Вегетарианска тема - 16

  • 32 734
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Забърках тесто в петък вечер за мекици за Събота сутрин. На сутринта нещо вече ми се отядоха,, и сложих тестото на пица във фурната за обяд! Остана и за вечеря, и за днес на обяд.

# 91
  • Мнения: 1 418
Супа от манголд-много листа в градината..
Миш маш
Яйца по панагюрски
Печени круши

 Ябълково орехова торта с маскарпоне и карамел-


Тиквени веган понички

# 92
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Арабскинкус кус с масло и сирене за закуска.
Картофено пюре.
Ще сваря боб с лук и моркови. Част от него ще направя на чили, а другата - на салата.
Зелена салата с крутони.
Таратор и млечна салата с много чесън, да борим вирусите.
Мисля и един сладкиш с ябълки и бисквити да направя, дано остане време.

# 93
  • Мнения: 6 017
Бети, тази торта е ве-ли-ко-ле-пна! Браво!
Цял ден вчера я мислех.

От мен дне предложения  - за супа и смути.

Две рецепти с любими сезонни зеленчуци - супа от карфиол и смути …  магданоз + видео



# 94
  • Мнения: 508
Здравейте имам ябълки и тиква дайте идеи ,но да е без захар,брашно и яйца и да не е пържено  снощи си правих печена тиква и печени ябълки с канела и орехи  .Приемам всякакви идеи нещо нищо немога да измисля с моят начин на хранене .Благодаря ви.

# 95
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тиквата може настъргана на едро като пататник; сварена и на крем

Правих зеленчуци в уока с пушено тофу
Бананови панкейкс
Яйчена салата
Зелена салата
За днес нямам вечеря, още не съм я измислила.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 832
Крем супа от тиква, картофи, морков, чесън, джинджифил, по рецепта е с течна сметана, но аз не ям млечни и яйца затова без сметана или червена леща, морков, чесън и тиква на крем супа.
Сладкиш от банан, чия, кокосови стърготини или брашно, сок от 1/2 лимон/или цял лайм, кокосово мляко или кокосова вода, някакви други сушени плодове без захар накиснати във вода /правила съм с череши и боровинки/, орехи, кокосово масло и брашно от елда. Да стане гъсто тесто /достаа по-гъсто от сместа за обикновен кекс/, бакплувер. Отгоре може да се наредят ябълки, като ветрило.
Тиквенек или щтрудел, тези не стават, забравих, че не трябва да има брашно.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 08:23 от verabel

# 97
  • Мнения: 1 076
В нас вчера имаше гости, бях направила огромна доза тесто за пица и всеки си редеше пици по негов вкус.
Освен пиците, имаше още:
Салата от спанак, цвекло, лук и сирене
Картофена салата
Хумус
Салата фусили с песто, маслини и чери домати
Салата китайско зеле и моркови
Апетитка с тиквички
Морковен сладкиш
Вероятно и друго, но сега това се сещам 😁

Днес варих за обяд крем супа от жълта леща, пащърнак и лук. Накрая добавих соево кисело мляко и лимон. Много свежо става.
За вечеря пак пица. Имаше още тесто 🙂

За утре никаква идея. Имам за използване китайско зеле 2бр и една мрежичка брюкселско зеле. Да ви хрумва нещо с някое от двете? Приемам с радост идеи.
Може би едно ким чи ще направя с едната зелка, но много мирише кухнята от него, та се чудя.

# 98
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Брюкселското зеле го обичам запържено и после леко задушено, подправено с лимон. Или в сос от сметана и синьо сирене.
Уви от години не ми понася...

Китайското зеле на японски пици.

Аз правих картофена яхния де люкс: с чушка, морков и зелен фасул.

# 99
  • Мнения: 9 903
Брюкселското зеле - печено. Разрязвам на половинки, мариновам в балсамико-зехтин-сол за час, и пека.

# 100
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Брюкселското зеле - печено. Разрязвам на половинки, мариновам в балсамико-зехтин-сол за час, и пека.

Моята рецепта е подобна. Разрязаните на две зелчици поливам обилно със зехтин, сол, черен и червен пипер, чесън на прах. После нареждам с “дупето” нагоре на хартия за печене и пека на силна фурна. Обръщам по някое време. Стават един път.
 
Днес салата от печени чушки пак и отново. И препечени филийки с шарена сол + сирене за болно детенце.

# 101
  • Мнения: 6 017
Здравейте имам ябълки и тиква дайте идеи ,но да е без захар,брашно и яйца и да не е пържено  снощи си правих печена тиква и печени ябълки с канела и орехи  .Приемам всякакви идеи нещо нищо немога да измисля с моят начин на хранене .Благодаря ви.

Предлагам ти само няколко. В блога имам страшно много, но не мога да изброя всички.

Крем супа с боб и тиква - без млечни и яйца

Веган тиквен сладкиш с какаова заливка

Тиквено - кокосов крем

Супа от тиква, кус - кус и червена леща

# 102
  • Мнения: 1 076
Запеках брюкселското зеле с баласамико, олио и сол, харесахме го, благодаря!

Поредна пица с последния остатък тесто.
Крем супа от тиквички, два картофа и смес зелении от градината.
Боб яхния
Качамак

Утре никаква идея..

# 103
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Зеленчукова супа с овесени ядки
Мисо супа със зеленчуци и яйце
Мини пици
Пържени картофи
Паста с доматен сос

За утре и аз незнам, трябва да напазарувам.

# 104
  • Мнения: 1 418
Здравейте имам ябълки и тиква дайте идеи ,но да е без захар,брашно и яйца и да не е пържено  снощи си правих печена тиква и печени ябълки с канела и орехи  .Приемам всякакви идеи нещо нищо немога да измисля с моят начин на хранене .Благодаря ви.

Гъсто пюре от ябълки с канела, може с разбита сметана
Пълнени ябълки с орехи, канела
Печена тиква с ориз и мляко
Чипс от ябълки

Ризото
Печени сладки картофи
Супа от картофи и праз
Мляко с ориз- не бях правила векове този десерт
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
Печени круши с кленов сироп и тонка боб

Общи условия

Активация на акаунт