Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 32

  • 30 563
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 58
Здравейте момичета, родих миналата седмица и още докато бях в болницата кърмата ми се беше доста засилила. Гърдите си ми бяха доста наляти, така ако може да се каже. Като се навеждах, направо си капеше. Сега се прибрахме у дома и настъпи промяна. Сякаш намаля много, омекнаха гърдите и си ги чувствам доста празни. Даже и с помпа пробвам, и изкарвам доста по малко отколкото, като съм цедила в болницата.  Дайте съвет, на какво може да се дължи и как да стимулирам?

# 301
  • Мнения: 4 856
Стимулирате като слагате бебето на гърда често, поне по 10-14 пъти на ден. По-добро стимулиране няма 🙂

# 302
  • Мнения: 2 000
Нормално е това, регулират се количествата в зависимост нуждите на бебето.
Не е нужно да цедите, има вероятност да предизвикате хиперлактация. Бебето е достатъчна стимулация.

# 303
  • Мнения: 6 791
След раждането гърдите се препълват. Сама сте усетила как текат, тоест имате кърма в излишък. Нормално е да се настроят според бебето и неговите нужди. Не е необходимо да цедите напразно и да пиете каквото и да било. Единствено да кърмите бебето си редовно, без да позволявате интервал по-дълъг от 4 часа. Това, което цедите и си мислите, че усещате не е показателно за количествата мляко. Ако след сукане бебето е спокойно, имате достатъчно, което на този етап са около 30-60 мл. Предлагайте двете гърди и вярвайте в себе си и бебето. Не влизайте в капана "нямам достатъчно", защото не цедя еди колко си.

# 304
  • Мнения: 5 234
Здравейте.
Трансметил и легалон съвместими ли са с кърменето?

# 305
  • Мнения: 7 776
Активната съставка на трансметил http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/ademetionine/product/ съвместим е и легалон, е ектракт от бял трън, който също е съвместим, дори може да окаже повишаващо кърмата действие http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/milk-thistle/product/

# 306
  • Мнения: 5 234
Много благодаря! Flowers Tulip

# 307
  • Мнения: 241
Здравейте😊
Бебка е на 22 дни, кърмим се, но имаме доста трудности. С разранени зърна съм, много трудно засуква.Зърната ми са по-големи и плоски и засукването е голяма мъка. Пробвах с протектори,нямаше разлика. Имах среща с консултант, на теория знам какво трябва да правя, но не ми се получава с малката. Иначе се храни, но първата минута като захапе много боли. Кърмя я на поискване,обикновено суче няколко минути и заспива,след побутване суче пак няколко пъти и пак заспива и така до безкрай..Притеснявам се дали успява да се нахрани така. Имах и запушване, вдигнах висока температура. Не смятам да се отказвам от кърменето, но почнах да се отчайвам дали ще може да засуче хубаво някога и да няма болка.
Имам болки и когато стане време да яде, явно от пълненето на гърдите. Кога се очаква да се регулира кърмата и да спрат и те?
Приемам всякакви съвети 😊
Респект към всички кърмещи мами, аз лично не очаквах да е толкова трудно.

# 308
  • Мнения: 4 856
Не мога да помогна със съвети, не съм специалист, но имах почти същите проблеми в началото и някак постепенно всичко се нареди от само себе си.
За болките в зърното, пробвахте ли да стиснете гърда преди да засуче? Така ще може по-дълбоко да засуче, а не само зърното, но предполагам, че това вече сте го обсъдили с консултанта. При мен беше абсолютно същото, идеше ми да плача и викам в първата минута, но след това болката спираше. Детето вече стана на годинка и отдавна съм забравила за тази болка, но трябва да поработите върху засукването, явно не е правилно. Проверено ли е за къса юздичка? Мажете с Лансинох или друг подобен крем, на мен доста ми помагаше.
За препълването, може да слагате бебето по-често да суче, не знам какво имате предвид "когато стане време за хранене", колко често е това? Ако ви е много дискомфортно, но бебето не е гладно, може съвсем леко да изцедите с помпа или на ръка, колкото да облекчите. Още сте в самото начало, с времето ще се регулират количествата и ще спре това препълване.
А дали хапва достатъчно, по колко напишкани и наакани памперси има? Скоро ви предстои консултацията на един месец и ще се види дали добре наддава.
Успех!

