Коледни и новогодишни идеи и декорации - 2021 г.

  • 114 717
  • 1 567
  •   1
Отговори
# 1 230
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
Туна, много се смях с твоя помощник! Много е сладка Simple Smile
marie_curie - елхата ти е разкошна, аз никога не мога да направя такава украса, а много харесвам Simple Smile
Много хубави снимки сте показали момичета!

# 1 231
  • Мнения: 11 560
Ей, това котките са уникални гадинки! Безпогрешно разпознават къде ще пречат най-много и там се разполагат...


Но пък котките сами по себе си са чудесна декорация за всеки дом. Simple Smile Много хубава маца. Heart
Ние тази година за първи път ще посрещаме Коледа с коте и още не мога дори да измисля къде да позиционирам елхата, тъй като нашият е голям хулиганин.

# 1 232
  • Мнения: 3 285
Момичета, имате страхотни елхи, отдавна мечтая за такава, но ММ не е много желаещ коледна украса и караме с една мъничка 80 см от 12 години Simple Smile с двегодишно и елхата си стои на остъклена тераса, ще й махаме от прозореца, за да не даде жертва и някой зъб и топка Simple Smile

# 1 233
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443
Благодаря от името на моята разглезена дебеланка!

precious, ако това му е първата Коледа и е още малък, аз бих си купила евтини пластмасови играчки за елхата, опазване няма да има

# 1 234
  • Мнения: 1 632
Момичета, и аз официално съм готова с украсата. (Чакам си само лешникотрошача от Sinsay).




# 1 235
  • Мнения: 18 576
Помня още първите ни години с котките докато още бяха палави и активни, мазало беше. Елхата се пренареждаше по 30 пъти на ден. После същото с детето. Сега се кротнаха едната на над 10 годишна, котарака на 6 години само спят и ядат и не мърдат нищо не ги впечатлява. Детето вече почти не пипа. За мен е рай. Аз много се изнервям и мрязя да ми е разместена украсата.
Най-накрая спокойствие. И недокосната елха. 😆
Димитрова и моя не е споделя манията ми, но хич не го и питам.
Само казвам, че искам елха и точка.
Я го потормози ТМ, щом толкова я искаш да не се помайва ами да взима.
Онзи ден ни останаха очите в една бяла.
Ама ме погледна лошо, направо ми прочете мислите и директно ме отряза.
Не съм срещала досега мъж коледен манияк, но може и да има. Миналата година в конкурса участваха и муже.

# 1 236
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не съм снимала всичко, само масата и венеца от вчера. Честит първи адвент! Simple Smile

Копирам мнението от темата с масите. Simple Smile

При нас вчера беше първи адвент. Едвам успях да направя венеца - никъде нямаше клончета по магазините Flushed, пускат ги от другата седмица, когато всички вече ще сме готови. На всички близки вериги гледах сайтовете - нищо... Голяма излагация! Бяхме обаче да си купим елха и там продавачът ми предложи да ми опакова и окастрени клонки от елхиет, които опаковат и воала!, намериха се клонки.

Та показвам първата тазгодишна коледна маса и се похвалвам с нова маса и столове на май няма месец. Simple Smile

Нещо ми липсва все още, нещо текстилно в средата, но след като от два дни украсявам къщата, нямах сили за повече. Simple Smile









Попринцип не качвам храна тук, но този път съвсем случайно така се получи, че менюто е в абсолютно същите цветове на аранжировката. Просто исках да спретна нещо набързо, след като употребих неделята в украсяване. Simple Smile Та, спанак с чери домати и риган, козе сирене с мед, орехи и мащерка и две сухарчета (хлябът е готов, от магазина).



Не съм успяла да наснимам още всичко, предстоят снимки идните дни. Simple Smile

# 1 237
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 231
Знам,че темата е за Коледни украси, извадих ги, но...
Единодушно решихме, че зимата е след есента, та тази седмица ще е есен-другата вече ще е зима. Grinning да си знаят реда.
Blush довечера ще е със светлинки


# 1 238
  • Пловдив
  • Мнения: 68
Момичета поздравления за красивите украси, всяка една от вас е вложила много старание. Коледният дух се усеща навсякъде. Ще следя с интерес за още идеи

# 1 239
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 395
Не съм срещала досега мъж коледен манияк, но може и да има. Миналата година в конкурса участваха и муже.
Моя е такъв, даже повече от мен Smile

# 1 240
  • Мнения: 2 447
В тази група ли някой търсеше дървени кухни от Лидъл?
Тази сутрин видях, че са ги пуснали ( във Варна)

# 1 241
  • София
  • Мнения: 2 458
Дами, не знам какво да кажа. Снимките, които се показвате тук са като приготвени за списание за дизайн. 😍

А нали сте чували израза "накичен като коледна елха"? Сигурно някой е гледал моята елха, когато го е употребил. 🤣

Всякакви чудесии накачури малката отгоре, всякакви цветове, изработвани от децата украси през годините, малки плюшени играчки с коледни шапки, чорапчета за камина, изящни кристални играчки, редом до картонени, плетени и дървени такива, стари руски лампички - шишарки и нови китайски такива... Изобщо... Накичена е като... Ами като коледна елха 🎄😂

Много исках тематична елха, но явно докато не порасне малката, все ще е такава - кичозна, но пък направена с много еуфория и щастие.

За да не е само приказки, показвам Коледния календар, който една сръчна дама ми изплете и който още утре ще започне да радва голямата щерка.

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 11:29 от Илит

# 1 242
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Малко закъснях, но добро утро с кафе в коледна чаша и шпекулациус (готови немски коледни бисквитки с канела)!



Използвах една дупчица между срещите, за да наснимам двете бани. Друг път правя коледната гора в едната баня, а в другата е друга украса, но сега реших да разделя гирата на две. 😊 За жалост, това, което имаше по каталог в Джъмбо, не го намерих на място, исках да добавя един таралеж, но нищо, догодина. 😊

Ето я малката баня, добавих малките зелени елхички като нов елемент и тази година теренът е планински. 😊



Ето и в голямата баня – тук е по-голямата гора:





А тези хубавци решиха и те да украсяват елха и се чудят зелената ли да сложат, бялата ли 😊:



Илит, и календарът, и елхата са чудесни! Весело е у вас. Simple Smile

Добри, добра идея за смяната на сезоните, на мен щеше също да ми е странно да празнувам Коледа на топло, но знам, че концепцията има фенове. Simple Smile

# 1 243
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 231
тя коледата ще си дойде независимо от палмите и 35-те градуса вчера и днес.
Simple Smile важното беше ние да се подготвим психически. Simple Smile иначе съм извадила декорациите. Simple Smile малко врем на машината ми трябва за новата покривка, иначе сме горе-долу готови.
ще докупувам ако намеря нещо интересно или поне малко подходящо.

# 1 244
  • Мнения: 240
тя коледата ще си дойде независимо от палмите и 35-те градуса вчера и днес.
Simple Smile важното беше ние да се подготвим психически. Simple Smile иначе съм извадила декорациите. Simple Smile малко врем на машината ми трябва за новата покривка, иначе сме горе-долу готови.
ще докупувам ако намеря нещо интересно или поне малко подходящо.
Не е важно къде си и на  колко градуса посрещаш Коледа! Душевното състояние, твоето и това на близките е ключът.
Подготовката, която е от любов към другите, желанието да ги изненадаш, да ги зарадваш, да видиш усмивките им - това е магията на Коледа.

Общи условия

Активация на акаунт