Как да постъпя с мъж, който не говори за сериозна връзка?

  • 13 053
  • 195
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 649
Който е щастлив, че не живее по план график, не се чувства влуден от това, че е пуснат по течението...

# 61
  • Мнения: X
Ако човек с нужда да живее по план се пусне по течението, в един момент установява, че то го е отнесло доста далече от представата му за щастие. И гребането наобратно може да е трудно.
Затова всеки да си живее според нагласите и да се събира със себеподобен.

# 62
  • Мнения: 14 844
Човек трябва да избере дали да е щастлив, или да живее по план график. Такива мераци и планове, без оглед на човека отсреща, са ми крайно непонятни. Чувствам ли се добре, все тая кога ще заживеем заедно и ще ми предложи ли.
Почти съм съгласна, освен с болднатото. Наличието на график не значи непременно липса на щастие.
Тая работа с пускането по течението също реално трудно работи.

# 63
  • Мнения: 4 949
Не съм се оставяла на чуденки и "звездите ми го говорят"
Ако нещо не ми е ясно, ако ме "човърка" и не ми е ОК, питам и предизвиквам разговор. Не спор!
Кой ще ми даде по-добър отговор от човека, който предизвиква дискомфорта ми?!
Но пък трябва да си готов за отговорите..

# 64
  • Мнения: 3 350
Авторке,
Понеже не даваш важна информация, както те попитаха по-назад, а именно колко често сте заедно, спиш ли у тях, ходите ли заедно на почивки, празници, познаваш ли роднини, на мен лично този мъж ме съмнява, че има друга жена, която е сериозна връзка. Съжалявам, но освен за някакви приятно прекарани моменти, не пишеш за нищо повече.
Искам да те уверя, че ако един мъж е влюбен в теб ти ще си основният му приоритет и по теб той ще реди останалите ангажименти и изобщо ежедневието си. От това, естествено следва и задълбочаване на отношенията до ниво съвместно съжителство/брак. Любовта започва така, с грижата, ти ставаш най-важна. Имала съм такива няколко връзки/свалки. Оказаха се обвързани и всичко приключи на ниво неангажираща връзка. Имам и дълъг брак, така че сигурна съм в това, мога да направя разликата.

# 65
  • Мнения: 4 505
Авторке, не отговаряш на въпросите, които ти задаваме. Описаното в първия пост е много оскъдно като информация, за да можем да дадем релевантни мнения. Сега трябва да гадаем. Неуважително е ние да се пънем да пишем, а ти тук да не се появяваш. Обаче списваш в други теми и на линия си била до скоро.
Аз се отписвам. Няма смисъл да си търкам клавиатурата.

# 66
  • Мнения: 1 106
Авторке,
Понеже не даваш важна информация, както те попитаха по-назад, а именно колко често сте заедно, спиш ли у тях, ходите ли заедно на почивки, празници, познаваш ли роднини, на мен лично този мъж ме съмнява, че има друга жена, която е сериозна връзка. Съжалявам, но освен за някакви приятно прекарани моменти, не пишеш за нищо повече.
Искам да те уверя, че ако един мъж е влюбен в теб ти ще си основният му приоритет и по теб той ще реди останалите ангажименти и изобщо ежедневието си. От това, естествено следва и задълбочаване на отношенията до ниво съвместно съжителство/брак. Любовта започва така, с грижата, ти ставаш най-важна. Имала съм такива няколко връзки/свалки. Оказаха се обвързани и всичко приключи на ниво неангажираща връзка. Имам и дълъг брак, така че сигурна съм в това, мога да направя разликата.
Точно това е усещането, когато някой е влюбен и иска да е с теб - че си първия приоритет, че някой иска да те обгрижи. 👍 Съмнения няма от този род - иска ли, не иска ли.
Авторката не пише тук, защото някои остро влязоха.
Аз не мисля, че задължително има друга сериозна връзка(може да има някакви несериозни и за малко). От повечето информация в друга тема разбрах ситуацията така - много работещ, играе го вечно зает и пуска по някоя въдица от време навреме. Това, че е толкова зает не му пречи да се вижда постоянно с приятели на хапване и пийване - събирания, 1000 вида алкохол, и приятелите не се дават - това последното се опитах да цит. по спомен.
Тук авторката трябва да се радва, че не я е приклещил на тези 40г за брак и деца - тя да го разбира колко е зает и не може да си промени начина на живот, докато го чака с децата, пък той да си гуляе с приятели(защото съм го яла това дърво много години и мога да го твърдя).

# 67
  • Мнения: 14 844
Какво значи остро влязоха? Авторката е от типа жени, които трябва Господ да ги пази. Не е здравословно на тези години да разсъждава по този начин, това е истината. Днес съска, милосвайки, утре пак ще се чуди този мъж що сега така... И не е задължително мъжът да е същият.

# 68
  • Мнения: 1 106
Какво значи остро влязоха? Авторката е от типа жени, които трябва Господ да ги пази. Не е здравословно на тези години да разсъждава по този начин, това е истината. Днес съска, милосвайки, утре пак ще се чуди този мъж що сега така... И не е задължително мъжът да е същият.
Остро, имах предвид леко подигравателно, че не и е ясна точно каква е ситуацията.
Права си, не е здравословно над 20г.да мислиш така. Но може би не се е парила и трябва да го мине това. 🙂
За протокола и аз бях наивна много и след 20, и като ме удари истината за тези ситуации, паднах отвисоко от розовия облак.😂

# 69
  • София
  • Мнения: 35 098
Обаче, ужасно милее да е домакиня, ама подиграва истинските такива с дом, семейство и деца.
Де я чукаш, де се пука. Чрез гушкане, нали….

# 70
  • Мнения: 13 082
Е тя си мисли, че съвместното съжителство е гушкане на дивана под одеялото с чайче.

# 71
  • Мнения: 56
Хубаво е да си влюбена,но не и загубена.Това,че ти пърха с мигли,гали и гушка не е показателно за по-сериозни намерения.Има си гушливи мъже и това не означава,че като са такива са и по сериозните отношения.Сама си усетила,че те пренебрегва за сметка на работа и приятели.Ако си наистина важна за него ще си част от живота и ежедневието му.Нещо започне ли да те притеснява в една връзка,да започнеш да си задаваш въпроси,значи не всичко е наред.За него може всичко да е ОК,но щом ти се дразниш значи не е двустранно и не е любов.Вариантите са или се примиряваш и си карате с гушкането,или прекратяваш и си търсиш друг.Обаче като гледам колко си хлътнала мисля,че ще се примириш.Пробвай да питаш директно как той вижда вашата връзка.

# 72
  • Мнения: 1 106
Хубаво е да си влюбена,но не и загубена.Това,че ти пърха с мигли,гали и гушка не е показателно за по-сериозни намерения.Има си гушливи мъже и това не означава,че като са такива са и по сериозните отношения.Сама си усетила,че те пренебрегва за сметка на работа и приятели.Ако си наистина важна за него ще си част от живота и ежедневието му.Нещо започне ли да те притеснява в една връзка,да започнеш да си задаваш въпроси,значи не всичко е наред.За него може всичко да е ОК,но щом ти се дразниш значи не е двустранно и не е любов.Вариантите са или се примиряваш и си карате с гушкането,или прекратяваш и си търсиш друг.Обаче като гледам колко си хлътнала мисля,че ще се примириш.Пробвай да питаш директно как той вижда вашата връзка.
Това с питането може да подейства, НО само при открит и честен човек. На него какво му пречи да замаже с реплики: много ми е натоварено или не съм готов, защото съм свикнал да съм сам, но много държа на теб и хайде да оставим нещата да се развият естествено, не разваляй всичко и т. н.
Тогава авторката ще го тълкува като загадъчен характер, който на инат не се дава и не иска да признае чувствата си за нещо по-сериозно. Ще го чака още година в трепети и или ще и писне и ще го зареже, но ще е още по-наранена или той ще се предаде и ще си каже - защо пък не, чака ме, съобразява се. И тогава, както написах по-горе няма да е гаранция, че ще му е първия приоритет или, че това, че живее с него би означавало да се съобразява с нея  или да се прибира и разреди приятелските сбирки.
А аз пък се чудя... Какви са тези приятели предполагаема възраст около неговата +-40г, които всички да са свободни за сбирки. Ергени всички? Разведени? Или пък омъжени за някоя, която си ги чака да имат свободно време за тях.

# 73
  • Мнения: X
Какви са тези приятели предполагаема възраст около неговата +-40г, които всички да са свободни за сбирки. Ергени всички? Разведени? Или пък омъжени за някоя, която си ги чака да имат свободно време за тях.
О, има, има. Треснати от кризата на средната възраст с търпеливи жени, които не набират смелост да им теглят една.

# 74
  • Мнения: 31 677
Много жалко за авторката. Не е на 20, а доколкото знам на 35 някъде.
И така да си пропилява шансовете със загубеняк като този.
Ама каквото човек си направи и Господ не може да му го направи.

Общи условия

Активация на акаунт