Пърха вече бебче сладко, през АПРИЛ ще радва мама, татко

  • 17 658
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
ivalex,
Чувствам се доста по-добре и почти забравих за кражбата.Мисля за бебето,което Слава Богу е добре.
Момичета,нали знаете,че датата на първо усещане на бебо е евентуалната дата на раждане:)Пак бабини деветини,ама ако искате обърнете внимание.
Дали ще е много рано ако отида на ФМ в 19г.с. вместо 20???
Някой ползва ли депилатоар и знае ли дали би имало последствия ползването му?
лека и ползотворна седмичка:)

# 76
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здрасти
Хриси ако ще ходиш на ФМ в 190 г.с. и 3 дни примерно, вече си в 20 седмица и според мен няма проблем, но пак трябва да иташ като си записваш час.
За депилатоара незнам нищо, аз си ходя на кола маска при козметик и миналия път си ходех до последно. Ако имаш болки се пие Но-шпа

# 77
  • Мнения: 11 028
За витамин А - трябва да се избягва от бременни  Sad Храни, богати на витамин А са : телешки и пилешки дроб, рибено масло, моркови, сладки картофи, фъстъчено масло, манго.

А сега може ли да се прави кола маска на слабини или е рисковано?  Embarassed Че не ми се занимава всяка седмица.

Имам и въпросче за ядките - може или не може да се хапват семки, орехи и фъстъци?

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 11:04 от Гигилче

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Мяуче, явно такава му е политиката да не казва Simple Smile
е да ама аз искам да ми каже нещо пък и ако ще да е само предположение - има си тръпка в това Simple Smile
Аз по принцип не смятам първите покупки на бебо да са в цвят свързан с пола, така че няма да се обърка нищо Simple Smile
Гигилче, имаш ли представа защо точно трябва са се избягва вит А?!???

# 79
  • Мнения: 2 379
Здрасти
Хриси ако ще ходиш на ФМ в 19 г.с. и 3 дни примерно, вече си в 20 седмица и според мен няма проблем, но пак трябва да иташ като си записваш час.
Аз имам час за фетална морфология в 19 седмица, по-точно тогава ще бъда 18+3.
Дали е проблем? newsm78
Доц. Томова сама ми избра кога да бъде часа. Чухме се набързо по телефона, аз й казах в коя седмица съм, тя пресметна и така...
Сега да звъня ли да я питам да не се е объркала нещо Mr. Green

# 80
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз си ходя точно за триъгълник на козметик. Ако ме заболи за всеки случай си нося Но-шпа и я предупреждавам, че мога да се откажа ако ми стане неудобно или болката и силна.
Мисля че може да се ядад ядки, аз си хапвам от време на време сурови орехи. май не трябва да са много солени

Ти каза ли и на колко седмици ще си тогава?

# 81
  • Мнения: 228
Hristina_k, и аз съм от Варна. В 12-та седмица, когато ходих при доц.Балев на ФМ в клиника  Темелков, той ми определи следващата такава точно в 19 седмица. Освен това из нет-а пише, че е препоръчително да е в периода 18-20 седм. Аз и без това нямам търпение, не зная дали ще изтрая и до 19 седм. Успешен и ползотворен ден!

# 82
  • Мнения: 498
За ядките в същата книжка, в която четох за вит. А пишеше да не се ядат фъстъци - всички други ядки може. Но не помня причините нито за вит. А, нито за фъстъците Rolling Eyes
Относно кола-маската козметичката, която до сега ме коломаскираше категорично ми отказа. Близа до нас има друг салон където казаха, че няма да има проблем, но все пак някак ми е кофти да ходя да се чекна пред нов човек бременна и тия течения - знам ли какво може да си помисли човека отсреща, ако още не е бременял и не знае за теченията Confused Дори мислех да ви питам тук да ми препоръчате козметик, при който вие ходите. А колкото до болката - може да си купите лидокаин. Напръсква се мястото няколко минути преди процедурата. Аз още не съм го ползвала, че на последния тест за алергии дадох положителен резултат към лидокаина (то май е само към кръвта и външно не е опасно, но все пак ме е страх да рискувам да попадне на лигавица), но мъжкото ми слънце го ползва при процедури с краката - забива му се нокът - и му помага.

