Пърха вече бебче сладко, през АПРИЛ ще радва мама, татко

  • 17 639
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • В една далечна галактика...
  • Мнения: 71
Благодаря ви за подкрепата! Опитвах се да бъда спокойна, но да ви кажа нищо не се получава. Те сълзите сами си текат  Cry
Larsen, знам за обсъждането на БХС, но си направих скрининга заради възрастта ми. Мисля, че съм една от най-възрастните във форума  newsm78 Впоследствие установих, че в някои страни той въобще не се прави, а по желание на родителите, се  отива направо на амницентеза, за да няма излишни притеснения. Ама такъв ни бил късметът, че сега да се тревожим  Praynig

Aya, началната страница е станала много сладка. Браво! Peace Но ми се струва, че вчера прочетох как още някоя мама сподели, че вероятно чака момиче, та се промени броя на момичетата в самото начало на темата  Wink

ФМ не винаги показва пола. Мене няколко пъти ме гледаха заради амниоцентезата и само веднъж за кратко видяха нещо, ама не можаха да го потвърдят. На мен първия път, когато д-р Василева от Шейново ми позна пола, направо ми показа тестисите - огромни съразмерни и ясно видими топки  Grinning

# 61
Момичетата от ПЛОВДИВ - утре  смятаме да се  събираме на срещичка , ако има някоя желанието  да  дойде , да заповяда

от    14.00  часа  пред   ДНА


Важи и за мамите  от  по - големите месеци  Sunglasses

Засега  сме  три  сигурни - Филка , Пепа_К  и сеМОА Sunglasses
Бенита - под  въпрос  Flutter

# 62
  • Мнения: 2 379
Мишочка, стискам ти палци да видиш добри резултати от изследването Praynig
Опитай се да бъдеш по-спокойна и уверена Hug
Погледнах в профила ти и видях, че си на 34 години. Изобщо не си най-възрастната във форума и изобщо не са малко жените, които имат деца на тази възраст Peace Особено пък когато става дума за второ дете! Не си пълни главата с излишни притеснения като тези за възрастта ти Hug
Кураж! Пак ти казвам, че усилено стискам палци за вас и се моля всичко да е наред! Бъдете силни и уверени, това е най-важно!
  bouquet

# 63
  • Мнения: 1 419
Мишочка, както са ти казали и другите момичета вече, не се тревожи излишно  Wink На възрастта ти й няма нищо, а БХС е задължителен за мамите над 35г.  Whistling Сега мисли как ще подреждаш стаята, защото ще видиш, че излишно си проляла толкова сълзи  Hug
А мамата с момиченцето беше на 80% и затова не съм я писала още - предпочитам изрично да ми казвате дали да слагам пола, за да не объркам нещо или да не `дръпна дявола за опашката`  Crazy

Ама как мина срещичкатаааа, някой няма ли да каже...  Crossing Arms

Днес минах през Индийския и се сдобих с прекрасна бяла жилетка  Flutter Минах и през този между Гарибалди и Славейков, и през този след Попа - едни и същи са  Joy, т.е. верига - и се предлага едно и също  hahaha

Корема продължава да расте с главоломни темпове - имам снимка от снощи, която ще кача след малко  Blush

Готовоо, качих снимки и на корема и на бебетата от миналата седмица  Grinning

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 15:43 от Aya

# 64
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мацки, много са ви готини коремите ...май е време и аз да си изпъча моя.. Embarassed

Misho4ka, убедена съм че всико ще е наред мила, само спокойно си изчакай да ти дойдат резултатите.

hristina_k, поминали ти от неприятната случка, само вие да сте добре. Много ми се иска да имаме и по-надеждна полиция в Бг.

Аиа, има да те догонваме всички тук,  Hug

Момичета я кажете как точно се усеща бебчето мен две сутрини ми се случва да усещам нещо като вибраци ниско и много се чудя дали е мъничето. newsm78
 

Я вижте какви упражнения има тук http://www.biberonbg.com/info/yoga_i_bremennost.htm  Party

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 17:43 от ivalex

# 65
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 168
Явно аз първа ще разказвам за срещата-мина страхотно ! Бяхме аз,Страчи,Илит,Пролет,Radim и Ванеса с нейна приятелка. Всичко мина в смях,приказки и закачки! Илит направи снимки с нейният апарат така ,че ще имате възможност да ни видите какви сме красавици неземни!
Много ми беше хубаво и чакам следващата срещичка с нетърпение.
Ая, правилно не си ми сложила розово щъркелче, все пак е 80% вероятност.
След 1мес. съм на фет. морфология при д-р Димитрова и тогава ще се разбере със сигурност пола, така че до тогава само мога да си мечтая в розово.
Мишочка, стискам ти палци и съм сигурна че всичко ще е ОК. Много грешни резултати дава тоя скрининг,бе. Точно за да си спестя притесненията реших да не го правя.

