Капризно/злоядо дете, моля за съвети

  • 3 499
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 819
И аз като малка бях злояда. Но моите родители като са видяли, че не искам да ям, не са ме насилвали. Яла съм, когато съм огладнявала. И то сега съм доста капризна към храната. Не ям определени неща.

# 16
  • Мнения: 18 524
Моето е вече почти на 5 години. Не е злоядо, а капризно до безобразие. Готвено не яде. Хапва каквото иска на момента, нищо друго. До ден днешен не можем да я накараме да седне да вечеря с нас нормално. Сяда, след 5 минути става, тича, пее и играе. Ако види сготвена храна, бяга и се крие  от нея с писъци. Общо взето, хубавото е, че яде плодове, риба, кисело мляко, сирене, хлебни изделия по малко. Пие прясно мляко.  Яде инцидентно спагети, кус кус, зърнени закуски. Не е яла готвена храна от години, макар с хитрост да съм й пробутвала топчетата от супа топчета. В градината яде таратор, филийки, десертите. Задавала ми е въпроса: "Защо трябва да се яде?". Би яла само шоколад и зрънчо, ако я оставим. Всеки ден нейното ядене е борба, хитрост, надлъгване. Имам и по-големи деца, такова чудо не съм виждала. Надявам се с времето да се нормализират нещата. Не сме я насилвали да яде никога през живота й досега. Каквото - такова.

# 17
  • Мнения: 309
Моят син именно от тази възраст когато беше, спря да яде почти всичко.
Плодове, филийки със сирене, лютеница, картофки на фурна и това е. Абсолютно всичко друго не иска, мирише си храната дори и само при вида на храна различна от това, което яде той се маха на страни от масата и това е...
Лекари, чайове, витамини всичко беше без успех.

# 18
  • София
  • Мнения: 95
Моето е вече почти на 5 години. Не е злоядо, а капризно до безобразие. Готвено не яде. Хапва каквото иска на момента, нищо друго. До ден днешен не можем да я накараме да седне да вечеря с нас нормално. Сяда, след 5 минути става, тича, пее и играе. Ако види сготвена храна, бяга и се крие  от нея с писъци. Общо взето, хубавото е, че яде плодове, риба, кисело мляко, сирене, хлебни изделия по малко. Пие прясно мляко.  Яде инцидентно спагети, кус кус, зърнени закуски. Не е яла готвена храна от години, макар с хитрост да съм й пробутвала топчетата от супа топчета. В градината яде таратор, филийки, десертите. Задавала ми е въпроса: "Защо трябва да се яде?". Би яла само шоколад и зрънчо, ако я оставим. Всеки ден нейното ядене е борба, хитрост, надлъгване. Имам и по-големи деца, такова чудо не съм виждала. Надявам се с времето да се нормализират нещата. Не сме я насилвали да яде никога през живота й досега. Каквото - такова.

Здравейте,
B2022 това сякаш аз съм го писала....моят син е почти на 5 и абсолютно същото положение..дори до филийките в градината. Виждам, че по темата не писано отдавна, но исках да те питам има ли някаква положителна промяна за тази година и малко от както е писан коментара, за да се мотивирам, че и при нас могат да се променят нещата Simple Smile Весели празници!

# 19
  • Мнения: 18 524
Здравей, като че ли има положителна промяна при нас. Пак не яде нищо готвено, но понякога яде спагети и баница и започна да казва "Гладна съм" отскоро. Simple Smile Това не бяхме го чували и много се радваме. Вече е на 6 г. Тежи 15 кг от доста време насам, но не виждам и как да наддаде, като постоянно скача и тича.
Весели празници от нас Simple Smile

# 20
  • Мнения: 232
Вие дами от по горните коментари май,май злоядно дете не сте гледали. Моята дъщеря,към тази дата на 1г6м,тежаща 8кг200гр,имаща 4 твърди хранения + 1мляко и единственото хранене,което знам че е на 100% е млякото за заспиване вечер.😂😂 За останалите всеки път,всеки ден пускам тото. Захранена е на 5м и малко с картоф - леле имам клипче как все едно вкуси отрова. 😂😂😂 Захранена е вече с всичко вкл. с мед,мъхести плодове и шоколад. Единственото нещо,което яде е общинската кухня - половината основно и супата. Пробвах абсолютно всички съществуващи частни кухни + да й сготвя аз. Купувах каши,еми не … караме си на адаптирано мляко 😒

# 21
  • Мнения: 1 571
Шоколад и мед се избягват до 3 години заради алергени, внимавайте с тях.

Общи условия

Активация на акаунт