Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 32

  • 30 471
  • 751
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 7 776
Че какво му е на захранването пък 😝

# 316
  • Мнения: 241
Според консултанта юздичката е ок. Кърмя в поза люлка, понякога и легнала. Коя поза е оптимална при трудно засукване? Гледам при първи сигнали на глад да я слагам на гърда, но много бързо се изнервя и плаче, опъва се и става ад.Имам по една раничка и на двете зърна в момента.

# 317
  • София
  • Мнения: 755
Че какво му е на захранването пък 😝

Двойката скоро ще стане на седем месеца, захранвам я от три седмици по ЗВБ. Толкова пристрастено кърмаче е, че със слагането в столчето почва да ме дърпа за блузата. Играе си с храната, мачка, разхвърля, но близва по съвсем малко. Днес тъкмо се зарадвах, че едно резенче батат е изчезнало, а то се оказа в чорапчето ѝ. 🙃
Успокоявам се, че няма непроял човек, че с кърменето нещата вървят, а то е най-важното на този етап и че хемоглобинът ѝ е в норма (около 125).

# 318
  • Мнения: 16 874
Предстои ми да се ваксинирам, 2 дози. Малкият е на 1г и го кърмя по 8-12 пъти на ден И ще му предам защита. Искам обаче и на големия да направя опит. На 3г9м е и ме интересува какво количество кърма би било добре да гоня с помпата. И колко време след ваксинирането на 1 и 2 прием.

# 319
  • Мнения: 5 032
Не съм Кактус, но понеже темата ми е помогнала много пъти, ще се опитам аз да съм полезна.

Верче, за голямото дете вероятно няма много смисъл. В кърмата, особено след иРНК ваксини, има висока концентрация вирус неутрализиращи антитела, които са ефективни ин витро. Има и данни, че кърмачетата се ползват със защита и се намалява риска от инфекции. Тези антитела обаче не преминават в кръвта, стомашната киселина ги разгражда. Те действат бариерно - докато се храни кърмачето, антителата полепват по лигавицата на устата и гърлото и пречат детето да приеме достатъчен вирусен товар и не се стига до зараза. Тази защита обаче зависи от това детето да приема нова доза кърма на 2-3 часа.

Пик на антителата е 2-6 седмици след втора доза и концентрацията им започва да намалява след 6 месеца. Аз ще слагам буустер веднага щом минат 6 месеца от втора доза.

Мога да пусна линк към проучванията довечера от компютър. Бяха актуални към май 2021, може да е излязло нещо ново междувременно.

# 320
  • Мнения: X
А да питам тук и друго нещо , сега понеже малката вече почва и да има бодуване. Как горе долу че получава графика на спане нощно време примерно на 2 месеца 3 -4-5 ?
Сега реално е или с голям късмет на 3 часа или на 1 час ако нещо я тормози

# 321
  • Мнения: 6 772
А да питам тук и друго нещо , сега понеже малката вече почва и да има бодуване. Как горе долу че получава графика на спане нощно време примерно на 2 месеца 3 -4-5 ?
Сега реално е или с голям късмет на 3 часа или на 1 час ако нещо я тормози
Никой не може да ти каже Simple Smile Всяко бебе си е само за себе си. Моето (днес става
на 5м) има дни, в които не става да яде, такива, които става 2 пъти, както и нощи, все едно е новородено. В отчетната много мами се оплакват от бебета сучещи на всеки час цяла нощ, така че.... Както дойде.

# 322
  • Мнения: 4 853
Мойто на годинка суче на час-два през нощта  😃

# 323
  • Мнения: X
мале 😳как издържате момичета ?

# 324
  • Мнения: 4 853
Ами, то като нямаш избор - свикваш 😃
Спи при мен в леглото, та не се разсънваме много.

# 325
  • София
  • Мнения: 755
мале 😳как издържате момичета ?

Никакъв проблем. И преди писах - сънят ми е по-добър от всякога. Слагам девойката до себе си и тя си цока, аз си спя. Даже ми действа приспивно като се гушне и започне да си пийва млекце.
Лично за мен зор бяха първите 2-3 седмици докато отмине физиологичната жълтеница. Тогава тя сама не се будеше, аз инициирах кърменето през нощта, навивах аларма на всеки два часа и опитът да я накарам да яде си беше предизвикателство - къпех я, сменях памперс, щипех я, само и само да отвори уста и да засуче.  Откакто започна сама да си иска не ми е създавало затруднения.

# 326
  • Мнения: 7 776
Не съм Кактус, но понеже темата ми е помогнала много пъти, ще се опитам аз да съм полезна.

Верче, за голямото дете вероятно няма много смисъл. В кърмата, особено след иРНК ваксини, има висока концентрация вирус неутрализиращи антитела, които са ефективни ин витро. Има и данни, че кърмачетата се ползват със защита и се намалява риска от инфекции. Тези антитела обаче не преминават в кръвта, стомашната киселина ги разгражда. Те действат бариерно - докато се храни кърмачето, антителата полепват по лигавицата на устата и гърлото и пречат детето да приеме достатъчен вирусен товар и не се стига до зараза. Тази защита обаче зависи от това детето да приема нова доза кърма на 2-3 часа.

Пик на антителата е 2-6 седмици след втора доза и концентрацията им започва да намалява след 6 месеца. Аз ще слагам буустер веднага щом минат 6 месеца от втора доза.

Мога да пусна линк към проучванията довечера от компютър. Бяха актуални към май 2021, може да е излязло нещо ново междувременно.
Чудесно си го обяснила! Благодаря!

# 327
  • Мнения: 1 038
Момичета , след като остане само кърменето преди сън ,заместят се закуска , обяд , сз и вечеря колко време миже да продължи наличието на тязи само вечерна кърма . Как се поддържа , ако не желая да я отбивам ?

# 328
  • Мнения: 7 776
О, много време, може и година😉 просто си кърмиш, нищо друго не се прави. Големите кърмачета, кърмени по 2-3 години обикновено имат 1-2-3 кърмения и си продължават така

# 329
  • Мнения: 1 984
Много благодаря за обяснението за ваксините! Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт