За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети 96

  • 16 591
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
При първи симптоми незнам дали вече си я спряла от ясла, но ако не си я спри. Ние винаги му правим инхалации с визюлогичен разтвор. Пръскам стери мат в носа, а червено гърло не сме имали. Зависи колко е голямо бебето дай норофен или панадол при температура. И пак зависи колко е голяма може да прочетеш за някои етерични масла. Аз от както е на шест месеца само да видя че му тръгва хрема му пускам дифузера за през ноща само с една капка  лавандула, а пред деня чисто или с една капка лимон/портокал.

Мети дали не е проблема в АМ. Аз го кърмех и давах и АМ. Мога да ти препоръчан на нан. Другото което харесваше е на töpfer козето. От лактатна био не съм доволна. От хип също много не съм доволна но ставаше. Води се по детето. Ако иска иска, а ако не не.

# 736
  • Мнения: 5 379
Малкият от два дена е със сополи, кихане и кашлянр, а днес при личната се видя и червено гърло. Не ходи на ясла, ама ей на, пак настина.

Изписаха ни хомеопатия + биозин + сироп за откашляне, а ако вдигне температура и антибиотик + пробиотик. Astonished

# 737
  • Германия
  • Мнения: 865
Като четох за чая с мед се сетих, как давате мед на децата и по колко? До сега само веднъж и дадох да оближе от лъжичката съвсем малко, но беше по-малка. Сега незнам как да и предложа. Страх ме е да не  се появи някоя алергия. От село бях взела, като си бяхме в българия, директно от производителя. Знам, че е 100% чист мед.

# 738
  • Мнения: 2 089
Ние бяхме на УНГ.  Ами - гноен секрет в дясната ноздра, също така уголемена трета сливица със стичащ се секрет по нея 😭 Той е хомеопат, обаче каза че според него ранотата клони към АБ. Утре иска да пуснем ЦРп. Каза непррменно да спирам бронхо ваксома, а педиатърката точно с това го лекува… Пита ме коя е?щ, казах му. Беше шокиран, вика тя е добра по принцип. Не знам вече и аз 😭

# 739
  • Мнения: 3 124
УНГ правилно според мен е насочил, не винаги педиатъра вижда в подробности.
Ясно е,че и без ясла може да се разболее детето.

# 740
  • Мнения: 2 089
УНГ правилно според мен е насочил, не винаги педиатъра вижда в подробности.
Ясно е,че и без ясла може да се разболее детето.

Само дето е изписал странен АБ…

# 741
  • София
  • Мнения: 3 400
Мели, аз засега само в чай съм му давала и то по малко. Иначе може и в кисело мляко с овесени ядки според мен, върху палачинки, филийки, някакви такива тестени.

# 742
  • София
  • Мнения: 18 697
Когато няма как, изписват АБ, не им се плашете толкова чак. Сега поне са една идея по пречистен и широкоспектърни,.
След 2г.пробвах мед да дам.

# 743
  • Мнения: 2 089
Аз не се плаша на АБ, аз дори го изисках от педитъра. Детето от миналат събита е със сополи, няма да описвам просто какъв е секрета. Тя отказва обаче. Разбирам я, че идеята й е сам да се справи ама явно не става. Заради това ми и изписа този бронхо-ваксом да го лекува - според нея. Според УНГ той не може да излекува детето. Верно не е боледувал до сега, ама сега всякаш направо сме в един омагьосан кръг.

# 744
  • Мнения: 1 038
Да ви се оплача- малката от два дни е с 38,5 . След сироп се понижава малко и пак се качва. Имаме само зачервено гърло -бяхме до спешен , понеже педиатърът почиваше. Няма сополи , не кашля , не киха . Челото гори , ръцете и краката лед . Утре сме при педиатър . Горкото ми детенце .какво ли му има ?

# 745
  • Мнения: 5 379
Сложное, какво казаха в спешен кабинет?
При нас е обратно - зачервено гърло, сополи, кашлица, кихане, но без температура и личната каза, че е нещо вирусно и няма нужда от антибиотици. Ако вдигнел температура, значи е преминавало в бактериално и почваме АБ.

# 746
  • Мнения: 1 038
Изписаха някакъв спрей билков за гърло и панадол и Нурофен да редувам .
Утре ще видим педиатъра . Нищо конкретно не казаха . От зъбите можешо имунитета да е паднал , ала бала .
Сложное, какво казаха в спешен кабинет?
При нас е обратно - зачервено гърло, сополи, кашлица, кихане, но без температура и личната каза, че е нещо вирусно и няма нужда от антибиотици. Ако вдигнел температура, значи е преминавало в бактериално и почваме АБ.

# 747
  • Мнения: 191
На моят син  след кошмарна нощ с температура 38-39(започна след обяда но мислех,че са поредните зъби)която почти не успяхме да свалим/ спадаше за половин час и после пак стремглаво нагоре/му поставиха диагноза Херпангина.Кашлицата се прояви чак след около седмица.Поне другите неразположения бяха поотминали.
Дано бързо разберете какво му има на детенцето и да го лекуват адекватно.

# 748
  • Мнения: 1 038
Благодаря❤Вие първоначално само температура ли имахте ?
На моят син  след кошмарна нощ с температура 38-39(започна след обяда но мислех,че са поредните зъби)която почти не успяхме да свалим/ спадаше за половин час и после пак стремглаво нагоре/му поставиха диагноза Херпангина.Кашлицата се прояви чак след около седмица.Поне другите неразположения бяха поотминали.
Дано бързо разберете какво му има на детенцето и да го лекуват адекватно.

# 749
  • Мнения: 751
Който е купил бизиборд - омръзва ли бързо на детето, че на нашия човечец както му омръзват бързо нещата и се чудя дали да поръчам.. Или ако някой си е правил собственоръчно, колко му е струвало долу горе? 🤗

Общи условия

Активация на акаунт