На ръба на полудяването

  • 9 372
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
"При нас много облекчават положението инхалации с вода + сода (или само вода)."
За кое?
Намаляват носните секрети, или облекчават кашлицата?

Ако няма секрети навън (видими), а само преходна непроходимост на нослето съпроводено с кашлица, то кашлицата е водещ симптом, а не нослето...
Има ли детето сърбеж в носа?
Да си търка нослето,като че ли нещо го сърби?

# 16
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
"При нас много облекчават положението инхалации с вода + сода (или само вода)."
За кое?
Намаляват носните секрети, или облекчават кашлицата?

Ако няма секрети навън (видими), а само преходна непроходимост на нослето съпроводено с кашлица, то кашлицата е водещ симптом, а не нослето...
Има ли детето сърбеж в носа?
Да си търка нослето,като че ли нещо го сърби?

Не я сърби носа.
Инхалациите отпушват носа. Така ми изглежда на мен, защото нощем почва да диша през носа без да сумти и да хърка. Оттам респ. намалява кашлицата. От друга страна кашлицата е най-силна когато носът е непроходим без да отделя секрети навън. От 2-3 седмици секретите са видимо течни(и бистри) и кашлица почти няма.

# 17
  • Мнения: 8 585
Посещава ли детето детска градина?
Какви лекарства досега сте вземали?
Ползвали ли сте назални КС шпрейове?
Не разбрах простете на каква възраст е детето.

Нещата стоят така:

*рентген за хроничен синузит->>противно на това, което се смята в Бг, децата на възрастта на Лио имат три синуса пневматизирани (отворени)-етмоидален, сфеноидален и максиларен. Последният с различен обем, но отворен. Алергичният ринит и инфекцията са "за ръка", предизвикващи хронични носни проблеми със секреция. Лио, след като имахме Пневмокок изолиран, сигурни ли сме че нямаме Пневмокок в някой от максиларните синуси на детето? Хроничните синузити при деца се лекуват с 15-17 дневно АБ лечение с два различни АБ.
*оценка колко е голяма третата сливица и дали е за отстраняване.
*ако няма синузит и третата сливица не е за отстраняване се прави курс за 5-6 дена с Назонекс (или подобен) (КС шпрей за назално приложение) + Аериус/Зиртек за седмица.
*разбира се не трябва да имаме хронично микробно носителство в носа.

Проблеми тук-причини за неуспех в лечението:

*мухъл, хлебарки,бълхи, дървеници.
*рибки, храна за рибки, костенурки
*шоколад, риба, грах-редица алергични ринити се обострят от храни и само. От нищо друго. Нито пък имат повишени ИгЕ или други "критерии" за диагноза.
*ядки-фъстъци и подобни-един от главните хранителни алергени!!

След Назонекс продължаваме с "Вивидрин" за известно време, който не е КС препарат.

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 16:38 от Birdie

# 18
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Посещава ли детето детска градина?
Какви лекарства досега сте вземали?
Ползвали ли сте назални КС шпрейове?


Тук да благодаря на Бърди за съдействието   bouquet и да се извиня на Лио, че отмествам темата към моя случай. Следващия си отговор към Бърди ще го пусна на лични.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От една година Ади е с постоянни секрети в носа, които се стичат назад в гърлото и нощно време, особено последните 5-6 дни не може да спи от давеща кашлица, и ние покрай нея. А тя ще излезе ужасно търпеливо дете, защото мъчението е ужасно
По този повод искам да ти кажа аз какъв проблем имам периодично- нощна кашлица, но не от секрети (въпреки, че всички лекари се опитваха да ме убедят в противното)- от дразнене на гърлото е. Пих всякакви лекарства, но нищо не ми донесе дори минимално облекчение. Много е мъчително, неприятно и ми пречи да спя. Така и не разбрах причината... или е някаква алергия или съм получила някакво увреждане. Добре, че се появява рядко. Но пък продължава със седмици, а веднъж беше повече от половин година- всяка нощ! ooooh! Tired
Дано намерите разрешение на проблема и да се оправи детенце Peace

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
   Лиорена, това което описваш ми напомня едно към едно нашата ситуация до миналата зима. Тогава дъщеря ми беше на 3.5г. и повечето лекари бяха на мнение, че е малка да се маха сливицата. Да наясно съм, че след това може да рецидивира и че чак към 7-8мата година тази тъкан закърнява, но не можех да допусна, че до тогава детето ми ще е подложено целогодишно на това. Още повече, че по едно време имах чуството, че трудно ме чува- на всяка моя реплика следваше -Моля? И така към края на зимата реших, че немога повече да отлагам и дори не изчакахме де е напълно здрава- то и нямаше как да стане, защото това ни се случваше изключително рядко.
   Ефекта, който виждам след операцията е огромен. Детето си възвърна спокойния сън, няма го носовия тембър, по-жизнена е и с по- добро самочуствие. Определено съжалявам, че съм отлагала във времето операциата.

Първо да отговоря на теб и ще продължа да ви чета.
Не знаеш как ми подейства твоя пост, както и всички, всички останли.
Страшно ви благодаря на всички за подкрепата и особено като виждаш, че не си сам и има толкова съпричастност.
Утре пак сме на лекар, да вземем поредния секрет, и вече да говорим за третата сливица.
Сега продължавам да чета, защото цял ден не можах да стигна до нет-а.
  bouquet

# 21
  • Мнения: 5 531
Лиорена, не се отчайвай.Всичко ще се оправи.И ние бяхме в същото положение, Мария е почти постоянно болна , тази година преживя какво ли не, борихме се със стрептококова инфекция с месеци, без резултат.Преди един месец оперирахме третата сливица и сега много много се надявам нещата да се пооправят.Прегрътки на Ади Hug и много сили на теб

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Прочетох всички отговори и още веднъж ви благодаря и изобщо не се сърдя, напротив темата я ползвайте всички, ако може да помогне малко на някого.

