За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 97

  • 16 875
  • 723
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 730
По-скъпите модели им се купуват отделно чувалите и са според марката и модела. Има и универсални чували. Колко са хубави не знам. Нашият чувал е на Сайбекс. Първо го ползвах на Приам, а после и на лятната, която пак е Сайбекс. Много съм доволна.

# 121
  • Мнения: 376
Детето вече навърши годинка. Иначе и ние сме с лятна cybex beezy ,. Такъв чувал ще ни върши ли работа? Да не е малък трябва ли да гледам някакви мерки

# 122
  • Мнения: 3 730
Детето вече навърши годинка. Иначе и ние сме с лятна cybex beezy ,. Такъв чувал ще ни върши ли работа? Да не е малък трябва ли да гледам някакви мерки
Виж, дали не се предлага конкретно чувалче и за вашият модел. Въпреки, че за мен са по-скоро универсални за марката и си е търговски трик. Този го дават за Приам и Миос. Ползвах го на Приам. Купих лятна Cybex Eezy S Twist +2 и чувала пасна без проблем.
Не е малък. Моето дете навърши 1г октомври. Ползвахме чувала цяла зима и дори й беше дълъг, а тя си расте по-висока.

# 123
  • Мнения: 492
Здравейте мамита, има ли някоя от вас диастаза на корема след раждането  и как се справихте с този проблем.Аз май имам, защото коремът ми стои изпъкнал и няма сваляне това нещо, а са минали вече 5 месеца и нещо. Гледам да се движа активно поне час и нещо на ден, спазвам и лек хранителен режим. Килограмите и те не падат, дали не е нещо хормонално и аз се чудя. Щитовидните хормони са ок уж. Мрън, мрън Heart

# 124
  • София
  • Мнения: 3 405
1г мина и още не ми се е прибрал коремът напълно и кг са все около едни и същи. Последните 2-3 месеца захванах тренировки всеки ден по-сериозно + оправих хранителния режим и чак сега почна малко по малко да се прибира. Диастаза имах, правих упражнения около 2м, сега и да има е някаква малка, защото не успявам да измеря хубаво.
Проверявани са ми всякакви хормони и всичко е тип топ, та не е от тях. Липсва ми качествен сън + все някакво напрежение и стрес има покрай мен, а това се отразява мнооого на килограми и фигура. По едно време задържах и вода и това също влияеше.

# 125
  • Мнения: 859
И аз бях така с корема и килограмите. Все диети и никакъв или малък ефект. Сега 9 месеца след раждането си свалих кг без диети, коремът ми почти се прибра. Според мен трябва да мине повече време. Е при някои става и за 2 месеца, зависи от организма.

# 126
  • Мнения: 515
Има упражнения за диастаза. Коремни преси НЕ се правят, ако има диастаза, защото се задълбочава проблема.
Аз си изследвах щитовидната жлеза, вит Д и Б12. Забравих да пусна калций и магнезий. Имам дефицит на Д, но още не съм почнала да вземам капки. Също и повишен б12, но там четох, че може да има отклонения при кърмачки, та.. От гледна точна на умората, раздразнителност и понякога апатия към живота ги пуснах.

# 127
  • Мнения: X
Здравейте,
Бебка другата седмица прави 4 месеца.С баща й сме положителни за ковид,за съжаление.Тримата сме под карантина.Моя тест се оказа положителен в понеделник.Вчера и днес,бебка ака леко воднисто.Звънях на педи.,каза да ми донесат ентерол(да давам по 1 саше на ден) и Биозин (5мл дневно).От днес давам и по 1 ампула вит.Ц. Моля Ви,ако някой е минал през това,нека сподели опит.Много ме е страх за мойто детенце.

# 128
  • Мнения: 7 898
Ако трябва слагай маска когато си с бебето. Друго не знам какво да те посъветвам. Дано се оправите бързо и да не заразите бебето.

# 129
  • Мнения: 2 091
Здравейте, момичета. След като не спрвх да се оплаквам две седмици за Моракселата в носа, е време да кажа, че сме на финала на лечението. АБ слава Богу подейства. Сега ще правим три-месечен курс с Риноджермина за възстановяване на лигавицата ит двата вида АБ капки и като защитна бариера действа за бактерии. Искам да споделя обаче нещо, което може да е ит полза.
Малкия започна да има лоши изхождания с много зловонна миризма от края на Август. Пускахме изследвания на изхожданията, пускахме изследванкя за възпаление на червата - всичко беше окей. Обаче това продължаваше. Започнах да мисля, че има непоносимост към храни. И така се случи, че не стигнахме до там да го изследваме, защото се появи тази бактерия. Още на първия преглед педиатърката ми начерта тялото и как бактериите в нос/гърло минават през червата без да се “загнезват” и нейната теория беше, че махне ли се бактерията в носа - ще се опрсвят изхожданията. Е, така и стана. Не можех да повярвам ама е факт. Още в началото с първите АБ капки започна да има ефект. Никога нямашв да предположа, че можв да е там проблема.

# 130
  • Мнения: 515
На кърма ли е?
Тони, честито. Звучи кошмарно.
Здравейте,
Бебка другата седмица прави 4 месеца.С баща й сме положителни за ковид,за съжаление.Тримата сме под карантина.Моя тест се оказа положителен в понеделник.Вчера и днес,бебка ака леко воднисто.Звънях на педи.,каза да ми донесат ентерол(да давам по 1 саше на ден) и Биозин (5мл дневно).От днес давам и по 1 ампула вит.Ц. Моля Ви,ако някой е минал през това,нека сподели опит.Много ме е страх за мойто детенце.

# 131
  • Мнения: X
Не.
На кърма ли е?
Тони, честито. Звучи кошмарно.
Здравейте,
Бебка другата седмица прави 4 месеца.С баща й сме положителни за ковид,за съжаление.Тримата сме под карантина.Моя тест се оказа положителен в понеделник.Вчера и днес,бебка ака леко воднисто.Звънях на педи.,каза да ми донесат ентерол(да давам по 1 саше на ден) и Биозин (5мл дневно).От днес давам и по 1 ампула вит.Ц. Моля Ви,ако някой е минал през това,нека сподели опит.Много ме е страх за мойто детенце.

# 132
  • Мнения: 573
Може ли да ми препоръчате очен лекар в София. Бебето ми е на месец и половина и има сълзене от двете очи. Педиатърката не е сигурна дали е конюнктивит, проблем с очен канал или нещо друго и искам да потърсим мнението на специалист.

# 133
  • Мнения: 744
Може ли да ми препоръчате очен лекар в София. Бебето ми е на месец и половина и има сълзене от двете очи. Педиатърката не е сигурна дали е конюнктивит, проблем с очен канал или нещо друго и искам да потърсим мнението на специалист.
И при нас се наблюдава сълзене без  други признаци от едното око. Педиатърът ни препоръча масажи. За сега не виждам разлика, би ми мило полезно, ако споделите след консултация какво се случва.
Един глупав въпрос. Регресия на съня в 4 месец се проявява преди или след навършване на пълен месец? Ние сме на 4++ и от два дни между 1 и 4 е голям купон нощем, но пък доспива до 9 сутринта.

# 134
  • София
  • Мнения: 3 405
На малкият сълзенето продължи до 4м + имаше и леко като гной. По няколко пъти на ден с физ. р-р и се оправи. Ако беше продължило повече педиатърката щеше да ни праща на специалист тогава.

Помня, че регресията в 4м продължи около 3 седмици. Някъде 4++/4+++ премина.

Общи условия

Активация на акаунт