Противогрипна ваксина сезон 2021/22 г.

  • 8 007
  • 220
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 54 500
Не гледам като ми поставят ваксината, не знам дължината на иглите, но и двете ваксини ми бяха поставени абсолютно безболезнено, без молекула кръв по памука, без следа от убождане. Значи са много тънки.

# 181
  • Мнения: 1 226
Вчера най-накрая си сложих ваксината, но днес ми е зачервено и подуто мястото на убождане.
Някой друг така?

# 182
  • Мнения: 54 500
Нормално е.

# 183
  • Мнения: 1
Още не съм си сложила антигрипната ваксина за този сезон, чакам да мине месец след Янсена, така ми препоръча личната лекарка, но няма да пропусна и тази година.
[/quote]
И аз съм с Янсен и с противогрипна. С един месец разлика във времето.
И след цялото това имунизиране детето взе, че донесе от училище, преди да ги пуснат онлайн, някакъв вирус, на който не му пука от моите ваксини и сега съм с начало на пневмония и на антибиотици 😆😆😆. Съответно на детето му мина за три дни.

# 184
  • Мнения: 1 226
Любомира мисля, че е ковид твоето. Не може да си с противогрипна и веднага пневмония.
И моя син изкара ковид за 3 дни, а баща му беше в болница с пневмония, аз с бронхит.

# 185
  • Мнения: 2 144
Здравейте,
Дали знаете на дете на 5год като се слага за първи път, половин доза ли се слага?
Чета в листовката да се сложи 0,5мл(колкото е самата спринцовка), а в същото време лекари практикуват различен подход- някои слагат половин доза.

# 186
  • София
  • Мнения: 6 010
Шакира, за коя ваксина питате? Следвайте указанията на листовката. Аз днес купих и втора доза за бебето, защото пише, че се слагат две през месец за малки деца.

# 187
  • Мнения: 770
Здравейте,
Дали знаете на дете на 5год като се слага за първи път, половин доза ли се слага?
Чета в листовката да се сложи 0,5мл(колкото е самата спринцовка), а в същото време лекари практикуват различен подход- някои слагат половин доза.
Вие не пояснявате за коя ваксина става въпрос.
Дали е тази за ковид..

# 188
  • Мнения: 13 556
Здравейте,
Дали знаете на дете на 5год като се слага за първи път, половин доза ли се слага?
Чета в листовката да се сложи 0,5мл(колкото е самата спринцовка), а в същото време лекари практикуват различен подход- някои слагат половин доза.
Вие не пояснявате за коя ваксина става въпрос.
Дали е тази за ковид..
Със сигурност не е ваксина за Ковид, детето е на 5г..

# 189
  • Мнения: 12 909
Е в тема за противогрипни ваксини за какви ли може да е питането... То вярно че тия за Ковид се обсъждат навсякъде ама все пак.
Скрит текст:
Това като в аптеката
- Тестове имате ли?
- Ами имаме ама бива да кажете и какъв точно тест си търсите.
- Е как какъв? За Ковид!
- Е ние откъде да знаем че за Ковид искате, можеше да търсите за бременност или за овулация...

# 190
  • Мнения: 2 144
ВаксигрипТетра. За тази става въпрос.
Половин или цяла се слага на дете на 5г?

# 191
  • София
  • Мнения: 9 571
Цяла се слага. А ако е за пръв път в живота на детето, се слага още една доза , но не помня кога.
Лично аз съм изненадана, че още от 6-месечна възраст се слага същата доза като за възрастен. Но така са преценили производителите, значи има защо.

# 192
  • София
  • Мнения: 2 240
Две дози слагат на най-малките само. На по-големите само една (дори да са ваксинирани за първи път). Вижте листовката или попитайте личния лекар.

# 193
  • София
  • Мнения: 6 010
За деца под 9 са две дозите през месец.

# 194
  • Мнения: 157
Някъде дали са останали противогрипни ваксини?

Общи условия

Активация на акаунт