Неприпознато дете

  • 13 823
  • 132
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 655
Аз не знаех, че е толкова голямо престъпление някой да ти помага за детето Grinning

# 106
  • Мнения: X
Аз не знаех, че е толкова голямо престъпление някой да ти помага за детето Grinning

Тук положението май е бабата иска внуче, а синът ще "издържа" нея и детето, както е "издържал" майката и детето.

Докато и бабата не побегне Simple Smile

# 107
  • Мнения: 29 324
Абе, няма лошо в това да помага бабата. Аз обаче два пъти задавам въпрос на автора, който удобно го прескача:


 Защо искаш припознаване на детето? Какво ще се промени в живота и ежедневието ти и тези на детето?

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Аз доколкото разбрах жената е кръшкала, съвсем нормално човекът е поискал тест за бащинство, няма да вярва на честната й дума Grinning
+1. С парцалите го изядоха човека, все мъжете лоши, жените - цветя. Ако беше напирал за припознаване въпреки желанието на майката, съм сигурна, че пак щеше да е крив, както сега е крив, че не го е направил.

И НЯМА срок за припознаване. НЯМА такъв едногодишен срок, който се върти в популярните знания. Едногодишните срокове в СК се отнасят за друго.

-----
Леле, сега пък защо искал да припознава, какво щяло да му даде.
Вие представяте ли си вас да ви няма в актовете за раждане на децата ви? Сигурна съм, че ще ви е все едно.
А, да, знам - майката е нещо съвсем различно. Wink

-----
според мен ДНК тест трябва да стане задължителен.
доста недоразумения ще се избегнат още в самото начало и няма да има нужда да се
водят дела.

Знам, знам, всички жени са курви и един мъж винаги трябва да се съмнява в тях, ама все пак - ти ли ще го плащаш тоя задължителен ДНК-тест, или държавата? Wink

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 13:12 от Магдена

# 109
  • Мнения: 29 324

Леле, сега пък защо искал да припознава, какво щяло да му даде.
Вие представяте ли си вас да ви няма в актовете за раждане на децата ви? Сигурна съм, че ще ви е все едно.
А, да, знам - майката е нещо съвсем различно. Wink

Ми нека той да го каже, де? Два-три пъти питам защо иска припознаване.... Достатъчно е да каже, че е, защото обича детето и иска да носи името му. Той обаче мълчи.....

Също е важно какво ще прави, след като го припознае. Ако е само за едната хартийка, не виждам голям смисъл. Щото детето не е само един акт за раждане...

# 110
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 201

Знам, знам, всички жени са курви и един мъж винаги трябва да се съмнява в тях, ама все пак - ти ли ще го плащаш тоя задължителен ДНК-тест, или държавата? Wink
замислял съм се за плащането и нямам еднозначен отговор. вероятно може да се намери някакво решение.
а и ако се правят много тестове цените може и да са по-ниски.
но ако се сложи на кантар нервите, загубата на време, парични разходи по едно подобно дело,  ДНК теста може да е по-приемливия вариант.

# 111
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 859
Ама той пак си е вариант. Просто не е задължителен вариант.

# 112
  • Мнения: 62
Подай жалба в РПУ-то за отвлечено дете. Кажи, че не знаеш какво е станало, че тая си е хванала чукалата и е избягала. Събирай всякакви видове бележки, чатове, доказателства, че сте живели заедно и че си я издържал. Върни се назад във времето колкото можеш повече и почни да вадиш от архивите доказателства. Всичко ще ти е полза, без значение колко незначително хвърчащ лист може да бъде това което имаш. Нека действията ти имат видимост - в РПУ-то, консултации с адвокат, къде си бил, с кого си говорил и какво си правил. Да се вижда, че си се интересувал и че продължаваш да се интересуваш. Извади си телефонните извадки от оператора, че си търсил майката, а тя не е вдигала. Подай жалба към "закрила на детето". Всякакви такива действия биха ти били от полза. Знай че няма да спечелиш попечителство, но поне да се разберете да сте като разведени родители. Чавето ще е при майка си 10 дена, при теб ще е 3. Няма да е яко но това е положението. Да си се сещал навреме. Тук в България делата по това направление са кофти. Ако не искаш да бъгнеш детето и да му разкажете играта от сега, по-добре го остави, ако мислиш, че майка му се грижи ок за него. От тия всички дразги и прочие страда само и единствено детето, а пък то няма вина за нищо.

