Не зная какво решение да взема.

  • 6 285
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Аз мисля, че по отношение на майка му е по-малкият ви проблем. Той е демонстрирал реална промяна в поведението си, а за приказките на майка си наистина не носи отговорност. Явно е, че иска да се еманципира от нея.
По-големият ви проблем е неговата (а като гледам и твоята) избухливост. На вас сега ви е къс фитилът, а като се натоварите с ревящи деца, умора, претоварване, финансови ограничения и липса на свободно време, как ще е, ще се биете ли?

# 46
  • Мнения: 6 173
С жена ми имаме подобни отношения, с изключение на ревности и намеса на майки и роднини. И двамата сме с доста буйни характери, особено тя, караме се често, викаме си, но иначе се разбираме добре и сме си заедно вече много години. Няколко семейства знам, където се разделиха почти без да си повишат тон, така че това не е гаранция. Два криви характера като се съберат не е много лесно, но пък понякога такива връзки се оказват по-трайни от други привидно спокойни. Защото като се дразним на нещо в другия или има някакъв проблем, по-добре е човек да избухне или да се стигне до скандал, от колкото да таи всичко вътре в себе си докато нещата станат необратими.
За майката- не можах да прочета всички коментари, ако е мъж на място ще и ограничи влиянието. Моята е също много крива и трудно поносима, но съм направил нужното и сега двете с жена ми са в добри отношения.
На въпроса ти дали е точния човек- нормално е да има някакви колебания преди такава важна стъпка в живота си. Дали е той вече няма как да ти се каже от страни, явно между вас има тръпка, има любов, но трябва да изгладите някои неща в отношенията си преди да пристъпите към следващия етап.

# 47
  • Мнения: X
Прав си, ако майката се меси в младото семейство, вината е на мъжа. Негово задължение е да постави нещата на място.

# 48
  • Мнения: 31 794

Точно от това се притеснявам и аз. Лошото и отношение е от години, а аз разбрах за него скоро. Не знам как не съм го усетила до сега. Ако знаех още от началото, изобщо нямаше да седя с този човек толкова време. Сега вече е по-трудно.

Защо да е трудно?
Нито сте женени, нито имате деца.
Щом имаше съмнения и такива отровни отношения, какво правиш там?
Тези неща трябва с господина да ги обсъдиш.
Притеснително е, че е споделял интимния ви живот с майка си. Чак е гнусно.
Що не му кажеш майка му да му намери жена.
И двамата сте някакви първични и избухливи.
Как ще гледате дете?
И то горкото ще стане невротично и като порасне избухливо.

# 49
  • Мнения: 19 081
Един за друг сте си. Майка инвалид, на инвалидна пенсия и неработеща, така ли да го разбираме, взима заеми не само заради себе си, явно и заради сина, и се налага да му напомня той да ѝ помага за заемите, щото явно той не се сеща. Евентуалната снаха се дразни на тая манипулативна евентуална свекърва с мизерни доходи, че смее да иска пари от сина си, който е облагодетелстван от заемите ѝ.

# 50
  • Мнения: 73

Точно от това се притеснявам и аз. Лошото и отношение е от години, а аз разбрах за него скоро. Не знам как не съм го усетила до сега. Ако знаех още от началото, изобщо нямаше да седя с този човек толкова време. Сега вече е по-трудно.

Защо да е трудно?
Нито сте женени, нито имате деца.
Щом имаше съмнения и такива отровни отношения, какво правиш там?
Тези неща трябва с господина да ги обсъдиш.
Притеснително е, че е споделял интимния ви живот с майка си. Чак е гнусно.
Що не му кажеш майка му да му намери жена.
И двамата сте някакви първични и избухливи.
Как ще гледате дете?
И то горкото ще стане невротично и като порасне избухливо.
Аз съм един от най-малко първичните и избухливи хора. За това се и караме, понеже аз не разбирам него, както и той мен. Аз избухвам, когато някой ми агресира насреща за няма нищо, понеже мразя крясъци и скандали от дете. Пък и смятам, че всеки нормален човек ще откликне, ако някой му се развика за нищо.

Той ограничава майка си, но, пак казвам, жената е трудноподвижна и се нуждае от помощ. Поради тази причина няма как да я отсвирим напълно. Дори аз не бих я отсвирила, защото не е човешко предвид положението ѝ (с които тя злоупотребява, но това е друга тема), колкото и да ми се иска, та какво остава за собственият ѝ син.

Заемите са теглени преди много години, просто жената е безотговорна и не ги е връщала, нито е работила. Това се е случвало, когато приятелят ми е бил дете. Сега тя се опитва да му вмени вина, че едва ли не заради него ги е теглила, че да има с какво да го гледа, вместо да работи като нормалните хора. А пък те се трупали едни лихви с времето, вече я пуснаха на съдия изпълнител... Абе страшен филм е там, дето не ми се разправя направо.

# 51
  • Мнения: 31 794
След като не си първична и избухлива ми е странно, защо още живееш с такъв човек.
Дай примери за неговата първичност и избухливост?

# 52
  • Мнения: 19 957
Е, защо? Мазохистка е. Повтаря модела отпреди.

# 53
  • Мнения: 2 495
Aвторке, ти самата себе си не разбираш, а искаш да се ориентираш в другите:
Ти мразиш крясъци, но живееш 5 години с човек, на когото това му е първа характеристика?!
Въпреки това, неговият характер никога не ти е пречил, но като тъй е олигофрен, не спиш с него 6 месеца?!
После си шокирана защо той това го е споделил с майка си. Ами, защото той се е чудел какво става, та 6 месеца е на сухо. Явно, безсексието той може да го свърже само с изневяра, но не и с влошените ви отношения. Явно е , че и майка му е стигнала до същото умозаключение. Това, че аз не бих обсъждала секса си с майка ми, не означава, че други не го правят. Не ги разбирам, но-на , правят го. Все пак, тази фаза в отношенията ви е продължила 6 месеца, което си е един дълъг период. Ти виждаш единствено вина в приятеля си, но не и в себе си, че си се държала точно по този начин. Да си го кажем направо- наказвала си го, но стоиш с него, без да помръднеш, за да се променят тези отношения.

# 54
  • Мнения: 3 777
Заемите вероятно са теглени за да има с какво да си изхрани детето. Което отдавна би трябвало да се сети и да ги изплати. Ти откъде знаеш, че теглила заеми вместо да работи? То така се дават заеми на безработен човек.
Ако го е гледала сама, много ясно че не са им стигали парите. Понякога за двама работещи е трудно да се справят, а какво остава за сама жена-инвалид.

Като те чета, не е да няма причина майката да е настроена срещу тебе. На всеки нормален човек ще му засвети лампата като те слуша. Егоист си, с тежък характер, обичаш да мачкаш и да заповядваш. Тази връзка я пиши бегала, ама и занапред вероятно няма да ти се получават нещата с това отношение към уж най-близкив човек.

# 55
  • Мнения: 5 832
Този човек и майка му са отделни индивиди.
Аз лично не мога да нося отговорност кого харесва майка ми и кого не (мога само да я накарам да не го демонстрира открито, а в твоя случай наистина не ти е било демонстрирано, след като си учудена).
И си права, и не си. Явно не си се сблъсквала с наистина токсични майки. Аз съм. Изходът не беше добър да ти кажа. Това не е комшията, че просто да решиш да не контактуваш с него. Това е майка му, която искаш, не искаш ще е в живота ви. Малко са мъжете, които осъзнават, че майките им са изкукуригали и зли и прекратяват всякакви контакти докато не си променят отношението и поведението. Жената се меси и то се меси подло, интригантка и лицемерка е, освен това и страхливка. Ако си беше показала истинското отношение към авторката щеше да е друго. Но тя тихо, подмолно и грозно пълни главата на сина си с щуротии зад гърба ѝ. Аз лично бих прекратила подобна връзка, защото по реакциите му си давам сметка, че той не може да се справи с майка си. Явно е слабохарактерен, а виковете му са избиване на комплекси. Интересно ми е на майка си така ли вика, или " мъжественото" му поведение е ексклузивно за приятелката му?

# 56
  • Мнения: 2 495
То, и той ако знае, че е олигофрен, може да не се възхити много.  Мама му, пък, съвсем.

# 57
  • Мнения: 18 310
Пет години заедно въпреки майката, брак се предлага. Не е толкова податлив на внушения.
Иначе разбирам какво искаш да кажеш. Simple Smile
А по оня въпрос за споделянията - квит са, смятам: той споделил за отношенията с майка си, тя с... колко са потребителите на форума? Всеки е почувствал нужда да поговори с някого.

# 58
  • Мнения: 73
Заемите вероятно са теглени за да има с какво да си изхрани детето. Което отдавна би трябвало да се сети и да ги изплати. Ти откъде знаеш, че теглила заеми вместо да работи? То така се дават заеми на безработен човек.
Ако го е гледала сама, много ясно че не са им стигали парите. Понякога за двама работещи е трудно да се справят, а какво остава за сама жена-инвалид.

Като те чета, не е да няма причина майката да е настроена срещу тебе. На всеки нормален човек ще му засвети лампата като те слуша. Егоист си, с тежък характер, обичаш да мачкаш и да заповядваш. Тази връзка я пиши бегала, ама и занапред вероятно няма да ти се получават нещата с това отношение към уж най-близкив човек.
Майка му е на 60 години и има 4 години трудов стаж за целият си живот. Инвалид е от 3. И да, съжалявам ако ти изглежда контролиращо това, че карам някой да не вика пред околните, да не блъска като се ядоса, да си мие чиниите и да си прибира дрехите. Може пък да съм контролираща, знам ли. Но, дето се вика, мардите се подкрепят. За Вас ако е нормално да манипулираш сина си цял живот и същевременно с това да не го научиш на нищо, при все че си имал цялото време на света, щото на работа не си ходил, но за мен не е.

Действително приятелят ми се промени доста за тези пет години и е казвал не веднъж, че съм му повлияла доста добре, сиреч - развива се, от както е с мен. Ако трябва да съм честна, единственото нещо, което ме притеснява доста, е майка му. Но жената има действителна нужда от помощ и аз нямам право да го спирам да и помага, дори и при положение, че избра мен. Тя му е майка все пак.

# 59
  • Мнения: 19 957
Ма делете ги тези неща. Какво като има нужда от помощ. От помощ имат нужда и децата в Африка. Съсредоточете се над отношенията с вас двамата.

Общи условия

Активация на акаунт