Hercai/Вятърничав по ATV/Diema Family и Нови проекти на актьорите Тема 14

  • 40 120
  • 746
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 135
"Lasciate ogne speranza, voice ch'entrate!" или "О, вий, прекрачаващи този праг /тема/ надежда вие всяка оставете!"


..... прилича ми на запушване на устите инстаграмски....

Жалко!

# 361
  • Мнения: 1 544
Здравейте момичета ,
Много жалко Pink Dress, много жалко....
Аз ще замълча .....отново ми се развали настроението....

Но, ще си пусна  от нашите си красоти...





# 362
  • Мнения: 3 665
Я, Санда се появи! Айкъне, Айкъне, хич пък да не ти отива Санда, друго си е Ебруша да гушнеш, но...не ни слушаш нас!

# 363
  • Мнения: 7 202
Pink Dress, първо благодаря, че ме редува, за да мога да завърша сутрешните терзания... Симките са много хубави. И ще напиша само едно нещо, което прочетох, на което се смях, но пък е съвършено вярно. По повод тези размени на снимки една мацка беше написала, че Акън и Ебру си играят на пинг- понг. Сега чакам да видя поредната доза отговор, честно вече даже се забавлявам. И ако си мислите, че тази размяна на фотоси е за нас феновете, жестоко се лъжем, това го правят от инат един за друг.

Аз си продължавам с преговора на Вятъра, Миран и Рейян наистина ме вълнуват много повече...

В кухнята на Шадоулу, непосредствено преди пристигането на Азизе



-   Ей Богу, във възторг съм от всички вас.Драмите, които стават в този конак ги няма дори в турските филми… Но вие все намирате за какво да се смеете. Браво! Ще се смееш разбира се, Зехра. Аз се деля на две части, но не става… Но ти поплачеш в два ъгъла и пак успя да пуснеш дъщеря си в този конак. Бог знае, сигурно пак планирате сватба. Хайде, с теб ще организираме хубава вечер на къната… В края на вечерта, дъщеря ти пак ще скочи на коня си и ще замине. Каквото и да е, цялото семейство свикнахме с къната.
-   Хандан!
-   Мамо! Мамо! Кака я няма никъде!
-   Как така я няма?
-   Няма я.
-   Добре дошли на заупокойната молитва. Не, майко, дъщеря ти обича вълнението, личи си.




-   Шадоулу!
-   Аз не ти ли казах, да не правиш и крачка в този конак? Каква отрова си дошла да излееш пак рано сутринта?
-   Една седмица, Насух.
-   Какви ги дрънкаш, Азизе?
-   Само след една седмица… Ще искаш разрешението ми, за да влезеш в този конак. Но аз не съм като теб.няма да се отнасям като с чужди към хората, които дойдат на вратата ми.
-   Какво говориш с устата, от които никога не сме чули добро нещо, Азизе?
-   Времето, което ти дадох, изтече, Насух. В замяна на дълговете, които ти не успя да платиш, конака, който ти е по скъп от всичко мина на страната на Азизе Асланбей.




-   Казах, че ще ти взема всичко. Този конак е твоето всичко. Ето онова време, е това време, Насух. Не стига, че семейството ти е разбито. Фамилията ти не стигна. Честта не стигна. Взимам ти и огнището.
-   Какво си направила, Азизе?
-   Какво то казах, това направих. Нито по- малко, нито повече. Сега… Имате една седмица, за да се съберете. Освободете конака ми. После правете каквото искате. Заедно с бедите си, ще стоите далеч от Асланбей. Точно тук ти казах, Насух. Кой ще си тръгне от Мидят, без да се оглежда… Казах ти, че ще видиш.



Ако никой не ме редува, ще допълня края на епизода тук в този пост.

# 364
  • Мнения: 1 544
Цвети 🌹
Те, хубаво си подават пинг понка, но не правят сметка нашите глави, как са се отвъртяли, да им следваме топчето....Аааа, ама и аз, като Дени....загрях....
........


