Магията на изтока - тема 66

  • 21 991
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 375
2в1, ЧРД на Буболечето, да сте здрави и усмихнати цялото семейство!

# 721
  • вятърничава
  • Мнения: 1 931
2в1, честит празник! BalloonBalloonBalloon
Да расте здраво, щастливо и не много послушно малкото Принцесобуболече! Кампай!
Още ли не си я въвела в света на японските и корейските принцеси Wink

Последна редакция: нд, 16 яну 2022, 02:28 от bb6

# 722
  • MJF
  • Мнения: 8 689
Охо, почерпих се и аз с паченце от зелената част на тортата. Буболечето да продължава да расте здрава и засмяна и да си се радвате взаймно. ЧРД Balloon

# 723
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 606
Through the Darkness - епизоди 1 и 2

Много приятно съм изненадана от силното начало. От корейски заглавието е "Тези, които четат мислите на злото", на английски са решили да е Through the Darkness/ През мрака, но за мен това си е Ловец на мисли (Mindhunter). Неслучайно, в края на втори епизод, героят на Ким Нам Гил извади от чекмеджето си книгата на Джон Дъглъс и Марк Олшейкър - Mindhunter от 1995 г.
Не съм гледала американския сериал от 2017 г., но корейският, дори и да е на същата тематика, е базиран на книга описваща истинските случаи, които е разследвал детективът от сеулската полиция Куон Ил Йонг, през 90-те години на XX в.

Ролята е като излята само и единствено за Ким Нам Гил. Така играе, че само гледах и попивах всяки негов жест, всяка негова дума, без да мисля за нищо друго.
Никакви емоции (умело ги прикрива), все едно гледах прероденият Bad Guy от 2010 г. Отново онова сурово излъчване, че не му пука за никой, а всъщност, знае какво върши и го върши както трябва, за да разкрие и накаже виновния.
Втори епизод - от сцената в полицейското управление, когато започна разпита в стаята (когато усети, че малкото изродче играе някакви игри), както и посещенията му преди това в затвора... уникален. Този поглед няма равен, тези очи.... Свалям му шапка. Винаги е бил голям и неслучайно е един от топ 3 на любимите ми корейски актьори.

Историята започна през 1975 г., когато героят на Ким Нам Гил - Сонг Ха Йонг е на 9 години (значи е роден през 1967 г., защото се смятат корейските години) и след това се развива последователно през 1998 г., 1999 г. и стигнахме до 2000 г., когато той реши да приеме работата в отдела и да стане профайлър.

Дано в оставашите десет епизода да не съжалявам, за това, което пиша сега. Силно начало, много интересен първи случай (действителен) и се надявам на логичен завършек след пет седмици. За този жанр сериали е характерна добрата/силна психологическа част, когато разкриват/ принуждават убиеца да признае деянията си. Псилогогически трилъри. В първите два епизода нямаха грешка, но да видим в следващите.

В такива роли искам да го виждам, защото актьори от неговия ранг не трябва да хабят таланта си в някакви безумни корейски буламачи.
Влязъл е в ролята все едно това е той, това е неговата професия на детектив и неговия живот.





2в1, поздрави за внучето. Да е здраво!

Последна редакция: нд, 16 яну 2022, 20:55 от rossonera

# 724
  • Мнения: 5 375
След четвърти епизод на Mitsu no Aji вече ми става по-интересно. Главната актриса поне на този етап още ми е скучна, но Арата и екранната му съпруга ги гледам с удоволствие, и двамата играят страхотно.

# 725
  • Мнения: 9 292
2в1, да е здраво, послушно  и много да ви радва Бобулечето. Balloon

# 726
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 606
Shinbun Kisha (2022)/ Журналистът

Страхотен политически трилър и перфектна японска човешка драма.
Историята няма нищо общо с филма Shinbun Kisha с Тори Мацузака от 2019 г., освен същият герой на Тецуши Танака и това, че и в двете екранизации става въпрос за разследване и корупция по високите етажи на властта в Япония.

В сериалът Shinbun Kisha, който излезе преди четири дни, на 13 януари и е на Нетфликс, историята е за скандала със съпругата на бившия японски министър-председател Шиндзо Абе - Акие Абе от 2018 г.
В инфото никъде не става ясно, ако този сериал се гледа от незапознати със случващото се в Япония. Никой няма и да разбере за какво точно става дума и защо всичко бе пресъздадено толкова реално, но без да се използват истинските имена на замесените в тази фалшификация на документи с цел да се прикрият връзките на Акие Абе, която продава държавна земя на много занижени цени на неин близък.

