Светът на Дж. Р. Р. Мартин и Песен за огън и лед - 33

  • 26 061
  • 420
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 928
В първия момент ми заприлича. Като се загледам сега, не чак толкова. Абе има малко в лицето от малката Аря от сезон 1, но косата е по-друга. Взел е нещо от екранния образ, щом е взел за едни, би трябвало и за всички да е така. Само при Кейтлин няма нищо, но то и сериалната няма нищо общо с книжната. Тук Кейтлин много ми бие на Карис ван Хутен (Мелисандра).

# 271
  • Мнения: 10 015
Веднага разпознах чичо Бенджен, няма го Нед в портретите. Прекрасна Аря!
А Роб е одрал кожата на Алфи Алън. 😁
Няма ли да излезе шестата книга вече!Искам да "видя" братовчедите в Долината.

# 272
  • Мнения: 6 249
Аз искам да видя всичко,не само края,но и самия "път".Уви не знам дали ще стане някога,наистина не разбирам защо е това влачене,освен да са готови,но нарочно да не ги издава.

# 273
  • Мнения: 1 464
Хора, хорааа, нашият човек продължава да се занимава с всичко друго, но не и с най-важното. Уж му оставали 600 страници.
Иначе това смятам да го гледам, поне няма да има чак толкова много гущери, че аман вече от тях...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 274
  • Мнения: 928
Обожавам повестите за Дънк и Ег, но съм скептичен към екранизирането им. Хората са свикнали с мащабността на Троновете и Домът на дракона и ще се разочароват от тези по-простички и камерни истории. Може би само първата става за филм или минисериал. Отделно, те са пропити с историята около Блекфирите, което няма как да се предаде подобаващо на екран. Трябва да екранизират първо Блекфирите, а след тях Дънк и Ег, за да схванат хората цялата картина.

# 275
  • Мнения: 1 464
Ще ми е интересно приключението им на север и може да стане ясно дали Ходор е потомък на Дънк.🙂

# 276
  • Варна
  • Мнения: 1 233
Обожавам повестите за Дънк и Ег, но съм скептичен към екранизирането им. Хората са свикнали с мащабността на Троновете и Домът на дракона и ще се разочароват от тези по-простички и камерни истории. Може би само първата става за филм или минисериал. Отделно, те са пропити с историята около Блекфирите, което няма как да се предаде подобаващо на екран. Трябва да екранизират първо Блекфирите, а след тях Дънк и Ег, за да схванат хората цялата картина.

За да стане читав и успешен сериал за Дънк и Ег, си абсолютно прав, че първо трябва да се мине през Блекфирите. Ако можех да им подредя хронологиите по които да снимат - първо Егон и Завоеванието, после Блекфирите и чак след това Дънк и Ег.
Ако се търси мащабност не знам как биха се справили с Джеерис, който не е водил много войни, но пък откъм интриги и забъркани каши с потомството бие всякакви рекорди.

# 277
  • Мнения: 18 372
Ако аз можех да определям  в какъв порядък да екранизират щяха да избера хронологичен порядък

1. Войната на ройнарите с хората от Стара Валирия (за последни два епизода - войната на Гарин Велики 1 и 2 част)
2.Десетте хиляди кораба на Нимерия
3. Завоеванието на Егон - до времето на Мегор.
4. Евентуално и Синовете на дракова - времето на Мегор


Войната на Блекфирите е много интересна но обхваща един доста дълъг етап, да не говорим че между цялата история с Първия и Втория бунт трябва някак си да бъдат напъхани Дънк и Ег. Ако се направи сериал изцяло за Първия бунт значението на Белор и Мекар ще нарастне. Да не говорим че трябва да се започне от Визерис, да се обясни какво е наследството му, какво постига Дерон, кой е Деймън Блекфир и т.н. покрай тези царски особи Дънкан ще изглежда в началото много невзрачен. а ако се започне с историята на странстващия рицар, няма да стане ясно за какво е бил първия бунт.

Да не говорим, че и четирите теми, които съм посочил, могат да станат яки епики, с много ефекти и много битки

Последна редакция: вт, 18 апр 2023, 11:24 от Лорд Сняг

# 278
  • Мнения: 1 464
Имайте предвид, че Мартин пише в блога си, че ще е нужно да донапише новелите. Така че със сигурност ще е обмислено.
Друг е въпросът, че би трябвало да е съсредоточен в друго, ама нищо не можем да направим така или иначе.

