Кюретаж и забременяване след това - тема 86

  • 31 899
  • 776
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 649
Първо: зависи колко време е продължението на самата бременност.
Второ: какво е състоянието на матката.
Ако се кара по учебник, то трябва да се изчака толкова, колкото е било продължението на бременността. Това обаче само на теория. На практика второто е по-важно.
След моята загуба ми казаха да изчакам три цикъла, но още след първия бях на преглед и док ми даде зелена светлина, защото всичко беше напълно възстановено. Сега резултатът вече три седмици ми краде иначе непробудния нощен сън Heart
Следи се, слушай доктора си и скоро всичко ще си дойде на място. Успех Flowers Four Leaf Clover

# 151
  • Мнения: 26
Първо: зависи колко време е продължението на самата бременност.
Второ: какво е състоянието на матката.
Ако се кара по учебник, то трябва да се изчака толкова, колкото е било продължението на бременността. Това обаче само на теория. На практика второто е по-важно.
След моята загуба ми казаха да изчакам три цикъла, но още след първия бях на преглед и док ми даде зелена светлина, защото всичко беше напълно възстановено. Сега резултатът вече три седмици ми краде иначе непробудния нощен сън Heart
Следи се, слушай доктора си и скоро всичко ще си дойде на място. Успех Flowers Four Leaf Clover

Благодаря много.

Абразиото беше точно в първия ден на 11г.с на 26.08.21г (двуплодна бременност един празен плоден сак и един ембрион, като имах синдрома на изчезващия близнак, и по време на кюртажа вече празния плодни сак се беше резорбира, защото не намериха нищо от него по време на операцията.
Сега се надявам след втория цикъл и кистите (по 5 см бяха ) да са се спукали, доктора каза, че още ноември, декември може да подновим но ще направим една микробиология на следващия преглед и на мен ми се иска да не бързаме. Да си приключим тази година и да оставим всичко лошо в нея. (сигурно звучи странно това) но някак вярвам, че лошото ще остане в 2021г.и 2022 ще започне по най-прекрасният за нас начин.

Направили сме всичко необходимо и продължаваме да правим.
Имаме генетични изследвания плода, Tsh и пролактин, тробофилия (там излезна Mtfhr C677t хетерозиготен) но генетици ни казаха, че това не е проблем. Ще правим и имунологични акао д-р Конова от Пловдив прецени. Такаче всичко, което можем да направим го правим и затова
вътрешно в себе си вярвам и знам, че следващата бременност ще е се получи бързо и ще е успешна това е нагласата ми за сега.

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 23:22 от Rolyy

# 152
  • Мнения: X
Здравейте.
Искам да попитам колко време след мисед подновихте опитите.

Бях на преглед след първия цикъл, казаха ми, че всичко е нормално само имах киста, но доктора каза, че е нормално и пих Дуфастон.
В края на Ноември ще отида пак на лекар да видим дали всичко с яйчниците е наред.

 Утре приключва и втората менструация.
Смятаме да изчакаме до края на годината и от края на  Януари  да подновим опитите (като така ще са минали 5 цикъла) дали е достатъчно се питам аз.

Та въпросът ми е вие колко време след кюртажа подновихте.



При мен възстановяването беше около месец. След преглед, доктора каза че след 2 МЦ можем да започнем.
Въпреки това след 2 цикъл ще отида отново на преглед, за да съм сигурна че всичко е ок.

Важно е каква е кистата. Първата лекарка по време на бременността ми лекуваше "кисти", които се оказаха съвсем нормални фоликули.
Оказа се, че изобщо не е било нужно да пия 1 шепа хапове за това :/

Живот и здраве, при отлични изследвания започваме от Декември-Януари Simple Smile

# 153
  • Мнения: 26
Здравейте.
Искам да попитам колко време след мисед подновихте опитите.

Бях на преглед след първия цикъл, казаха ми, че всичко е нормално само имах киста, но доктора каза, че е нормално и пих Дуфастон.
В края на Ноември ще отида пак на лекар да видим дали всичко с яйчниците е наред.

 Утре приключва и втората менструация.
Смятаме да изчакаме до края на годината и от края на  Януари  да подновим опитите (като така ще са минали 5 цикъла) дали е достатъчно се питам аз.

Та въпросът ми е вие колко време след кюртажа подновихте.



При мен възстановяването беше около месец. След преглед, доктора каза че след 2 МЦ можем да започнем.
Въпреки това след 2 цикъл ще отида отново на преглед, за да съм сигурна че всичко е ок.

