Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа ... през октомври

  • 83 735
  • 2 723
  •   1
Отговори
# 2 445
  • Мнения: 12 169
Фил, не пиша за лайкове.
Написаното е далеч от лайк, но близо в тая държава.

# 2 446
  • France
  • Мнения: 13 153
Знам
Няма как да ми харесва положението Confused Не, че не беше предвидимо. Дори "закъсня" с 2-3 седмици според моите предвиждания. А мерките са... безнадеждно закъсняли. Не разбирам как е възможно след като в България идва с месеци по-късно от при всички останали.

# 2 447
  • Мнения: 5 782
Точно, Карамел! Денят на Не!
Специално за Карамел
Скрит текст:
Малко преди три сутринта на 28 октомври 1940 година италианският посланик Емануеле Грация предава лично на тогавашния гръцки първи министър Йоанис Метаксас в къщата му в Кифися телеграма с ултиматум от италианското правителство да позволи на италианската войска да премине границата и да навлезе в Гърция,както и да даде достъп до всички ключови пристанища, летища и т.н. за да улесни достъпа им до Африка. Метаксас прочита с треперещи ръце телеграмата и отговаря на чист френски, който тогава е бил официалният дипломатически език Alors, c'est la guerre! - Това значи война!
Отговорът му всъщност е отговор на целият гръцки народ и е отразен в медиите като едно Не (Όχι) на нацистите! Официално тогава Гърция влиза във втората световна воина и започва гръцко-италянската война!

Последна редакция: пт, 29 окт 2021, 00:06 от Sissy

# 2 448
  • Мнения: 12 241
Фил, все се каня да те питам и забравям. Как е татко ти?

# 2 449
  • Мнения: 2 170
Благодаря, Сис! Само веднъж ми се е случило да съм там на Охи ден и то си заминавахме тогава. Впечатленията ми са само от колата. Помня множество хора, празнично облечени, залели улиците на градовете, през които минавахме. Групи облечени с национални носии,  деца с балони. Изглеждаше ми много интересно и вълнуващо. Обещах си да се върна на този ден и да го прекарам там, за да усетя празника. За жалост, следващата година вече, светът  беше казал твърдо "ОХИ" на нормалността...

# 2 450
  • Мнения: 5 782
Честно казано аз не обичам навалиците! Избягвам подобни празници и обикновено съм си в къщи, затова нямам и снимки. Щеше ми се да съм по-екстровертна личност ...

# 2 451
  • Мнения: 12 241
Хубав петък!

# 2 452
  • Мнения: 276
Добро утро, сладурки! Петък е - ура! Притеснено ми е, че детето ще е само вкъщи цял ден, но мисля, че ще се оправи с ДО.
Мерси за кафенето,  Кло.
Спорен ден!

# 2 453
  • Мнения: 10 974
Добрютру!

И днес може и да видим слънце. И уикенда сигурно ще се скрие.

С тая пандемия отмяната на смяната на времето нямаше шанс, та сега пак. А така се надявах, че от 2021 поне това ще ни е спестено.

# 2 454
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 126
Добро утро!
Все едно вися в безтегловност, карам ден за ден, ставаме сутрин, здрави сме, уж. Страх ме е да правя планове за каквото и да било, вцепенена съм, и просто чакам. Може би наистина нещата никога няма да са като преди, и със живота, които живеехме е свършено...  Sad

# 2 455
  • Мнения: X
Може би наистина нещата никога няма да са като преди, и със живота, които живеехме е свършено...  Sad
Свършено е, да. Поне за близките 1-2 десетлетия.

# 2 456
  • Пловдив
  • Мнения: 40 961
Начи...тая апатия наистина е заразна...Бавно и лепкаво ни обгръща Head Band  не е ок да се предаваме! Не! Твърде рано е!
Прегръдка за всички, че и аз имам нужда!

И май е време за закуска Simple Smile

# 2 457
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 300


Студено ми е отвътре.
Вчера срещнах стара гобленарска дружка. Разпръснахме се по света, случайно и за клатко се оказахме в София по едно и също време. Споделяхме, обсъждахме... И макар да не бяхме на едно мнение по наболелите въпроси в никой момент никоя не нагруби другата, не я порица за позицията, не се опита да налага мнение...
Разделихме се както се срещнахме - с топли чувства.
Толкова ли е трудно да не се надскачаме и във форума?

# 2 458
  • Пловдив
  • Мнения: 40 961
За какво надскачане говориш Добри?

# 2 459
  • София
  • Мнения: 14 128
Янче, на около слагам аз в тиквата, но не съм оравила с гадулки. С тези с дебелата кора, за да може да се свари и да се запази формата.
Добри, когато има сериозни неразбирателства, аз се дистанцирам. Не мога да имам такива приятели.

Общи условия

Активация на акаунт