Етажна собственост – такава, каквато си я направим. Тема N9

  • 42 003
  • 939
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 762
RebelHeart благодаря. Съставен е протокол. Изчела съм набързо закона, но пак ще чета.

Искам да купим едно табло за съобщения. На първо време се сещам за тези корковите, но не знам дали са подходящи за целта. Вие какви табла ползвате? Трябва да намеря и чистачка. Гледах че има фирми, които изпълняват такава дейност, но ми се ще да потърся и някаква жена за оферта. Не знам къде да я търся обаче. Има ли сайт или група, в която мога да публикувам обява?

# 151
  • Мнения: 69 289
Фейсбук групи ..за жена. Гледам в нашите групи за града че там търсят и препоръчват.

Имаме ли отговор от РЗИ/МЗ? Grinning

# 152
  • Русе
  • Мнения: 5 356
inska_maslinka Закона за ЕС ти става настолна книга Simple Smile Гледай всичката ти документация да е изрядна, колкото и досадно да е. Щом е нова сграда - въпроса с асансьора, ако имате Ви е ключов. Чистачка по-лесно се намира - тези дето чистят и свети са като еднорозите Wink.

# 153
  • Мнения: 762
Имаме асансьор, който е пуснат отдавна в експлоатация. Минава един път годишно технически преглед, има някаква сим карта за обаждания. И плащаме такса на етаж за асансьора. Все още на спира на всички етажи.

# 154
  • Мнения: 203
teta75, току що получих отговор от МЗ Simple Smile
Приятно съм изненадан, че реагираха за 48 часа.
С две думи, може да си проведем събранието, няма наредба, която да го забранява Wink

# 155
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Друго си е институция да ти го каже Wink

# 156
  • Мнения: 203
С нетърпение чакам реакцията / физиономията на т.нар. домоуправил Grinning
Просто тагава напаст са, че нямам думи.. Един път да се отървем от кръвопийството им и подхващам темата за черния списък с домоуправители Simple Smile Ще опиша всичко

# 157
  • Мнения: 69 289
teta75, току що получих отговор от МЗ Simple Smile
Приятно съм изненадан, че реагираха за 48 часа.
С две думи, може да си проведем събранието, няма наредба, която да го забранява Wink

Супер!
Друго си е черно на бяло да го имаш. Не е същото като устно да им го кажеш...ще кажат че не е вярно. Така вече има тежест. Подковани сте. Grinning
Не би трябвало вече да отказват свикване...пиши как се развиват нещата.

Девил, в смисъл....смяташ че е излишно ли?
Така прозвуча поста ти с това смигане.
Целта е да имат документ, иначе ние знаем, че събрание може да свикат.

# 158
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Има смисъл, защото няма мърдане. Но и съседите не могат да се оправдават с неидване.
Точно аз съм "За" да има документи и становища.

# 159
  • София
  • Мнения: 3 972
a_angelov, от може ли да публикувате отговорът на МЗ /без лични данни, разбира се/.

# 160
  • София
  • Мнения: 2 491
И аз се присъединявам към тази молба.

# 161
  • Мнения: 203
В отговор на Ваше запитване, постъпило в Министерство на здравеопазването с вх. № .....12.2021 г., Ви уведомявам следното: 
Със Заповед № РД-01-973/26.11.2021 г. на министъра на здравеопазването, изменена със Заповед № РД-01-991/02.12.2021 г., са въведени временни противоепидемични мерки на територията на Република България, считано от 1.12.2021 г. до 31.03.2022 г., като с въведените мерки не се ограничава провеждането на процедури по отделни закони и подзаконови нормативни актове, включително и провеждането на общо събрание на етажна собственост.
Независимо от обстоятелството, че провеждането на тези процедури не е преустановено,  с цел опазване на общественото здраве в условията на влошената епидемична обстановка в страната към настоящия момент, свързана с разпространението на COVID-19, Министерство на здравеопазването не препоръчва провеждането на присъствени събрания, заседания, обсъждания и други мероприятия, а при възможност отговорните лица да организират провеждането на тези дейности дистанционно (неприсъствено) чрез използване на средствата на информационните и комуникационни технологии. Мотивът за тези препоръки е, че при провеждане на срещи в електронна среда се избягват рисковете, както за здравето на участниците в тях, така и за здравето на техните семейства и близки.
   В случай, че не е възможно провеждането на общото събрание от разстояние, бихте могли да организирате и проведете събранието по възможност на открито, и при спазване на въведените със Заповед № РД-01-968/26.11.2021 г. на министъра на здравеопазването противоепидемични мерки, като спазване на физическа дистанция от 1,5 м. между лицата, носене на защитна маска за лице, намаляване продължителността на мероприятието като цяло.

# 162
  • София
  • Мнения: 3 972
a_angelov, много благодаря.

# 163
  • Мнения: 203
Ако някой е прекратявал договор с фирма за домоуправителство, нека да даде съвет. По-конкретно за това, че договорът е подписан за 2 години, а са минали едва 6 месеца. По принцип в него няма клауза за евентуални неустоки при преждевременно разтрогване,  но не пречи да си измислят нещо. Нека който има инфо да сподели Simple Smile

# 164
  • Русе
  • Мнения: 5 356
В договорът ви би трябвало да пише как се прекратява. Ако липсват клаузи се прилага ЗЗД - взаимно съгласие, с 1 - месечно предизвестие. Ако е изрично посочено, че не си дължите неустойки - ясно е.
Може да се изтъкне като причина и в случай, че е на лице системно неизпълнение на задълженията им по договора.
Всичко да е надлежно оформено в писмена форма. Вкл. и ОС на ЕС да е по закон.

Общи условия

Активация на акаунт