Важно е каква е кистата. Първата лекарка по време на бременността ми лекуваше "кисти", които се оказаха съвсем нормални фоликули.
Оказа се, че изобщо не е било нужно да пия 1 шепа хапове за това :/

Живот и здраве, при отлични изследвания започваме от Декември-Януари Simple Smile

Мисля, че и при мен са фуликулни.
Вчера имах леки болко в десния яйчник, където са и кистите. Но доктора ми каза, че ще се спускат и след тази менструация няма да ги има. Надявам се да са изчезнали вече-днес ми е последен ден от втория цикъл.
След още един пак съм на лекар да видим какво е положението Simple Smile

# 154
  • Мнения: X
Здравейте.
Искам да попитам колко време след мисед подновихте опитите.

Бях на преглед след първия цикъл, казаха ми, че всичко е нормално само имах киста, но доктора каза, че е нормално и пих Дуфастон.
В края на Ноември ще отида пак на лекар да видим дали всичко с яйчниците е наред.

 Утре приключва и втората менструация.
Смятаме да изчакаме до края на годината и от края на  Януари  да подновим опитите (като така ще са минали 5 цикъла) дали е достатъчно се питам аз.

Та въпросът ми е вие колко време след кюртажа подновихте.



При мен възстановяването беше около месец. След преглед, доктора каза че след 2 МЦ можем да започнем.
Въпреки това след 2 цикъл ще отида отново на преглед, за да съм сигурна че всичко е ок.

Важно е каква е кистата. Първата лекарка по време на бременността ми лекуваше "кисти", които се оказаха съвсем нормални фоликули.
Оказа се, че изобщо не е било нужно да пия 1 шепа хапове за това :/

Живот и здраве, при отлични изследвания започваме от Декември-Януари Simple Smile

Мисля, че и при мен са фуликулни.
Вчера имах леки болко в десния яйчник, където са и кистите. Но доктора ми каза, че ще се спускат и след тази менструация няма да ги има. Надявам се да са изчезнали вече-днес ми е последен ден от втория цикъл.
След още един пак съм на лекар да видим какво е положението Simple Smile

Да, би трябвало да се самоспукат Simple Smile Но все пак е хубаво добър лекар да си каже думата 👍👍👍

Всичко ще бъде наред, пожелавам ви успех! ❤

# 155
  • Мнения: 26
Здравейте.
Искам да попитам колко време след мисед подновихте опитите.

Бях на преглед след първия цикъл, казаха ми, че всичко е нормално само имах киста, но доктора каза, че е нормално и пих Дуфастон.
В края на Ноември ще отида пак на лекар да видим дали всичко с яйчниците е наред.

 Утре приключва и втората менструация.
Смятаме да изчакаме до края на годината и от края на  Януари  да подновим опитите (като така ще са минали 5 цикъла) дали е достатъчно се питам аз.

Та въпросът ми е вие колко време след кюртажа подновихте.



При мен възстановяването беше около месец. След преглед, доктора каза че след 2 МЦ можем да започнем.
Въпреки това след 2 цикъл ще отида отново на преглед, за да съм сигурна че всичко е ок.

Важно е каква е кистата. Първата лекарка по време на бременността ми лекуваше "кисти", които се оказаха съвсем нормални фоликули.
Оказа се, че изобщо не е било нужно да пия 1 шепа хапове за това :/

Живот и здраве, при отлични изследвания започваме от Декември-Януари Simple Smile

Мисля, че и при мен са фуликулни.
Вчера имах леки болко в десния яйчник, където са и кистите. Но доктора ми каза, че ще се спускат и след тази менструация няма да ги има. Надявам се да са изчезнали вече-днес ми е последен ден от втория цикъл.
След още един пак съм на лекар да видим какво е положението Simple Smile

Да, би трябвало да се самоспукат Simple Smile Но все пак е хубаво добър лекар да си каже думата 👍👍👍

Всичко ще бъде наред, пожелавам ви успех! ❤

Да, моят доктор е много добър и аз му вярвам на 100%.

Благодаря много.
Пожелавам успех и на вас. Вярвам, че всички ще сбъдне мечтата си и ще имаме здрави и прекрасни бебчета.

# 156
  • Мнения: 321
Момичета, здравейте!

Искам да ви попитам следното дали на някоя се е случвало и какво е било развитието. Днес ходих на гениколигичен преглед. Търсих е един яйчник беглец Joy Joy
Доктора вика, ти двата виждала ли си ги някога... Joy викам да. Grinning
В крайна сметка го открихме, но по нагоре си е останал. Другият е на мястото, но левия е по нагоре.
Аборта ми е в 28 седмица, вече са ми али почти 3 месеца. Дали ще се върне на място? Ако не се върне това проблем ли е? Grinning
Абе, мен много смешно ми е сега ама тогава помислих, че на кюртежа са сбъркали нещата без да ми кажат... Защото на една приятелка така ѝ бяха махнали тръбата без да ѝ кажат после.
Ако някоя е минала през това моля да сподели какво се е случило. На преглед отново ще ходя чак януари месец.

# 157
  • Мнения: X
Момичета, здравейте!

Искам да ви попитам следното дали на някоя се е случвало и какво е било развитието. Днес ходих на гениколигичен преглед. Търсих е един яйчник беглец Joy Joy
Доктора вика, ти двата виждала ли си ги някога... Joy викам да. Grinning
В крайна сметка го открихме, но по нагоре си е останал. Другият е на мястото, но левия е по нагоре.
Аборта ми е в 28 седмица, вече са ми али почти 3 месеца. Дали ще се върне на място? Ако не се върне това проблем ли е? Grinning
Абе, мен много смешно ми е сега ама тогава помислих, че на кюртежа са сбъркали нещата без да ми кажат... Защото на една приятелка така ѝ бяха махнали тръбата без да ѝ кажат после.
Ако някоя е минала през това моля да сподели какво се е случило. На преглед отново ще ходя чак януари месец.

Мога да предположа, че ще се намести. Все пак след такава ситуация, всичко би следвало да се върне на мястото си.
Но дали е така само добър специалист и времето може да каже..

# 158
  • Мнения: 321
Дано, повече усещах стягане в тази част на корема след като мина раждането.
Дано, просто ми е интересно колко ли време отнема приблизително, въпреки че при всеки е индивидуално.
Благодаря за включването, дано се прибере!

Момичета, здравейте!

Искам да ви попитам следното дали на някоя се е случвало и какво е било развитието. Днес ходих на гениколигичен преглед. Търсих е един яйчник беглец Joy Joy
Доктора вика, ти двата виждала ли си ги някога... Joy викам да. Grinning
В крайна сметка го открихме, но по нагоре си е останал. Другият е на мястото, но левия е по нагоре.
Аборта ми е в 28 седмица, вече са ми али почти 3 месеца. Дали ще се върне на място? Ако не се върне това проблем ли е? Grinning
Абе, мен много смешно ми е сега ама тогава помислих, че на кюртежа са сбъркали нещата без да ми кажат... Защото на една приятелка така ѝ бяха махнали тръбата без да ѝ кажат после.
Ако някоя е минала през това моля да сподели какво се е случило. На преглед отново ще ходя чак януари месец.

Мога да предположа, че ще се намести. Все пак след такава ситуация, всичко би следвало да се върне на мястото си.
Но дали е така само добър специалист и времето може да каже..

# 159
  • Мнения: 465
Извинявайте, че така се намесвам, но на ехограф могат ли да се видят тръбите? Знам, че за да се проверят дали са проходими и какво е състоянието им се прави цветна снимка, но от известно време насам се чудя при ехографски преглед като се оглеждат яйчниците и матката, лекарите могат ли да видят и тръбите?

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Проходимостта на моите я гледаха на ехограф с вкарване на някаква пяна. И да, вижда се на ехограф как минава пяната. Този метод е алтернатива на цветната снимка, но почти никой не го практикува, защото е все още нов.

# 161
  • Мнения: 465
Благодаря, аз по-скоро се интересувам дали се виждат (дали ги има), без да се прокарва нищо, понеже при нормален ехографски преглед винаги се описват яйчниците и матката, размери и т.н., но никога не се споменават тръбите. Та по-скоро това буди любопитството ми-дали се визуализират Simple Smile

# 162
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Е, не. То нали и цветната снимка се нарича цветна заради контрастното вещество. Без него няма как да се видят.

# 163
  • Мнения: 465
Sad 😞  остава само да си изчакам цветната снимката... но предходните коментари особено ме притесниха.
Аз имам мъртво раждане в 36.г.с, но плацентата ми не се отдели спонтанно и се наложи да ми я махнат чрез т.нар. мануална екстракция... приспаха ме и я махнаха. Надявам се да не са правили своеволия, за които да не знам.... Cry

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Аз след кюртажа се притесних да не са се запушили тръбите и затова реших да проверим проходимостта.
След всяка такава операция/манипулация, дори и след секцио, е възможно да се получи запушване. Но не е задължително. Аз съм с две секцио и едно абразио и тръбите са ок.
Много често тези запушвания са следствие от инфекции, а  не толкова от самите операции/манипулации.

Общи условия

Активация на акаунт