# 365
  • Мнения: 7 202
Благодаря, Стели!

Ако, някой намери откъсчето с предложението в колибата, ще помоля да ми го прати, че не го намерих, а то е много чувствено... В тази утрин, изненадите валят една след друга за всички.



-   Защо дойде?
-   Мислеше, че ще те оставя? Мислеше, че щом си тръгна, ще се откажа от теб?
-   Откажи се.
-   Каквото и да съм преживял до днес…
-   Преживях го заради решенията, взети за мен. Отсега нататък няма да позволя на никого да решава за мен. Дори на теб.
-   Ако бях оставила решението на теб…




-   Ела с мен.
-   Миран, какво правиш? Пак ли ме отвличаш?
-   Не, този път не те отвличам. Взимам те с Божието позволение. Ще те върна обратно, обещавам…




-   ...
-   Готова ли си?
-   Мхм. Какво къде дойдохме?




-   Нали казваше… Ще можеш ли от тези развалини да я построиш, сякаш изобщо не е изгаряла? Направих го. За теб. Върнах онова утро, Рейян. Хайде.
-   Направил си я точно същата.
-   Няма нищо, което Миран не може да направи за Рейян.
-   Миран, който направи люлка в небето, може да върне и времето назад.
-   За теб мога да спра и времето, ако поискаш.




-   Но в тази история нещо липсва. Ето така. Вече е там, където трябва да бъде.



-   Хайде. Искаш ли да отвориш?
-   Не ти отвори.
-   Стилът на Миран.




-   Това е роклята, която Ярен скъса. Която ти купи.
-   Толкова много исках да те видя в тази булчинска рокля.
-   …




-   Рейян… Нашата история с теб, свърши точно тук. А сега точно тук ще започне отново. Ако ми позволиш… мога да напиша тази история от самото начало. Ще станеш ли моя жена? Ще се омъжиш ли за мен?
-   ‘’Ще се омъжиш ли за мен?’’

# 366
  • Мнения: 1 544
Благодаря, Стели!

Ако, някой намери откъсчето с предложението в колибата, ще помоля да ми го прати, че не го намерих, а то е много чувствено... В тази утрин, изненадите валят една след друга за всички.



-   Защо дойде?
-   Мислеше, че ще те оставя? Мислеше, че щом си тръгна, ще се откажа от теб?
-   Откажи се.
-   Каквото и да съм преживял до днес…
-   Преживях го заради решенията, взети за мен. Отсега нататък няма да позволя на никого да решава за мен. Дори на теб.
-   Ако бях оставила решението на теб…




-   Ела с мен.
-   Миран, какво правиш? Пак ли ме отвличаш?
-   Не, този път не те отвличам. Взимам те с Божието позволение. Ще те върна обратно, обещавам…




-   ...
-   Готова ли си?
-   Мхм. Какво къде дойдохме?




-   Нали казваше… Ще можеш ли от тези развалини да я построиш, сякаш изобщо не е изгаряла? Направих го. За теб. Върнах онова утро, Рейян. Хайде.
-   Направил си я точно същата.
-   Няма нищо, което Миран не може да направи за Рейян.
-   Миран, който направи люлка в небето, може да върне и времето назад.
-   За теб мога да спра и времето, ако поискаш.




-   Но в тази история нещо липсва. Ето така. Вече е там, където трябва да бъде.



-   Хайде. Искаш ли да отвориш?
-   Не ти отвори.
-   Стилът на Миран.




-   Това е роклята, която Ярен скъса. Която ти купи.
-   Толкова много исках да те видя в тази булчинска рокля.
-   …




-   Рейян… Нашата история с теб, свърши точно тук. А сега точно тук ще започне отново. Ако ми позволиш… мога да напиша тази история от самото начало. Ще станеш ли моя жена? Ще се омъжиш ли за мен?
-   ‘’Ще се омъжиш ли за мен?’’

Изключително приятна утрин.....невероятна изненада.....Почувствах Рейян, като освободена, волна птичка .....след пълното признание на Миран....след, като се убедиха, че и Азат  и Гьонюл са добре.......
Изненадата  на Миран....наистина, всичко беше на макс - отвързването на шалчето..../защо ли си мисля, че беше онова, черното, което тя завърза на люлката......той го намери и стигна до мисълта, че тя го е оставила....за да я спаси.../
Слагането на златното синджирче на крака, въвеждането в обновената колиба, новата, пак съща сватбена рокля.....момчето се, беше погрижило, всичко да започне от самото начало... с твърдото обещание да изтрие, този срамен, както за нея, така и за него момент....
И....."Ще се омъжиш ли за мен?".....
Прекрасен завършек на първи сезон!

Последна редакция: сб, 30 окт 2021, 21:42 от Stella2021

# 367
  • Мнения: 1 837

..... прилича ми на запушване на устите инстаграмски....

Жалко!

Пълен идиот, но вече спрях да се ядосвам защото няма смисъл да си хабя нервите за глупости. Играта която играят вече месеци наред с редуването на различни снимки е толкова прозрачна и тъпа, че няма накъде. Жалко и за двата, че са толкова глупави. PRа им си върши страхотно работата. Всяка седмица нова/нови снимки и винаги с намек към другия, а феновете кълват като луди. Индустрията работи, имената им са навсякъде, парите им се трупат, рекламата  на проекта AkRu е на възможно най-високата точка от развитието си.



Този колаж по безспорен начин показва в какъв театър играят всички.



Това колажче го направих аз преди да знам за новите снимки. Акън и Ебру не са имена, хора както ние ги възприемаме, това са марки, които трябва да бъдат поддържани известни, за да вадят печалби и дивиденти за собствениците си и антуража им. Пред нищо няма да се спрат, за да стигнат върха към който са се устремили. И са безкрайно жалки в използването на личния си живот за постигане на целите си.
Затова харесвам много повече Cagatay Ulusoy. Той пази личния си живот като звяр. Не дава интервюта извън проектите си и не споделя снимки от събитията на които участва лично. За него се пише единствено и само в професионална насоченост. Всички жълтеникави новини са стари или измислени от скучаещи журналисти. Още преди години си е научил урока от споделянето на личен живот. Последното интервю в което изобщо някой си е позволил да му зададе личен въпрос е от 2018 ако не се лъжа. Отговорът беше "това не ви засяга". Таланта и ролите му са достъпни и достатъчни името му да не слиза от устите на хората и от работата на журналистите.

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 10:33 от DeniAra

# 368
  • Мнения: 7 202
Здравейте, в неделя!

Добре дошли в епизод 13. И първи епизод на втори сезон.


Отказа не отказа Миран да се бори за това, което иска. Истината боли, всеки му забива ножове в гърба, но отказване няма, само защото знае какво желае сърцето му...



-   Не.
-   Защо? Защо? Защо езикът ти ми казва ‘’не’’, когато очите ти говорят ‘’да’’? обясни ми това, Рейян.
-   И още питаш, така ли? Ела с мен. Ела. Ела с мен.




-   Виж. Виж тази постеля! Не ме докосвай!
-   Рейян, какво има?
-   Казах, не ме докосвай!
-   Добре. Какво стана, Рейян?
-   Ти постави това легло на моя гроб. Мислех, че ще бъде моето щастие… А стана моя гроб. Като започнем всичко отново, ще мине ли, Миран? Няма да мине! Защото тази болка винаги е тук! Винаги е тук! Питаш ‘’защо’’? ето затова е ‘’не’’.