# 83
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Знам как се броят седмиците!!
Сега съм в 17г.с.,а след 2 седмици,когато мисля да ходя,ще съм в 19г.с.
Sve_dim,много ти благодаря.И аз ще ходя при Балев.ако довечера си свободна,ела на училището за родители в Окръжна.От 17ч.е.Лекциите са Много интересни и се водят от акушерки от болницата.Ако си навита ми пиши да се видим пред Спешния:)
Моля пишете за депилатоара.Мен ме е страх от колата сега.Не ми се рискува.
Целувки
мерси на отзовалите се

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 11:32 от hristina_k

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
ДейзиГ, направо ти завиждам, а и на всички, които могат да си позволят кола на триъгълник. Аз се отказах от тази екстра преди няколко години, заради една "компетентна" козметичка #2gunfire
Там където ходих бяха сменили козметичката и новата явно още новобранка ме осакати  #Cussing out то бяха мъки, направо ме беше посинила, съответно после 2-3 седмици неможех да си седна на Д-то. От тогава се изплаших и не мога да се престраша... а и след толкова време на бръснач, не ми се мисли .... а иначе е толкова по удобно ...

# 85
  • София
  • Мнения: 6 288
Здравейте, момичета. За съжаление изпусках отново срещата, но пък за сметка на това половинката ме заведе на разходка на Витоша в събота, беше супер.

Хриси, защо да не може да се ползва депилатоар? И аз съм се замислила за него, защото не искам да рискувам за кола маска на триъгълника, а и от колата ми излизат косми, разстящи навътре и съм обезобразена там Cry Cry Cry Все още не мога да се оправя, а не съм холиа от юли. Не знам дали това е нормално или не...

Ая, коремчето ти е супер готино Grinning Аз все още нямам фотояпарат да се снимам, но живот и здрве сме запланували тази покупка скоро.

Лека и успешна седмица Hug Hug Hug

# 86
  • Мнения: 1 925
За срещата - аз съм много доволна  Hug Хубаво е да си с хора, с които си на една вълна и ви вълнуват едни и същи неща  Peace Както каза Илит моя корем на бързо се оголеми, защото имам разширен стомах и при най-малкото хапване съм с корем като за края на 5-ти месец   Mr. Green
За кола маската - аз си ходя откакто се помня на кола и не ме боли, пък и принципно издържам на болка. Откакто съм бременна обаче, действам в къщи с бръснача, защото с това повръщане до сега не можех да се разберем за час с мойта козметичка. Но тази седмица съм решила да ходя, да видим как ще е.  Мойта козметичка като цяло е страшно внимателна и който и да съм завела при нея е останал доволен и са и станали клиенти.

# 87
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
catty m,
страх ме е от него,защото съдържа нещо,незнам дали на амонячна основа или от този род.Като се абсорбира от кожата не е ли зле?тревожа се само заради бебо,иначе преди много ми помагаше и съм определено доволна:)

# 88
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
По принцип моя праг на болка е доста голям, може би е затова не бе боля при раждането. Болка при козметик усетих след раждането, но защото не бях ходила повече от 3 месеца и можете да си представите какъв храсталак беше.
Моята козметичка е бременна и сега обуча едно момиче да я замества. Още не съм пробвала новата, но ако не ми хареса ще си намеря някой салон близо до вкъщи за няколко месеца

# 89
  • Мнения: 9 990
 LaughingДа ви разкажа тогава аз какви ги върша,а? Laughing
Аз си правя сама кола на триъгълника.Та-влизам аз в 9 месец с първото, ама люта зима.Уж си записах час в салона за по-лесно, но ме домързя и си викам-и без това нямам работа/ всичко си бях спретнала и просто чаках/-я да си забъркам една кола... Mr. GreenПознайте колко часа-2часа се кекерчих пред огледалото гола-голеничка/ щото от корем се не види нищо!/, но косъм не оставих Crazy
Та-моят праг на болка уж беше голям/ търпяла съм много интервенции на живо/но уви, като зараждах......или може би защото при мен се проточи доста, та затова, че беше и предизвикано също, незнам, но болката беше неописуема.Упойчица си взимам сега и хич няма да го мисля Party

Общи условия

Активация на акаунт