# 279
  • Варна
  • Мнения: 1 233
Ако аз можех да определям  в какъв порядък да екранизират щяха да избера хронологичен порядък

1. Войната на ройнарите с хората от Стара Валирия (за последни два епизода - войната на Гарин Велики 1 и 2 част)
2.Десетте хиляди кораба на Нимерия
3. Завоеванието на Егон - до времето на Мегор.
4. Евентуално и Синовете на дракова - времето на Мегор

Не разбирам що си разделил на ройнари и Нимерия. Какво ще й гледаш на Нимерия, 8 серии как гледа към хоризонта и си плацика краката в морето ли?
Пък и тези войни в Есос са встрани от главното действие, на повечето хора няма да им се гледа. Тези персонажи и войни почти не се споменаваха в сериала, като се изключи името на вълчето на Аря.
Завоеванието на Егон би се харесало на публиката - кървища, кормене, горене, интриги.

# 280
  • Мнения: 18 372
много неща ще ѝ гледам на Нимерия. Само от морските ѝ приключения мога да направя 12-13 серии.
Първо избягването от Ройн, после борбата с морето (тук не ми е проблем да набутам буря и как кракен унищожава един от корабите - поне 15-20 минути сцена), битки с пирати (които отвличат част жените), откриването на Летните острови, откриването на Сотьорос, слизането на брега, пътешествието през джунглата,  стигането да прокълнатия град Юин, връщането за да види че колонията в Заметар е унищожена, бунт сред хората ѝ които искат да се върнат назад...та това са десет години скитания. Той Синдбад моряка се е ограниичл до седем. Stuck Out Tongue Winking Eye

А оттам нататък като слезе на брега завладяването на Дорн е поне 8-10 серии. То това са най-малко три битки, по една на серия, без да смятаме времето в което става кралица и как изгаря корабите

Не бъди сигурна, че на хората няма да им се гледат войни   в Спорните земи. Няма как да представим войните на ройнарите, без да покажем поне първите две войни на Стари Гхис със Свободната твърд, както и  войната на Гарин Велики, а това значи дракони, дракони, дракони, дракони.
само във войната на Гарин Велики имаш десетки и стотици дракони, както и множество водни и огнени магове и цели флотилии. Пиршество на ефектите и супер много батални сцени.


Давам примерен сценарий
Скрит текст:
1- Епизод - война на Стари Гхис със Свободната твърд. Драконите опожаряват всичко до основи. Представена е културата на андалите и ройнарите
2. Епизод - загубилите търсят реванш. Втора война и отново драконите опожаряват всичко
3,4,5 епизод - заселването на Волантис, Браавос, Триархията. Ройнарите водят войни  с андалите
6,7 епизод - Андалите се натоварват на кораби и се оттеглят. Ройнарите водят две войни с колонистите, които губят .Едната май беше при Сал Мер или някакво такова шантаво име.
8. Епизод - Нова Кавга между колонисти и ройнари. Тук може малко да се поразтегне действието
9. Гарин събира всички вождове за една всеобща война. Нимерия му се противопоставя. Той успява да убеди мнозинството и тръгва в атака. Епизода стига до частта в която той нанася сериозни поражения на противника
10. Пристигат драконите. правят всичко на пепел, Гарин е пленен и напъхан в клетка, хвърля проклятие.Епизода свършва как нимерия е натоварила жените и децата на ладии и бяга с тях.

Всички епизоди са по 60 минути

дори Само първите два и последните два епизода ще имат  имат рекордни бюджети за ефекти и ще сложат Дома на дракона в джоба си.

(под 10-12 милиона няма да струва всеки от епизодите 1,2,9 и 10)

Последна редакция: чт, 20 апр 2023, 12:21 от Лорд Сняг

# 281
  • Мнения: 6 249
Всеки път като видя известие се надявам,на потвърдена новина лично от чичо.Не знам защо 🤣.Да,голяма бяла патица съм.
Бих гледала всичко,фен съм на фантастиката и давам шанс на почти всичко.

# 282
  • Мнения: 1 464
Всеки път като видя известие се надявам,на потвърдена новина лично от чичо.Не знам защо 🤣.Да,голяма бяла патица съм.
Бих гледала всичко,фен съм на фантастиката и давам шанс на почти всичко.
Потвърдил е, че ще довърши новелите за Дънк и Ег. Толкоз. Smile

# 283
  • Варна
  • Мнения: 1 233
А да споменава КОГА? 😆

# 284

Общи условия

Активация на акаунт