-   За вътрешната ти борба знам по себе си. Сякаш ще се побъркаш. Част от теб казва ‘’да’’, а другата – ‘’не’’. Ти послушай частта, която казва ‘’да’’. А? Защото, когато не чувах сърцето си, винаги те намирах. И ти ни намери. Кажи ‘’да’’. Стани моя жена. Обещавам ще излекувам твоите рани. Ще те накарам да забравиш всичко, което ти сторих. Давам ти дума. Да, и двамата изгоряхме тук. Но аз изчистих тази пепел. Ако искаш, ще се преродим отново тук. Ще пренапишем нашата приказка.



-   Ти омърси нашата любов. И да искаш, няма да пренапишеш тази приказка.
-   Погледни ме в очите,  Рейян. Права си. Трудно е да повярваш в това, което чуваш. Но очите няма да те излъжат. Виж, аз понасям наказание за това, което направих. Но знай… Няма да позволя нито на теб, нито на себе си, да преживеем тази болка. Стига да ми повярваш.




-   Кой Миран ми казва това? Миран, който ме гледаше в очите с любов? Или Миран, който ми отвори тази рана? Кой ми предлага да му стана жена? Кой си ти, Миран? Кой от тях? Този, който е израснал с омраза и е затворил очи и сърце за всичко? Или този, който е готов да се откаже от отмъщението и е готов да изгради живота си? Отговори. Заради нас. Заради нашия брак, ще се откажеш ли от отмъщението?



-   Рейян, изслушай ме
-   Добре.ще те изслушам. Но, ако ми отговориш на въпроса, тогава ще те изслушам. Виж, не можеш, гледайки ме в очите да кажеш, че се отказваш от отмъщението. Нали? Защото, дори и да се откажеш, г-жа Азизе няма да ти даде да се върнеш от пътя, Миран.




-   Докато не премине твоята омраза, моята болка също няма да утихне.
-   Нека само веднъж. Само веднъж. Ще заглуша тази болка. Обещавам ти, Рейян. Ще те защитя от всички.




-   От всички ще ме защитиш, така ли? А как ще ме защитиш от себе си, Миран? Ще дойде момент, и ти ще станеш съвсем друг човек. Аз мисля, че съм в приказка. Не можеш да задържиш дъха си… а аз не мога да задържа нас в тази приказка. Истината се изправя пред мен като стена. Удряйки се в тези стени, карам всичките ми рани да кървят. Не мога да махна тези стени, Миран. Не мога да престана да слушам гласа на сърцето си, което боли.



-   Рейян. Готов съм да направя всичко, за да задържа двама ни в тази приказка. Готов съм да се откажа от себе си.
-   Не. Не искам душата ти. Стига да се държиш далече. Не бъди повече до мен. Не може да ни има. Между нас има толкова рани. Не можем да пренапишем тази история отново, Миран.
-   Рейян!

# 369
  • Мнения: 1 837


-   Рейян… Нашата история с теб, свърши точно тук. А сега точно тук ще започне отново. Ако ми позволиш… мога да напиша тази история от самото начало. Ще станеш ли моя жена? Ще се омъжиш ли за мен?
-   ‘’Ще се омъжиш ли за мен?’’



На този красив момент подхожда красива песен. Споделям ви оригинала на Sil Baştan Şebnem Ferah





-   Рейян. Готов съм да направя всичко, за да задържа двама ни в тази приказка. Готов съм да се откажа от себе си.
-   Не. Не искам душата ти. Стига да се държиш далече. Не бъди повече до мен. Не може да ни има. Между нас има толкова рани. Не можем да пренапишем тази история отново, Миран.
-   Рейян!


Отказът и тръгването на Рейян са озвучени от тъжна мелодия и текст.



