С какво ви дразнят свекървите? – 131

  • 33 972
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 946
Значи те дразни мъжът ти, а не свекървата.
Ако му звънне клиент или началника какво се случва? Пак ли скача детето или само при позвъняване на свекървата???

# 31
  • Мнения: X
Що да не е в една стая с детето? Той работи в хола. Детето като е болно в неговото креватче не желае да легне съответно сме в една стая.
Представям си колко добре работи и колко работа успява да свърши с ревящо дете на главата. Да се премести той в другата стая. Варианти има. Но вие сами сте решили да се съберете като копърки в консерва в работен ден. Свекървата няма вина за това глупаво решение.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 726
Да се премести с 2 монитора и един лаптоп в спалнята така ли? Доста трудно ще е.
Иначе пак казвам нямам против да се звъни само да се беше съобразявала малко.
И не виждам кое му е глупавото с болно дете и че живеем в малък апартамент. Не всички имаме въможност да сме в големи апартаменти.

# 33
  • София
  • Мнения: 19 200
Моята свеки обвини девер си, че има пръст в смъртта на брат си и не му позволи да дойде на полагането на урната. След пауза е подновила речите, с наближаването на 6 месеца на свекър ми. Снощи, ща – не ща, чух ММ да повишава тон и да я отрязва, че не е права и да не си търси виновни.
Доживях единното им семейство да се скара, но жалко, че е по такъв тъжен повод

# 34
  • Мнения: 9 331
Повече, ако някоя майка се оплаче, че не може да работи хоумофис, защото й пречат децата, ще й дам за пример мъжът на I.R. Как така детето ще спи в спалнята, там при бащата в хола и само да смее някой да се обади, докато спи.🤯 Не дай си Боже, някоя видеоконференция с 10 участници и върла дискусия.

Cuckoo,
Ужас!

# 35
  • Мнения: 40 691
В двустаен живеем и работи от вкъщи. Иначе до момента само тя си позволява да звъни в такива часове.

Ха, и клиентите, колегите/шефовете ли се съобразяват в работен ден???
За мен ти преиграваш и вкарваш някакви лични чувства и амбиции. Или усещаш свеки като конкурент и не си уверена. Но според мен е по-добре да се кротнеш, защото така поставяш под стрес мъжа си - налага му се да балансира между двете и да решава проблеми, каквито всъщност няма.
И пак да питам - един ден на твоя син ще звъниш ли? И няма ли да мърмориш срещу оная кикимора, дето не му дава на майка си да се обади Wink

# 36
  • Мнения: X
Аз продължавам да не разбирам. Ти самата не се съобразяваш с мъжа си. Не се съобразяваш с факта, че той е на работа, че му плащат да работи, а не да му врещи бебе на главата. В работно време се цъкваш заедно с детето на работното му място и очакваш светът да спре да се върти.  Но очакваш свекърва ти да се съобразява с твоята странна представа за подходящо обаждане по телефона.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 726
В двустаен живеем и работи от вкъщи. Иначе до момента само тя си позволява да звъни в такива часове.

Ха, и клиентите, колегите/шефовете ли се съобразяват в работен ден???
За мен ти преиграваш и вкарваш някакви лични чувства и амбиции. Или усещаш свеки като конкурент и не си уверена. Но според мен е по-добре да се кротнеш, защото така поставяш под стрес мъжа си - налага му се да балансира между двете и да решава проблеми, каквито всъщност няма.
И пак да питам - един ден на твоя син ще звъниш ли? И няма ли да мърмориш срещу оная кикимора, дето не му дава на майка си да се обади Wink
За каква конкуренция говориш изобщо? Аз съм му жена тя му е майка нямаме общо! Син нямам, но ако имам не смятам да го занимавам все със собствените си проблеми. Дано ти отговорих на въпроса!

Thewishmaster Добре, другият път ще се пренесем в друг апартамент да не му пречим Simple Smile Да не му впрещи това дете на главата!

# 38
  • София
  • Мнения: 19 200
И после обяснявайте как снахата непременно има основателна причина  да не обича свеки. Неслучайно я има приказката за снахата, която винаги поздравявала свеки с "Добър вечер".
Писах за това в предни теми. Тогава беше по-разбираемо, свекър ми почина за 5-6 дни, наистина беше шок.
Направи цирковете и временно спря, обаче снощи чух, че беше подхванала наново темата. Вместо да потърси евентуална вина по-наблизо...
То не е за смях, ама я кажете - 9 месеца отбелязват ли се? Да си знам отсега...

Последна редакция: пт, 10 сеп 2021, 17:24 от Cuckoo

# 39
  • Мнения: 40 691
Бруталната идея е да докопа телефона на съпруга и без той да знае да блокира някои номера 😈 Но, понеже тука сега всичко живо ще наскача, ще дам по-рафинирана - когато маминка звънне и събуди детето, после тя го връчва на баща му да го приспива наново. Така няколко пъти. Да видим дали сам няма да се сети да си слага телефона на вибрация или да уговори маминка да звъни в по-удобни часове. Ако пък детето е болно и кисело в този момент, гаранция, че няма да му трябват повече от два пъти за да стигне сам до правилните изводи.

Чудно ми е ти семейно огнище ли въртиш или бойно поле? Дано идеите са само чесане на езика на чужд гръб.
И после що имало разводи...

# 40
  • Мнения: X

Thewishmaster Добре, другият път ще се пренесем в друг апартамент да не му пречим Simple Smile Да не му впрещи това дете на главата!
Не се прави на неразбрала. Имате двустаен апаратмент. ОчевАдно имате още една стая. Но ти се намъкваш заедно с детето в стаята, която е работно място на мъжа ти. Иди запали една свещ за здравето на шефовете му, че го търпят.

# 41
  • Мнения: 946
Аз пак да попитам клиент, колега или началник може ли да му звънне в този часови отрязък или е забранено???
И все пак добре, че работи от вкъщи, представи си работата на лекари, полицаи, пожарникари, които са на повикване. Там може и между два и четири през нощта да му звъннат. И не само ще му звъннат, ами и ще скочи да тръгне на работа, ще събуди детето и т.н

# 42
  • София
  • Мнения: 3 883
Ако е ново строителство, спалнята може да е 2х3 м., а холът да е кухньол. Трудно е да затвориш малко дете за 8 часа в малка стая, особено ако играчки, пособия, храна, телевизор е в другата.

# 43
  • Мнения: 40 691
Получи се класически случай - някой пуска тема да се оплаква и очаква съчувствия. Да де, ама получава таман обратната гледна точка и не съчувствия, а критики. И тук има две опции - авторът на темата да се замисли и да си извади поука или да се наежи и да се озъби на всички. За съжаление май в 90% от случаите се случва второто. Така е в реалния живот.

# 44
  • Мнения: 270
Пробвала ли си да помолиш свекървата да звъни в друг час, препоръчан от теб. Мисля си, че ако не е тотален изрод ще се съобрази, стига да и обясниш доводите си.
А бащата може би не маха звука заради евентуално позвъняване от работа, нали работи по това време, разбирам го.

Общи условия

Активация на акаунт