Пърха вече бебче сладко, през АПРИЛ ще радва мама, татко

  • 17 638
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 168
Пенелопа и Ая, на никой не искам да кажа да не ходи при Томова.Естествено ,че ще си слушате лекарите си. Просто исках да кажа на останалите момичета , които не се запознати с факта ,че тя е детски кардиолог, а не е гинеколог и разбира предимно/да не кажа само/ от сърца.На мен лично този факт ми беше убегнал преди това . По принцип докато сме бременни трябва да ни следят гинеколози нали??? Друг е въпроса ако отидете при нея само за сърце и кръвоносна система на плода ,а при някое от другите светила на гинекологията /Димитрова,Мазникова,Марков и т. н. / за фет. морфология. Това е перфектният вариант , но е свързан с финансови средства.
Нямам нищо лично към тази жена, както вече казах и аз щях да ходя при нея ,докато не разбрах ,че е кардиолог. Иначе отзивите на момичетата ,които са я посетили са изцяло положителни.

# 256
  • Мнения: 9 990
Марта, аз не съм искала да кажа, че ми казваш да не ходя при нея.То това решение си е мое в крайна сметка и не се влияе от форума.Идеята ми беше, че Томова, е И кардиолог детски, но не само.Тя има една от най-добрите апаратури и не случайно много пациенти се пращат при нея.Ако разбираше предимно и само от кардиология/ а това е една от специалностите и/ нямаше да има 2 кабинета, повярвай ми...Не става въпрос за отзиви на момичета от форумите, аз и от продавачката в магазина съм доволна, когато е любезна.Става въпрос за професионализъм и Томова не е само кардиолог...
Не на последно място-една бременна не се следи само от гинеколог.Тя трябва да си направи и консултация с кардиолог, да отиде на очен лекар, да и се свали зъбният статус.....От гинеколог и се води Женската Консултация, където се проследява развитието на самата бременност, като такава.
 Peace

# 257
  • Мнения: 228
Темата за ФМ и от кого трябва да се прави, е много интересна. Във Варна напр. има само двама признати специалисти по ФМ, от които единият е гинеколог (Д-р Давидков), а другият е специалист по образна диагностика (доц.Балев), т.е. рентгенолог. В началото и аз бях изпаднала в сериозно колебание на кого да се доверя и след сериозен сондаж на мнения сред познати и тук, във форума, избрах доц. Балев. Не мисля, че е толкова важно каква е специалността на доктора, а калко го бива точно във ФМ и дали се е доказал в това. Както и да е, всеки има право на избор.
По отношение на коремчетата и страшното видео, по време на бременността ми с големия ми син качих само 6 кг, при това на термин коремчето ми беше с размери на нормално 6-месечно (максимум) коремче. Когато започнаха финалните контракции и се отправих към родилното, до АГ-то ме придружиха майка ми и мъжът ми. Беше около 0.30 часа посред нощ в събота срещу неделя и се наложи да събудим дежурната сестра. Отваря тя сънено заключената врата на АГ-Варна, оглежда ни критично и пита: - Кой ще ражда????!!!
Майка ми възмутено възкликва: - Очевидно не аз! (Тя е на 60 год.все пак!!!!!)
Мъжът ми още по - възмутено: - Очевидно не и аз!!!!
Е, посмяхме се , но за няколко часа това бяха единствените весели мигове..... Докато не се появи най - красивото бебе на света!
Е, опитах се да ви поразвеселя, хайде лека вечер и приятен уикенд!

# 258
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
Най-накрая и  аз усетих бебето! Тази нощ се събудих от болки от ляво - спях на лявата страна. Болки, които не бяха постоянни , а някак все едно нещо ме блъскаше отвътре. В първия момент въобще не помислих, че може да е бебето, но след като се обърнах надясно се светнах. Веднага след обръщането усетих как нещото и то се обърна надясно и се укроти. Със сигурност мога да кажа, че това нещо е някой и този някой явно не се е чувствал добре наляво. Казал си е - ще бутам с всички сили, защото повече така не може. Да се събужда тая мама и да ме намества, защото иначе ще ритам още по-силно.
В интерес на истината, като се върна 1-2 седмици назад - май и друг път ме е ритало бебочето, но все си мислех, че са обикновени болки в корема или някакви газове...
На всички вас пожелавам така ясно да си усетите бебетатат вече! Много е вълнуващо. Направо не мога да се изразя.

