Къща около София - 3

  • 34 526
  • 336
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 348
И аз бях харесала една къща в Хераково, някъде в покрайнините до колкото се вижда от снимките, в близост до нивите, дълго време цената беше 169 000 евро, от 1 седмица я вдигнаха на 175 000 евро. Нищо не знам за Хераково освен, че имат проблем с водата и ако си без кола се взима маршрутка от Божурище, директен транспорт няма. Ако някой може да сподели повече ивформация за живота там ще бъде полезно.

# 181
  • Мнения: 3 050
Ние сме в село след Хераково. Пътя е двулентов, хубав, това е пътя за Калотина. По него не стават задръствания. Друг е въпросът като се влезе в София, особено сега по Сливница, като е затворен тунела на Люлин има голям трафик. За пътя след като се отбиеш от главния, за да отидеш към селото не мога нищо да кажа, не съм минавала. За самото Хераково също нищо не мога да кажа, но кмета на Божурище е много активен, правят се пътища, площади. В нашето село ремонтираха целия път. Имат и още, сменят нещо по водопровода сега. На подменения участък сложиха нови знаци. Може да потърсите във фейсбук кмета, Георги Димов се казва, и да прочетете последните постове, понеже беше писал какво предстои, като видите и коментарите на хората, горе долу ще добиете представа за недостатъците.
От главния път се виждат нови къщи в Хераково, така до едно поле, разходите се, огледайте те ли са, сигурно ще ги познаете по снимките.

# 182
  • Мнения: 4 678
В кое село след Хераково сте? Simple Smile
Аз имам познати в Хераково, ходила съм много пъти на гости. Няма цигани. Ако си нависоко, много духа, в центъра на селото не е така. Има баирчета в покрайнините.
Някакви мнения за Хераково?
Излезе ми една (направо нереално добра) обява за нова къща с двор в ново кварталче там. Къщата бонбон, точно каквото ми трябва, но нищо не знам за Хераково като цяло.
В самото Хераково ли е или в някой от уж Хераковските махали? Голямо значение има. Simple Smile
Питайте нещо по-конкретно, ако мога, ще отговоря.

Като съм минавала по пътя и през Пролеша, на мен ми харесва. Не съм чувала за цигани и не съм виждала там. Но знам ли, може да са се заселили.

Божурище си е топ място, равно, всичко си има. Даже може да не ходиш до София, супер е. Едно време много исках къща там, но стана пренаселено. То все едно си в София. За постоянно живеене си е супер, за вила - в някое по-малко село наблизо, с хубави гледки и повече пространство. Simple Smile

# 183
  • Мнения: 9
Ние в момента строим в Нови хан.
Питайте, ако ви интересува нещо конкретно.

Здравейте, ето малко базови въпроси Simple Smile)
 Какво бихте казали за инфраструктурата в Нови хан като канал/вода, улици? Ако имате по-малки деца, къде ще ходят на у-ще или детска? Планирате ли ежедневно ходене до София по работа? Тези споменатите "ядрени отпадъци" не ви ли притесняват?
Бихте ли препоръчали някоя по конкретна местност в Нови хан за покупка на парцел?
Какво мислите за Побит камък?

# 184
  • Мнения: 549
Ние в момента строим в Нови хан.
Питайте, ако ви интересува нещо конкретно.

Здравейте, ето малко базови въпроси Simple Smile)
 Какво бихте казали за инфраструктурата в Нови хан като канал/вода, улици? Ако имате по-малки деца, къде ще ходят на у-ще или детска? Планирате ли ежедневно ходене до София по работа? Тези споменатите "ядрени отпадъци" не ви ли притесняват?
Бихте ли препоръчали някоя по конкретна местност в Нови хан за покупка на парцел?
Какво мислите за Побит камък?
Инфраструктурата - главните улици са асфалтирани, навътре в селото тук-там има добър асфалт, доста често улиците са черни.
Водопровод- има частично изграден. Голяма част от хората си извеждат канала в реката.
Има много добра детска градина, училището е до 8клас, също е добро.
Ядрените отпадъци - там стената, където се поставят отпадъците е дебела метри. Практически е невъзможно проникването.
До Младост 1 с кола са 25мин. Бърз и лесен достъп до София.
Аз лично препоръчвам имотите вътре в селото. Т.нар Сентрал парк и околностите са посред нивото. Вероятно духа силен вятър често.
Побит камък е по-скоро вилна зона, не знам как седят там нещата.

# 185
  • Мнения: 9
Може ли някой, които е строил къща скоро или има познати близки, които са строили около София да каже ориентировъчна оценка - колко би струвало къща на 2ет. около 200кв +-, на равен терен, плюс проектирането и документите за строене, (без цената на мястото), до етап БДС ?

Последна редакция: нд, 26 фев 2023, 15:33 от shmekerrr

# 186
  • Мнения: 303
Може ли някой, които е строил къща скоро или има познати близки, които са строили около София да каже ориентировъчна оценка - колко би струвало къща на 2ет. около 200кв +-, на равен терен, плюс проектирането и документите за строене, (без цената на мястото), до етап БДС ?

Какво е етап БДС? До ключ - поне 1000 евро на м2, особено за малко кавадратури като тази.

# 187
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Може ли някой, които е строил къща скоро или има познати близки, които са строили около София да каже ориентировъчна оценка - колко би струвало къща на 2ет. около 200кв +-, на равен терен, плюс проектирането и документите за строене, (без цената на мястото), до етап БДС ?
Има тема за строеж на къща, там има доста потребители ,които строят
https://m.bg-mamma.com/?topic=1500015.705  
П.п
 Боби, БДС е български държавен стандарт. има се предвид вероятно както се издава новото строителство примерно, без довършителните- шпакловки, боя, плочки, интер.врати врати и тн.

# 188
  • Мнения: 348
Здравейте, какво можете да кажете за Бобен, с. Хераково - до каква степен е достъпно мястото за хора без автомобил, които ще идват с маршрутка от центъра на Божурище, благодаря

# 189
  • Мнения: 9
Аз също искам да попитам за Бобен, Хараково, Пролеша, как е за целогодишно живеене? Инфраструктура (ток,вода, улици) , път до София? А хората с деца - детски/училища как се спрявят?

# 190
  • Мнения: 3 050
aDream, в Храбърско сме. Откакто отвориха тунела на Люлин оня ден и трафика значително се подобри.
Детето ни е 1ви клас, аз не съм активен шофьор, мъжът ми ни вози основно. От 2020та от пандемията сме на село и пътуваме всеки ден, справяме се Simple Smile Не знам дали бихме се върнали в софийския ни апартамент след като вече си свикнахме с живота на село.

# 191
  • Мнения: 1 870
aDream, в Храбърско сме. Откакто отвориха тунела на Люлин оня ден и трафика значително се подобри.
Детето ни е 1ви клас, аз не съм активен шофьор, мъжът ми ни вози основно. От 2020та от пандемията сме на село и пътуваме всеки ден, справяме се Simple Smile Не знам дали бихме се върнали в софийския ни апартамент след като вече си свикнахме с живота на село.

А има ли достатъчно дечица за социализация на детенце?

В момента живеем в широкия център, но е истински ад, защото сме на шестлентов булевард и един прозорец не можем да отворим като хората. Обмисляме да продадем апартамента и да купим къща в друг квартал или близко село, но нещото, което най-много премисляме е децата ще си имат ли достатъчно приятелчета. Родителите ми са в Мировяне и съседското дете беше много самотно и се оплакваше, че няма приятелчета в селото.

# 192
  • Мнения: 303
aDream, в Храбърско сме. Откакто отвориха тунела на Люлин оня ден и трафика значително се подобри.
Детето ни е 1ви клас, аз не съм активен шофьор, мъжът ми ни вози основно. От 2020та от пандемията сме на село и пътуваме всеки ден, справяме се Simple Smile Не знам дали бихме се върнали в софийския ни апартамент след като вече си свикнахме с живота на село.

А има ли достатъчно дечица за социализация на детенце?

В момента живеем в широкия център, но е истински ад, защото сме на шестлентов булевард и един прозорец не можем да отворим като хората. Обмисляме да продадем апартамента и да купим къща в друг квартал или близко село, но нещото, което най-много премисляме е децата ще си имат ли достатъчно приятелчета. Родителите ми са в Мировяне и съседското дете беше много самотно и се оплакваше, че няма приятелчета в селото.

Това е доста странно, явно самото дете е силно асоциално. Моите и трите си имаха приятелчета, сина даже цяла тумба от 15-20 момчета, и поне двама много добри приятели с които и сега на 24 продължава да поддържа връзка, нищо че сега е в Манастирски блата под наем с гаджето. Все пак едно е да са по цял ден навън на улиците и по дворовете с приятелчета, съвсем друго е да се свират по 2-3ма по апартаментите колкото да гледат филми или да цъкнат видеоигри.

# 193
  • Мнения: 443
В Мировяне даже сега ще строят детска градина, доколкото знам. Ако са ви малко децата, може да пробвате в Нови Искър. Градът може да не е нищо особено, но пък има хубави училища, градини, поликлиника, магазини. Има и много деца, има площадки, организират се мероприятия и тн.

# 194
  • Мнения: 3 050
Според мен акцента във въпроса беше по-скоро към това дали има млади хора в селото или са по-скоро възрастни. Ние имахме късмет и съвсем близо до нас има дечица точно на възрастта на моето дете, едно друго комшийче имаме малко по-голямо, с него също много добре си паснаха, а и аз съм много спокойна като са заедно. Има деца, строят се нови къщи и доста хора пътуват, оная сутрин на излизане от селото бяхме колона 6 коли.

Общи условия

Активация на акаунт