Ако трябва да коментирам този момент, ще кажа, че така и не разбрах защо му отказа. Колкото много пъти да гледам тези моменти, толкова пъти не разбрам обяснението й. Постелята, сърцето й и тинтири минтири. Така или иначе отмъщението не включваше насилие, за да се оправдава с постелята. Тя беше с Миран доброволно, той не я е изнасилвал за да се оправдава с някаква подобна травма. По същия начин не разбрах и обръщането й в следващия епизод. Според мен прие да се омъжи не заради любовта му и желанието му да изкупи вината си, а точно заради Азат и опасността която дебнеше над него. Вярно, че пак беше излъгната в играта на Азизе,  но действително се омъжи за Миран под влияние на играта и натиска на Назан. Ако снахата не беше настояла да се среща с онзи големец и не я беше посочила за пореден път като главна виновница за проблемите на семейството Рейян нямаше да потърси Миран.

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 10:51 от DeniAra

# 370
  • Мнения: 7 202
Дени, благодаря за музикалното оформление. Песните и музиката на сериала са сякаш филм във филма, прекрасно подбрани...

По отношение на отказа, Рейян отказа именно заради това, че той преспа с нея и я изостави, а баба му после я метна на площада, а това направо си граничи с изнасилване и по този начин я осъди на смърт, според техните традиции. А Рейян вярваше в любовта на Миран, но не и в него самия.
Да тя после си призна, че се е съгласила да се омъжи за него, за да не убият него или Азат. Да тя го обичаше, но не се омъжи за него заради любовта и тя впоследствие си призна за причината. Иначе не би престъпила думата на баща си, колкото и да обичаше... Миран пък знаеше, че тя го обича и точно за това не се обиди, само каза, че би било хубаво да знае причината.

Ножовете в гърба на Миран не свършват, забиват ги все по- надълбоко. Отчаянието и разочарованието на Рейян не свършват, но тя си има вярната Мелике, която я подкрепя и нея, и Миран. А Миран остана сам, дори без Фърат, който не може да го разбере, на когото приоритетите са съвсем различни...



-   Не успях. Не успях майко. Не можах да накарам Рейян да ми прости. Каквото и да правих, каквото и да кажех – не стана. Не беше достатъчно отново да ми повярва. Отиде си майко, отиде си. Изтръгна душата ми и си тръгна. Замина си, като ми натисна сърцето. Не мога да дишам без нея. Вече не знам какво да правя. Изгубих си пътя. Не виждам нищо друго, майко. Сега имам нужда от теб много повече от обикновено. Поне да беше до мен. Де да беше до мен.



-   Добре. Няма да се откажа. Обещавам ти, майко. Няма да се откажа от Рейян. Ще направя така, че отново да ми повярва. Ще направя всичко, за да ни задържа в тази приказка. От всичко ще се откажа… Но от Рейян няма да се откажа.





-   Няма да позволя така да ме оставиш, Рейян. Няма да се откажа от теб. Гюл?
-   Г-жо Гюл, какво правиш тук? Погледни ме. Плачеш ли?




-   Аз съм ти обидена.
-   Защо си ми обидена?
-   Ти не ме обичаш. И кака не обичаш. Ако ни обичаше, нямаше да ни вземеш дома. Къде ще спим сега?
-   Не съм го взел. Няма да го взема. Няма да направя такова нещо.




-   Не лъжи, Миран! Дойде онази жена с черните очи и каза да се махаме оттук. Дядо се ядоса много. А батко Азат каза, че Миран е направил това. Ти имаш лошо сърце, Миран!
-   Г-жо Гюл, нима искам с теб, или с кака ти да се случи нещо лошо? Ти не ми ли вярваш?
-   Вярвам ти. Но дядо, татко, никой не вярва. Сега всички ще крещят на кака, а тя ще плаче. Кака не трябваше повече да плаче, Миран.




-   Няма да плаче повече. Обещавам ти. Оттук нататък на никого няма да позволя да разстройва сестра ти. Всичко ще оправя.
-   И кога?
-   В най- близко време.