# 66
  • Мнения: 1 419
Момичета я кажете как точно се усеща бебчето мен две сутрини ми се случва да усещам нещо като вибраци ниско и много се чудя дали е мъничето. newsm78
Според мен е точно бебока  Heart Eyes

МАРТА е отличника - хайде и другите да разказват  Flutter А другия път ще се постаря да успея и аз  Grinning

Илит, чакаме хубавите снимчици   bouquet

# 67
  • Мнения: 2 379
Корема продължава да расте с главоломни темпове - имам снимка от снощи, която ще кача след малко  Blush

Готовоо, качих снимки и на корема и на бебетата от миналата седмица  Grinning
Леле, Ауа, впечатляващо!!! newsm09
Аз както още си нямам нищо, сигурно ще съм като теб в 9ти месец Crazy
Браво на вас тримата thumbsup

# 68
  • София
  • Мнения: 2 442
Най-после да отделя време за компютъра и за снимките  photo

Мишочка, всичко ще бъде наред, ще видиш! Знам, че няма как да се успокоиш от едното 'успокой се и не мисли за това', обаче няма полза от тревоги. Само стресираш и бебчо с излишен адреналин. И аз, както казва Марта точно заради преобладаващо грешните резултати не ща да го правя. Гледай си сега синчето и му се радвай, останалото само ще се нареди. Гуш.  Hug

За срещата. Качвам снимки, отнема време, докато ги сваля и смаля, защото иначе са огромни. Може да им наслагате коментари  Wink
Radim ни снабди всички с първия брой на ново списание 'Моето дете', за което много благодаря   bouquet
Още не съм имала време да го прегледам обстойно, но на четене по диагоналната, изглеждаше да има полезни неща.
На срещата си хапнахме хубавичко /особено някои от нас  newsm56 / а Страчи даже си тръгна с 3-4 седмици 'по-бременна' наглед.  Grinning

За бебчо! Докато подремвах днес следобед след един обилен обяд, нещо ме 'бучкаше' отвътре. Ама нищо общо с чревца, газове, къркорене, бълбукане или нещо подобно. Много по-близо до кожата, отколкото е например къркоренето на стомаха. Ниско долу, под пъпа и леко вляво. Първо на едно място за около секунда-две и после малко по-нагоре, на няколко пъти за по няколко секунди. Аз, естествено, веднага реших, че е бебо и се преобърнах /защото спя по корем по принцип/, понеже съм чела, че му е много предразполагащо да се отпуснеш легнала по гръб. Да, ама не.  Sad Веднага спря. Сега ме е яд. И вече не съм така сигурна, че беше бебчо.  ooooh!
Сега ще чакам да се повтори... скоро дано.

Лягам си, че стана късно, а утре пак на работа. Вече почва да ме домързява мъчнико...

# 69
  • Мнения: 7
Здравейте мами. Реших и аз да се включа при вас. Термина ми е на 28,04,2007г. В момента ходя при д-р Муратев в Студентската поликлиника в Пловдив, но не съм доволна. Гледа ме само първия път на вагинален ехограф за да установи бременността и каза че здравната каса поема само два пъти през цялата бременност гледане на ехограф. Аз мисля че не е правилно. Не е чул нито сърдечна дейност, нищо. И аз много се притеснявам. Все пак съм в 4-тия месец. Нищо не ми обяснява. Искам да го сменя но не знам към кой да се насоча. Имам добри отзиви за д-р Крумов от Държавна болница. Моля да ми помогнете при избора на добър гинеколог. Благодаря ви и целувки. Моля да ме включите при вас. Rolling Eyes Simple Smile  bouquet

# 70
  • Мнения: 2 379
Здравей, Радост!
Охххх, писах, писах и чак после видях, че става дума за Пловдив ooooh!
Срам Embarassed
Изтрих го Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 419
Добре дошла, Радост! Вече си в априлския списък  Wink Ако искаш дай малко повече инфо да напишем за теб на първа страница. Мисля, че Пловдивските мами ще са щастливи с още едно попълнение  Flutter Не съм ти писала лекаря, при който ходиш, защото очевидно ще го сменяш. Другите пловдивчанки със сигурност ще могат да те насочат, но имай предвид, че здравната каса наистина не покрива много  Rolling Eyes Аз лично съм избрала варианта с абонамент - срещу 200лв, ходя 2 пъти в месеца с включен ехографски преглед (за едно бебе е един път месечно) и всеки месец ми пускат изследвания на кръв и урина. Спокойно, всичко ще е наред - но за някой глезотийки ако искаш, ще трябва да си платиш - като 3Д ехограф например, Фетална Морфология и т.н.
Номерът е да влизаш редовно при нас и ще си вечно осведомена  Laughing

бтв, видях снимите - добра компанийка сте били  Mr. Green Но да питам, къде е ИЛИТ на снимките  Crossing Arms

Страчи, много готино коремче ти се е заформило  Peace

Аз съм от вчера +5кг.  Embarassed Обаче съм ги натрупала на корема и циците само  Crazy (смятайте какъв корем и каква секс бомба съм само  hahaha)


Хубава седмичка на всички от нас  Hug

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 09:49 от Aya

# 72
  • Мнения: 492
Добро утро слънчевки!

radost_21_bg добре дошла сред нас Hug Другите бремелинки от Пловдив, сигурна съм, ще те упътят към добър доктор Simple Smile

Misho4ka всичко с бебето ти е наред. Недей само да се тормозиш с тежки мисли. Опитай се да мислиш предимно позитивно и се усмихвай повечко. То вредните мисли сами си изкачат, но ти им се присмивай.

