Вегетарианска тема - 16

  • 32 729
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
asyalein, аз търся идеи за сандвичи за междучасието в дните, когато се прибира вкъщи за обяд към 13:30. Закусва в 06:30 и само на плод и зеленчук не може да изкара до обяда. Затова ми трябват неща, които не се разпадат прекалено лесно (с маслини се справя без загуби Simple Smile) и се ядат на крак. Simple Smile Утре ще купя крема сирене, оранжев кашкавал Laughing, кисели краставички, фъстъчено масло... и каквото друго видя в магазина.

Благодаря ви за идеите.

На обяд имаше таратор и палачинки с бананово брашно. Вечерята ще я мисля като дойде време. Laughing
Вчера суших круши и днес вече ги няма. Заредих нова доза. Сложих и банан за проба. Овалях парченцата в кокосово олио и се надявам да стане хрупкав чипс като купения. Grin

# 76
  • Мнения: 1 179
asyalein

На обяд имаше таратор и палачинки с бананово брашно. Вечерята ще я мисля като дойде време. Laughing
Вчера суших круши и днес вече ги няма. Заредих нова доза. Сложих и банан за проба. Овалях парченцата в кокосово олио и се надявам да стане хрупкав чипс като купения. Grin

И аз така суша бананите - намазани с кокосово олио и никога не стават хрупкави, а са по-скоро меки, като бонбони. Вероятно тези от магазина ги пекат/сушат на висока температура? Не знам. Аз суша на макс. 56 градуса C.

# 77
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Габриела, не участваш в дискусиите в темата, само си пускаш линковете за трафик към сайта. ОК, няма лошо. Но ако може без свински бекон във вегетарианската тема. 😅

Не участвам, но чета!
Скрит текст:
Споделям рецепти за вдъхновение.

Сочен сладкиш с ябълки и фурми а ла Шула Модан
тогава моля пишете на модераторите да махнат поста тарталети! Не са за тази тема!

Преди малко направих разядка - в белндъра домати, нарязах праз и поръсих със сирене. Аз ще го ям това с царевичен чипс, а мм не иска и има сирене, маслини, салата и лютеница.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 247
Бадемови мъфини
Карфиолена супа с фиде
Варени яйца
Бурито с плънка от пасиран нахут и наситно нарязани чушки краставица тофу лук настърган морков паста каламата .

# 79
  • Мнения: 1 076
Овесена каша от предната вечер с настъргана на ситно ябълка, канела и стафиди. Много вкусно и сочно беше, като щрудел в купа
Зимна яхния с праз, зеле, целина, моркови, картофи, бакла и червен боб. Мислех да сложа отгоре и запържени кубчета пушено тофу, но ме домързя. 😁
Вечерята беше тофу Болонезе (отново)

# 80
  • София
  • Мнения: 4 305
Това тофу болонезе звучи много хубаво Simple Smile. Тук ухае на къри, та пушек се вдига! Братовчеди са ни индийците наистина...
 
Утрешната закуска ще са митчета (как им казвате, сиренки? в Пловдив едни тестени закуски са точно "митче") с чушка, куркума и бяло сирене.
Спаначена крем супа за основните хранения.
Тиквата ще я видя каква е.
Седмичните сладки ще са от леко посварена червена леща, слънчоглед и шоколад - тип кукис.

# 81
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз правих червена леща с доста чушки и ананас. Добре стана.
За детето катми
Имам още чушки и се чудя какво да ги правя....

Синьо, крекери, мъфини, разни сладки с плод (банан, ябълка) или зеленчук (морков). Също енергийни топчета от овесени ядки, семки,ядки,фурми, кокосово масло и какао. Моят яде само käsebrot или с мед или моят вариант на Нутела (свежо сирене, Zuckerrübensirup и какао).

# 82
  • Мнения: 9 903
Направих за пръв път вкъщи мутабел. Много хубаво, малкият много обича, а не съм се сещала да му правя. Само сусамовата паста не трябва да е много, че се губи вкуса на патладжана и заприличва на хумус.
И само един патладжан сложих, с 2 ще е ок.

# 83
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Ася, аз на чушки напоследък не мога да се отям. Преди малко купих 6 големи, слагам да ги изпека и ги оравя на салата с много чесън и магданоз. Като си сложа вътре и крутони и се наяждам с кеф. Ако има и малко сиренце ммммм.  
Днес набързо - броколи и моркови на тиган; гъби с масло - пак на тиган. Салата айсберг, настъргани моркови и зеле, авокадо.
Ходих днес  да пазарувам и се втрещих от промяната на цените; не знам как ще се кара с тези невероятни 20-30-40-50 процентни увеличения за седмица. Ужас, и при вас ли е така???

# 84
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ирка, аз недолюбвам чушки, тези големите са и едни безвкусни.... затова ги готвя с нещо друго, да ги поскрия.

Тук казват, че цените са се вдигнали, но не ми се вижда драстично. Някои неща са поскъпнали повече, купувам нещо друго просто.

# 85
  • Мнения: 1 418
Bleu, моите деца много обичаха принцеси с яйце и сирене, питки Добруджанки, и солени мъфини

Салата от листа на дребни салатки с маслини и черита. Все още имам от градината и много им се радваме.
Сарми от манголд отново
Супа от целина
Сурови орехи- влажни, някои още в млечна зрялост, не мога да спра да ги ям
Картофени кюфтета
Френска лучена пак
Печен чесън със зехтин
Всеки път се прибирам от село с една торба круши и освен, че ги ядем пресни и в мюсли купите пека два пъти седмично по една тава. Пристрастени сме...
Направих и тези Озахарени круши



Салата от зелен печен пипер с орехово песто

# 86
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Ами всичко поскъпна, ужасно много. И интересно за някои неща - хем цените увеличени, хем грамажа намален. А сега, де??? 🤔🤔🤔

# 87
  • София
  • Мнения: 5 247
Ето моят опит за гювече в йенски съд

Сложих тиквички, морков, лук , червена чушка, грах, броколи, домат, козе сирене и яйце. Подправки- червен пипер, индийско орехче, сол, магданоз. Малко прекалих с водата. Следващият път без вода.

# 88
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз вода не слагам, зеленчуците си пускат.
Аз запържвам лук и гъби в тигана, слагам подправки, домати, като поизврат, чуквам яйцата слагам яйцето и запичам. Понякога не запичам, ако бързам.

Днес варих зелен фасул, салата айсберг и пържени картофи.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 247
Ася, пускат зеленчуците, да, ама четох някаква рецепта и я следвах.
Гъбки също ми се иска да сготвя, ама пуста му диета на ММ, още не смея.

Общи условия

Активация на акаунт