Между другото кога ще си направим нова среща?  Може другат седмица да се уговорим нещо.
Sissi, Виви Ан, - моите съболезнования. Аз нямам вече чиви баби и дядовци и знам в пълния смисъмл на думата какво преживявате.
Виви Ан,  това което разказваш за баба ти и племенника, ми е познато. Преди близо 3 години едновременно почина баба ми и се роди племенницата ми. В един момент всички установиха голяма прилика на племенницата ми с баба ми - в изражението на лицето и в характера. Не съм убедена в прераждането, но някак все си мисля, че е възможно така да се дава втори шанс на душите. Иначе толкова много души как ще се поберат на небето...
И като че ли като човек губи някого, той го губи физически, но май този някой просто го пращат на друго място и в друго време... Така че мъката идва основно от липсата.

Filka, и на тб не ти е леко сега, но гледай по-философски на нещата. Не забравяй, че трябва да изживееш пълноценно собствения си живот, в който в момента е факт че си бременна. Мисли си повече хубави неща за бебето. Так или иначе не можеш да помогнеш на баб си.

Zazu1, въобще да не ти пука колко колограма си. Моята снаха също забременя с повече от 90 кг. Понаедря още малко докато роди, но сякаш не й личеше толкова. Плюсът на многото килограми на старта е, че по-не се забелязва колко се качват по време на бременността и шока от наедряването отсъства. Все пак се старай да се движиш повече и да ограничаваш неполезните храни - за да е добре бебо и да се роди по-дребничко, за да ти е по-леко раждането.

Тук виждам голям интерес към заниманията от типа "направи си сам". Имаше един период, в който и аз бях страшно запалена, но като ми порасна много диоптъра , ми забраниха всякакви плетива, гоблени и тям подобни. Блазя ви, че има с какво да разтоварвате напрежението.

Stra4i, ти ме разбиваш - как така като си стоиш в къщи не ти стига времето. Не се пресилвай много с домашната работа. Аз като човек с по-дълъг домошарски стаж , ще ти кажа, че в началото всяка прашинка изглежда като сериозна мръсотия, всяка гънка на изпраната дреха ти се забива направо в мозъка, всяка манджа ти се струва недоизпипана , ако не си я готвила минимум 3 часа... После, след време, виждаш, че чистото наистина е чисто, а мръсното наистина е мръсно, че колкото и да гладиш - идеално щастие няма и дали ще готвиш пиилето с ориз 30 мин или 3 часа - все е вкусно и се изяжда за минути.




# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Съчувствам на загубилите близък човек. Изживейте си мъката и не се притеснявайте за бебо. Аз също често си поплаквам... но такъв е живота...

Много се радвам, че са ви харесали есенните рози, но за съжаление няма да ме радват дълго. Днес като се прибрах едно листо беше поизсъхнало и се завило на горе.
Филка, май няма да е удачен вариант за букет. Може би ако се напръскат с нещо... но не знам с какво.
Тук май пише нещо по въпроса, но не съм добре с руския  Embarassed
"Чтобы дольше стояли, надо уже скрученные розочки маслом растительным смазать (кисточкой). Впитывается дня через два, листочки становятся мягкими, не засыхают, не теряют цвет и не скукоживаются. Это позавчера меня осенило.Simple Smile Половину розочек смазала - сегодня отличие налицо."
Ако някой може да преведе ...

# 260
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 168
Спора по отношение на Томова го прекратявам - нито Пенелопа ще ме убеди мен ,нито пък аз-нея. Всеки има глава на раменете си и решава за себе си какво ще прави!
Какво става с Мишочка ,знае ли някой , какви са и резултатите от амниоцентезата?
Sve_dim , как само 6кг. ,бе човек си качила страшно ти завиждам! Сега пак ли така миниатюрно качваш килцата?
P-r-o-l-e-t , и аз отскоро съм си вкъщи и усещам в себе си чистофайнически наклонности, което хич не ме радва. Дано и аз стигна до твоето просветление скоро, защото така приличам на досадна свекърва.
Не съм си усетила бебчето още за съжаление, хем съм вече гърмян заек ! А как искаааам вече!