Относно витамин А и мазането с него - май не е много безвреден. Някъде четох, мисля, че първо из нета, а после и в една книжка "Всичко за бременността", че се препоръчва избягването на кремове с вит. А през бременността. Довечера пак ще погледна в книжката да не греша нещо, но аз лично не бих се мазала.

Много се радвам на снимките от срещите и ми е малко мъчно, че нямах възможност да присъствам, но следващата среща няма да я пропусна. Аз нали бях в Бургас и се надявах там да се видим с gabi-03, писах й и на лс, но така и не получих никаква вест от нея. Тя отдавна не се е включвала тук. Дано всичко с нея и бебето да е наред.

Днес бях запланувала да ви се хваля по какъв повод пътувах, но нещата нещо се пообъркаха и ми стискайте здраво палци всичко да се оправи - пък живот и здраве към края на седмицата ще се хваля Wink

А сега да се оплача - болна съм Sad и то доста. Пълна програма: нос - запушен, гърло - болезнено, уши - текат и глъхнат и като цяло съм отпаднала, тресе ме на моменти, нямам сила... Weary Звънях на доки от Бургас и утре съм на преглед. Купих си за носа Стеримар, а за гърлото - Стрепсилс с мед и лимон. Доки каза, че мога да взимам и Парацетамол, но аз си го купих чак снощи и гледам да не пия. Едвам издържам в работата, то и напоследък си бях доста отвеяна, но сега направо всичко ми е като на сън. Дано скоро да се оправя. Има надежда - днес гърлото не ме е боляло, а само го чувствам като напрашено и малко кашлям.
Обаче пък снощи ми се стори, че усетих беби. Почти съм сигурна, че си въобразявам, но като си мисля за това и се чувствам толкова добре Heart Eyes

Сега ви пожелавам весел ден и на пук на лошото време да ви е слънчево и усмихнато в душите Hug

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
radost_21_bg, добре дошла Simple Smile
За доФтор ... все пак зависи и къде ти е удобно да ходиш Simple Smile
Аз мога да ти препоръчам моя - д-р Бабаков
кабинета му се намира на кръстовището на ВСИ, работи със здравна каса. На мен мие много удобно, защото не е в поликлиника, нивото е като за частен кабинет (той си работи и частно де) чисто е, отношението е великолепно, много е внимателен и обяснява спокойно когато го питаш. Всеки път те гледа на ехограф, като ми се струва, че и апарата е много добър (като го сравня с другите места, на които съм ходила). Само едно му е лошото - не иска да ми каже пола преди 7-ми месец (ама това може и сами на мен да ми се случва  Simple Smile )
Часовете се записват на регистратурата ето телефона ако решиш 032/260302 - казваш, че е за него защото там има и семейни лекари.
А забравих да спомена, че почти не се чака - много рядко става разместване на часовете (до сега най-много съм чакала 40 минути)
 Joy

# 74
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
radost_21_bg, добре дошла Simple Smile
За доФтор ... все пак зависи и къде ти е удобно да ходиш Simple Smile
Аз мога да ти препоръчам моя - д-р Бабаков
кабинета му се намира на кръстовището на ВСИ, работи със здравна каса. На мен мие много удобно, защото не е в поликлиника, нивото е като за частен кабинет (той си работи и частно де) чисто е, отношението е великолепно, много е внимателен и обяснява спокойно когато го питаш. Всеки път те гледа на ехограф, като ми се струва, че и апарата е много добър (като го сравня с другите места, на които съм ходила). Само едно му е лошото - не иска да ми каже пола преди 7-ми месец (ама това може и сами на мен да ми се случва  Simple Smile )
Часовете се записват на регистратурата ето телефона ако решиш 032/260302 - казваш, че е за него защото там има и семейни лекари.
А забравих да спомена, че почти не се чака - много рядко става разместване на часовете (до сега най-много съм чакала 40 минути)
 Joy
Май и нашето Radostche ходи при същия доки, защото и тя се оплака, че отказва да говори (НО е много доволна и не крие, че го намира внимателен и компетентен).  doctor Кой знае, може би така е по-добре, защото много драми се изживяха напоследък покрай сгрешен пол.  smile3511

Общи условия

Активация на акаунт