🐑 ''Фермата 7: Време за пробуждане'' - тема 2 (14.09 - 19.09) 🐄

  • 29 261
  • 622
  •   1
Отговори
# 585
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Аз не смятам, че само Ивайло има вина за конфликта им, напротив. Деси започна първа, но той просто отнесе конфликта на друго ниво, дето се вика и малко се пооля.

# 586
  • Мнения: 3 054
От утре по нови правила ли ще се избира фермера на седмицата или ще е както е тръгнало сега трябва да се избере от тези който са на навеса? Благодаря предварително. Simple Smile

# 587
  • Мнения: 6 493
Всъщност думите на Живка: "Щом си там (ратай) си последна дупка на кавала!" - ме издразниха. Това не е само обида към Георги, това е отношение. Все пак Фермата е игра. Тия хора ги напукаха от старта с битки за място, за фермер, за сеир...работят наравно с всички. Имат повече работа, защото и групата все още е голяма, и животните са повече. А Живка си отвори устата без да е наясно с реално свършената работа. Иначе Георги да си го нехаресва колкото иска, за мен тя унизи и Ралица.

# 588
  • До морето
  • Мнения: 7 060
Записвам се, колкото да кажа, че новите правила ми харесват, както и повечето битки. Иначе ми става БигБрадърско, а пък миналата година с ония сапунки, писма, влизане на бивши и прочие тъпотии съвсем. Предпочитям да гледам как Георги се мъчи в тунел, отколкото телешкия възторг на Магесника от Трявна.

# 589
  • Мнения: 14 830
Живка се по изхвърли, факт. Все още я харесвам. Хич не е лесно да си първи фермер. Много хора, непознати, не знаеш кой какво може. Не беше права в израза си за ратаите, но мисля че го каза само  заради Гошо. Усети че той умря от злоба че е победен и че не е фермер, а той буквално се виждаше като такъв. Усети го че е способен да я бойкотира.
Ще я видим по нататък
За сега единственият който ми е против е Гошо.

# 590
  • София
  • Мнения: 11 567
На мен изказването на Живка не ми хареса, защото и в реалния живот има хора, които смятат така за най-нисшите си работници. Хайде у нас е горе-долу добре, но в Азия примерно има наистина хиляди хора, които все още се третират така. Тя им каза, че са над кравата само или нещо от този род. За мен това не е цивилизовано отношение. Човек никога не трябва да забравя, че другите под него са също хора и всички завършваме на едно и също място. Ратаите са хора, които просто трябва да спазват повече правила и да вършат повече работа.

# 591
  • Мнения: 15 960
Аз не смятам, че само Ивайло има вина за конфликта им, напротив. Деси започна първа, но той просто отнесе конфликта на друго ниво, дето се вика и малко се пооля.
Това имах предвид, да. Добре, сдърпаха се в началото,  казаха си разни работи, ама той не спира бе,  много дребнаво и злобно човече.

# 592
  • Мнения: 6 493
А бе ще се заобичат Деси и Иво. Карат се, заяждат се, но на масата един до друг сядат. Smiley

# 593
  • Другата България
  • Мнения: 37 260
Всъщност думите на Живка: "Щом си там (ратай) си последна дупка на кавала!" - ме издразниха. Това не е само обида към Георги, това е отношение. Все пак Фермата е игра. Тия хора ги напукаха от старта с битки за място, за фермер, за сеир...работят наравно с всички. Имат повече работа, защото и групата все още е голяма, и животните са повече. А Живка си отвори устата без да е наясно с реално свършената работа. Иначе Георги да си го нехаресва колкото иска, за мен тя унизи и Ралица.
Да, за това съм напълно съгласна с теб.
Така е.

# 594
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Всъщност думите на Живка: "Щом си там (ратай) си последна дупка на кавала!" - ме издразниха. Това не е само обида към Георги, това е отношение. Все пак Фермата е игра. Тия хора ги напукаха от старта с битки за място, за фермер, за сеир...работят наравно с всички. Имат повече работа, защото и групата все още е голяма, и животните са повече. А Живка си отвори устата без да е наясно с реално свършената работа. Иначе Георги да си го нехаресва колкото иска, за мен тя унизи и Ралица.

За мен Живка въобще не се е справила с живота и с проблемите си. Мъкне ги още в подсъзнанието си и си мисли, че е станала голяма работа. Надживелият трудностите, измъкналият се от дупката, лидерът....не е злобен и отмъстителен човек. Предвид какво е преживял, той трябва да разбира повече хората, а не да се перчи и да заплашва. Много още има хляб да яде Живка, за да стане нормален човек. За сега е само робот, който бачка непрестанно и се страхува миналото да не я застигне пак. Но тя е на много елементарно ниво на развитие и едва ли ще се замисли за смисъла на живота си. За нея е важно да е материално осигурена и до тук.

# 595
  • Мнения: 3 453
Ивайло ми напомня за един от София, повтарям, София, който призоваваше да питаме баба му за нещо си там. 😁

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 20:23 от _Hope_

# 596
  • Мнения: 31 167
Живка, Ивайло и Георги са ми изключително неприятни. Любимир с храненията малко по-малко. Да хващат пътя.

# 597
  • Другата България
  • Мнения: 37 260
След първата седмица най-анти на мен са ми Гошо, Мариян и Любомир.
Отново си връщам /за момента, разбира се,/ първоначалното мнение за Кирил, оказа се пич, дано така остане до края.
От жените сякаш нямам изявен дразнител.

# 598
  • София
  • Мнения: 27 160
Човек в състояние на афект е способен да каже какво ли не. Надявам се, че Живка не го мисли наистина това. Ако да, то жалко за нея... Спомням си, че миналата година чичо Митко имаше подобно мнение за ратаите, все едно са някакви роби.

# 599
  • Другата България
  • Мнения: 37 260
Човек в състояние на афект е способен да каже какво ли не. Надявам се, че Живка не го мисли наистина това. Ако да, то жалко за нея... Спомням си, че миналата година чичо Митко имаше подобно мнение за ратаите, все едно са някакви роби.
Ако щеш вярвай, точно за него се сетих.
Същото, абсолютно, дори когато го каза май седеше на масата и мляскаше храна, приготвена от същите тези ратаи, и в тази връзка нещо коментираше - за храната ИМ. Че може и да не ядат, като роби. Ама тогава можеше, щото това беше "иконата" на Фермата, която така и не стигна до обора, толкова се пазеше да не стане "роб".
Нищо по-различно не е направила Живка сега, тепърва е първа седмица, има време да видим, ако поведението ѝ продължи, тогава поне аз ще градя окончателно мнение.

Общи условия

Активация на акаунт