахме. По-скоро пробвай хранения по на често, на 2,5ч. При нас не стана де. Храни го по колкото иска, не го насилвай. То бебчето като се успокои, че си е вкъщи и ще започни да похапва повече.

# 734
  • Мнения: 493
Момичета, днес сложих и третата ваксина, сложихме я с два месеца по-късно, защото бяхме в Бг. Относно яслите, мисля от Септември да я пускам поне до обяд да свиква. На мнение съм, че трябва да общува, социализира и т.н., Боледуването е неизбежно, някои деца са цял ден навън и лете и зиме и са здрави,  други ги пазят като рохки яйца и са болни,  зависи от организмът на детето.

Общи условия

Активация на акаунт