Противогрипна ваксина сезон 2021/22 г.

  • 8 009
  • 220
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 798
Моля, ако някой попадне на Ваксигрип, да сподели. Другата седмица се очакват доставките, но е възможно да подранят.

Ще пиша и аз къде/как съм се сдобил с такава.

# 76
  • Мнения: 13 825
и ние миналата година ходихме в медицински център, само че в същия тази година ни отказаха, защото "не искали да носят отговорност за поставяне на ваксини, за обикновена инжекция - окей, за ваксини-  не"

доста малоумно от тяхна страна, но както и да е, познат лекар ни ги постави

мисля че нещо такова се случва в момента. В събота обиколихме три МЦ ( с платени практики) където ни отказваха да ни поставят противогрипни ваксини. Това са места където в манипулационни са ми поставяли разни инжекции с лекарства  срещу заплаще, както и противогрипни преди 2020 (когато не можах да купя и да поставим заради повишение интерес и ликпсата им на свободния пазар ). Сега всички категорично отказваха да ни сложат ваксинтие и ни съветваха да с еобърнем аз към ЛЛ а синковеца към Педиатърката. За пръв път ми се случва нещо подобно.
Накрая реших в понеделник да опитаме на едно друго място до нас , където позната каза че е поставяла противогрипна миналата година. Беше в кабинет на Кардиолог. Сестрата каза че поставяла цял ден противогрипни ваксини. Написа на кутиите датата на поставяне и каза ако имаме проблем да се обърнем към производителя. Така било по протокол. Взе ни по 5 лв за манипулация. толкова плащам и при ЛЛ и педито на детето .

# 77
  • Мнения: 2 204
Моля, ако някой попадне на Ваксигрип, да сподели. Другата седмица се очакват доставките, но е възможно да подранят.
Ще пиша и аз къде/как съм се сдобил с такава.
В момента по аптеките няма нищо. Нито Ваксигрип, нито Инфлувак. Чакаме.

# 78
  • Мнения: 2 231
Аз лично не срещнах затруднение да купя Инфлувак, в кварталната аптека.

# 79
  • Мнения: 2 204
Аз лично не срещнах затруднение да купя Инфлувак, в кварталната аптека.
Имаше преди седмица, но днес проверих и вече няма Инфлувак, свършила е.

# 80
  • Мнения: 146
Моля, ако някой попадне на Ваксигрип, да сподели. Другата седмица се очакват доставките, но е възможно да подранят.

Ще пиша и аз къде/как съм се сдобил с такава.
За да си намерите Ваксигрип трябва да имате доста късмет или връзки за да ви запазят.

# 81
  • Мнения: 54 502
При ЛЛ плащам по 2.90, потребителска такса. Друго не.
Мога и по месторабота, имаме мед.сестра, но от ЛЛ вземам амб. лист, после ми възстановяват разходите от ДЗО.

# 82
  • Мнения: 2 204
За да си намерите Ваксигрип трябва да имате доста късмет или връзки за да ви запазят.
[/quote]
Така е. Проблемът е, че не се знае кога точно ще го пуснат. Който го уцели си е чист късмет.

# 83
  • Мнения: 13 825
При ЛЛ плащам по 2.90, потребителска такса. Друго не.
Ако е лекарство по рецепта на самия ЛЛ и аз не плащам, но ако е да кажем - лекарство за десенсибилизация на щерката предписано от алеголог , или да кажем лекарство което ортопеда ми беше предписал за планетарния фасцит, но ми го поставя сестрата на ЛЛ или сестрата на педито - плащам 5 лева манипулация. Тогава не ми вземат потребителска такса. Така че за мен няма разлика къде ще поставя такава инжекция - при тях или в някой мц. Ценоразписите на тези услуги  висят на вратите на педито и ЛЛ. Нали като вземат кръв дори и по направление пак плащаш такса манипулация (2,90) Сега се сетих че цената зависи от това каква е инжекцията подкожна или мускулна. Както и че примерно за издаване на извинителна бележка за училище ДГ също  ми вземат пари по 3 лева май бяха. За всичко вземат общо взето.

# 84
  • Мнения: 4 798
Аз лично не срещнах затруднение да купя Инфлувак, в кварталната аптека.
Имаше преди седмица, но днес проверих и вече няма Инфлувак, свършила е.

Има Инфлувак все още в мрежата. Питах днес в Субра и имаха налични бройки. Очакват и Ваксигрип другата или по-другата седмица.

Редакция: И в Ремедиум има налични бройки Инфлувак.

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 14:02 от Hope4C

# 85
  • Мнения: 13 825
Добре че ваксинирах синковеца в Пн. Днес се прибра с дращещо гърло. От класа липсвали много деца, две от учителите били болни,  голяма част от присъстващите деца били хремави и кашлящи. Той е с маска в училище  освен като се храни. Опитва се да пази дистанция, обаче едва ли успява напълно. Представете си каква е концентрацията на вируси в помещението.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 010
Днес успях да купя две ваксини с голям късмет. Големият ми син и в момента е на антибиотик заради отит, остават му още два дни прием. Трябва ли по някакъв начин да съобразим ваксината? Той става на 3 другия месец.

# 87
  • Мнения: 2 480
Днес успях да купя две ваксини с голям късмет. Големият ми син и в момента е на антибиотик заради отит, остават му още два дни прием. Трябва ли по някакъв начин да съобразим ваксината? Той става на 3 другия месец.

Задължително трябва да направите разминаване между антибиотика и ваксината. Те са несъвместими. Но как, в рамките на колко време би следвало да ви посъветва личният или друг компетентен лекар.


Добре че ваксинирах синковеца в Пн. Днес се прибра с дращещо гърло. От класа липсвали много деца, две от учителите били болни,  голяма част от присъстващите деца били хремави и кашлящи. Той е с маска в училище  освен като се храни. Опитва се да пази дистанция, обаче едва ли успява напълно. Представете си каква е концентрацията на вируси в помещението.

Не можете да го опазите чрез маска. Те не стават за нищо. По-важно е честото проветряване на помещенията, но май не са особено загрижени. И не всичко е корона. Има есенни вирусчета, както имаше и летни. Само миналата зима ги нямаше, защото короната по някакъв начин беше надделяла над тях.

# 88
  • Мнения: 54 502
Не разбирам защо се използват такива мили умалителни? Грипчето, вирусчета?
Все едно за някакви сладки бебчета става дума? Thinking

# 89
  • Мнения: 80
За успокоение. Защитна психология!
Напук на факта, че ковида оставя
трайни увреждания, особено на
сърдечно-съдовата система, дори
и при деца.

Общи условия

Активация на акаунт