# 113
  • София
  • Мнения: 13 105
Подай жалба в РПУ-то за отвлечено дете...

На какво основание? Че жената, с която е живял, е заминала с нейното дете. Това дете не се води никъде да има нещо общо с него, заради което майката има пълната свобода да го води където си реши.
Тук изобщо не става дума за попечителство или за родителски права. Той изобщо не е признал още детето, за да стигне до дела. Каквито и доказателства да има, че е давал пари, това е равностойно като да харчиш за комшийското дете и после да имаш претенции, че комшиите са заминали някъде и си изгубил контакт с чуждото дете.

# 114
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 859
P.Danailov, не ми стана ясно последните две изречения как кореспондират с предходните в поста ти?!

С жалби до полиция, социални и т. н. няма ли да "бъгне" детето? Страшни съвети, няма що...
Това ли е начинът да се разберат да са "като разведени родители"?  Майко мила....

# 115
  • Мнения: 31 669
Подай жалба в РПУ-то за отвлечено дете. Кажи, че не знаеш какво е станало, че тая си е хванала чукалата и е избягала. Събирай всякакви видове бележки, чатове, доказателства, че сте живели заедно и че си я издържал. Върни се назад във времето колкото можеш повече и почни да вадиш от архивите доказателства. Всичко ще ти е полза, без значение колко незначително хвърчащ лист може да бъде това което имаш. Нека действията ти имат видимост - в РПУ-то, консултации с адвокат, къде си бил, с кого си говорил и какво си правил. Да се вижда, че си се интересувал и че продължаваш да се интересуваш. Извади си телефонните извадки от оператора, че си търсил майката, а тя не е вдигала. Подай жалба към "закрила на детето". Всякакви такива действия биха ти били от полза. Знай че няма да спечелиш попечителство, но поне да се разберете да сте като разведени родители. Чавето ще е при майка си 10 дена, при теб ще е 3. Няма да е яко но това е положението. Да си се сещал навреме. Тук в България делата по това направление са кофти. Ако не искаш да бъгнеш детето и да му разкажете играта от сега, по-добре го остави, ако мислиш, че майка му се грижи ок за него. От тия всички дразги и прочие страда само и единствено детето, а пък то няма вина за нищо.

Гениален си.
Въобще прочете ли постовете на автора?
Детето не е припознато от него. Кви жалби, кви пет лева?
От полицията ще го разкарат по-бързата процедура.

# 116
  • Мнения: 1 327
Що, бе, нека отиде в полицията да им разкаже как са мамили социалните за помощи, детски, градина и т.н. Майката се води сама, той не фигурира никъде по документи.

# 117
  • Мнения: X
Аз правилно ли разбрах, че съветват филанкишията (защото пред закона Митето е филанкишията за детето) да подаде сигнал, че детето, което живее с майка си, е отвлечено от нея? Ге-ни-ал-но.

# 118
  • Мнения: 31 669
Правилно разбра.
Ама да не стане така да го вкарат него в пандиза за малко Grinning

# 119
  • Мнения: 12 760
Маса хора (от един определен етнос) не се женят, за да получават някакви минимални облаги. Ако вземат всеки един / една да ги вкарват в затвора, ще трябва и на палатки да ги изкарат.
Жената нищо не е нарушила, за да има той основание да се жалва където и да е. Виж, ако си докаже бащинството, тогава може и да си търси някакви права на виждане.

Общи условия

Активация на акаунт