Много силна история и страхотни роли за Го Аяно, Рьоко Йонекура и Рюсей Йокохама. Е, ако Рюсей подбира така добре ролите си, както тук, то... очаква го бляскаво бъдеще. Много силна роля и този път не го критикувам. Браво на него, изненада ме много приятно.
Не мога да опиша с няколко думи това, което видях в тези шест епизода. Емоциите бяха прекалено много, а и още ме държат, но най-много ме впечатлиха историите на служителят във финансовото министерство Казуя Сузуки (драмата на този човек беше огромна) и тази на героят на Го Аяно. И двамата бяха жертви на хората с огромна власт и влияние - единият пожертва живота си, а другият съумя да вземе правилното решение и да продължи в името на семейството си.
Цената винаги се плаща от обикновените хора, изпълнителите, които действат по заповеди отгоре, на безкрупулните хора, които не се спират пред нищо, за да прикрият деянията си.

Класическа японска човешка драма. От най-добрите.

Последна редакция: пн, 17 яну 2022, 17:40 от rossonera

# 727
  • вятърничава
  • Мнения: 1 931
rossonera,точно днес щях да питам дали някой е гледал Shinbun Kisha и Kei x Yaku: Dangerous Partners. Дори вчера имах намерение да гледам   Shinbun Kisha , но след като прочетох коментара ти за Through the Darkness и изгледах първи епизод от него.Харесва ми началото,ще продължа да го следя,както и другите два.
Радвам се,че Shinbun Kisha (2022) няма нищо общо с филма Shinbun Kisha (2019) с Тори Мацузака, гледала съм го и не ме впечатли особено.

За разреждане на сериозните заглавия и след прочитане на 12 Japanese Celebrity Couples That Starred Together in Dramas започнах Hungry!  (2012). Осаму Мукаи - готвач и свири на китара в рок банда Wink веднага ме нави.Макар както самият той каза - това не е китара,това е бас.Чувала съм,че музикантите и готвачите са с огромно его, а събрани 2 в един човек....мама мия.Много приятен,типичен сериал,без забележки!
Скрит текст:


# 728
  • Мнения: 6 966
Благодаря ви за пожеланията. Да ви се връщат многократно.

Журналистът и аз го набелязах преди дни като четох коментарите на Ukio в Спирита.

# 729
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 606
Hungry... Къде ме хвърли десет години назад в спомените, че дори и аз му правих темата в Спирита.
Шохей още се налагаше в професията, а Осаму и Рьоко се залюбиха в този сериал и сега имат две деца, заедно са.

За Kei x Yaku... Не го гледам. Не си падам по изгействени истории, дори да има само намеци. Харесвам много Нобу Сузуки, но съм пас от такива продукции.

# 730
  • вятърничава
  • Мнения: 1 931
Хъ,този Нобу Сузуки направо ще го отлистя,така да знае!

Последна редакция: пн, 17 яну 2022, 21:43 от bb6

# 731
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 606
Нобу предпочитам да го гледам в такива сцени.

# 732
  • Мнения: 5 375
Финал на Mitsu no Aji. Самият сериал не ми беше много интересен, но определено си струваше гледането заради актьорската игра на Арата.

# 733
  • Мнения: 6 966
Snowdrop
И сега, какво излезе? Ако, онези, които толкова протестираха срещу сериала, бяха изчакали и изгледали няколко серии от него, нямаше да се изложат толкова с безумните си искания.
Скрит текст:
Севернокорейският шпионин-комунист, който девойчето спаси и заради което сериалът беше набеден, че правейки такъв човек герой се уронва престижа на всичките им борци за демокрация, се оказа, че ще помогне да се възстанови точно тази демокрация.
Севера и Юга сключват тайна сделка да се разиграе една заложническа криза, от което да се възползват определени политически кръгове от Юга като манипулират изборите. Севера праща няколко свои агента да свършат мръсната работа с уговорката те да се върнат живи, за което ще получи огромна сума пари. Обаче вътрешно-политичеките игрички и в двете страни объркват сметките.
Всичко това се развива на фона на June Democratic Struggle.

# 734
  • MJF
  • Мнения: 8 689
Прочетох че Tuon e гледала Akiko's Piano   и се сетих че съм го гледала. И на мен не ми достигна повече дълбочина на образите, мда, а имаше потенциал да стане в такъв случай по-силен филм.

Общи условия

Активация на акаунт