За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 97

  • 16 876
  • 723
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 021
Миризмата е на кисело. Усещам и през дрехите му като напълни памперса.

# 151
  • Мнения: 2 091
Миризмата е на кисело. Усещам и през дрехите му като напълни памперса.

Пуснете за всеки случай фецес, така или иначе първо трябва да се отхвърли евентуален проблем там. Пишете какво е станало после ☘

# 152
  • Мнения: 1 021
Ще пусна и МБ.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 17:16 от mariamp28

# 153
  • Мнения: 492
При нас имаше подобна лоша миризма при употребата на сухо мляко против колики. Пробиотици лично не съм давала никога, макар , че коликите бяха жестоки и до сега на 5 месеца и половина има все още, не токова силни. Смених млякото и миризмата изчезна, но си проверете за всеки случаи за бактерии.

# 154
  • Мнения: 61
Някой спомена, че в биогаята имало някаква киселинност и оттам и миризмата може да е такава... Защото ние му даваме хем пробиотично мляко, хем биогая, да не би оттам да е. Иначе да, ще пусна и МБ.
При нас беше от биогаята+разстройството . Изпи 2 прахчета смекта и се оправи за 1 ден ,но аз спрях биогаята,моята педиатърка е против да пие без да е болен ,бях е почнала на своя глава заради пустите колики .

# 155
  • Мнения: 1 021
Реално той няма разстройство, не е воднисто и не попива в памперса, а стои на повърхността, като гъста каша е със зърнеста структура и цвят горчица. Извинявам се за описанието. Но 10 пъти на ден....

# 156
  • Мнения: 6 764
Реално той няма разстройство, не е воднисто и не попива в памперса, а стои на повърхността, като гъста каша е със зърнеста структура и цвят горчица. Извинявам се за описанието. Но 10 пъти на ден....
Две деца имам и двете акащи бебета. Малката сега е на почти 4 месеца и ака 5-7 пъти на ден, като по-малка, повече. Затова аз не го отчитам като проблем при липсата на дискомфорт у бебето. Не е много приятно постоянно да се сменят гащи, но пък представете си да задържа това в себе си, за да ограничи броя 🤷‍♀️

# 157
  • Мнения: 61
Реално той няма разстройство, не е воднисто и не попива в памперса, а стои на повърхността, като гъста каша е със зърнеста структура и цвят горчица. Извинявам се за описанието. Но 10 пъти на ден....
И при нас не беше на вода ,но на всяко пръцкане имаше по малко.. от чешмата до повивалника пак се показваше  повтаряхме упражението до 5,6 пъти и всеки път по-малко ...

# 158
  • Мнения: 1 021
При нас понякога може да е по малко - по една супена лъжица при една смяна на памперс, но пък за сметка на това през два-три часа максимум. Направо ще й занеса на педиатърката един памперс да го види, колкото и ужасно да звучи... За да видим каква й е представата за лоша миризма, може аз нещо да си въобразявам.
Radeva87, малко ме успокояват думите ти.
Когато водих детето на преглед миналата седмица и й обясних случая, тя го прегледа и каза, че не вижда болестно състояние и каза да й се обадя след няколко дни да й кажа за миризмата дали е изчезнала. Може и аз да си въобразявам за миризмата, все пак нали трябва все някак да мирише, не може да е на парфюм... Тя също иска да пусна микробиология, за да се изключи салмонела и дизентерия. Нали за такива заболявания трябва да има и други, доста по-сериозни симптоми, а пък аз не виждам такива. Даже е по-весело детето, почна и да се усмихва вече. Изчезна и проблемът с връщането на храна, а преди да започне голямото акане постоянно връщаше храна.

# 159
  • Мнения: 6 764
Близко детенце беше със салмонела, повярвай ми, ще разбереш. Много висока температура, силно повръщане и разстройство.

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Нашата акаше супер много на два месеца , бяха ми казали че има проблем само ако е водно. Или разбира се със слуз.
Вече всеки има различно възприятие за мирис. Пуснете си пробата , както са препоръчали и така ще се успокоите или съответно ще можете да вземете адекватни мерки.

# 161
  • Мнения: 1 021
По начина, по който го описах, нали не звучи като непоносимост към лактоза?

# 162
  • Мнения: 7 898
Добре де толкова ли в трудно да пишете смислено ?
Казвате че сега е на едисикво мляко? А преди това на какво е бил? Сменихте млякото и тогава ли се получи това с по- честото акане? Обяснете като хората за да ноже да ви дадем смислен отговор. Така всеки пише каквото свари и ви обърква още повече.
Ако на скоро сте сменили млякото е нормално да има промени в изхожданията и докато се нормализира отнема малко време. Ако акото е с нормална консистенция и цвят горчица, без слуз и кръв не виждам никакъв проблем. По- добре е да ака по- често отколкото да има запек.

# 163
  • Мнения: 1 021
Досега никога не сме сменяли млякото, на едно и също е, откакто е роден. Озадачих се, че не е сменяно млякото, а изведнъж рязко се промениха изхожданията.

# 164
  • Мнения: 492
Момичета, през зимата всеки ден ли извеждате мъниците. На мен ми прилошава като си помисля, че предстоят няколко месеца студ. Лятото излизахме два пъти, преди обяд и вечерта. Сега само веднъж, ако не вали около обяд, но в студа незнам дали ще я извеждам ежедневно.Знам , че не е правилно затова се допитвам и до вас.

Общи условия

Активация на акаунт