-   …
-   Помислих, че е минало… За първи път ми стана толкова странно и толкова зле, Мелике.
-   Как така странно?
-   Не знам. Сякаш ще се връщам в онзи момент всеки път, когато Миран ме докосва. Сякаш съм заседнала в този момент и няма да изляза.
-   Но след тези лоши дни, вие преживяхте и прекрасни дни. Както се почувства в безопасност с него в Урфа. Както се вълнуваше, когато ти държеше ръката. Ти го каза.

-   …
-   Агънцето ми, това ще мине. Дай малко време и на себе си, и на него. А? ще видиш, когато бъдете заедно, всичко ще бъде като преди. Може да се сгрееш. Да забравиш това утро.
-   … Сякаш са малко всички болки, които преживяхме, а и без дом останахме.
-   Добре, но Миран няма вина за това. Може дори да не знае бедничкият. Тази негова баба…
-   Тази жена винаги ще бъде в живота на Миран. Когато Миран възстанови нещо, тя ще го руши, а ние ще оставаме под него. Когато помисля да му дам шанс, всичко се превръща в рана, Мелике. Не само за нас, но и за цялото семейство.
-   Добре. Права си, агънце. Но според мен, помисли още веднъж.
-   Миран няма сили да спре баба си. Когато погледна в очите му, виждам огромна тъмна яма. В дъното спи приказка, създадена от лъжи. Как мога да бъда сигурна, че няма да се събуди някога и няма да поиска да види слънчева светлина? Миран мисли, че единствената истина в живота му е тази, която баба му е разказала като приказка.
-   Добре. Тогава ти му разкажи нова приказка. Накарай го да повярва в нея. Не може ли? А? сами напишете своята приказка, сестричке…

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 12:00 от cvetansk

# 371
  • Мнения: 3 665
Не ми се говори по тази тема, но Миран си извърши престъпление спрямо Реян!
Излъга я, подведе я, уж сватба, а то едно голямо нищо, намесата на бабата в отмъщението, изхвърляйки я полугола на мъжете в Мидият, боя на дядото заради проваления и брак, все неща за които Миран е виновен. Лепна и клеймо на уличница, а нали знаете като жени, че това почти не се преглъща! Все пак тук по тези географски ширини, момите са с морал, а не разюздени западноевропейки и американки, които се чудят как да преспят с някой хубавец.
Тя си имаше чисти и невинни мечти, беше мило и добронамерено девойче, не заслужаваше така да постъпи никой с нейната крехка душа!

# 372
  • Мнения: 1 837
Ето откъде идва разминаването в мислите ни. Две от нас посочват, че Рейян е хвърлена на мъжете в Мидият. А аз мисля, че изхвърлянето на площада е знак за мъже и жени. Отмъстено е.....И все пак не я изхвърля Миран, а бабата, демек жена. Не знам как да го обясня по друг начин. Жена изхвърля жена. Ако Миран я беше изхвърлил посланието щеше да е към мъжете "аз минах, сега сте вие". В изхвърлянето от жена посланието е "силата е в нас, отмъстихме".
Затова в мислите си никога не свързвам изоставянето в сутринта след първата "брачна" нощ и изхвърлянето на площада. Сиреч действието на Миран го приемам различно от това на Азизе.

# 373
  • Мнения: 1 544
Здравейте момичета, в неделният ден!
В момента, нямам време да пиша,  по-
късно ще го направя.
Влизам, само да честитим Рожденият ден на Айда Аксел. Днес навършвала 59 години. Да е здрава, щастлива и да има още много творчески успехи и в годините напред. 🍀🌹


# 374
  • Мнения: 3 665
DeniAra, ако Миран не я беше изоставил, а беше  останал с нея в колибата, бабата щеше ли да я напъха в колата и да я изхвърли на площада - полугола, след първа брачна нощ!? Не!
За мен, е права да е сърдита на Миран, защото тя го харесваше, обичаше и в негово лице видя бъдещето си, далеч по - хубаво от къщата на Шадоуло и злия дядо- бияч! Не заслужаваше такова отношение!

Общи условия

Активация на акаунт