# 261
  • Мнения: 9 990
Спор няма, няма и убеждения, както съм написала в предишният пост.Има разговор.Моля, не обръщайте всяко различно мнение на спор. Не е спор, а разговор. PeaceКакто с болничните, капките за нос, сега и Томова например-не се хващайте за думите директно.Всеки има мнение, това не означава, че спори като го изказва.Моля, от сега нататък различното ми мнение да не се приема като спор, много моля Praynig, защото аз не влагам такъв смисъл в това, което пиша.
С голямо извинение за това ми обяснение Hug

# 262
  • Мнения: 11 018
Момичета, нямам търпение да споделя нещо хубаво Simple Smile
Днес бях на ФМ при Мазнейкова и всичко мина наред, даже влязох точно в записания час. Тя ме гледа около 15 минути и установи, че засега с дребосъчето всичко е наред. Каза ми и какъв пол ще е, да видим дали ще познае Wink Сега си го гледам на няколко 3D филмчета и ми е много странно и готино  Heart Eyes
Обаче според видеозона на Мазнейкова съм в 15г.с., а не в края на 16-та и терминът ми се измества с 10 дена. На нея ли да вярвам или на 2-та обикновени видеозона, на които ме гледа моята лекарка  Embarassed

И аз още не съм усетила бебче, какво е усещането? Как да разбера, че е това?

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 21:44 от Гигилче

# 263
  • БГ
  • Мнения: 735
здравейте момичета , бях вчера на лекар, каза ми че с бебето всичко е ок, тази ФМ задължително ли се прави?на мен нищо не ми казаха за нея.Смятам след няколко дни да пътувам със самолет, надявам се да няма отражение, иначе не усещам бебето, не повръщам, никакви кособени  признаци освен напълняването,което започва да ме притеснява, че не изглеждам добре. newsm78 нищо вече не ми става.За косата-боядисвам се, не пия витамини освен фолиева.Започна да ме наблява кръста само.От мен хубава вечер на всички!  bouquet

# 264
  • София
  • Мнения: 2 442
Ауа, спри издирването, тук съм! Няма лесно да се отървете от мен! но пусто много работа и други ангажименти  Confused

Sissi, Виви Ан,   action032

Виви Ан, бебчето ти е чудно. Наистина прилича на гордо човече с ръце зад гърба. Детенце с характер! Да ви е живо и здраво!  Heart Eyes
Качих снимки на моето 'марсианче'. Исках стандартна снимка в профил /главичка, шкембе, някое краче или пъпна връв/, но док. каза, че по-рядко се обръщали така, ах, колко интересно, сега ще ви го снимам и така...

Ауа, коремът наистина е... хм... големичък... добре де, огромен е. Викнах половинката да гледа филмчето. Реакцията беше: "А стига бе! Тая жена как стои права?!?"
Обаче, да ти кажа, ти не се притеснявай много. Според мен, коремът й е рядко голям дори за близнаци. А и нали всичко това е едно от малкото некомфортни неща в живота, които НАИСТИНА СИ СТРУВАТ! thumbsup Вярно е, че изглежда страшничко, но близнаци... това е безценно!  Heart Eyes

не е късно 21г.с. по принцип втората фет. морфология се прави 19-22 г. с. Аз също ще ходя във Фемина при д-р Димитрова на 30.10, като тогава ще съм в 20г.с.
МАРТА, не е ли на 30.11? Щото и аз се записах тогава при нея!  Flutter В 14.30. Ти сигурно си по-късно /нямаше много избор/, но после ще се отчитаме заедно Simple Smile

Бенита, може да опиташ с лак за коса. Отдалеч /да не намокря чак/ и на няколко пъти, докато се получи плътно покритие. Обаче не гарантирам, че ще стане. Само предполагам.

