Една тема за любов, обич и още нещо

  • 5 036
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 820
Ехее, Лане, браво, изненада ме приятно! Супер пост! Heart
---
Анди, във връзка с детската любов. Ето защо писах, че няма общо с тази между мъж и жена. Тя има, но е болнава. Ето как е при децата:
Обичат ме заради онова, което съм аз, или може би по-точно — обичат ме, защото съм аз. Чувството да бъдеш обичан от майка си е пасивно. Не трябва да правя нищо, за да бъда обичан — майчината обич е безусловна. Единственото, което се иска от мен, е да бъда — да бъда нейно дете. Майчината обич е блаженство, спокойствие, не е необходимо да се завоюва, не е необходимо да се заслужи. Безрезервната майчина любов има обаче и негативна страна. Не само че не е необходимо да бъде заслужена, но тя също така не може да се спечели, да се създаде, да се възпре. Ако я има, тя е благословия, ако я няма, животът е лишен от цялата си красота и нищо не мога да направя тя да се появи.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 16:54 от Босилка

# 31
  • Мнения: 2 925
Много сложни въпроси. Любовта е простичко чувство. Ако е сложна, то не е любов.
Имало някакво място в Израел. Нещо като убежище, с което израелското правителство искало да се отблагодари на хора от нееврейски произход, които са помагали на евреите по време на Холокоста.
Моят приятел страда от някаква мания, че целият останал свят се опитвал да унищожи неговия народ, защото не се е случвало само 1 път вече. Та в този ред на мисли аз се пошегувах, че при следващ световен конфликт ще го скрия някъде само за мен. А той ми отвърна с усмивка, че съм щяла да си заслужа място в Израел.
Да се радвам ли или да плача и аз вече не знам. Май съм вече стара за това и той е прав, казвайки че е трябвало да се  срещнем по-рано.

# 32
  • Мнения: 19 820
И простичко, и не.
Скрит текст:

Николай Владимиров

# 33
  • Мнения: 3 716
Красива тема, благодаря!
 Изкуство е да обичаш. Като всяко изкуство, изисква дарба и надграждане. Като всяко изкуство,е леко, приятно и естествено, ако има правилният похват/усещане/ мислене. Любовта, от друга страна, не е изкуство, тя е дар. Усеща се като такъв и именно затова повечето хора се стремят да вземат. Всъщност истинската наслада от любовта е да даваш, емоцията е в пъти по-силна от тази, когато получаваш.
 Разликата между влюбване и любов е като между роклята и тялото. Евтина рокля върху съвършено тяло или обратното, хармония между двете, перфектна грозота или красота, варианти. Същественото е, че тялото е важно и без рокля, дори повече Wink, но рокля без тяло е безсмислица.
И да, няма нищо по-лесно и по-трудно от това да обичаш, зависи дали си ван Гог или не.
Ето, например, Равена определено е влюбена, но дали ще съумее да обича евреина, си е сложен въпрос.

# 34
  • Мнения: 2 925
Ами сложен е, да.
Всеки път неделя сутрин скачам и търча като улава преди 10 ч. да му взема кафе, защото той спи и се излежава до 11. Не се оплаквам. На мен ми доставя удоволствие. Макар че за моя екс никога не съм го правила. Той го правеше. (И да сравнявам без да искам, няма как да се правя, че не е било.)
Тая седмица съвсем тактично му прошепнах, че може и той веднъж да го направи. А той заяви, че за него нямало значение, защото можел да кара и на вода. Да, ама веднъж го оставих ''на вода'' и се въртеше като пумпал за кафе.
Та не знам. Любовта е сложно нещо, когато е едностранна и не знам, докога ще е търпелива.  За мен търпението е нещо супер необичайно.
Както каза Анди в другата тема. Абе хубаво е да си влюбен, ама идва неизменно един момент, в който си викаш: ''Абе, що ли ти трябваше?''...Както и да е!
***
За дългосрочност, според мен, трябва да имате нещо, което да ви свързва...дали деца, общи трайни интереси, работа, па дори сметка...С гола любов и обич е трудна работа. Преходни са. И никой не може да ме убеди в противното.

# 35
  • Мнения: 19 820
За дългосрочност, според мен, трябва да имате нещо, което да ви свързва...дали деца, общи трайни интереси, работа, па дори сметка...С гола любов и обич е трудна работа. Преходни са. И никой не може да ме убеди в противното.
Аз мога, ама не искам да те убеждавам.

# 36
  • Мнения: 4 661
И аз мога , но трудно ще  разбереш, че точно обичта е спойката.

# 37
  • Мнения: 19 820
Любовта е в очите, душата, ума на даващия любов преди всичко. Тя си е една неуловима фикция, тотално ирационална е.

# 38
  • Мнения: 2 925
Любовта е в очите, душата, ума на даващия любов преди всичко. Тя си е една неуловима фикция, тотално ирационална е.
Докога това?
Докато дъщерята или синът от друг мъж дойдат да ти поискат пари за сватбата, а сегашният се намръщи, защото планирате пътуване до Европа.
Ето за това говоря! Оплюйте ме сега, че не мога да давам! Head Band

# 39
  • Мнения: 19 820
Раве, това няма общо с любовта. Парите, застраховките, имотите, кредитните карти. Научи се да ги делиш нещата. ПА може и да ти стане хубаво. Обещавам ти даже, че ще е така.

# 40
  • София
  • Мнения: 35 056
Любовта е спойка, но тогава, когато е двустранна.
Реве, помисли хубаво колко още…

# 41
  • Мнения: 2 925
Раве, това няма общо с любовта. Парите, застраховките, имотите, кредитните карти. Научи се да ги делиш нещата. ПА може и да ти стане хубаво. Обещавам ти даже, че ще е така.
Не може. Неделими са. Живеем в материален свят за съжаление.
И ще ти кажа от горния пример като продължение...
Аз приоритетно ще дам на детето си.(това не подлежи на обсъждане, колкото и да съм влюбена)  
И ето ти проблем! Broken Heart

# 42
  • Мнения: 3 716
Равена, с последният си пост противоречиш на предните. Оказва се, че общите пари, сметки, бизнес по-скоро скапват любовта. Или пък не? А може би с любов по-лесно ще вървят сметките, по-безболезнено ще е даването?

# 43
  • Мнения: 19 820
Раве, ти нали имаш пари? Не ти остава нищо друго, освен да си позволиш любов. Аа искаш ли го? Помисли.

# 44
  • София
  • Мнения: 35 056
Забравя тя, че с пари е лесно.
Без пари е скапано, Ревена. Следва да си волна, свободна и безгрижна.
Аре, отпусни тая душа.

На своето ще дадеш, няма на неговите. Мигар той ще даде на твоите?!
Толкова ви е чистичко и ясно с тия наследници, че здраве му кажи.
Следва да свалиш напрежението от чековата книжка и да го прехвърлиш на него, като му кажеш, че го искаш и в петък за уикенд.

Общи условия

Активация на акаунт