Само да допълня някои неща:

1. Ади никога не е правила ангини или нещо подобно, като цяло е здраво дете, от гърло нямаме оплаквания, не е зачервено или нещо друго.

2. Кашлицата се появи юли месец, тоест 10 месеца след появата на неспиращите секрети.

3. На морето беше най- най- положението, такова чудо не пожелавам абсолютно на никога с тези секрети.

4. На планина (имаме къща там), на 100км от София, много чист въздух, положението става пак по-зле.

5. Кашлицата е определено от секрети, тази нощ за първи път в нейния кратък до момента живот " спа" при нас, при мен и баща и, никога не е спала при нас, тоест "спане" силно казано и за 3-ма ни. Наблюдавах я много внимателно.

*Диша през устата, хъркане жестоко, носът плътно запушен, иска и се да диша през него, защото затваря устата, и виждам, че иска да поеме въздух - не се получава, отваря устата и започва едно давене, в този момент тя проплаква, защото явно се изплашва и това до безкрай.

Друго, което направих, снимка на бял дроб, бях си въобразила, че кашля от дробовете - резултат - съвсем чисти.

Миналата зима направи страхотен отит, пак заради носа и така.....мога да пиша до безкрай.......

и все си мисля, че виновна за тези секрети е третата сливица.

И повече не мога, наистина не мога повече да я гледам така, дете, жизнено, АБ не е пила, освен естествено тези заради стрептококите в носа или отитът, но по принцип не мога да кажа за някакви болести и нещо подобно, яде си нормално (как яде, няма да ви казвам, дъвче и постоянно си отваря устата да поеме въздух), но се храни нормално, и за мен е много мъчително да продължавам да я гледам как се мъчи, повярвайте ми е - ужасно е.

И това с алергените в МА си точно врели - некипели, само като видите как мерят с една линийка след 20-тата минута червените кръгчета по ръцете, какво да кажа, знам ли, сигурно така се прави.....

ох, пак стана дълго, обещавам повече няма.....

Благодаря ви момичета, сега ще погледна и ЛС-я.

# 23
  • Мнения: 1 455
Леле, Лио, мъчно ми стана за това, което преживявате. Дано намерите разрешение на проблема скоро и да си отдъхнете малко  Hug.
Има един хомеопатичен спрей - Еуфорбиум Композитум - това е единствено нещо, което е помагало на децата ми, когато са имали тежка хрема или запушен нос. Нищо не пречи да го пробвате, пък дано свърши някаква работа.
Стискам палци Ади да се оправи съвсем скоро  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 822
Лио,успех в борбата и от мен! HugНе зная,дали не е неправилно,но при подобни проблеми слагам сина ми да спи на 2 възглавници-почти полуседнал.Малко облекчава дишането...
Тинкърбел,мисля,че за всички ни е полезно,да споделяте тук,не бива да се притесняваш от това...  bouquet

# 25
  • Мнения: 3 491
Нощна кашлица заради стичане на секрети от носа ми е познато от Борис (на 6г.), който може би също има трета сливица. Значително се облекчава положението, когато му махнем възглавницата и го обърнем да спи по корем, като цяло детето продължава да спи спокойно. Дано това свърши работа и на някой друг.

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
*рентген за хроничен синузит->>противно на това, което се смята в Бг, децата на възрастта на Лио имат три синуса пневматизирани (отворени)-етмоидален, сфеноидален и максиларен. Последният с различен обем, но отворен.
Абе и в Бг го знаят, има специален центраж на професор Поборникова модифициран от Waters за максиларни синуси, ама проблема е че ГП-тата не четат Simple Smile.
Има ли наистина снимка на назофаринкс, на която се вижда увеличена трета сливица. Ако няма за какво говорим ? Как са разбрали четиримата доктори че не е за вадене, като не се вижда през устата ?

Трябва да има сериозно увеличена трета сливица като на снимката(1) за да се говори нататък, тази не е най-хубавата но друга не можах да намеря сега.
И след това както казва Бърди сериозно започва да се търси причината за увеличението - лекуване на инфекция или намиране на алергена и отстраняване, след това Назонекс и ако не се повлияе по никой начин, наистина само ваденето остава  newsm78 ...

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 07:04 от eli_c

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лио  Hug
Миличката Ади  Hug
А само да те питам - правила ли си й снимка на синусите на Ади... Да не би да се касае за синуит  newsm78

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Как са разбрали четиримата доктори че не е за вадене, като не се вижда през устата ?

Ами не знам дали знаеш, но в БГ обикновено,  казвам добре о б и к н о в е н о  не знам за други страни - детето отваря устата и докторът бърка и я пипа с пръст..

и да отговоря на Шани - не, снимка никой не ми е казвал да правя

но ще направя това, което Тинкърбел ми прати на лична при докторката в Транспортна болница, мисля, че поне няма да навреди.

Но Ади сега е на Клацид. Взехме секрет вчера. Ади е с направо гнойни секрети, запушена и задръстена отвсякъде, лекарката така не я беше виждала никога.

Във вторник ще имам резултат коя разновидност на Стрептокок-а е този път. И трябва да поовладеем малко това и положение сега, Клацид пие за абсолютно първи път, и тогава отивам в Транспортна б-ца, снимка на пустата сливица, и след това веднага консултация с проф. Кунев

# 29
  • Мнения: 1 680
А третара сливица не я ли гледаха с едно криво огледалце, как така с пръст?!??

Общи условия

Активация на акаунт