За нова среща. ЗА срещата!  Laughing

# 265
  • Мнения: 1 419
Бенита, и аз за лак за коса щях да ти предложа  Peace

За ОНЗИ корем, ме светнаха, че е снимано непрофесионално все пак и се е получил страничен ефект:
1. жената пълнее само на корем (както пенелопа вече отбеляза)
2. снимана е отдолу
3. снимана е доста в профил
4. има безумно големи стрии, които правят картината да изглежда наистина ужасяваща

За сравнение, видях в близнашкия форум корема на една мама 2 дни преди да роди, който е по-голям от този, но не изглежда така страшен  newsm78

Преди време имаше дискусия относно крема с невен и мас. Е питах мойта мама снощи и рецептата е налице  Flutter:
- 1 шепа цвят от невен
- около 0,5кг сланина за получаването на пречистена свинска мас
За тези, които се притесняват от миризмата, тя ми каза че като е пречистена маста НЕ мирише  Peace

Начин на приготвяне:
Купувате си 0,5кг сланинка от магазина, стопявате я с около литър вода, изчаквате да стегне и на дъното се утаява мръсотията. С лъжица обирате горната част, която е пречистена и я слагате в друг съд на котлона заедно с невена. Тази смес се пържи до получаването на златист цвят (10тина-15 мин било) и след това се оставя да изстине. След това се присипва в съд удобен за мазане и воала кремчето против стрии и други наранявания  Wink

Гигилче, теб женска мам ли ще те правим? Казвай какъв бебок да ти закачам  Grinning Много се радвам, че прегледът ти е минал така добре.   bouquet

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 00:04 от Aya

# 266
  • Мнения: 11 018
Aya, засега няма да ставам свекърва  hahaha hahaha
А ти как позна  Wink

За крема - имам мас в бурканче от бебешка храна, но мога ли да я сваря на водна баня както си е в буркана или трябва да я пресипя в нещо друго  Embarassed

# 267
  • Мнения: 2 379
тази ФМ задължително ли се прави?на мен нищо не ми казаха за нея.
Феталната морфология не е задължителна. Това е преглед, който при нормално протичаща бременност се прави по желание. Друг е въпросът, че 99% от бъдещите майки имат желание да го направят Wink Прегледът е подробен, обстоен и не на последно място - ефектен, та затова е толкова популярен.
На мен ми препоръчаха да го направя, понеже имах една неуспешна бременност преди по-малко от година, но дори и за мен не е задължителен преглед, а препоръчителен.
Не се притеснявай, че на ЖК не са те насочили към фетална морфология. Освен това на ФМ не се ходи с направление. Просто проучваш специалистите, обаждаш се и си записваш час, а прегледа си го плащаш. Така че дали ще отидеш или не, не зависи от следящия те гинеколог.

# 268
  • София
  • Мнения: 9 128
Аз питах моя гинеколог за ФМ и той ми каза, че аз си решавам, но просто около ФМ много се шуми, рекламира се и се вземат доса пари за това, а той ще направи обстоен преглед сета като отида и не се налага ФМ за сега. Едва ли има интерес да ме лъже, защото аз не плащам нищо при него- понеже ни осигуряват там от работа. И него не го бърка дали ще ходя някъде да давам пари или не.
Предполагам, че при предишни проблеми, по-напреднала възраст и т.н. е по-препоръчително.
Вчера си купих един панталон от Блага Благоева. Едва намериха такъв дето да ми стане  Embarassed Но засега няма да ми го правят бременен  Laughing, че ми става и така, а по-нататък ще отида- казаха, че корекциите са безплатни, когато и да се занесе. Наистина има хубави панталони и цените са приемливи- между 20 -40 лв. за панталоните. Другите неща не съм ги гледала, защото имах нужда само от панталон.
Май се пооборудвах и мисля да спирам с покупките за мен и да посъбера пари за тези за бебето Simple Smile

# 269
  • Мнения: 221
Здравейте,момичета!!!
Много бързо напредваме с писането ,само един ден не съм влизала и ми отне час да ви изчета.
Страчи,контракциите,които се усещат обикновено на този етап не са болезнени,а по-скоро усещаш стягане на корема ниско долу-става твърд и напрегнат.Като си полегнеш и го погалиш се оправя,но ако продължат и станат по-начесто ,сподели с лекар,защото аз пих до скоро МАГНЕРИЧ заради контракциите.
Момичета,май е време да си изберем заглавие за нова тема.Аз предлагам тема №4,напоследък все повече майчета се радват на усещането,че в корема си имат бебче и мисля,че темата е подходяща.А на тези,които все още го очакват пожелавам да е по-скоро.
Приятни почивни дни! Hug

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 15:13 от larsen

Общи условия

Активация на акаунт