# 309
  • Мнения: 241
Мерси за съветите!
Кърмя я на поискване, всеки път различно. Обикновено вечер суче доста често, случвало ми се е и през 30 минути да иска. Но през деня прави по-големи паузи и ако минат 2 макс 3 часа от предното кърмене гърдите почват да ме болят и да се втвърдяват.
След една такава голяма пауза едната вечер/6 часа.. / нито бебето се събуди, нито аз ии сутринта бях със запушване и почти 39 градуса температура. Сега гледам ако спи повече да я будя, което също не знам дали е правилно.
Имам чувство, че нищо не правя както трябва, а много искам да кърмя.
Засукването определено не е както трябва, усещам как смуче плитко. Помагам и, както ми показа консултантката, буквално натъпквам зърното и част от ареолата ама тази малка устичка не може да ги побере 😅😅
Надявам се скоро да се наредят нещата.

# 310
  • Мнения: 6 791
Все едно описваш мен с първото ми дете. Брутални рагади си бях докарала, не можех да схвана цаката как да я накарам да засуче, като засучеше и все едно ме биеше ток, такава болка беше, също направих запушвания и вдигнах 39 градуса.
Накратко, трябва да коригираш позата. Гледай клипчета е ютюб, викай консултанта пак, пробвай различни пози. Не се мъчи да набуташ ти зърно и ареола, приближи бебето, с коремче в твоето и му позволи да засуче само, ако боли, сложи нежно кутре в края на устата и пробвайте пак. Мажи зърната с Лансинох, стой с голи гърди, ако имаш такава възможност, на въздух, без да опират в дрехи, помага за заздравяването. Не оставяй гърдите да се пренапрягат. Цеди за облегчение, не много, но да омекне гърдата. Период е, ще мине, но трябва да се коригира засукването. Успех.

# 311
  • Мнения: 7 776
Продължете си комуникацията с консултанта, една среща не стига обикновено. Ако пък нещо не ви е допаднал, обадете се на друг, няма лошо, хората сме различни и не всеки ни се харесва. Но е за работа на живо или по видео.
Провери ли консултанта детето за юздичка?
Да, добре сте се ориентирали, че трябва да будите детето, на 2 часа през деня, през нощта макс 4-5 часа пауза.
В каква поза кърмите? Има ли рани по зърната в момента?

# 312
  • Мнения: X
типично моя проблем , не суче ли 2-3 часа и гърдите стават на буци , не ми е ясно до кога ще е така 😭А засукването е трагично , взех даже и помпа ща зърната с цел да изпомпам палко тва зърно за да може да е по щръкнало , и все тая . То като е твърда ореолата няма как да захапе , общо взето си пием с силиконовото за сега и чакаме срещата с Ася. Но много мее страх от запушване с тия преливания на гърлите

# 313
  • Мнения: 7 776
Като е твърда ареолата, правете омекотяване с обратен натиск и гимнастика на гърдата преди кърмене
https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2010/06/16/rps/amp/
https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2017/02/01/engorgement/amp/

Не бива да има дълги паузи.
П.С. случаите не са идентични, всяка двойка майка-бебе са различни, колкото и еднакви на пръв поглед да изглеждат нещата😉

# 314
  • София
  • Мнения: 767
Пробвали ли сте омекотяване с обратен натиск преди кърмене? При мен много помагаше, улесняваше значително ефективното засукване.
И аз в началото бях шокирана колко трудно е кърменето, сега пък то ми е песен, но съм шокирана колко трудно е захранването Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт