Светът на Дж. Р. Р. Мартин и Песен за огън и лед - 33

  • 24 981
  • 373
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 18 194
А да споменава КОГА? 😆
Някога....но не сега

# 286
  • Мнения: 303
Всеки път като видя известие се надявам,на потвърдена новина лично от чичо.Не знам защо 🤣.Да,голяма бяла патица съм.
Бих гледала всичко,фен съм на фантастиката и давам шанс на почти всичко.

Не си сама. Ей на, 10 години и кусур чакам и пак подскачам като видя нов отговор.Joy

# 287
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Оф и аз съм така 🙄 вече толкова години, май 10 и при мен. Аз даже се регистрирах във форума заради тази тема.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 1 230
Хора, нещо да питам.
Тоя Едрик Буря как изобщо се е родил? Нали аджеба имат лунен чай тия хора?
Момата Флорент може и да не е знаела да брои дните, ама майстери, това-онова? Все някоя леля, буля, сватя трябва да е имало на разположение и да се светне, че след счупването на брачното легло на Станис е възможно да има и позабременяване. Не е като да не са разбрали, явно си е било голям скандал.
Робърт по това време е бил женен, така че бонуси като скоростен брак не са били на дневен ред. Дори момата е оженена за някакъв домашен рицар, въпреки че Тивин предложил да я сватосат с Тирион.
Бях останала с впечателние, че тоя чай е сигурна работа Simple Smile

# 289
  • Мнения: 18 194
Съвсем не е стопроцентов работа чая. И днес противозатъчните не дават стопроцентова гаранция, (поне доколкото аз знам) в миналото разни билки са давали още по-малка. То презервативи се късат, за чая да не говорим.

Естествено че е било скандал. Вероятно родителите на момичето са вярвали, че ще могат да изнудват  Робърт за пари, но не са познали. На Робърт не му е пукало много за децата му, даже може да се каже че в този случай доста внимание е обърнал на майката, че чак и за рицар я е оженил.

Скоростен брак нямаше даже с онова момиче което забременя от Хари Наследника, там тя бе дъщеря на търговец и освен пари  не се предполагат други компенсации.


Лично за мен не по-малък скандал е било онова как Робърт е "утешавал" една своя братовчедка ама там много хора са си затворили очите.

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 17:05 от Лорд Сняг

# 290
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Според мен момата е била опозорена публично и там е нямало какво да направят, но може да са смятали, че едно кралско копеле ще им даде бонус. Затова въобще не са давали чай,
Все пак освен копеле на Робърт Едрик е и племенник на Станис, а Флорент не са кой знае какъв дом, момата сигурно е била грозноватичка като Селайз, намерили са кой да я вземе и ... воала.

По-странният случай като  не дадоха на Лолис лунен чай след изнасилването, а й търсеха мъж. Сестрата на Лолис, нямаше деца и явно  лейди Стоукуорт е рискувала все пак за да има внук /вероятно е знаела, че дори да ожени Лолис, то Лолис никога да не пожелае да прави секс/.

# 291
  • Мнения: 927
Едва ли Мартин го е мислел толкова. Трябва му копеле, измисля му история и така. Нужно е било за сюжета да не и е бил даван лунен чай.

# 292
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Едва ли Мартин го е мислел толкова. Трябва му копеле, измисля му история и така. Нужно е било за сюжета да не и е бил даван лунен чай.
Всъщност и копеле не му е трябвало. Трябваше му Брон да се ожени за Лолис. А можеше и без копеле и без това лейди Стоукуорт отчаяно й търсеше съпруг.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 1 230
Лолис след изнасилването със сигурност няма да иска да прави секс, ама преди това защо не? Това, че не е много наред с главата нищо не означава. За единия внук ми се вижда слабо обяснение.
По ми се струва, че майка й на Лолис също няма много мозък в главата си Simple Smile
А все на някого щеше да я пробута, ама много високо беше вдигнала летвата - Кутрета и т.н. Виж Брон как я взе, с все копеленцето.

# 294
  • Мнения: 927
Всъщност и копеле не му е трябвало. Трябваше му Брон да се ожени за Лолис. А можеше и без копеле и без това лейди Стоукуорт отчаяно й търсеше съпруг.
Имах предивид за Едрик Буря, но и за Лолис става. Просто е прекалено вглеждане, не може да се очаква Мартин да подплати с логика и най-малката подробност. То така въобще не трябва да има благороднически копелета, ако се опираме на това. Нека приемем, че лунният чай не дава пълна гаранция и така.

# 295
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Скрит текст:
Всъщност и копеле не му е трябвало. Трябваше му Брон да се ожени за Лолис. А можеше и без копеле и без това лейди Стоукуорт отчаяно й търсеше съпруг.
Имах предивид за Едрик Буря, но и за Лолис става. Просто е прекалено вглеждане, не може да се очаква Мартин да подплати с логика и най-малката подробност. То така въобще не трябва да има благороднически копелета, ако се опираме на това.
Нека приемем, че лунният чай не дава пълна гаранция и така.
Toчно това исках да дискутираме. Имаме ли доказателства, че не дава 100% гаранция?
По-скоро нямаме.

П.П. Тъкмо да си припомним малко нещата. Признавам, че гугълнах фамилия на Лолис, не можах да се сетя веднага.Flushed

Лолис след изнасилването със сигурност няма да иска да прави секс, ама преди това защо не? Това, че не е много наред с главата нищо не означава. За единия внук ми се вижда слабо обяснение.
По ми се струва, че майка й на Лолис също няма много мозък в главата си Simple Smile
А все на някого щеше да я пробута, ама много високо беше вдигнала летвата - Кутрета и т.н. Виж Брон как я взе, с все копеленцето.
Абе аз си представям, че Лолис е с нещо като Даун - с акъл на дете. Не знам защо..
А Брон е никой, дори не е нормален рицар.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 1 230
Недей така, човека от случаен тип в крайпътен хан за нула време стигна до "сир Брон Черна вода" или там каквото беше. Може да е бил прошляк без никакъв произход, ама идеално се ориентира в ситуациите откъде ще е намазана филията и се урежда. Лолис направо изкара късмет с него, като гледам с фамилията какво се случва... Това семейство като са раздавали акъла са бляли някъде.
Няма сякаш податки да е с Даун Лолис, по-скоро нещо в аутистичния спектър според мен и то слабо изразено. Но и аз нямам доказателство - и на мен само така ми се струва. Нямаме описание на Лолис и обикновено се говори за нея индиректно - я от Кутрето, я от сестра й, я от някой слух.

# 297
  • Варна
  • Мнения: 1 230
Това го намирам тая сутрин.
https://wikiofthrones.com/the-winds-of-winter-release-date
Няма да ни огрее тая година Head Band
Може би догодина. Баси търтея!

# 298
  • Мнения: 6 222
Или 2025г. или 2030 г....
Надежда всяка тука оставете....

# 299
  • Мнения: 18 194
@ Хексе Как ще е никой Брон? Недей така. Беше наемник, стана рицар, сдобие се със замък, а ако се доверяваме на сериала - и с Планински рай и място в съвета.
Хитрец е Брон, прекрасно разбира, че те половината рицари са се сдобили с рицарството си чрез меча. си. сър Дънкан Високия да не би да е роден рицар?  и за други се отнася.
...
@ еveryone
Снощи пак четох сражението при Черна вода.(нали съм фен на морските битки).
Удивен съм колко грешки допусна Станис от тактическа гледна точка.

-корабите му плуваха срещу насрещен вятър. изключителна тактическа грешка, като оставим настрана, че вятъра може да скъса платната при използване на огън, противника може да подпали цялата флота за минути.
-тежките кораби бяха поставени пред леките -още една глупост. Който е чел за битката на Октавиан срещу Марк Антоний, а също и битката на англичаните срещу испанската армада ще разбере защо.
Скрит текст:
В открито море тежките кораби имат предимство, но използването им в тесен залив срещу леки кораби е същинска лудост.
-не оставиха разстояние между корабите.
- не отделиха лодка, която да провери реката за капани. Например веригата можеше да бъде отсечена. Но дори да оставим настрана веригата не можеше да се изключи вероятността противника да използва брандери (Запалени лодки и салове). Това е чест прийом за отбрана.
-струпването на кораби като мост
-носенето на тежки брони, когато под тебе е море.
-остави хората на Саладор Саан най -отзад, което бе лудост
-Да не говорим, че не им хрумна предварително да изградят понтони, за да прескочат изкопания ров. и пр. и пр.
А това че остави некомпетентен водач като лорд Имри да командва си бе изцяло негова грешка. За тази битка трябваше да се довери на някой благоразумен човек, без склонност да рискува и с повече морски опит.

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 15:06 от Лорд Сняг

Общи условия

Активация на акаунт